Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hey

a co sadzicie o takich cenach na drewno:

 

wiezba 600 zł/m3 impregnowane

 

deski 400 zł/m3 (dlugosci desek od 3 do 5 metrów)

 

oczywiscie w obu wypadakch dochodzi transport z okolic Somonina.

 

Aha i druga sprawa czy teraz jest dobry okres na kupowanie stali??

 

Jesli chodzi o drewno na wiezbe to my kupowalismy po 800 za metr i to bez impregnacji :-? Cena moim zdaniem dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już po świętach :cry:

 

A ja liczę na wasze rady odnośnie okien firmy M&S ze Słupska. Podobają mi się drewniane, choć cenowo jeszcze nie wiem jak wypadną :-? .

Czy możecie coś podpowiedzieć, solidni czy nie?, jak negocjacje cenowe, rabaty 8) , montaż, .. no i same okna.

A może polecicie inną firmę

Proszę odezwijcie się, jakie okna macie?

A dowiadywałaś się w firmie Bertrand z Luzina ponoć też dobrze robią.Ja mam z Akfenu z Lęborka nie polecam.

 

Ja przerabialem i Bertranda i M&S.

Porownywalem obie firmy pod katem okien drewnianych.Bertrand wypadl jakies 20% drozej niz M&S.

Czas oczekiwania w Bert.to ok.8 tygodni,w M&S ok.18 tygodni.

Wydaje mi sie,ze M&S bardziej jest otwarty na klienta,jest mozliwosc negocjacji.Plus rabaty przy wiekszych zamowieniach,np.okna+drzwi zewnetrzne+brama garazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Moje dokumenty są złożone w starostwie - brakowało jednego kwitka, dzisiaj zaniosłam i usłyszałam, że do końca tygodania będę miała pozwolenie na budowe. Oby.

 

Byduję pod Wejherowem. Zdecydowałam się na bank - Deutsche Bank. Oferta to 0,9% marża, prowizja 1%. Do negocjacji. kredyt w CHF na 25 lat, raty malejące. Czekam na pozwolnie i składam wniosek do baku.

 

Ekipa budująca zamówiona na marzec (ciekawe jaka będzie pogoda?), dekarz na maj. Piszecie, że na kona trzeba czekać aż do 18 tyg. To szmat czasu, ale jak mawówić okna, jak jeszcze budynek nie stoi?

 

Czy po stanie surowym otwartym będziecie montować okna, czy najpierw elektyk i tynki? Mi znajomi mówią, że najpierw ele. i tynki, bo otwarty budynek szybciej wyschnie, ale ja się boję kradzieży. Jak Wy robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja liczę na wasze rady odnośnie okien firmy M&S ze Słupska. Podobają mi się drewniane, choć cenowo jeszcze nie wiem jak wypadną :-? .

Czy możecie coś podpowiedzieć, solidni czy nie?, jak negocjacje cenowe, rabaty 8) , montaż, .. no i same okna.

A może polecicie inną firmę

Proszę odezwijcie się, jakie okna macie?

 

My mamy okna M&S - i niestety nie moge juz polecac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po stanie surowym otwartym będziecie montować okna, czy najpierw elektyk i tynki? Mi znajomi mówią, że najpierw ele. i tynki, bo otwarty budynek szybciej wyschnie, ale ja się boję kradzieży. Jak Wy robicie?

 

To jest właśnie Wasza decyzja; my zostawiliśmy otwarte tak długo, jak się dało, bo tego lata pogoda dopisywała i naprawde szkoda było zamykać, tak pieknie schło. Ale najpierw zrobilismy wywiad u sąsiadów, jak tam dzialalnośc złodziejska w okolicy. Opinie były dobre, więc zaryzykowaliśmy. Najpierw wszystkie instalacje i tynki, dopiero na końcu okna i drzwi.

Myslę, ze dzięki temu zbudowaliśmy nasz dom w 8 miesięcy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiA & Wojtek napisał:

z oszczednosci dlatego ta budowa ciagnie sie juz....zaczynamy 5 rok

mam nadzieje,ze w tym skonczymy

 

Ho ho! no to chwilę już budujecie :roll: ale jak skończycie to wyobrażam sobie jaka będzie radość :lol: hihi po 5 latkach cięzkiej pracy :D

Pozdrawiam

 

ano budujemy i budujemy az...wybudujemy :lol:

generalnie az tak bardzo nam sie nie spieszy i tak przez najblizsze x lat nie bedziemy tam mieszkac 8) ino urlopowac sie tylko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem w sobote drewno na konstrukcje impregnowane 630 zł brutto na marzec

 

TO ŚWIETNIE !!! może podzielisz się kontaktami ???

 

Tartak w Szemudzie..teraz nie mam numeru telefonu bo jestem w pracy jak wróce do domu to podeślę.

 

A podpowie mi ktos ile płacicie za więźbe i pokrycie dachówką cementowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Bardzo bardzo proszę o pomoc, potrzebny mi piach (nie glinia) do nawiezienia działki w Lublewie. Potrzebuję około 700m^3. Mozecie wiecie skąd tanio go pozyskać ?? Ile to może kosztować?

pozdrawiam Magda

 

przypomnialam sobie,ze jakis czas temu przy moscie przez Wisle w Kiezmarku (A7 w kier.Wa-wy) poglebiali koryto Wisly..tam mozna bylo ( u zrodla :wink: ) piasek kupic...nie wiem,jak daleko jest do Lublewa,ale...moze by sie oplacalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...