Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

CAEN napisał:

MajsteKlepka

 

myślę, że z kredytem tak trudno nie będzie.. najmniejsze wymagania ma chyba PKO BP

 

życzę powodzenia

 

Dzięks, a miałem nawet nie sprawdzać, bo z reguły najdroższy :-? ale skoro ma najmniejsze wymagania to i tam zawitam. Ciekawe jaką będę miał zdolność, bo co bank to inne kwoty :o

Pozdrawiam

MajsterKlepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No tak "zima za oknem" i nikt nie mysli jeszcze o trawce w ogrodzie a ja juz nie moge patrzec na to moje pobojowisko

 

 

Poszukuję kogoś do wyrownania terenu w okol domu, z mala koparka (przed domem jest kostka i taka duza maszyna nie ma narazie mozliwosci wjechania) 1000m dzialki musze przygotowac pod trawke;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti555 napisała:

Kredyt niestety

A gdzie się budujesz?

 

Budowy jeszcze nie zacząłem :( jestem na etapie działki - Tokary, niedaleko VivaLaVida czyli Ani, a kiedy rozpocznę to zależy właśnie od kredytu :cry: Planowałem na wiosnę, ale czy się uda tego nie wiem, a chciałbym zacząć już teraz :lol: kurcze znowu się nakręciłem yeahh :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: hihi

Pozdrawiam

MajsterKlepka

Bedzie dobrze, szukaj tam dalej dzialki kolo siebie :)

Co do kredytow to moze myslales o PKO SA? On zawsze drogi byl/jest.

Natomiast PKO BP od lat prowadzi bardzo atrakcyjna polityke w kwestii kredytow ale glownie zlotowkowych.

A projekt OK, ja bym tarasu nie doklejal - brat tak zrobil i wydaje mi sie ze malo funkcjonalny na pietrze a tylko problem dodatkowy z izolacja, itp.

Nie ma to jak taras na parterze od tylu domu - siadasz rano ze sniadankiem rozkoszujac sie widokiem na swoj ogrod - teraz to mnie ponosi, ale od czego marzenia,

pozdrowka,

rafus

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam podobny problem, poszukuję architekta z okolic Trójmiasta solidnego no i oczywiście niedrogiego, który zająłby się adaptacją projektu gotowego, zaprojektował szambo. Poszukuję też kierownika budowy (dom z bala). Pozdrawiam wszystkich, liczę jak zwykle na Waszą pomoc. Przyszła mieszkanka Koleczkowa.

 

DUSZKA - sprobuj moze skontaktowac sie z Wojciechem Nitka -

pod koniec tego watku znajdziesz jego posty .

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1549739&highlight=#1549739

On sie zajmuje budownictwem szkieletowym i z bala - moze bedzie mogl Ci kogos polecic.

Ale w Koleczkowie wieje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu pełnym wrażeń i sporej ilości km spędzonych za kierownicą pragnę poinformować Szanowne Towarzystwo iż podpisaliśmy z małżonką umowę przedwstępną na zakup działeczki w Koleczkowie :)

 

Chcieliśmy podziękować Gosi z Małżonkiem za herbatkę z pigwami :)

Urka nie taka straszna jaka by mogła być :)

 

Działka znajduje się w miejscu sympatycznym :D

Jedziesz drogą w dół i po prawej mijasz dom w stanie surowym, następnie na dole przy starym gospodarstwie skręcasz w lewo pod górkę. Na szczycie tej górki po lewej stronie masz widok na wrzosowisko i to właśnie tam na tej górce tyle że ostatnia w rzędzie pod lasem :)

 

http://images14.fotosik.pl/25/1b1c4241e8d00bf8m.jpg

http://images13.fotosik.pl/14/e3c62e701ed374e4m.jpg

http://images14.fotosik.pl/25/0ba03209e78dfaa2m.jpg

Narożnikowo graniczy z domem który już jest wybudowany naprzeciwko tego w stanie surowym.

 

Czyż nie piękna okolica? :)

 

pozdrawiamy[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już po świętach :cry:

 

A ja liczę na wasze rady odnośnie okien firmy M&S ze Słupska. Podobają mi się drewniane, choć cenowo jeszcze nie wiem jak wypadną :-? .

