Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam Wszystkich, i prosze o przyjęcie do grona.

Mamy stan surowy otwarty, kupiony z działką i wkrótce ruszamy. Mam problem - czy ktoś wie jak będzie przebiegała Trasa Kaszubska od Bojana dalej w kierunku Szemuda? Byłam w GDDKiA i w gminie, ale żadne konkrety. Gmina dale pozwolenia na budowę bez względu na potencjalne przyszłe drogi, a w najnowszy planie zagospodarowania nic nie ma.

 

Poszukaj tutaj,ale mysle ze chyba jeszcze nikt nie wie dokladnie ktoredy bedzie ona przebiegac :roll:

 

http://www.nowedrogikrajowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki, ale to stara mapa, którą już widziałam. No i od której zaczęłam panikowac, bo ta gruba krecha przykrywa nasze włości. Częśc od Bojana do Obwodnicy już się konkretyzuje (w wariantach) i wygląda nieco inaczej. Oryginał tej mapy jest w GDDKiA na Subisława w Gdańsku (równie niewyraźny).

Niby nic niewiadomo, ale właśnie ta wątpliwośc jest najbardziej frustrująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale to stara mapa, którą już widziałam. No i od której zaczęłam panikowac, bo ta gruba krecha przykrywa nasze włości. Częśc od Bojana do Obwodnicy już się konkretyzuje (w wariantach) i wygląda nieco inaczej. Oryginał tej mapy jest w GDDKiA na Subisława w Gdańsku (równie niewyraźny).

Niby nic niewiadomo, ale właśnie ta wątpliwośc jest najbardziej frustrująca.

 

No,a spotkan w tej sprawie z przedstawicielami GDDKiA, gminy.... u was nie bylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

 

pytanie: po co sie robi chudziaka przed wylaniem lawy fundamentowej??

 

co jesli sie z tego zrezygnuje.

pozdrawiam

 

chudziak sie leje aby wypelnil wszelkie nierownosci w gruncie i aby potem wlasciwy beton "owinął zbrojenie" ale jak sie ostatnio dowiedzialem jest to sposob oszczednosciowy aby mniej poszlo betonu b-20 nie wiem teraz co jest prawda ja mialem lanego chudzika najpierw a robila to niezla ekipa i doswiadczona. Na pewno nie zaszkodzi wylac tego chudziak tlko wiecej z tm roboty zamamwiasz dwa razy beton.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

 

pytanie: po co sie robi chudziaka przed wylaniem lawy fundamentowej??

 

co jesli sie z tego zrezygnuje.

pozdrawiam

 

chudziak sie leje aby wypelnil wszelkie nierownosci w gruncie i aby potem wlasciwy beton "owinął zbrojenie" ale jak sie ostatnio dowiedzialem jest to sposob oszczednosciowy aby mniej poszlo betonu b-20 nie wiem teraz co jest prawda ja mialem lanego chudzika najpierw a robila to niezla ekipa i doswiadczona. Na pewno nie zaszkodzi wylac tego chudziak tlko wiecej z tm roboty zamamwiasz dwa razy beton.

CMyK

Z tego co mi powiedział majster - chodzi o to żeby ziemia nie wyciągnęła natychmiast całej wody z tego właściwego betonu tak aby wszystko dobrze związało. Chudziak szybko się rozpływa i cienką warstwą pokrywa dno wykopu dzięki temu zużywa się go bardzo mało na tę operację.

Jak się zastanowić to faktycznie ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam

 

w końcu mamy pierwsze konkrety

zanieśliśmy do Pani architekt nasz projekt , który już się rysuje :)

za ok 2 tygodnie odbieramy ,

Paweł już szaleje w poszukiwaniu pustaków...

 

o to witam krajana :lol: jeszcze dluga droga do pierwszego wbicia lopaty na szczescie urzedniczki w pruszczu sa bardzo zyczliwe tylko trzeba wysylac meza to skutkuje. :D

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam

 

w końcu mamy pierwsze konkrety

zanieśliśmy do Pani architekt nasz projekt , który już się rysuje :)

za ok 2 tygodnie odbieramy ,

Paweł już szaleje w poszukiwaniu pustaków...

 

o to witam krajana :lol: jeszcze dluga droga do pierwszego wbicia lopaty na szczescie urzedniczki w pruszczu sa bardzo zyczliwe tylko trzeba wysylac meza to skutkuje. :D

CMyK

 

tak, on będzie załatwiał wszystjko, bo ja o zielona jestem w tych papierach:)

my budujemy na oś wschód, a wy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie czy gazobeton(24) 600 z Prefabetu mozna murowac na zaprawe klejowa.czy koszty sa duzo wyzsze niz zaprawy tradycyjnej??

pozdrawiam

Kupowałem gazobeton z Osławy , troszkę więcej płaciłem ok. 1 zł , ale równy , do każdej palety dokładali gratis worek kleju . Na całą budowę musiałem dokupić chyba dwa worki . Klej zwykły , nie cipłochronny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...