Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Moze ktos z was ma namiar na w miare tani (ale rowniez dobry) eko-groszek? Powoli przymierzam sie do dokupienia. Zima lagodna, ale palic trzeba, tym bardziej, ze dom budowany od kwietnia i zamieszkany w listopadzie, wiec to jego pierwsza zima:)

Witam! Co prawda sam nie potrzebuję takiego opału ale wczoraj przeglądając różne sznurki z forum trafiłem tutaj: http://ewa-tczew.kqs.pl/

Może tam trafisz na to co Ci potrzeba.

 

Troche drogo maja... moze uda sie bez vatu kupic, to cena bylaby do przyjecia..

Ale dzieki za namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marksu - w jakim sklepie kupowałeś sprzęt agd? z tego co czytam w innym wątku kupiłeś go w końcu gdzieś w pobliżu a nie przez internet.

 

Sklep nazywa się "ROMAN" i jest położony na Karwinach I przy supersamie Biedronki. Telefon: 629-3468. Oni mają jeszcze jeden sklep rónież na Karwinach. Ten drugi prowadzi ojciec, a ten wymieniany przeze mnie prowadzi syn, który jest bardziej negocjowalny.

 

Jest rowniez takie miejsce na Brodwinie.Maly sklepik mydlo i powidlo.

Caly sprzet jaki may w mieszkaniu kupowalismy wlasnie tam u Pana Olka.

Polega to na tym,ze szukasz tego co tobie odpowiada,czy w necie,ale lepiej w sklepach,mozna obejrzec i dotknac.Potem idziesz do Pana Olka mowisz mu co chcesz,a za dzien lub dwa on podaje tobie cene.Nie powiem,przebicie ma calkiem,calkiem.

A obk niego jest maly sklepik RTV i analogicznie to samo,ale ze sprzetem RTV ,Audio ,Video.Jakies czas temu przycialem u nich na TV 1000PLN.O tyle mieli ten model taniej niz w najtanszym sklepie jaki znalazlem.

Wiecej info zainteresowanym moge dac na priva.

Wszystkim zaineresowanym kupnem sprzętu AGD lub innych rzeczy stronkę :

http://www.skapiec.pl/ , można sprawdzić ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marksu - w jakim sklepie kupowałeś sprzęt agd? z tego co czytam w innym wątku kupiłeś go w końcu gdzieś w pobliżu a nie przez internet.

 

Sklep nazywa się "ROMAN" i jest położony na Karwinach I przy supersamie Biedronki. Telefon: 629-3468. Oni mają jeszcze jeden sklep rónież na Karwinach. Ten drugi prowadzi ojciec, a ten wymieniany przeze mnie prowadzi syn, który jest bardziej negocjowalny.

 

Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada zainstalowany rekuperator? Co myślicie o tym cudzie?

 

Witam.

 

No coz. Musze powiedziec, ze prawie jestem na niego zdecydowany. Pozostaje kwestia firmy, ale mysle o Storkair. Problem polega tylko na tym, ze juz kiedys pisalem na forum, iz chcialbym z kims porozmawiac o tym ustrojstwie, z jakims urzytkownikiem, ale niestety na moj apel nikt sie nie odezwal. Jednoczesnie przy tym watpie, aby nikt z 3miasta nie mial zalozonego reku. Wydaje mi sie, ze ludzie sie po prostu boja zaprosic na godzinke rozmowy jakies obcego dziada.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz: masz błędne odczucie. Na etapie planowania budowy jest wiele pomysłów na super-rozwiązania. Później na etapie finansowania niektóre plany po prostu "biorą w łeb" i pewnie tak jest z reku.

Co do zapraszania na budowę to się nie martw - nikt nikogo nie traktuje jak "dziada" ;-) Sam jeździłem na budowy kilku osób z naszego forum, sam też miałem przyjemność goszczenia i opowiadania o swojej budowie kilku osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz: masz błędne odczucie. Na etapie planowania budowy jest wiele pomysłów na super-rozwiązania. Później na etapie finansowania niektóre plany po prostu "biorą w łeb" i pewnie tak jest z reku.