Czy możecie coś podpowiedzieć, solidni czy nie?, jak negocjacje cenowe, rabaty 8) , montaż, .. no i same okna.

A może polecicie inną firmę

Proszę odezwijcie się, jakie okna macie?

A dowiadywałaś się w firmie Bertrand z Luzina ponoć też dobrze robią.Ja mam z Akfenu z Lęborka nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu pełnym wrażeń i sporej ilości km spędzonych za kierownicą pragnę poinformować Szanowne Towarzystwo iż podpisaliśmy z małżonką umowę przedwstępną na zakup działeczki w Koleczkowie :)

 

Chcieliśmy podziękować Gosi z Małżonkiem za herbatkę z pigwami :)

Urka nie taka straszna jaka by mogła być :)

 

Działka znajduje się w miejscu sympatycznym :D

Jedziesz drogą w dół i po prawej mijasz dom w stanie surowym, następnie na dole przy starym gospodarstwie skręcasz w lewo pod górkę. Na szczycie tej górki po lewej stronie masz widok na wrzosowisko i to właśnie tam na tej górce tyle że ostatnia w rzędzie pod lasem :)

 

Narożnikowo graniczy z domem który już jest wybudowany naprzeciwko tego w stanie surowym.

 

Czyż nie piękna okolica? :)

 

pozdrawiamy[/img]

To pochwal sie za ile i gdzie dokladnie, post jest bez obrazka.

Gratulacje szczere, my dalej szukamy.

 

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prosba o porade,a mianowicie.

 

Chcialem kupic pustaki i bloczki jak bylem w Polsce,na swieta.Ale tam gdzie ceny byly dobre, nie chcieli trzymac materialu (gdzies do sierpnia,wrzesnia).Po drugie tesciu zaczal mi wizje tworzyc ze hurtownia sie moze zwinac i zostane z niczym i takie tam.No i nie kupilem,ale czytam forum i w sumie to tyle sie mowi o podwyzkach,ze nawet moze cena w okolicach wakacji wzrosnac do 10 zl za BK 24.

No wiec wymyslilem,tesciu ma sporo miejsca u siebie na obiekcie i gotow jest to tam przechowac,chce kupic jakies 15 palet BK 24.Hurtownia np. Oltrans daje transport gratis,wiec do tescia(RUMIA) byloby za darmo,ale ile moze wziac gosciu za transport z Rumii do Lesniewa (jakies 25 km),oczywiscie tylko auto z HDS.

Aha druga sprawa jaka odmiane pustakow brac 600 czy 500??

Kolejna rzecz czy Prefabet sprzedaje pustaki w detalu (czyli klientowi indywidualnemu) ewentualnie ktore sklady byscie polecali w okolicach Rumii,Redy Gdyni.Paradoksalnie najnizsza cena na pustaki i bloczki byal w Lesniewie :)

No nic z gory dzieki za porady

PS czy gazobeton trzeba jakos zabezpieczyc,czy standardowo jak jest folii na palecie jest ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM :D. To nie paradoks, że u producenta bloczki są droższe niż w hurtowniach. Jako masowi odbiorcy mają one znaczne upusty dzięki czemu mogą nam klijentom dawać znaczne rabaty. W ubiegłym roku różnica w cenie wynosiła 1,30 na jednym bloczku. Chwalę sobie hurtownię w Parszczycach -tam zaopatrywałam się w bloczki betonowe-OLTRANS, gazobeton 24 i 12 z PREFABETU oraz piasek. Mieli wówczas najkorzystniejsze ceny. Również współpraca z ALMARESEM w Wejherowie - tam zamawialiśmy strop Terriva oraz kompletny dach - też przebiegała bardzo dobrze. Zawsze wszystko na czas było dostarczane na budowę. Pozdrawiam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAEN napisał:

MajsteKlepka

 

myślę, że z kredytem tak trudno nie będzie.. najmniejsze wymagania ma chyba PKO BP

 

życzę powodzenia

 

Dzięks, a miałem nawet nie sprawdzać, bo z reguły najdroższy :-? ale skoro ma najmniejsze wymagania to i tam zawitam. Ciekawe jaką będę miał zdolność, bo co bank to inne kwoty :o

