Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Do odbioru potrzebne są:

odbiór kominiarski

odbiór gazowni (jeśli się ma gaz)

odbiór instalacji el.

umowa o wywóz śmieci

pomiar geodezyjny powykonawczy

wpis kierownika budowy które pomieszczenia nadają się do zamieszkania.

I to wszystko. Przy odbiorze końcowym według pozwolenia na budowę mogłam tylko zgłosić dom do zamieszkania ale przy częściowym trzeba to wszystko załatwić. Pomieszczenia do odbioru podałam sama na załączonym dokumencie z ich wielkością. Nikt u nas nie był ale chyba powinien. Nie wiem jak to może wyglądać w innych gminach i czy jeszcze ktoś nie przyjdzie. Poddasza nie odbieraliśmy bo kierownik by nam nie podpisał (nie mamy barierek).

I uwaga: na pozwoleniu na zamieszkanie podany jest termin odbioru końcowego. U nas jest to kilka lat ale np w Elblągu rodzice mieli 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"Greg - na ściany 2 warstwy. Chyba myślisz o podłogach. Na ścianę chcę dać 12cm - frez. Zależy mi na równych frezach i równych powierzchniach."

 

Dwie warstwy, kołkowane, na to i tak dajesz siatkę, klej.

Nie będzie nierówności o ile oczywiście zrobisz podkład równo ;-)

A o ile pewniejsze.

Objetościowo styropian może wyjść tyle samo, więc koszt taki sam. Kupuje się przecież m3 styropianu.

Grzegorz

 

Greg98

 

Jakim sposobem 2x6 cm na nakładke może być "pewniejsze" od 1x12 cm z frezem. Jesli jest zrobione dobrze (np. bez zapychania klejem łączeń frezów) to chyba nie ma to znaczenia? :roll:

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clark: jaki dystans i co ciagnales? ja sie wlasnie obawim, ze kanaliza bedzie najwiekszym kosztem z racji samych chocby gabarytow...

 

No i pewno, ze milo patrzec jak sie ludzie przeprowadzaja, ale pewno ewa wolalaby aby ktos jej pomogl taszczyc wszystkie graty, a nie tylko mile sie przygladac ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj szkoda... po cichu liczylem na ok 10-12 tysiecy za kanalize z woda, gaz i prad.

 

a tak apropos pradu, to osobna bajka, bo rejonowa energa jest w tczewie, mimo gminy pruszcz. i teraz to oni sobie dopiero mysla o stawianiu mocniejszego transformatora, bo obecny juz duzo nowego nie wezmie... ciekawe ile to potrwa. choc z moim terminarzem, to pewno nie powinno byc z tym problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - zakochalem sie w twoim dzienniku budowy...

 

Przeczytalem caly non-stop, opuszczajac obiad, spozniajac sie na basen. Jakbym basn jakąś czytał. Były momenty grozy i szczęścia - iiiihaaa dawno nie czytałem czegoś tak miłego. Wybudowaliście domek bardzo podobny do tego do czego my dążymy. Włożyliście w to kupę czasu, ale przez to kasy pewno sporo mniej...

 

Niesamowite...

 

Mam pare pytań: przede wszystkim ogrzewanie i zbiornik wkopany - jakie są tego koszta w porównaniu z ziemnym doprowadzanym rurami? Jak z kalorycznością i ogólnym wynikiem cieplno-finansowym jesli tak to mozna nazwac?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeszcze troche, to posadzicie mnie o zasmiecanie forum, bo trzy posty pod rzad, to troche sporo :)

 

Kodi - w twoim dzienniku nie widze :

1) kosztu nadzoru budowlanego, kierownika budowy

2) moze to juz pominales, ale kosztu procz zakupu projektu jako takiego, od zakupu dzialki do wbicia pierwszej lopaty

3) ile lacznie kosztowala cie chalupa od poczatku to przeprowadzki?

 

kurcze jak to glupio jest swiat zorganizowany, ze na 3 pytnia 3 odnosza sie do kosztow...

 

mieszkacie teraz tylko na dole, a gore zostawiacie do wykonczenia w miare mozliwosci?

 

studia pytan...

 

a w twoim miejscu pracy, w gabinecie w-ce prezydenta zamknieto mi kiedys probe instruktorska (ZHR) :) :)

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakim sposobem 2x6 cm na nakładke może być "pewniejsze" od 1x12 cm z frezem. Jesli jest zrobione dobrze (np. bez zapychania klejem łączeń frezów) to chyba nie ma to znaczenia?"

 

Aaa... Z frezem- nie zwróciłem uwagi.

