Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

[quote="emka68

Witam,

a ile beda u Ciebie na budowie może się sprawdzą to chętnie z nimi pogadam o kosztach budowy mojego budynku ;))

 

Mam juz umowe przed soba :lol: Wiec panowie wchodza do nas 26 marca 2007 a koniec jest dnia 31 maja 2007. Tylko ze jak bedzie nadal taka zima jak teraz to na 100% wejda wczesniej :D Mam tylko nadzieje ze ominal mnie takie perypetie jakie mial moj tata z wykonawcami :-? Pozdrawiam Maja

 

proszę o kontakt chętnie sprawdzę czy mogliby zająć się moją "hacjendą" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ile płaciliście u geodety za mapę do celów projektowych? (i kiedy?)

Pozdrawiam

Koszt mapek kształtuje się od 650 do 1000 zł, przy czym ten najniższy pułap juz chyba bardzo trudno osiągnąc.

My w Pruszczu płaciliśmy 900, początek 2006, nie dalo się zejść niżej z ceną.

Ale negocjować zawsze warto.

 

Dzięki za informacje!

Już zamówiłam mapki.

Facet z Gdanska chcial 1000 zl a w Kartuzach zamowilam - bez targowania - za 600, i termin ten sam, chyba udalo mi sie nie przeplacic za bardzo :)

Moze warto szukac geodety z miejscowosci, w ktorej jest Wydział Geodezji dla danej działki? To takie moje luźne przemyślenia po dzisiejszym dniu...

Nie ma to znaczenia skad jest geodeta. Ja mam bardzo dobrego fachowca i taniego z ok Rumii. Facet zna się na rzeczy, bo miałam okazje przekonac sie na swoim trudnym terenie. Mapki ok 600 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!Uwaga ogłoszenie parafialne!!!!

Chciałem poinformować zainteresowanych i ostrzec, że na terenie Kielna, Szemuda i okolic działa jakaś grupa złodziei, która obrabia chaty.

dostaje sie do domów przez okna plastikowe wyłamując na dole plastik i podważając okienko albo przesuwają rygiel wbijając blachę (trwa to ponoć kilka sekund). Niestety nasza kochana policja narazie nic nie zrobiła więc pilnujmy sie nawzajem. Z opowieści sąsiedzkiej wiadomo że jedna grupa jeździ białym busem. Są ponoć dwie współpracujące bo w tym samym czasie była próba dostania sie do jednego i wezwania policji a drugie było plądrowane.

Nie straszę przekazuje dalej bo lepiej wiedzieć co sie dzieje wokoło.

Pozdrawiam!

Co za świat :x

Co za gnoje, ja mam nadzieje ze u mnie załapia się na sąsiada z widłami :wink: Ostatnio jak zobaczyłam pospolite ruszenie gospodarzy, to nie chciałabym byc na miejscu takiego złodzieja. Błagałabym o policję. Gnoje!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś do czynienia z dekarzami panami KŁus 603-832-776 ? czy jesteście zadowoleni z ich pracy ? czy są przystępni cenowo ? za wszelkie opinię będę wdzięczna.

 

u mnie robili jestem oglnie zadowolony kominy mi przeciekaly ale okazalo sie ze to nie ich wina, wzywani dekarze proszeni o opinie mowili ze dobrze zrobili maja tez dobra opinie u sprzedawcow dachowek. Solidni i terminowi.

Pozdrawiam

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosowaliście na kominy nasady obrotowe? Warto?

 

Mi znajomy koniniarz odradzil nasade obrotowa mowiac ze zima pod wplywem roznicy temperatur nasada zamarza i przestaje sie obracac poradzil mi abym zainstalowal daszek z blachy ocynkowanej i tak zrobilem koszt daszku wygietego obok mnie w hurtowni dachowek wyniosl 36 zl + 4 dlugie bolce gwinowane 8 zl sam zamontowalem i komin osloniety

CMyK

ps zaluje ze nie zamowilem wiekszego daszka zeby oslanial caly komin ale jak bede mial kiedys kaprys i ten sie zniszczy to wymienie na wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosowaliście na kominy nasady obrotowe? Warto?