Pozdrawiam

MajsterKlepka

 

Zaciągnęłam kredyt w CHF - PKO BP, wniosek złożyłam do Millenium, Nordei i PKO BP. Najlepsze warunki zaoferowano mi w Millenium (0,99% marża, bez prowizji), zabrałam tę ofertę do PKO i... miła pani oświadczyła, że może zaproponować mi to samo - długo się nie zastanawialam, za dwa dni pieniążki były już na koncie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

a co sadzicie o takich cenach na drewno:

 

wiezba 600 zł/m3 impregnowane

 

deski 400 zł/m3 (dlugosci desek od 3 do 5 metrów)

 

oczywiscie w obu wypadakch dochodzi transport z okolic Somonina.

 

Aha i druga sprawa czy teraz jest dobry okres na kupowanie stali??

 

 

Ceny bardzo dobre...podejrzanie dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sailor_ro

 

też naszła mnie myśl, żeby kupić bezpośrednio w prefabecie jednak znajomi kupowali ostatnio i okazało się, że zapłacili więcej niż ja u pośrednika a do tego prefabet 3 x przesuwał termin dostawy, chyba nie muszę pisać jakie to miało konsekwencje.. niezadowolone miny murarzy, opóźnienia w budowie brrrrrr

 

jednym słowem prefabet nastawiony jest na dużych odbiorców i to właśnie te zlecenia realizowane są w pierwszej kolejności[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier mojego wujka ma firme budowlana (facet spod Kartuz),ceny jak dla mnie kosmiczne (robocizna) byl juz post ze wyliczyl mnie na 48 tysi za robocizne.Nie mniej jednak to ze jest drogi(pensje dla pracownikow,podatki,zusy itd) nie zmienia faktu ze ze wzgledu na to ze sie znamy zaproponowal mi drzewo z zaprzyjaznionego tartaku w tej wlasnie cenie,dlatego sie pytam czy to warto.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiA & Wojtek napisał:

z oszczednosci dlatego ta budowa ciagnie sie juz....zaczynamy 5 rok

mam nadzieje,ze w tym skonczymy

 

Ho ho! no to chwilę już budujecie :roll: ale jak skończycie to wyobrażam sobie jaka będzie radość :lol: hihi po 5 latkach cięzkiej pracy :D

Pozdrawiam

 

CAEN napisał:

Zaciągnęłam kredyt w CHF - PKO BP, wniosek złożyłam do Millenium, Nordei i PKO BP. Najlepsze warunki zaoferowano mi w Millenium (0,99% marża, bez prowizji), zabrałam tę ofertę do PKO i... miła pani oświadczyła, że może zaproponować mi to samo - długo się nie zastanawialam, za dwa dni pieniążki były już na koncie

No tak co bank to bank, generalnie pracownicy banku są zobligowani do dawania droższych kredytów niż mogą (wiem bo sam daje takowe), kurcze nie głupi ten myk z oferta był :lol: hihi byłem na stronce pko i mam większą zdolność niż w ING o jakieś 30 tys zł :o ostro! czas zacząć rundkę po bankach mili państwo :wink: hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafus napisał:

Bedzie dobrze, szukaj tam dalej dzialki kolo siebie

Co do kredytow to moze myslales o PKO SA? On zawsze drogi byl/jest.

Natomiast PKO BP od lat prowadzi bardzo atrakcyjna polityke w kwestii kredytow ale glownie zlotowkowych.

A projekt OK, ja bym tarasu nie doklejal - brat tak zrobil i wydaje mi sie ze malo funkcjonalny na pietrze a tylko problem dodatkowy z izolacja, itp.

Nie ma to jak taras na parterze od tylu domu - siadasz rano ze sniadankiem rozkoszujac sie widokiem na swoj ogrod - teraz to mnie ponosi, ale od czego marzenia,

pozdrowka,

rafus

rafus

 

Dokładnie o PKO S.A., jak będe coś wiedział o działeczce to dam znać, teraz rolnicy wypłaty dostają i może być ciężko, ale dasz rade :D ja długo szukałem nim trafiłem do Tokar 8)

Pozdrawiam

MajsterKlepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...