Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Gdzie w Trojmieście lub okolicy można znaleźć hurtownię z podłogami?

Interesuje mnie zakup ok 70m2 jakiegoś parkietu (póki co jeszcze nie jest on sprecyzowany) lub też FinishParkiet'u

 

Czy ktoś zna gdzie w 3city można kupić sprzęt AGD w rozsądnych cenach?

Wiem o sklepie http://www.promocjaagd.pl (na Żabiance) i podobnym który mieści się niedaleko hali ETC. Może zna ktoś jeszcze inny podobny sklep?

 

Thx za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Byłam osyatnio w LEROY MERLIN, mają tam spory wybór podłóg. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze w hurtowniach można kupić taniej niż w sklepach, poza tym mają chyba :roll: jakieś promocje na drewno Pozdrawiam

 

a ja w ogole lubie LEROY MERLIN ;) mam sentyment do tego sklepu...kiedy kilka lat temu remontowalam "stary dom" wlasnie tam kupowalam wiekszosc materialow...

pamietam,jak ze sprzedawca "przerzucilismy" kiedys palete plytek,zeby wybrac potrzebnych mi 10 ! :o powod - kupilam za malo terakoty :oops: a nastepna partia miala sporo inny odcien :evil: wybieralismy z panem najbardziej pasujace..obawiam sie,ze gdzie indziej psami szybciej by mnie poszczuli niz przekladali kilogramy plytek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Byłam osyatnio w LEROY MERLIN, mają tam spory wybór podłóg. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze w hurtowniach można kupić taniej niż w sklepach, poza tym mają chyba :roll: jakieś promocje na drewno Pozdrawiam

 

a ja w ogole lubie LEROY MERLIN ;) mam sentyment do tego sklepu...kiedy kilka lat temu remontowalam "stary dom" wlasnie tam kupowalam wiekszosc materialow...

pamietam,jak ze sprzedawca "przerzucilismy" kiedys palete plytek,zeby wybrac potrzebnych mi 10 ! :o powod - kupilam za malo terakoty :oops: a nastepna partia miala sporo inny odcien :evil: wybieralismy z panem najbardziej pasujace..obawiam sie,ze gdzie indziej psami szybciej by mnie poszczuli niz przekladali kilogramy plytek :roll:

 

Powiedziałabym raczej, ze trafiłaś na baaaardzo miłego pana. Niestety nie wszyscy są tacy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj mężuś zastanawia się nad zrobieniem na dole ogrzewania podlogowego ale wodnego nie elekrtycznego. Czy ktos z Was moze mi cos wiecej na ten temat powiedziec. Chodzi mi przedewszytkim o koszty eksloatacji. Za wszelkie uwagi bede wdzieczna :D

 

Zapraszam do wątków:

Wodne CO zasilane prądem ,sensowne??

PODŁOGÓWKA + KALORYFERY.

Ogrzewanie podłogowe w całym domu

No i zawsze zostaje funkcja Szukaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z zakupem nadproży.. okazuje się, że to bardzo rzadko spotykany artykuł w pobliskich hurtowniach, każda sugestia w tym temacie, mile widziana :roll:
Witam :D Byłam dzisiaj w ALMARESIE w Wejherowie, przy okazji zapytałam jak to jest z nadprożami-betonowymi- mają je na bieżąco w różnych rozmiarach. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje nt. podbitki

chyba jednak zrobimy po ociepleniu ścian

Mam pytanko - czy miał ktoś ostatnio do czynienia z firmą Atom? Swego czasu kojarzę, że CMYK miał z nimi trochę kłopotów i zastanawiam się, czy był to okresowy spadek formy/niezawiniona przez firmę sytuacja i można im zaufać, czy jednak lepiej ich unikać? Mamy od nich wycenę i bierzemy ich pod uwagę, ale jednak pozostaje niepokój, czy to na pewno godna zaufania firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwonaszczytno może nie tak szybko oceniaj dekarza

U mnie na scianie szczytowej są na zewnątrz dwie krokwie. Krokiew tuż przy ścianie ma grubość 16 cm (pod nią nie ma silki a będzie wełna). Ściana szczytowa jest też ocieplona na końcu styropianem. Styropian 15 cm, ktory będzie na zewnątrz i tak dochodzi do tej krokwi a nie ją przykrywa. Po ociepleniu i tak nie będzie na krokwi. Nie wiem czy jasno wytłumaczyłam ale akurat to miejsce będzie bardzo dobrze ocieplone i nie będzie mostków termicznych.