 

Mi znajomy koniniarz odradzil nasade obrotowa mowiac ze zima pod wplywem roznicy temperatur nasada zamarza i przestaje sie obracac poradzil mi abym zainstalowal daszek z blachy ocynkowanej i tak zrobilem koszt daszku wygietego obok mnie w hurtowni dachowek wyniosl 36 zl + 4 dlugie bolce gwinowane 8 zl sam zamontowalem i komin osloniety

CMyK

ps zaluje ze nie zamowilem wiekszego daszka zeby oslanial caly komin ale jak bede mial kiedys kaprys i ten sie zniszczy to wymienie na wiekszy.

Nic nie zamarza, by nie zamarzało jest takie czarne mazidło, nie pamietam teraz nazwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia skad jest geodeta. Ja mam bardzo dobrego fachowca i taniego z ok Rumii. Facet zna się na rzeczy, bo miałam okazje przekonac sie na swoim trudnym terenie. Mapki ok 600 zł.

 

Jesli to ten Gosiu,

ktorego polecasz na bialej liscie to oczywiscie do niego dzwonilam:)

Okazalo sie jednak, ze "nie dziala w Kartuzach" - tak mi powiedzial.

Mam nadzieje, ze ten z Kartuz zrobi nam te mapki porzadnie (a tez za 600 zl).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia skad jest geodeta. Ja mam bardzo dobrego fachowca i taniego z ok Rumii. Facet zna się na rzeczy, bo miałam okazje przekonac sie na swoim trudnym terenie. Mapki ok 600 zł.

 

Jesli to ten Gosiu,

ktorego polecasz na bialej liscie to oczywiscie do niego dzwonilam:)

Okazalo sie jednak, ze "nie dziala w Kartuzach" - tak mi powiedzial.

Mam nadzieje, ze ten z Kartuz zrobi nam te mapki porzadnie (a tez za 600 zl).

 

Pozdrawiam

Aaaa, to inna inszośc;-)Myslałam, ze nie ma specjalnej róznicy dla nich.Rzeczywiscie facet był niedrogi i bardzo dobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Cmyku za odp. właściwie to chciałam się tylko upewnić co do nich rzeczywiście mają dość dobrą opinię w dwóch niezależnych hurtowniach polecał mi ich także mój wykonawca. Gratuluję Ci pięknego dachu ! Mam, nadzieję że i mój wykonają równie solidnie :wink: choć słyszałam że strasznie zajęci i trzeba się śpieszyć aby zaklepać wolny termin, ale nic to takie już nasze życie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze. Właśnie podejmuję decyzję jakiej firmie powierzyć wykonanie szeregu instalacji w moim domku. Podjąłem już decyzję, że zamontuję piec kondensacyjny jedofunkcyjny z zasobnikiem. Zastanawiam się teraz czy zamontować kominek z płaszcem wodnym, czy też wykonać rozprowadzenie ciepła z kominka. Prawdę mówią spotkałem się z wieloma przeciwnymi opiniami fachowców w tym temacie. Może macie jakieś przemyślenia, którymi moglibyście podzielić się na forum, ewentualnie czy użytkownicy w/w rozwiązń byliby skłonni podzielić się swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam.

 

Czesc Andrzej.

 

Moze to nie jest zbyt miarodajna opinia, bo przeciez dopiero zabieram sie za budowe, ale ja myslalem o tym w ten sposob. Kondensat, oczywiscie, ale polaczony z solarami, wiec musi byc zasobnik conajmniej 300 l plus podlogowka.

Co do kominka z plaszczem wodnym to jestem sceptycznie do tego nastawiony. Aby caly system spelnial swoje zadanie musialbys palic w kominku codziennie. Masz przy tymn kotlownie w salonie. Na forum spotkalem sie z opinia, ze jezeli zamierzasz palic raz w miesiacu to sie po prostu nie oplaca. Moim zdaniem DGP jest bardziej oplacalna. Nawet bez reku.

 

Pozdrawiam

 

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...