Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Czy Ktos może mi podać cenę jaka bierze Wicki za 1 m2 wylewki (robocizna+materiał)?

U mnie za sama robociznę chce 12 zł za 1 m2. Kupić samemu materiał, czy może lepiej zlecić mu całość z materiałem?

Mam w projekcie 10cm steropianu plus 5 cm wylewki.

CMYK, Ty chyba pisałeś, że wylewki robił Ci Wicki. Napisz proszę, czy byłeś zadowolony. U mnie chce ułożyć izolację, styropian i wylać wylewki w jeden dzień na powierzchni 200 m2. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, żeby taki zakres prac wykonać dobrze w tak krótkim czasie.

u mnie na takiej powierzchni zrobili to od 8 rano do 15 ale ja sam kladlem styropian bo mam podloowke na calej pow. domu kost to 12 zl z materialem ale bez styropianu jestem bardzo zadowolony tak samo z tynkow

CMyK

Cmyku nie wiem czy się nie mylę, ale czy masz kominek makrotermu. Jesli tak to jak się sprawuje i czy masz do niego jakaieś uwagi.

 

kilka uwag jest po pierwsze farba sie luszczy ale obiecali dostarczyc farbe to pomaluje (recznie robiony) druga wada to strasznie ciezki wazy 200 kg ledwo we czworke wnieslismy :wink: a tak jak na razie ok jeszcze nie rozgrzal betonow strasznie ciezko to idzie aby ograc tyle podlog, te krotsze obwody zagrzaly sie ale salon zimny. Co prawda nie siedze tam non stop i nie pale ale myslalem ze to idzie szybciej, drewna idzie 2 wory dziennie nie chce myslec ile gazu by poszlo na ogrzanie jak sie w koncu zagrzeje to mam nadzieje ze bedzie mniej zrec drewna :roll:

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WITAM WSZYSTKICH

 

.....a ja z trochę innej beczki

 

.

.

. 8)

 

Szukam ziemi pod budowę domu (oczywiście),...... o powierzchni od 1300 do 2000 m kw. W okolicach Sulmina, Niestępowa, Przyjaźni, Widlina, Łapina.

 

Czy ktoś może pomóc?

Każde info w tym temacie będzie dla mnie bardzo cenne.

 

Pozdrawiem

 

Tryt

 

.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj rozmawialem z budowlancem spod Kartuz.Cena za pobudowanie naszego domku to 40 tys. plus 20 %,czyli jakies 45-48 tysiecy(bo o tyle musi podniesc ceny w tym roku zeby mu ludzie nie uciekli).W tej cenie mamy fundamenty(bez kopania,to albo dodatkowo,albo we wlasnym zakresie),sciany parteru,strop,sciany poddasza,wiezba,deski plus jednokrotnie papa.aha,ale i tak nie wezmie roboty w 2007.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/pierwszy3/index.php

 

Co o tym myslicie??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

.....a ja z trochę innej beczki

 

.

.

.

 

Szukam ziemi pod budowę domu (oczywiście),...... o powierzchni od 1300 do 2000 m kw. W okolicach Sulmina, Niestępowa, Przyjaźni, Widlina, Łapina.

 

Czy ktoś może pomóc?

Każde info w tym temacie będzie dla mnie bardzo cenne.

 

Pozdrawiem

 

Tryt

 

Witam, a patrzyłeś na http://www.dom.ax.pl/niestepowo.html ??

Ja szukałem działeczki od lata 2006 i między innymi trafiłem na to. Pan sprzedawca był spoko i da się z nim dogadać:)Osobiście wybrałem inną lokalizację - Tokary, piękny kawałek pod lasem i blisko jeziorka :D hihi

Proponuję udać się do gminy z mapkami zamieszczonymi na stronie i zapytać się

co tam można zbudować, a przy okazji podpytać czy nie znają jakiś lokalizacji;)

Ja tak zrobiłem w Przodkowie (miałem mapki z biura pośrednictwa) i chwała Pani Joli z gminy (super babka naprawde aż mnie zamurowało) od razu dostałem kilka namiarów na fajniuchne działeczki:D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

To moj pierwszy post na forum, chciałam się tylko przywitać na wstępie.