Co do zapraszania na budowę to się nie martw - nikt nikogo nie traktuje jak "dziada" ;-) Sam jeździłem na budowy kilku osób z naszego forum, sam też miałem przyjemność goszczenia i opowiadania o swojej budowie kilku osobom.

 

Witam.

Moze i mam bledne odczucie, a co do kaski to sie w 150% z toba zgadzam: plany to jedno, zycie to drugie. Jednak ja chcialem sie tylko spotkac z ludzmi posiadajacymi reku i to wszystko, porozmawiac, przebrnac przez temat. A propos pomocy to dzieki przesympatycznej Pani z Koleczkowa zmienilem poglad na wiele spraw zwiazanych z budowa.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałam wycenę materiałów na moją budowę z Almaresu w Wejherowie. Gazobeton 24 - 7,36 zł/szt, 12 - 3,98 zł/szt, bloczek betonowy 14 - 4,46 zł/szt. To wszystko co ogli zaproponować.

Lepsze warunki na BAT w Redzie. We wtorek za gazobeton 24 płaciłam 6,75 zł/szt (ale wzięłam resztę 1160 szt. - dziesiaj są po wyższej cenie, ale nie wiem ile.). Bloczki betonowe 14 - 3,65 zł/szt., ale trzeba czekać ok. 1 tyg. ale już są zapłacone i obiecali, że po takiej cenie będą zafaturowane.

Gazobeton 12 - po 3,95 zł/szt w Bojanie (ale też wzięłam resztę 810 szt.).

Stal 12 - najtaniej znalazłam w Almaresie - po 2,51 zł/kg, stal 6 - w BAT w Redzie - po 2,60 zł/kg. Na razie to wszystkie moje zakupy, ale zamierzam kupić też drewno, bo to się dzieje obecnie z cenami to koszmar.

Za ile macie drewno? Jaki tartak polecacie?

 

Zadzwoń do Bugermana tel 509-708-174 Ja zamawiałem u nich wszystko pół roku temu i było chyba najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz: a firmy montujące reku nie chcą się pochwalić u jakich klientów montowały to ustrojstwo? Mając adres mógłbyś podjechać i chociaż przed domem pogadać, popytać, no ewentualnie pojechać do nich z wykonawcą.

 

Witam.

 

I wlasnie jest tutaj ogromny paradoks. Zwracalem sie jak na razie do 3 firm montujacych reku z prosba oto, aby zadzwonili do swoich bylych klientow i umowili mnie na spotkanie z nimi lub przynajmniej dali nr telefonu do nich. Rozumiesz, zwykla logika, kota w worku nie nalezy kupowac. Okazuje sie, ze ludzie czyli klienci juz nie chca sie dzielic swoimi doswiadczeniami. Nie chca byc niepokojeni, jak to napisalem wczesniej przez jakiegos dziada. Po czesci ich rozumiem: niedlugo cale stada przyszlych inwestorow beda sie przez ich domy przewalac. Jednak patrzac na to z innej strony jak trwoga to do Boga, jak juz jest po wszystkim to niech sie swiat pali i wali.

Ale nie poddaje sie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz: masz błędne odczucie. Na etapie planowania budowy jest wiele pomysłów na super-rozwiązania. Później na etapie finansowania niektóre plany po prostu "biorą w łeb" i pewnie tak jest z reku.

Co do zapraszania na budowę to się nie martw - nikt nikogo nie traktuje jak "dziada" ;-) Sam jeździłem na budowy kilku osób z naszego forum, sam też miałem przyjemność goszczenia i opowiadania o swojej budowie kilku osobom.

Święta racja, ale z tym wpuszczaniem do domu to zapraszałem do zamieszkanego domu (a reku oglądać to tez nie na etapie stanu surowego) potencjalnych kupców projeku takiego domu jak mam. Ludzie z całej północnej Polski przyjeżdżali, ale w którymś momencie doszedłem do wniosku,że to niebezpieczne. Teraz już nie wpuszczam przypadkowych amatorów budowania. O reku też chętnie podyskutowałbym, dom mam za szczelny i niestety skłaniam sie do montażu w/w, tyle, że brak mi pełnego info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...