Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z wlasnego doswiadczenia szlaki nie polecam...mialam swojego czasu przy domu na wsi :evil: kiedy jest sucho to sie kurzy czarnym pylem,kiedy jest mokro przyklejona do butow i wniesiona do domu dosyc jest dosyc trudna z usunieca z podlogi wrrrr bylam wsciekla,ze dalam sie namowic :x Jesli chcesz wysypac to na dojazd do domu w pewnej odleglosci od niego przygotuj sie na ewentualnosc przenoszenia jej na np.kolach samochodu lub butach gosci/listonosza :wink:

Co do gruzu,my skorzystalismy z rozbiorki kilku domow w okolicy :wink: po wyrownaniu gruzu bylo ok. ale nie potrafie powiedziec ile to kosztowalo bylo to pare lat temu i placil kto inny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was wysypywał na drogę dojazdową jakiś gruz lub coś w tym stylu? Możecie napisać skąd to braliście i jakie są ceny?

w gdansku jest firma zajmujaca sie segregacja kruszywa(tluczen) pod drogi, maja w koloze czerwonym i szarym, rewelka.jest to na terenie portu gdansk, basen gorniczy, ale nazwy nie pamietam cos YEOMAN maja rozne grubosci, od drobnego do chyba 32mm, ja bralem 16 jest super, cena jak kupowalem w zeszlym roku okolo 80zł za tone.ladnie sie zageszcza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gdansku jest firma zajmujaca sie segregacja kruszywa(tluczen) pod drogi, maja w koloze czerwonym i szarym, rewelka.jest to na terenie portu gdansk, basen gorniczy, ale nazwy nie pamietam cos YEOMAN maja rozne grubosci, od drobnego do chyba 32mm, ja bralem 16 jest super, cena jak kupowalem w zeszlym roku okolo 80zł za tone.ladnie sie zageszcza.

Pozdrawiam

 

80 za tonę, to za dużo :-? To musi być coś tańszego, bo u nas tych ton to potrzeba mnóstwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gdansku jest firma zajmujaca sie segregacja kruszywa(tluczen) pod drogi, maja w koloze czerwonym i szarym, rewelka.jest to na terenie portu gdansk, basen gorniczy, ale nazwy nie pamietam cos YEOMAN maja rozne grubosci, od drobnego do chyba 32mm, ja bralem 16 jest super, cena jak kupowalem w zeszlym roku okolo 80zł za tone.ladnie sie zageszcza.

Pozdrawiam

 

80 za tonę, to za dużo :-? To musi być coś tańszego, bo u nas tych ton to potrzeba mnóstwo :(

zgadza sie, ale gabarytowo jest wiecej niz zwykly piasek, jest dosyc lekki, a efekt jest super, mam czerwony, kupilem 3 tony i wysypalem caly podjazd do garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gdansku jest firma zajmujaca sie segregacja kruszywa(tluczen) pod drogi, maja w koloze czerwonym i szarym, rewelka.jest to na terenie portu gdansk, basen gorniczy, ale nazwy nie pamietam cos YEOMAN maja rozne grubosci, od drobnego do chyba 32mm, ja bralem 16 jest super, cena jak kupowalem w zeszlym roku okolo 80zł za tone.ladnie sie zageszcza.

Pozdrawiam

 

80 za tonę, to za dużo :-? To musi być coś tańszego, bo u nas tych ton to potrzeba mnóstwo :(

zgadza sie, ale gabarytowo jest wiecej niz zwykly piasek, jest dosyc lekki, a efekt jest super, mam czerwony, kupilem 3 tony i wysypalem caly podjazd do garazu.

 

My potrzebujemy wysypac to na ok 400 metrów drogi... Twój podjazd chyba jest krótszy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gdansku jest firma zajmujaca sie segregacja kruszywa(tluczen) pod drogi, maja w koloze czerwonym i szarym, rewelka.jest to na terenie portu gdansk, basen gorniczy, ale nazwy nie pamietam cos YEOMAN maja rozne grubosci, od drobnego do chyba 32mm, ja bralem 16 jest super, cena jak kupowalem w zeszlym roku okolo 80zł za tone.ladnie sie zageszcza.

Pozdrawiam

 

80 za tonę, to za dużo :-? To musi być coś tańszego, bo u nas tych ton to potrzeba mnóstwo :(

zgadza sie, ale gabarytowo jest wiecej niz zwykly piasek, jest dosyc lekki, a efekt jest super, mam czerwony, kupilem 3 tony i wysypalem caly podjazd do garazu.

 

My potrzebujemy wysypac to na ok 400 metrów drogi... Twój podjazd chyba jest krótszy :-?

:roll: tylko 8metrow, to faktycznie troche tego trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję namiarów na jakiegoś KIEROWNIKA BUDOWY, najlepiej okolice RUMI!!

Może ktoś z was sie w okolicy buduje i już ma kierownika budowy.