Na imię mam Ania i wraz z mężem kupiliśmy w listopadzie działkę w Tokarach (gm. Przodkowo).

Przygodę z budowaniem dopiero rozpoczniemy, mamy nadzieję, że jeszcze tej wiosny.

Poki co, mamy za sobą pierwszą wizytę u architekta...

wiem, że długa droga przed nami i myślę, że nie raz poproszę Was o pomoc

i opinie. A na razie posiedzę tu sobie z Wami cichutko i poczytam conieco ....

Pozdrawiam

O, Anula :D :D :D super ze jestescie!Czytaj biała liste wykonawców i..posty od poczatku :wink: to najlepsza lekcja na poczatek. Fakt, ja miałam mniej, ale opłaca sie naprawdę. Daj znac jak postępy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Mam nadzieję, ze to nie ten architekt, ktory robił nam adaptację :-? :evil:

Jaki macie wybrany projekt?

 

Nie mamy wybranego projektu :) zaden z tysiecy przejzanych nie spelnial naszych potrzeb wiec zdecydowalismy sie na projekt indywidualny. Spisalismy nasze potrzeby i oczekiwania i liczymy na to, ze architekt zaproponuje nam cos "na miarę i specjalnie dla nas" ...

Nie wiem, kto robil dla Was adaptacje?:) Z pierwszego spotkania i rozmow z naszym jestesmy bardzo zadowoleni - oby to sie nie zmienilo ;)

Pozdrawiam

Ania widze ze macie juz sasiada na forum :D Fajnie, razem zawsze razniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Garlaka polecam zawsze w ciemno :p

 

U nas niestety ekipa pana Garlaka nadal, od kilku miesięcy poprawia usterki po sobie. Efekt: przy kominach nadal cieknie i nikt nie potrafi wymyślić, dlaczego. W czasie ostatniego deszczu znów trzeba było postawić wiaderko. :(

Cóx, nie ma ludzi (czytaj: ekip) nieomylnych, a u nas skończy się chyba jakimś rzeczoznawcą i rozbieraniem dachu - jesli ekipa nie jest w stanie ustalić, gdzie tkwi błąd. A przeprowadzka za trzy tygodnie.

Może ktoś ma doświadczenie w takiej sytuacji, co dalej robić, jesli ekipa przyjeźdża, próbuje poprawic, ale efektu nie ma?

 

Szczerze powiem, że jestem zadowolona z pracy ekipy pana Garlaka.

Co prawda, były poprawki, ale jak dla mnie ten się nie myli który nic nie robi. Bez żadnych problemów przyjechali i poprawili. U nas były to opierzeniach wykuszy (woda lała się chyba pod parapetem do środka), no i ciekło przy kominie Scheidla, który obłozony jest płytkami.

Przy oknach już widać poprawę, a przy kominie jeszcze nie podeschło, więc nie wiem czy poprawki pomogły, czy nie.

 

Dekarze powiedzieli, że jeśli będzie w dalszym ciągu ciekło, to należy od góry komina papę położyć, bo możliwe, że cieknie po płytkach.

 

Pozdrawiam

O, rany....ja miałam jedyna poprawkę przy rynnie, ale bez gadania przyjechali i byli bardzo solidni. Obawiam sie, ze wyjazd budowlancow na zachód ma wpływ na wszystkie dziedziny :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[VivaLaVida napisał:]Witajcie,

To moj pierwszy post na forum, chciałam się tylko przywitać na wstępie.

Na imię mam Ania i wraz z mężem kupiliśmy w listopadzie działkę w Tokarach (gm. Przodkowo).

Przygodę z budowaniem dopiero rozpoczniemy, mamy nadzieję, że jeszcze tej wiosny.

Poki co, mamy za sobą pierwszą wizytę u architekta...

wiem, że długa droga przed nami i myślę, że nie raz poproszę Was o pomoc

i opinie. A na razie posiedzę tu sobie z Wami cichutko i poczytam conieco ....

