Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus: jak my się budowaliśmy to wydawało mi się że ceny rosną, wykonawcy są niesolidni, ci lepsi mają listę prac, na budowie ciągle jakieś problemy... Minęły raptem 2-3 lata i jest jeszcze gorzej - ceny materiału rosną jak oszalałe, lepsi wykonawcy na Zachodzie...

Szczerze mówiąc bardzo się bałem zaczynając budowę że nie dam sobie radę, rodzice ostrzegali mnie czy sobie damy radę. Teraz widzę że to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu (druga po poproszeniu o rękę pewnej ślicznej brunetki ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus: jak my się budowaliśmy to wydawało mi się że ceny rosną, wykonawcy są niesolidni, ci lepsi mają listę prac, na budowie ciągle jakieś problemy... Minęły raptem 2-3 lata i jest jeszcze gorzej - ceny materiału rosną jak oszalałe, lepsi wykonawcy na Zachodzie...

)

 

Nic nie mów. Ja już się boje kogokolwiek polecać z dawnych wykonawców na Forum. Ci co byli solidni powyjeżdżali, a Ci mniej solidni stali się nagle poszukiwanym towarem, a na dodatek w d... im się poprzewracało i wołają teraz takie stawki że głowa boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie,czy komus udalo sie otrzymac pozwolenie na budowe bez komplikacji, przygod, brakow itd. my chyba rok zalatwialismy papiery, fakt - jestesmy w tym temacie zagubieni, ale teraz pan jj architekt z urzedu, wymysla sobie jakies bzdury zeby mu dostarczyc,m.inn zapewnienie o dostawie gazu i wody,co juz ma w warunkach przylaczenia, ale to mu nie wystarczy, obawiam sie ze bedzie kiepsko, nie bedzie na czas pozwolenia, nie zalatwimy szybko kredytu i ekipa nam ucieknie Ja juz na przedbiegach mam dosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wład Kowalski nie jest dobry, on jest bardzo dobry.

Jego projekty rok w rok są w czołówce konkursu Muratora "Dom dostępny". Chyba lepszej rekomendacji nie potrzeba.

 

Czy zamawiałeś u niego projekt indywidualny?

Masz jakieś doświadczenia ze współpracy z jego biurem/zespołem?

To, że Wład Kowalski jest niemal chodzącą legendą wiem :)

Znam też jego projekty gotowe i czytałam kilka artykułów branżowych,

które ostatecznie przekonały nas do jego kompetencji.

Jesteśmy umówieni na spotkanie w sprawie projektu indywidualnego (niestety mamy już zmarnowane 2 miesiące z pewnym biurem projektowym :(

I właściwie się już nie zastanawiamy nad tym czy to dobry wybór, chciałabym się tylko dowiedzieć od kogoś, kto zamawiał projekt indywidualny w W.M. Pracowni Projektowania Miasta kilku szczegółów ze współpracy przy powstawaniu projektu...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów z Trójmiasta i okolic. Własnie rozpoczynam odlicznie do rozpoczęcia budowy w Jankowie. Pozwolenie, ekipa i materiały "w blokach startowych".

Szczególne pozdrowienia dla CMYKa, za miłe sierpniowe przyjęcie na swojej budowie i garść przydatnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów z Trójmiasta i okolic. Własnie rozpoczynam odlicznie do rozpoczęcia budowy w Jankowie. Pozwolenie, ekipa i materiały "w blokach startowych".

Szczególne pozdrowienia dla CMYKa, za miłe sierpniowe przyjęcie na swojej budowie i garść przydatnych informacji.

 

Witaj! Czas do rozpoczecia budowy wykorzystaj na czytanie forum :wink: . Napiszę szczerze, że ja nie wiem jak bym sobie bez was formuowicze poradziła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam%20zamierzam%20rozpoczac%20budowe%20w%20kwietniu%20i%20szukam%20solidnej%20ekipy%20%20%20do%20postawienia%20domu%20z%20poddaszem%20uzytkowym%20GWARNY%20o%20%20powierzchni%20120m.%20jezeli%20ktos%20ma%20namiary%20na%20nie%20droga%20ekipe%20ale%20pozadna%20to%20prosze%20o%20odp....miejsce%20budowy%20STRASZYN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was zamawiał może projekt indywidualny

u Arch. Pawła Wlada Kowalskiego?

Słyszałam, ze jest dobry, nie tani ale dobry,

czy macie jakies doświadczenia z biurem projektowym tego Pana?

Najchętniej pogadałabym z kimś kto zbudował "jego" dom

 

Pozdrawiam

 

...Anoo... Nie zamawialiśmy indywidualnego, bo ten z katalogu był w sam raz. Ale generalnie, to jakby dla nas właśnie zaprojektowany. Takiej dozy przewidywania nie znaleźliśmy w innych... On chyba projektował dla siebie, bo z jego strony internetowej wynikało, że takie lubi.

Co do biura, to nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie szukam rzeczoznawcy, który nie jest drogi... Znacie kogoś takiego?

 

beti555 a do czego ma być ten rzeczoznawca ? Jak do wyceny nieruchomości do banku np., to mogę na priva jakiś namiar podesłać

 

wlowik - przeczytałam o piesi...wytarmoś ją za uchem od nas...niech się szybko wyliże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marksu - w jakim sklepie kupowałeś sprzęt agd? z tego co czytam w innym wątku kupiłeś go w końcu gdzieś w pobliżu a nie przez internet.

 

Sklep nazywa się "ROMAN" i jest położony na Karwinach I przy supersamie Biedronki. Telefon: 629-3468. Oni mają jeszcze jeden sklep rónież na Karwinach. Ten drugi prowadzi ojciec, a ten wymieniany przeze mnie prowadzi syn, który jest bardziej negocjowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...