 

sprawdzona, solidna, terminowa: Helena Szczepankowska, Reda ul. Spokojna

tel. gdzieś mi wywiało, ale jest w książce..

:wink:

 

I my jestesmy bardzo zadowoleni, ale nam akurat ta pani robila adaptacje :) Wszystko zgodnie z oczekiwaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalę się !!!

Ekipa pana Garlaka zaczęła poprawiać nasz dach. Ściągają dachówkę, potem będą ją porządnie układać od nowa.

Super, Pana Garlaka polecam zawsze w ciemno :p

 

U nas niestety ekipa pana Garlaka nadal, od kilku miesięcy poprawia usterki po sobie. Efekt: przy kominach nadal cieknie i nikt nie potrafi wymyślić, dlaczego. W czasie ostatniego deszczu znów trzeba było postawić wiaderko. :(

Cóx, nie ma ludzi (czytaj: ekip) nieomylnych, a u nas skończy się chyba jakimś rzeczoznawcą i rozbieraniem dachu - jesli ekipa nie jest w stanie ustalić, gdzie tkwi błąd. A przeprowadzka za trzy tygodnie.

Może ktoś ma doświadczenie w takiej sytuacji, co dalej robić, jesli ekipa przyjeźdża, próbuje poprawic, ale efektu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktos może mi podać cenę jaka bierze Wicki za 1 m2 wylewki (robocizna+materiał)?

U mnie za sama robociznę chce 12 zł za 1 m2. Kupić samemu materiał, czy może lepiej zlecić mu całość z materiałem?

Mam w projekcie 10cm steropianu plus 5 cm wylewki.

CMYK, Ty chyba pisałeś, że wylewki robił Ci Wicki. Napisz proszę, czy byłeś zadowolony. U mnie chce ułożyć izolację, styropian i wylać wylewki w jeden dzień na powierzchni 200 m2. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, żeby taki zakres prac wykonać dobrze w tak krótkim czasie.

 

Tadzik07, u nas tez robiła ekipa Wickiego, pow. podobna (150 + 37 garaż), wszystko w kilka godzin (u nas styropian był połozony), równo jak na stole, kierownik budowy była w szoku, a parkieciarz się nie zajaknął o jakichkolwiek zwichrowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@, a może Ty znasz dobrą ekipę do ocieplenia poddasza i kartongipsów????
Znałam :D U mnie robil krzysiu Hintz i byłam bardzo, bardzo zadowolona, al eteraz kompletnie nie mam pojecia co z Nim. Kola chyba ostatnia miała z Nim doczynienia. Zapytaj ja. Namiary znajdziesz na białej liscie

 

 

Pozdrawiam wszystkich z Trójmiasta i okolic i życzę spełnienia wszystkich planów w 2007.

Dziękuję tym, którzy dali mi namiary na geodetę z Koleczkowa. Mam juz mapkę do celów projektowych, złożone wnioski o warunki zabudowy, czekam !!! A czekając przebieram w projektach gotowych, bo za indywidualny zaśpiewali mi 6 tys. I znowu zwracam się z pytaniem do bratnich i pomocnych dusz, jak juz znajdę projekt to podobno bedę musiała zlecic jego adaptacje architektowi, dajcie mi kochani jakieś namiary na niedrogiego i solidnego projektanta :roll:

Pozdrowienia dla wszystkich a szczególne dla P.Małgosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Jestem tutaj "nowa", chociaż Muratora czytam ponad rok. Kupiliśmy z mężem działkę w Lublewie. Po badanich geologicznych okazało się, że działka ma dość wysoki poziom wód gruntowych tj. od 0.8 do 1.3 m, a grunt nośny jest tylko do głębokości max 1.5 m., strefa przemarzania 1 m. Geolog zalecił podsypkę pod fundamenty (nie może być płyta fundamentowa ze względu na zróżnicowanie przestrzenne warunków geotechnicznych). Stąd też moje pytanie czy możecie polecić fachową i oczywiście niezbyt drogą ekipę budowlaną do budowy domu ? (nie wiem czy się bierze osobno do fundamentów i murów osobno do dachu itp?) Dodam, że nie znam żadnych ekip, dlatego liczę na wszelkie Wasze wskazówki i pomoc. Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze. Właśnie podejmuję decyzję jakiej firmie powierzyć wykonanie szeregu instalacji w moim domku. Podjąłem już decyzję, że zamontuję piec kondensacyjny jedofunkcyjny z zasobnikiem. Zastanawiam się teraz czy zamontować kominek z płaszcem wodnym, czy też wykonać rozprowadzenie ciepła z kominka. Prawdę mówią spotkałem się z wieloma przeciwnymi opiniami fachowców w tym temacie. Może macie jakieś przemyślenia, którymi moglibyście podzielić się na forum, ewentualnie czy użytkownicy w/w rozwiązń byliby skłonni podzielić się swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...