Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niedawno rozmawialam z p.Dawidowskim -murarzem-polecanym na forum przez Cmyka.Mowil, ze jest wolny od polowy lipca i moze podjac sie budowy.Ja znalazlam inna ekipe,moze ten namiar komus sie przyda.Wprawdzie forumowicze dyskutowali,ze ekipa p.Dawidowskiego rozpadla sie,ale wypytajcie sie,moze ma innych ludzi.Acha,tel.607862132.

:lol: :lol: :lol:

Moze ktos ma namiary na solidnego kierownika budowy,takiego co jest na budowie i do dyspozycji inwestora!!!Buduje w Gdansku,blisko centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

czy 1600 zl dla kierownika budowy za nadzor to dobra cena.

dodaje iz do niedawna gosc byl pracownikiem urzedu gminy(przygotowywal nawet moje WZ)a na prowadzonych budowach bywa,a nie tylko parafuje.

pozdrawiam

 

Dobra :) Srednia cena to 1500 zl

 

CAEN Dziekuje :) Budujemy w Mrzezinie. Z naszej dzialki widac Gdynie (Pogorze) i Rewe a z drugiej strony Rede. Zaczynamy najprawdopodobniej w maju. Wlasnie przeprowadzmy casting i kupujemy czesc materialow ;) Pozwolenie i plany juz sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam nastepujace pytanie - gdzie powinnam zlozyc zapytania ofertowe na wykonastwo i materialy instalacji co? potem woda itp.

jak i gdzie wy negocjujecie dobre ceny?

wyprzedzajac uwagi typu do firm prowadzacych taka dzialalnosc :wink: to kurcze szukam w necie i poki co znalazlam strone Viessmana skad mozna zapytanie wyslac buuu mieszkamy w Niemczech i co sie da chcialabym zalatwic mailami a juz konkretniejsze rozmowy prowadzic telefonicznie a te najkonkretniejsze osobiscie.

ehhh dopiero zaczynamy budowe na "wlasna reke" i juz widze ze bedzie ciezko :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam na imię Jarek i zaczynam budować Idyllę II w Kiełpinie, a tu jestem całkowicie nowy. Na razie mam pozwolenie na budowę i dobrego kierownika budowy. Będę budował z bloczków z betonu komórkowego. Na razie jednak znalazłem w miarę tanie - firma Faelbet, ale aź w Malborku. Może ktoś wie, gdzie w Gdańsku dostanę takie bloczki, a moźe ktoś ma doświadczenia konkretnie z tymi??? I jeszcze pytanie o deski i krawędziaki - gdzie najtaniej???

Pozdrowienia w nowym roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena 1600 za kierownika jest jak najbardziej ok :-)

 

beti555 - z gruzem odpisałam Ci już na innym wątku, a dopiero teraz doczytałam ile drogi musisz utwardzić. O rany!!! My utwardzamy ok. 70-80 metrów i orientacyjnie wyszło mi, że będziemy potrzebować na to ok. 150ton gruzu. Myślę, że ze 100ton to już tam na pewno nawieźliśmy, a do tego ponad 40ton żwiru i jeszcze sporo gruzu by nam się przydało. Przy 400 metrach to potrzebujesz naprawdę bardzo dużo gruzu. Myśle, że tak jak ktoś wcześniej radził - najlepiej byłoby poszukać jakiegoś rozbieranego budynku w okolicy i dogadać się z właścicielem/firmą rozbiórkową.

 

Nie pamiętam, czy się chwaliłam, czy nie, ale przed świętami kupiliśmy okna i bramy garażowe w Megabudzie. Okna Avante, jednostronnie barwione na złoty dąb. Montaż przewidujemy na wiosnę. Mam nadzieję, że dołączę do grona zadowolonych klientów tej popularnej na forum firmy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

czy 1600 zl dla kierownika budowy za nadzor to dobra cena.

dodaje iz do niedawna gosc byl pracownikiem urzedu gminy(przygotowywal nawet moje WZ)a na prowadzonych budowach bywa,a nie tylko parafuje.

pozdrawiam

 

ja płacę 1500 zł - zaliczka 400 zł przy pierwszym wpisie do dziennika, ostatnia rata po odebraniu budynku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w projekcie strop Teriva. Podpowiedzcie gdzie mozna go kupic??Z gory dzieki. :D

 

Ja brałem w KONBECIE w Gdyni.