Inaczej może być wtedy jeżeli przy ścianie nie ma krokwi to wtedy faktycznie koniec ściany byłby nieocieplony. Prezentuję tu zdjęcie jak wyglądają te krokwie u mnie. Może jeszcze ktoś się wypowie czy ja dobrze to zrozumiałam.

http://images20.fotosik.pl/53/abd63f46a11c9be4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Bardzo ładna dachóweczka ! chodziło mi oto że: jeżeli na przedstawionym zdjęciu nie będzie ocieplenia na wys. krokwi czyli 16cm (krokwi przy ścianie szczytowej ) rozumię że bezpośrednio za krokwią przyścienną nie ma muru z silki tylko jest styro lub wolna przestrzeń do ocieplenia np wełną to mostków oczywiście nie będzie , ale jeżeli jest tak że za tą krokwią jest mur z silki aż do wysokości folii dachowej to niema tam możliwości ocieplenia ściany od zewnątrz i będzie tam mostek cieplny, i tylko oto mi chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta krokiew jest odsunięta o grubość styropianu nawet więcej dodatkowo od strony deskowania jest położony styro od góry tzn między deskowaniem a ścianą szczytową, mogę więc spokojnie zamocować podbitkę do krokwi tak jak pisałaś, zaś co się tyczy drewna jako ocieplenia to chyba marny izolator jak ocieplają drewniane domy dodatkowo :wink: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z zakupem nadproży.. okazuje się, że to bardzo rzadko spotykany artykuł w pobliskich hurtowniach, każda sugestia w tym temacie, mile widziana :roll:
Witam :D Byłam dzisiaj w ALMARESIE w Wejherowie, przy okazji zapytałam jak to jest z nadprożami-betonowymi- mają je na bieżąco w różnych rozmiarach. Pozdrawiam

 

Mam na zbyciu nadproża Porothermu, które zostały niewykorzystane.

Niestety na chwilę obecną nie wiem jakie wymiary i ile sztuk :). Musiałabym podjechać na budowę i pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

 

Mam parę pytań:

 

Poszukuje agregatu do zasilenia budowy i znalazlem cos takiego:

 

http://www.allegro.pl/item164174465_agregat_pradotworczy_2_4kw_nowe_transport_gratis.html

 

chodzi o to, żeby pociągnął betoniarkę na 220V (taka 60-80 litrów).

 

Druga sprawa może ma ktos na zbyciu jakiś barakowóz, przyczepę kempingową albo kiosk, potrzebuje postawic na budowie zeby budowlancy mieli sie gdzie przekimac.

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

 

Mam parę pytań:

 

Poszukuje agregatu do zasilenia budowy i znalazlem cos takiego:

 

http://www.allegro.pl/item164174465_agregat_pradotworczy_2_4kw_nowe_transport_gratis.html

 

chodzi o to, żeby pociągnął betoniarkę na 220V (taka 60-80 litrów).

 

pozdrawiam

Michał

Cena nie powala. Za te same pieniądze można dostać taki agregat w Castoramie czy Obi - już nie pamiętam. Ja, przez okres 5 mies. - dopóki nie podłączyli mi prądu - zajeździłem 4 takie agregaty, mimo, że podłączany był znacznie lżejszy sprzęt (czajnik el, wiertarki, od czasu do czasu piła do cięcia bloczków bk). Generalnie agregaty nadawałby się chyba jako ups ;) w razie wyłączenia prądu ale czy na budowę do cięższych prac ... po własnych doświadczeniach mam pewne wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to niestety jestem za granica i nie znam cen w Casto czy obi,natomiast jakies odniesienie stanowi Allegro.Ciekaiw mnie natomiast to ze zajechales 4 agregaty,powiedz mi czy to byly o podobnej mocy czy mniejsze i jak wychodzilo ci zuzycie paliwa.

pozdrawiam

 

PS moze bedzie szansa na "troszke" prądu od sasiada,ale chyba pierwszy w kolejce to ja nie jestem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to niestety jestem za granica i nie znam cen w Casto czy obi,natomiast jakies odniesienie stanowi Allegro.Ciekaiw mnie natomiast to ze zajechales 4 agregaty,powiedz mi czy to byly o podobnej mocy czy mniejsze i jak wychodzilo ci zuzycie paliwa.

pozdrawiam

 

PS moze bedzie szansa na "troszke" prądu od sasiada,ale chyba pierwszy w kolejce to ja nie jestem :(

Nie jestem w pewien czy to nie był ten sam typ agregatu. A przynajmniej bardzo zbliżony konstrukcyjnie. Gdybym zobaczył w realu ....

Mocy na pewno był tej samej.

Jeśli chodzi o spalanie to raczej nie powinienem narzekać, 5 l kanister starczał na 2-3 dni - oczywiście wszystko zależy ile agregat chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...