Pozdrawiam

Witajcie!! :D w którym miejscu kupiliście działkę w Tokarach?? 8) Tam jest superancko :lol: Ja "kupuję" od Adamskiego - czekam tylko na podział :) ma być w tym miesiącu wszystko załatwione :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Anula :D :D :D super ze jestescie!Czytaj biała liste wykonawców i..posty od poczatku :wink: to najlepsza lekcja na poczatek. Fakt, ja miałam mniej, ale opłaca sie naprawdę. Daj znac jak postępy

 

Cześć GosiUrko :)

Wreszcie tu dotarłam, najwyższa pora ;)

Szczerze powiedziawszy troche przeraża mnie "gigantyczna" lista postow na roznych grupach, ale chyba tak zrobie...

Oczywiscie bede Ci relacjonowac nasze postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Anula :D :D :D super ze jestescie!Czytaj biała liste wykonawców i..posty od poczatku :wink: to najlepsza lekcja na poczatek. Fakt, ja miałam mniej, ale opłaca sie naprawdę. Daj znac jak postępy

 

Cześć GosiUrko :)

Wreszcie tu dotarłam, najwyższa pora ;)

Szczerze powiedziawszy troche przeraża mnie "gigantyczna" lista postow na roznych grupach, ale chyba tak zrobie...

Oczywiscie bede Ci relacjonowac nasze postępy :)

Faakt, ale praktycznie wszyscy od tego zaczynali;-)Teraz jest chociaz biała lista, a wtedy trzeba było notowac z ołówkiem :wink: Zreszta jkaby co, to moj notes ciagle jest. Ekipe macie juz wybraną?Ciesli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! :D w którym miejscu kupiliście działkę w Tokarach?? 8) Tam jest superancko :lol: Ja "kupuję" od Adamskiego - czekam tylko na podział :) ma być w tym miesiącu wszystko załatwione :wink:

 

Witaj:)

No to pewnie bedziemy mieszkac niedaleko, my mamy dzialke od Brylowskiego - po drugiej stronie drogi przed malym laskiem (mam na mysli lasek przed "wąwozem") :) A okolica faktycznie urocza -nam też się podoba :)

Powodzenia w sfinalizowaniu transakcji i do zobaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Mam nadzieję, ze to nie ten architekt, ktory robił nam adaptację :-? :evil:

Jaki macie wybrany projekt?

 

Nie mamy wybranego projektu :) zaden z tysiecy przejzanych nie spelnial naszych potrzeb wiec zdecydowalismy sie na projekt indywidualny. Spisalismy nasze potrzeby i oczekiwania i liczymy na to, ze architekt zaproponuje nam cos "na miarę i specjalnie dla nas" ...

Nie wiem, kto robil dla Was adaptacje?:) Z pierwszego spotkania i rozmow z naszym jestesmy bardzo zadowoleni - oby to sie nie zmienilo ;)

Pozdrawiam

Ania widze ze macie juz sasiada na forum :D Fajnie, razem zawsze razniej

 

Czy to znaczy beti555, ze też budujesz sie w Tokarach? W ktorym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć GosiUrko :)

Wreszcie tu dotarłam, najwyższa pora ;)

Szczerze powiedziawszy troche przeraża mnie "gigantyczna" lista postow na roznych grupach, ale chyba tak zrobie...

Oczywiscie bede Ci relacjonowac nasze postępy :)

Faakt, ale praktycznie wszyscy od tego zaczynali;-)Teraz jest chociaz biała lista, a wtedy trzeba było notowac z ołówkiem :wink: Zreszta jkaby co, to moj notes ciagle jest. Ekipe macie juz wybraną?Ciesli?

 

Gosia Ty trzymaj ten magiczny notes w jakimś sejfie i nie wypuszczaj z domu!! nie mamy jeszcze nikogo, w ciagu 2 tygodni zaczniemy pewnie szukać ekipy a wtedy przygotuj się na gorący telefon ode mnie albo zacznij się już zastanawiać ile chcesz za ten notes jeśli chcesz mieć święty spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem gdzie jest wasza działeczka, pojadę obejrzeć wkrótce :lol: "do mnie" hihihi 8) się jedzie za krzyżem w prawo i cały czas prosto aż dojedzie się do takiej starej chałupki po lewo, a po prawo stoi "jeszcze" stodoła z kamienia w krzaczorach :lol: :lol: :lol: :lol: a działka po stronie stodoły - cosik tam rosło na jesieni :wink: jak się podzielą to dam znać która to dokładniej

