Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam

Czy w związku ze zgłoszeniem o zakończeniu budowy tzn. oddaniem do użytku w PINB Wejherowie mieliście jakieś pamiętliwe doświadczenia? Słyszałem że są bardzo drobiazgowi. A może nie taki d----ł straszny. :)

Wszystko zalezy na kogo trafisz. Niemiłe typy generalnie tam siedza. A, interesantów przyjmuja chyba do 12 godz :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

andrzej100

któryś z forumowiczów zasugerował, że swój dom zbudowałeś w moim niedalekim sąsiedztwie :wink:

 

swoją chałupkę zamierzam zbudować w Górze (niegdyś pomorskiej) - pozdrawiam

 

 

- ławy już są -

Extra. Nie było mnie długo na forum to mi umknęło.

Ja mam domek na osiedlu za szkołą. Pewnie tym duszkiem co podpowiedział Ci jest nieoceniony Mały.

Ale mi się zaraz ...-pak piwa przypomniał... muszę kiedyś tam zabłądzić. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Trójmiasto i się przedstawiam: Iwona z Gdańska (jeszcze) a budować się będę w Smęgorzynie. Jeżeli jest ktoś z okolic to chętnie poznam. :D

Mam pytanko: czy 40zł/metr za robociznę dekarzy jest o.k.? Jeszcze jesienią ci sami mieli stawkę 34zł, a teraz ceny tak poszły w górę? :-?

pozdrawiam_ _ _Iwona

 

 

Witam . u mnie dekarze chcą za dachówkę Euronit 32 zł za mkw cena do małej negocjacji :wink: dach prosty dwuspadowy ekipa polecana dlatego myślę że 40 zl to trochę przesada- ale to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej100

któryś z forumowiczów zasugerował, że swój dom zbudowałeś w moim niedalekim sąsiedztwie :wink:

 

swoją chałupkę zamierzam zbudować w Górze (niegdyś pomorskiej) - pozdrawiam

 

 

- ławy już są -

Extra. Nie było mnie długo na forum to mi umknęło.

Ja mam domek na osiedlu za szkołą. Pewnie tym duszkiem co podpowiedział Ci jest nieoceniony Mały.

Ale mi się zaraz ...-pak piwa przypomniał... muszę kiedyś tam zabłądzić. ;-)

Tak, ja też pamiętam o naszej niedokończone sprawie piwnej.Dla Twojej wiadomości: dołożyłem do ogrzewania piec na ekogroszek i wreszcie jestem zadowolony z rachunków . Czy wywalić butlę jeszcze się nie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się zapałkami...i kłopot z głowy. Tylko trzymaj się z daleka ;-).

Postaram się podjechać i ... zostawić - jak będzie pod drzwiami nieznana paczka to proszę nie wzywaj saperów - to nie Ben Laden, tylko ja... :-D.

Noooo chyba, że zastanę któregoś z domowników.

Fakt faktem, że z czasem cienisuieńko, ale szansa jest zawsze...

Pozdrawiam Krasnolud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy macie tzw. sprzęt elektroinstalacyjny :), czyli pstryczki elektryczki i gniazdka elektryczne.

 

Farby wewnętrzne ...

Temat rzeka jak wszystko inne. Ja mam kompletny mętlik w głowie. Niestety Benjamin Moore u mnie nie wchodzi w grę, bo nie mam zamiaru wydawać 12.000 na pomalowanie domu, a tyle mi wstępnie wychodzi przy 2 krotnym pomalowaniiu.

Czy ta Tikurolla jest faktycznie taka kiepska?

 

Pozdrawiam niedzielnie.

 

Witam serdecznie

Co jakiś czas wpadam na forum poczytać co słychać u starych i nowych forumowiczów.

Osprzęt elektryczny + gniazdka komputerowe, antenowe - wszystko mam z Berkera - http://www.berker.pl - mam srebrną serię, wygląda naprawdę super. Z doświadczenia powiem, że łatwiej się je rozbiera i z powrotem składa niż te z Legrand-a (z tymi miałem do czynienia pracując jako IT w banku), no i są trochę tańsze.

Kominek - Jotul Panorama 80RH - nie zmieniłbym na żadnego innego producenta.

Tynki - cementowo-wapienne - przy dzieciach zdecydowanie polecam. Jak już tu wspomniano gipsowe o wiele łatwiej uszkodzić i widziałem naocznie jak wygląda "dziura" wydłubana przez dziecko kolegi.

 

Czy funkcjonuje jeszcze mapa forumowiczów?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Po ile kupowaliście pustaki "24" juz w nowej cenie?? czy 7,60zł jest dobra cena??

 

3 tygodnie temu kosztowały 7,00zł

2 tygodnie temu kosztowaly 7,40zł

1 tydzień temu dokładnie 27 stycznia 7,70zł

Cena ze składu budowlanego w Pępowie - "Bladowski" był najtańszy w okolicach Rębiechowa

 

Miałem farta że sie zdecydowałem 3 tygodnie temu! chciałem jeszcze dokupić kilka palet tak żebym miał na styk no i co telefon doznawałem szoku!

A zapowiadają, że cement ma pujść ostro w górę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Po ile kupowaliście pustaki "24" juz w nowej cenie?? czy 7,60zł jest dobra cena??

 

3 tygodnie temu kosztowały 7,00zł

2 tygodnie temu kosztowaly 7,40zł

1 tydzień temu dokładnie 27 stycznia 7,70zł

Cena ze składu budowlanego w Pępowie - "Bladowski" był najtańszy w okolicach Rębiechowa

 

Miałem farta że sie zdecydowałem 3 tygodnie temu! chciałem jeszcze dokupić kilka palet tak żebym miał na styk no i co telefon doznawałem szoku!