TERRIVA dobrej jakości wykonana poprawnie technologicznie. (Nie miałem zaufania do firm które "produkują" pustaki na podwórku).

Kontakt do handlowca: Jan Miotk 696420136. Dał mi dobre ceny i był słowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktos może mi podać cenę jaka bierze Wicki za 1 m2 wylewki (robocizna+materiał)?

U mnie za sama robociznę chce 12 zł za 1 m2. Kupić samemu materiał, czy może lepiej zlecić mu całość z materiałem?

Mam w projekcie 10cm steropianu plus 5 cm wylewki.

CMYK, Ty chyba pisałeś, że wylewki robił Ci Wicki. Napisz proszę, czy byłeś zadowolony. U mnie chce ułożyć izolację, styropian i wylać wylewki w jeden dzień na powierzchni 200 m2. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, żeby taki zakres prac wykonać dobrze w tak krótkim czasie.

 

Tadzik07, u nas tez robiła ekipa Wickiego, pow. podobna (150 + 37 garaż), wszystko w kilka godzin (u nas styropian był połozony), równo jak na stole, kierownik budowy była w szoku, a parkieciarz się nie zajaknął o jakichkolwiek zwichrowaniach.

 

Gaba73, dzięki za odpowiedź. Mój dom ma kilka poziomów i boję się o te wylewki. Dobrze, że piszesz o tej ekipie pozytywnie - może się z nimi dogadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadzik07, u mnie wprawdzie parterówka, ale myślę, że to jedna z najlepszych lokalnych ekip w tym fachu.

Co nie znaczy, że nie trzeba wezwać kierownika budowy na zakończenie roboty i niech na bieżąco każe im pobiegać z łatą. Ewentualne nierówności od razu wyjdą,a nie będzie za późno na ich skorygowanie.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktos może mi podać cenę jaka bierze Wicki za 1 m2 wylewki (robocizna+materiał)?

U mnie za sama robociznę chce 12 zł za 1 m2. Kupić samemu materiał, czy może lepiej zlecić mu całość z materiałem?

Mam w projekcie 10cm steropianu plus 5 cm wylewki.

CMYK, Ty chyba pisałeś, że wylewki robił Ci Wicki. Napisz proszę, czy byłeś zadowolony. U mnie chce ułożyć izolację, styropian i wylać wylewki w jeden dzień na powierzchni 200 m2. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, żeby taki zakres prac wykonać dobrze w tak krótkim czasie.

u mnie na takiej powierzchni zrobili to od 8 rano do 15 ale ja sam kladlem styropian bo mam podloowke na calej pow. domu kost to 12 zl z materialem ale bez styropianu jestem bardzo zadowolony tak samo z tynkow

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

czy 1600 zl dla kierownika budowy za nadzor to dobra cena.

dodaje iz do niedawna gosc byl pracownikiem urzedu gminy(przygotowywal nawet moje WZ)a na prowadzonych budowach bywa,a nie tylko parafuje.

pozdrawiam

 

A mozesz podac namiary na tego kierownika, bo wlasnie poszukujemy.Moze byc na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktos może mi podać cenę jaka bierze Wicki za 1 m2 wylewki (robocizna+materiał)?

U mnie za sama robociznę chce 12 zł za 1 m2. Kupić samemu materiał, czy może lepiej zlecić mu całość z materiałem?

Mam w projekcie 10cm steropianu plus 5 cm wylewki.

