Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Dzisiaj rozmawialem z budowlancem spod Kartuz.Cena za pobudowanie naszego domku to 40 tys. plus 20 %,czyli jakies 45-48 tysiecy(bo o tyle musi podniesc ceny w tym roku zeby mu ludzie nie uciekli).W tej cenie mamy fundamenty(bez kopania,to albo dodatkowo,albo we wlasnym zakresie),sciany parteru,strop,sciany poddasza,wiezba,deski plus jednokrotnie papa.aha,ale i tak nie wezmie roboty w 2007.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/pierwszy3/index.php

 

Co o tym myslicie??

pozdrawiam

 

Jak dla mnie to strasznie duzo!!! No chyba ze jest super biber to moze i warto przeplacac :( Za moj dom prawie 200 m2, dach trudny dostalam cenę za stan surowy 27 tys.( cena bez law ) Jutro jade podpisac umowe. Roboty zaczyna marzec 2007. :lol:

Witam,

a ile beda u Ciebie na budowie może się sprawdzą to chętnie z nimi pogadam o kosztach budowy mojego budynku ;))

 

Maja wejsc do mnie w marcu na dwa miesiace ale dzisiaj jade pospisac umowe wiec na 100% podam jutro. Pozdrawiam Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście u geodety za mapę do celów projektowych? (i kiedy?)

Pozdrawiam

 

Koszt mapek kształtuje się od 650 do 1000 zł, przy czym ten najniższy pułap juz chyba bardzo trudno osiągnąc.

My w Pruszczu płaciliśmy 900, początek 2006, nie dalo się zejść niżej z ceną.

 

Ale negocjować zawsze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was nanosił na mapę projekt przyłącza wody i prądu ?

mam pytanko, czy należy zaczekać, aż oba projekty będą gotowe, czy można to zrobić pojedynczo ?

wczoraj zleciłam naniesienie przyłącza wody.. hmmm, może powinnam zaczekać, aż będzie prąd i załatwić to za jednym razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj rozmawialem z budowlancem spod Kartuz.Cena za pobudowanie naszego domku to 40 tys. plus 20 %,czyli jakies 45-48 tysiecy(bo o tyle musi podniesc ceny w tym roku zeby mu ludzie nie uciekli).W tej cenie mamy fundamenty(bez kopania,to albo dodatkowo,albo we wlasnym zakresie),sciany parteru,strop,sciany poddasza,wiezba,deski plus jednokrotnie papa.aha,ale i tak nie wezmie roboty w 2007.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/pierwszy3/index.php

 

Co o tym myslicie??

pozdrawiam

 

My płacimy 41 tys. za te same prace, ale bez dachu.

Dom o powierzchni całkowitej około 300 m2.

Umowa podpisana w czerwcu ubiegłego roku.

Rozpoczęcie budowy planowane na marzec tego roku.

Pozdrawiam serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście u geodety za mapę do celów projektowych? (i kiedy?)

Pozdrawiam

Koszt mapek kształtuje się od 650 do 1000 zł, przy czym ten najniższy pułap juz chyba bardzo trudno osiągnąc.

My w Pruszczu płaciliśmy 900, początek 2006, nie dalo się zejść niżej z ceną.

Ale negocjować zawsze warto.

 

Dzięki za informacje!

Już zamówiłam mapki.

Facet z Gdanska chcial 1000 zl a w Kartuzach zamowilam - bez targowania - za 600, i termin ten sam, chyba udalo mi sie nie przeplacic za bardzo :)

Moze warto szukac geodety z miejscowosci, w ktorej jest Wydział Geodezji dla danej działki? To takie moje luźne przemyślenia po dzisiejszym dniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie namiary na jakas solidna ekipe do prac ziemnych -kopara+ciezarowka?

Musze wkopac sie w skarpe,a wczesniej rozebrac(wyburzyc) dwa mury oporowe zbudowane z L-ownikow i gdzies to wszystko wywiezc.Moze wiecie,kto przyjmuje taki gruz? Bedzie tego okolo 50 L-ownikow.

Przy okazji,daaajcie namiary na dobrego kierownika budowy z Gdanska.....

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie namiary na jakas solidna ekipe do prac ziemnych -kopara+ciezarowka?

Musze wkopac sie w skarpe,a wczesniej rozebrac(wyburzyc) dwa mury oporowe zbudowane z L-ownikow i gdzies to wszystko wywiezc.Moze wiecie,kto przyjmuje taki gruz? Bedzie tego okolo 50 L-ownikow.

Przy okazji,daaajcie namiary na dobrego kierownika budowy z Gdanska.....

jola

 

Nie znam takiej ekipy, niestety :(

 

Jednak z chęcią przyjmę gruz Gdzie dokładnie się budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="emka68

Witam,

a ile beda u Ciebie na budowie może się sprawdzą to chętnie z nimi pogadam o kosztach budowy mojego budynku ;))

 

Mam juz umowe przed soba :lol: Wiec panowie wchodza do nas 26 marca 2007 a koniec jest dnia 31 maja 2007. Tylko ze jak bedzie nadal taka zima jak teraz to na 100% wejda wczesniej :D Mam tylko nadzieje ze ominal mnie takie perypetie jakie mial moj tata z wykonawcami :-? Pozdrawiam Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!Uwaga ogłoszenie parafialne!!!!

Chciałem poinformować zainteresowanych i ostrzec, że na terenie Kielna, Szemuda i okolic działa jakaś grupa złodziei, która obrabia chaty.

dostaje sie do domów przez okna plastikowe wyłamując na dole plastik i podważając okienko albo przesuwają rygiel wbijając blachę (trwa to ponoć kilka sekund). Niestety nasza kochana policja narazie nic nie zrobiła więc pilnujmy sie nawzajem. Z opowieści sąsiedzkiej wiadomo że jedna grupa jeździ białym busem. Są ponoć dwie współpracujące bo w tym samym czasie była próba dostania sie do jednego i wezwania policji a drugie było plądrowane.

Nie straszę przekazuje dalej bo lepiej wiedzieć co sie dzieje wokoło.

Pozdrawiam!

Co za świat :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie namiary na jakas solidna ekipe do prac ziemnych -kopara+ciezarowka?

Musze wkopac sie w skarpe,a wczesniej rozebrac(wyburzyc) dwa mury oporowe zbudowane z L-ownikow i gdzies to wszystko wywiezc.Moze wiecie,kto przyjmuje taki gruz? Bedzie tego okolo 50 L-ownikow.

Przy okazji,daaajcie namiary na dobrego kierownika budowy z Gdanska.....

jola

 

mam, proszę o podanie jakiegoś kontaktu podam i fachowców i odbiór, gdzie to jest to się wstępniezapytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...