Ale z frezem jest droższy :-(

Wtedy faktycznie nie powinno mieć znaczenia.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu styropianu - co to za styropian jest w Chwaszczynie? Dajcie znać. W sobotę wstępnie zamówiłem 3,5m3 styropianu 8cm FS20 frez w hurtowni koło Tczewa. Cena 140zł/m3 - minus upust 5% - daje 133zł i już jest nieźle ;-)

Co do folii kubełkowej to w jednej hurtowni spotkałem się z 2 rodzajami - miękka (i podatna na wyginanie) i sztywna. Magazynier miał problemy z podaniem firmy (podobno jakaś niemiecka, produkująca także dla Dorkena). Cena 8,5zł za m bieżący, szerokość 1,5m. Czy wybieraliście jakąś konkretną folię, czy zwracać uwagę tylko na jej sztywność?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakim sposobem 2x6 cm na nakładke może być "pewniejsze" od 1x12 cm z frezem. Jesli jest zrobione dobrze (np. bez zapychania klejem łączeń frezów) to chyba nie ma to znaczenia?"

 

Aaa... Z frezem- nie zwróciłem uwagi.

Ale z frezem jest droższy :-(

Wtedy faktycznie nie powinno mieć znaczenia.

Grzegorz

 

Ale dwie "szóstki" tez musisz jakoś połączyć ze sobą (wydaje mi się, że kołkowanie nie wystarczy, zatem potrzebny jest klej), na co znowu trzeba wydac troche kaski.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do styropianu w Chwaszczynie to nie mam szczęścia - kiedy jadę ciągle jest zamkniętę.

 

Bolek - strasznie miło, że dziennik Ci się spodobał. Nie powiem, abym był wielkim literatem, po prostu spisuję co było - to wszystko.

 

Co do zbiornika wkopanego. Zdecydowaliśmy się ze względu na fakt, iż mamy małą działkę i nie chcieliśmy zagracać sobie jwj czymś mało ciekawym. Dzierżawa zbiornika naziemnego i podziemnego to coś ok. 50zł do 90zł / miesięcznie. Tanio nie jest, ale cóż. Wydatki jednorazowe dla Gaspolu to 1800zł /zainastalowanie butli, podłączenie/. Co do kaloryczności nie mam pojęcia, niby te zakopane są lepsze. Wyższa temp. ziemi niż powietrza itp. Nie znam się na tym. Przeprowadziliśmy się 1,5 miesiąca temu. Gaz mają dzisiaj zatankować. Zobaczymy po zimie jak będzie z tym wynikiem jak go nazwałeś cieplno - finansowym. Jak wiesz mamy jeszcze kominek i 14m przestrzennych drzewa. Chcę zaoszczędzić na gazie.

 

 

1. co do nadzoru i kierownika: jest nim mój kumpel w jednej osobie, albo inaczej mam tylko kierownika budowy co robi wszystkie wpisy. Większość robię sam, więc nie boję się, że ktoś coś spartoli. Koszt kierownika - sam rozumiesz, dobra flacha.

 

2. oj trzeba by to policzyć. Działka 20tys zł, projekt 1050zł, zagospodarowanie, uzgodnienia itp: 800-1000zł., prąd /przyłącze + skrzynka + gniazda/ - 1400zł, wody nie miałem i gromadziłem ją w beczkach 200l.

 

3. łacznie chałupa bez działki kosztowała mnie jakieś 130 000zł

w tym 12 500zł na: prąd, szambo, woda, gaz - butla + napełnienie. Od tego odlicz parę sprzętów za 4000zł i wyjdzie jakieś niecąłe 115 000zł.

Za tą cenę mam praktycznie wszystko: oprócz mebli

Stan surowy kosztował mnie 35000zł.

 

Jesli masz pytania to wal śmiało - może być na maila, możemy pogadać o kosztach w szczególe.

 

Pozdrawiam wszystkich w poniedziałek. Dobrze, że ten tydzień jest krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich budujących je też rozpocząłem, ławy zalane i panowie przystępują do murowania bloczków.

 

Pojawił się natomiast nowy dylemat czy wodę i kanalizację do domu (działka uzbrojona) poprowadzić już na tym etapie czy może poczekać na wykończenie. Skłaniam się do rozwiązania aby zrobić to już teraz, znalazłem ekipę, która godzi się wykonać przyłącza wody i kanalizy (odległość 45 m) za 4000 zł. Wychodzi 20zł/m wody i 70zł/m kanalizy. Jak wynika z waszych doświadczeń czy jest to dobra cena ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi, obejrzałam sobie zdjęcia Waszego domku, wiesz, że nasz jest (a raczej będzie :wink: ) bardzo podobny? Podobna wielkość (105m^2), poddasze użytkowe, prosta bryła bez żadnych bajerów, dwuspadowy dach, tyle że chyba od razu zrobimy okna połaciowe. I od razu chcemy zrobić wiatę garażową, którą może kiedyś w przyszłości zabudujemy. Ale ogólnie styl podobny: nieduży i tak prosty jak się da, to nam się bardzo podoba... (no i jest taniej :wink: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...