A zapowiadają, że cement ma pujść ostro w górę :x

 

 

Hmm, te pustaki to bloczki gazobeton? "24" jest już w takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Po ile kupowaliście pustaki "24" juz w nowej cenie?? czy 7,60zł jest dobra cena??

 

3 tygodnie temu kosztowały 7,00zł

2 tygodnie temu kosztowaly 7,40zł

1 tydzień temu dokładnie 27 stycznia 7,70zł

Cena ze składu budowlanego w Pępowie - "Bladowski" był najtańszy w okolicach Rębiechowa

 

Miałem farta że sie zdecydowałem 3 tygodnie temu! chciałem jeszcze dokupić kilka palet tak żebym miał na styk no i co telefon doznawałem szoku!

A zapowiadają, że cement ma pujść ostro w górę :x

 

 

Hmm, te pustaki to bloczki gazobeton? "24" jest już w takiej cenie?

 

 

 

 

No niestety............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Po ile kupowaliście pustaki "24" juz w nowej cenie?? czy 7,60zł jest dobra cena??

 

3 tygodnie temu kosztowały 7,00zł

2 tygodnie temu kosztowaly 7,40zł

1 tydzień temu dokładnie 27 stycznia 7,70zł

Cena ze składu budowlanego w Pępowie - "Bladowski" był najtańszy w okolicach Rębiechowa

 

Miałem farta że sie zdecydowałem 3 tygodnie temu! chciałem jeszcze dokupić kilka palet tak żebym miał na styk no i co telefon doznawałem szoku!

A zapowiadają, że cement ma pujść ostro w górę :x

 

 

Hmm, te pustaki to bloczki gazobeton? "24" jest już w takiej cenie?

 

 

 

 

No niestety............

 

To Wam nie zazdroszczę :-(

Sam kupowałem w grudniu 2002r. za 4,69 brutto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Po ile kupowaliście pustaki "24" juz w nowej cenie?? czy 7,60zł jest dobra cena??

 

Kiedyś kupowałem w WAKOZIE Luzino oni mieli najtaniej nie wiem jak jest teraz, myślę że warto tam zadzwonić.

Jak sie pyta o cenę trzeba w ten sam dzień jechać i kupować cena idzie w górę dosłownie z dnia na dzień. Każda dostawa jest coraz droższa. A w składach aż huczy od pogłoski, że cement ma pójść 10% w góre - szkoda że nie da sie go składować. :cry:

Ciężki okres na budowę! A cholera wie czy będzie jeszcze cięższy czy to wszystko w końcu stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałam wycenę materiałów na moją budowę z Almaresu w Wejherowie. Gazobeton 24 - 7,36 zł/szt, 12 - 3,98 zł/szt, bloczek betonowy 14 - 4,46 zł/szt. To wszystko co ogli zaproponować.

Lepsze warunki na BAT w Redzie. We wtorek za gazobeton 24 płaciłam 6,75 zł/szt (ale wzięłam resztę 1160 szt. - dziesiaj są po wyższej cenie, ale nie wiem ile.). Bloczki betonowe 14 - 3,65 zł/szt., ale trzeba czekać ok. 1 tyg. ale już są zapłacone i obiecali, że po takiej cenie będą zafaturowane.

Gazobeton 12 - po 3,95 zł/szt w Bojanie (ale też wzięłam resztę 810 szt.).

Stal 12 - najtaniej znalazłam w Almaresie - po 2,51 zł/kg, stal 6 - w BAT w Redzie - po 2,60 zł/kg. Na razie to wszystkie moje zakupy, ale zamierzam kupić też drewno, bo to się dzieje obecnie z cenami to koszmar.

Za ile macie drewno? Jaki tartak polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałam wycenę materiałów na moją budowę z Almaresu w Wejherowie. Gazobeton 24 - 7,36 zł/szt, 12 - 3,98 zł/szt, bloczek betonowy 14 - 4,46 zł/szt. To wszystko co ogli zaproponować.

Lepsze warunki na BAT w Redzie. We wtorek za gazobeton 24 płaciłam 6,75 zł/szt (ale wzięłam resztę 1160 szt. - dziesiaj są po wyższej cenie, ale nie wiem ile.). Bloczki betonowe 14 - 3,65 zł/szt., ale trzeba czekać ok. 1 tyg. ale już są zapłacone i obiecali, że po takiej cenie będą zafaturowane.

Gazobeton 12 - po 3,95 zł/szt w Bojanie (ale też wzięłam resztę 810 szt.).

Stal 12 - najtaniej znalazłam w Almaresie - po 2,51 zł/kg, stal 6 - w BAT w Redzie - po 2,60 zł/kg. Na razie to wszystkie moje zakupy, ale zamierzam kupić też drewno, bo to się dzieje obecnie z cenami to koszmar.

Za ile macie drewno? Jaki tartak polecacie?

:o :o Rany ludzie w czerwcu za bloczek 14 płaciłem 2 zł - 100% w góre powarjowali. Najtaniej znalazłem go u producenta na granicy Rębiechowa/Banina - jadąc od lotniska po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was zamawiał może projekt indywidualny

u Arch. Pawła Wlada Kowalskiego?

Słyszałam, ze jest dobry, nie tani ale dobry,

czy macie jakies doświadczenia z biurem projektowym tego Pana?

Najchętniej pogadałabym z kimś kto zbudował "jego" dom

 

Pozdrawiam

 

Wład Kowalski nie jest dobry, on jest bardzo dobry.

Jego projekty rok w rok są w czołówce konkursu Muratora "Dom dostępny". Chyba lepszej rekomendacji nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...