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj rozmawialem z budowlancem spod Kartuz.Cena za pobudowanie naszego domku to 40 tys. plus 20 %,czyli jakies 45-48 tysiecy(bo o tyle musi podniesc ceny w tym roku zeby mu ludzie nie uciekli).W tej cenie mamy fundamenty(bez kopania,to albo dodatkowo,albo we wlasnym zakresie),sciany parteru,strop,sciany poddasza,wiezba,deski plus jednokrotnie papa.aha,ale i tak nie wezmie roboty w 2007.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/pierwszy3/index.php

 

Co o tym myslicie??

pozdrawiam

 

A ja na to szukaj dalej. Cena wysoka, no i będziesz tyle czekał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Mam nadzieję, ze to nie ten architekt, ktory robił nam adaptację :-? :evil:

Jaki macie wybrany projekt?

 

Nie mamy wybranego projektu :) zaden z tysiecy przejzanych nie spelnial naszych potrzeb wiec zdecydowalismy sie na projekt indywidualny. Spisalismy nasze potrzeby i oczekiwania i liczymy na to, ze architekt zaproponuje nam cos "na miarę i specjalnie dla nas" ...

Nie wiem, kto robil dla Was adaptacje?:) Z pierwszego spotkania i rozmow z naszym jestesmy bardzo zadowoleni - oby to sie nie zmienilo ;)

Pozdrawiam

Ania widze ze macie juz sasiada na forum :D Fajnie, razem zawsze razniej

 

Czy to znaczy beti555, ze też budujesz sie w Tokarach? W ktorym miejscu?[/quote]

 

Nie, nie buduje sie w Tokarach, tylko w Kowalach :wink:

 

O architekcie napisałam, bo w życiu nie zyczylabym aby komus cos ten facet robił. Zreszta jest wpisany na Czarna Liste Trojmiasta

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

.....a ja z trochę innej beczki

 

.

.

.

 

Szukam ziemi pod budowę domu (oczywiście),...... o powierzchni od 1300 do 2000 m kw. W okolicach Sulmina, Niestępowa, Przyjaźni, Widlina, Łapina.

 

Czy ktoś może pomóc?

Każde info w tym temacie będzie dla mnie bardzo cenne.

 

Pozdrawiem

 

Tryt

 

Witam, a patrzyłeś na http://www.dom.ax.pl/niestepowo.html ??

Ja szukałem działeczki od lata 2006 i między innymi trafiłem na to. Pan sprzedawca był spoko i da się z nim dogadać:)Osobiście wybrałem inną lokalizację - Tokary, piękny kawałek pod lasem i blisko jeziorka :D hihi

Proponuję udać się do gminy z mapkami zamieszczonymi na stronie i zapytać się

co tam można zbudować, a przy okazji podpytać czy nie znają jakiś lokalizacji;)

Ja tak zrobiłem w Przodkowie (miałem mapki z biura pośrednictwa) i chwała Pani Joli z gminy (super babka naprawde aż mnie zamurowało) od razu dostałem kilka namiarów na fajniuchne działeczki:D

Pozdrawiam.

Ten gosciu od zacytowanej stronki to juz jakies 2 miesiace temu nie mial nic w Niestepowie, a w Lapinie nie chcial sprzedawac bo mial sie dogadac z developerem i pewnie sie dogadal bo watpie zeby tak od razu wszystkie z Lapina sprzedal.

Ja ogladalem te dzialki w Lapinie, to sie nawet samochodem nie dalo wjechal bo bajorko poza tym teren tak pofalowany ze 2/3 dzialek w dole wiec slabo z budowa.

pozdrawiam,

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryt nie sugeruje się że na stronce wszystkie działki w Łapinie są sprzedane, bo facet chce sobie wybudować osiedle (bawi się w dewelopera), ale ja się z nim dogadałem co do sprzedaży, więc nie widzę przeszkód :wink:

Pzdr

MajsterKlepka,

A w tych Tokarach to sa jeszcze jakies dzialeczki?

Ja sie narazie nastawiam na Banino a to tylko kawalek dalej wiec moze warto.

W Baninie brakuje juz lokalizacji a poza tym ten korytarz S20 moze bliziutko biec wg wariantu 4 trasy S20. Nie przeszkadza ci w Tokarach bliskosc obecnej trasy S20?

 

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...