CMYK, Ty chyba pisałeś, że wylewki robił Ci Wicki. Napisz proszę, czy byłeś zadowolony. U mnie chce ułożyć izolację, styropian i wylać wylewki w jeden dzień na powierzchni 200 m2. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, żeby taki zakres prac wykonać dobrze w tak krótkim czasie.

u mnie na takiej powierzchni zrobili to od 8 rano do 15 ale ja sam kladlem styropian bo mam podloowke na calej pow. domu kost to 12 zl z materialem ale bez styropianu jestem bardzo zadowolony tak samo z tynkow

CMyK

Cmyku nie wiem czy się nie mylę, ale czy masz kominek makrotermu. Jesli tak to jak się sprawuje i czy masz do niego jakaieś uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

To moj pierwszy post na forum, chciałam się tylko przywitać na wstępie.

Na imię mam Ania i wraz z mężem kupiliśmy w listopadzie działkę w Tokarach (gm. Przodkowo).

Przygodę z budowaniem dopiero rozpoczniemy, mamy nadzieję, że jeszcze tej wiosny.

Poki co, mamy za sobą pierwszą wizytę u architekta...

wiem, że długa droga przed nami i myślę, że nie raz poproszę Was o pomoc

i opinie. A na razie posiedzę tu sobie z Wami cichutko i poczytam conieco ....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Garlaka polecam zawsze w ciemno :p

 

U nas niestety ekipa pana Garlaka nadal, od kilku miesięcy poprawia usterki po sobie. Efekt: przy kominach nadal cieknie i nikt nie potrafi wymyślić, dlaczego. W czasie ostatniego deszczu znów trzeba było postawić wiaderko. :(

Cóx, nie ma ludzi (czytaj: ekip) nieomylnych, a u nas skończy się chyba jakimś rzeczoznawcą i rozbieraniem dachu - jesli ekipa nie jest w stanie ustalić, gdzie tkwi błąd. A przeprowadzka za trzy tygodnie.

Może ktoś ma doświadczenie w takiej sytuacji, co dalej robić, jesli ekipa przyjeźdża, próbuje poprawic, ale efektu nie ma?

 

Szczerze powiem, że jestem zadowolona z pracy ekipy pana Garlaka.

Co prawda, były poprawki, ale jak dla mnie ten się nie myli który nic nie robi. Bez żadnych problemów przyjechali i poprawili. U nas były to opierzeniach wykuszy (woda lała się chyba pod parapetem do środka), no i ciekło przy kominie Scheidla, który obłozony jest płytkami.

Przy oknach już widać poprawę, a przy kominie jeszcze nie podeschło, więc nie wiem czy poprawki pomogły, czy nie.

 

Dekarze powiedzieli, że jeśli będzie w dalszym ciągu ciekło, to należy od góry komina papę położyć, bo możliwe, że cieknie po płytkach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

To moj pierwszy post na forum, chciałam się tylko przywitać na wstępie.

Na imię mam Ania i wraz z mężem kupiliśmy w listopadzie działkę w Tokarach (gm. Przodkowo).

Przygodę z budowaniem dopiero rozpoczniemy, mamy nadzieję, że jeszcze tej wiosny.

Poki co, mamy za sobą pierwszą wizytę u architekta...

wiem, że długa droga przed nami i myślę, że nie raz poproszę Was o pomoc

i opinie. A na razie posiedzę tu sobie z Wami cichutko i poczytam conieco ....

Pozdrawiam

 

Witajcie :D

 

Mam nadzieję, ze to nie ten architekt, ktory robił nam adaptację :-? :evil:

Jaki macie wybrany projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Mam nadzieję, ze to nie ten architekt, ktory robił nam adaptację :-? :evil:

Jaki macie wybrany projekt?

 

Nie mamy wybranego projektu :) zaden z tysiecy przejzanych nie spelnial naszych potrzeb wiec zdecydowalismy sie na projekt indywidualny. Spisalismy nasze potrzeby i oczekiwania i liczymy na to, ze architekt zaproponuje nam cos "na miarę i specjalnie dla nas" ...

Nie wiem, kto robil dla Was adaptacje?:) Z pierwszego spotkania i rozmow z naszym jestesmy bardzo zadowoleni - oby to sie nie zmienilo ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...