Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

powiedzice po ile kupowaliscie:

 

zwir do murowania

zwir do zasypu fundamentow

 

????

 

Szukam tez miejsca gdzie tanio mógłbym kupić ziemie do wyrownania dzialki, po ile stoi jedna fura??

 

podpinam się do pytania o ziemię do wyrówania działki, konkretnie chodzi mi o nawiezienie ziemi na której ładnie rosłyby roślinki - jaką grubą wartwę tej gleby trzeba nawieźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzice po ile kupowaliscie:

 

zwir do murowania

zwir do zasypu fundamentow

 

????

 

Szukam tez miejsca gdzie tanio mógłbym kupić ziemie do wyrownania dzialki, po ile stoi jedna fura??

 

podpinam się do pytania o ziemię do wyrówania działki, konkretnie chodzi mi o nawiezienie ziemi na której ładnie rosłyby roślinki - jaką grubą wartwę tej gleby trzeba nawieźć?

 

słyszałem iż 10 cm to minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

z różnych względów ja zaczynam budowę na początku września tego roku. Spotkałam się z kilkoma ekipami i teraz mam dylemat, którą wybrać??? Waham się pomiędzy panem Dawidowskim a Andrzejem i Ireneuszem Malotka. Cena za robociznę podobna, więc chodzi tylko o solidność i fachowość murarzy. Może podpowiecie kogo Wy, byście wybrali? z niecierpliwością czekam na jakiekolwiek uwagi.

Pozdrawiam serdecznie Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

z różnych względów ja zaczynam budowę na początku września tego roku. Spotkałam się z kilkoma ekipami i teraz mam dylemat, którą wybrać??? Waham się pomiędzy panem Dawidowskim a Andrzejem i Ireneuszem Malotka. Cena za robociznę podobna, więc chodzi tylko o solidność i fachowość murarzy. Może podpowiecie kogo Wy, byście wybrali? z niecierpliwością czekam na jakiekolwiek uwagi.

Pozdrawiam serdecznie Magda

 

Pan Dawidowski mial kiedys swietna ekipe ale z tego co wiem to rozstali sie i teraz ma inna :roll: Panów Malotka nie kojarze ale spojrz na Biala liste wykonawcow moze tam cos o nich bedzie :wink: Pozdrawiam i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasnie szukam materialow na postawienie domu i to po obdzwonieniu kilku firm przyprawilo mnie o zawrot glowy ceny dochodza za zwykly gazobeton 24" do 16zl a za bloczek betonowy do 5 zl za szt. moze i sa jeszcze wiekzsze ceny ale poprzestalem na tym, najnizsza cena to ok 11 zl za pustak 24" a i tak nie od reki tylko na zamowienie oczekiwanie ok 2 tyg. gdzie jak powiedzieli cena moze byc jeszcze wieksza szok!! kiedy te ceny stana i na jakim poziomie.

moze ktos z was wie gdzie mozna zamowic towar j.w. po rozsadnych cenach coraz bardziej zastanawiam sie nad budowa domu z ksztaltek styropianowych przynajmiej jest dostepnosc materialu i ceny tak nie skacza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasnie szukam materialow na postawienie domu i to po obdzwonieniu kilku firm przyprawilo mnie o zawrot glowy ceny dochodza za zwykly gazobeton 24" do 16zl a za bloczek betonowy do 5 zl za szt. moze i sa jeszcze wiekzsze ceny ale poprzestalem na tym, najnizsza cena to ok 11 zl za pustak 24" a i tak nie od reki tylko na zamowienie oczekiwanie ok 2 tyg. gdzie jak powiedzieli cena moze byc jeszcze wieksza szok!! kiedy te ceny stana i na jakim poziomie.

moze ktos z was wie gdzie mozna zamowic towar j.w. po rozsadnych cenach coraz bardziej zastanawiam sie nad budowa domu z ksztaltek styropianowych przynajmiej jest dostepnosc materialu i ceny tak nie skacza.

pozdrawiam

 

No my właśnie z powodu "strasznych" cen gazobetonu zastanawiamy się nad keramzytem....dzis też obdzwoniłam dużo firm i tragedia.....W zeszłym tygodniu narafiłam na Almares w wejherowie i cena była 8,5 ale bloczki dopiero na lipiec ale Pan mi powiedział ze cena na pewno sie zmieni.Podsumowując: jesli teraz chce ktos kupic (jeszcze po rozsadnych cebnach) gazobeton 24 to go po prostu NIE MA (podobno Prefabet z Redy stoi i nie produkuje bo im jakas instalacja padła), a jak bedzie to cena juz tez bedzie inna:(

 

Moze ktos ma jednak jakies namiary na gazobeton 24......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasnie szukam materialow na postawienie domu i to po obdzwonieniu kilku firm przyprawilo mnie o zawrot glowy ceny dochodza za zwykly gazobeton 24" do 16zl a za bloczek betonowy do 5 zl za szt. moze i sa jeszcze wiekzsze ceny ale poprzestalem na tym, najnizsza cena to ok 11 zl za pustak 24" a i tak nie od reki tylko na zamowienie oczekiwanie ok 2 tyg. gdzie jak powiedzieli cena moze byc jeszcze wieksza szok!! kiedy te ceny stana i na jakim poziomie.

moze ktos z was wie gdzie mozna zamowic towar j.w. po rozsadnych cenach coraz bardziej zastanawiam sie nad budowa domu z ksztaltek styropianowych przynajmiej jest dostepnosc materialu i ceny tak nie skacza.

pozdrawiam

 

czy możesz napisać gdzie po 11 zł w jakiej firmie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu znowu będą konsultacje społecznie w sprawie S6.

Niby są teraz 2 warianty.

Oczywiście dla mieszkańców Bojana oba takie same.

Jak dla mnie warianty drogi razem z obwodnicą Chwaszczyna sa tragiczne.

I wygląda na to, że władze Szemudu które tak walczyły przed wyborami, zgadzają się na obecny przebieg trasy.

Dokładne mapki na chwaszczyno.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Dawidowski dalej działa i ma się bardzo dobrze i jego ekipa też, Wprawdzie nie ta sama co w zeszłym roku, ale też dobra. Właśnie mają małą przerwę spowodowaną brakiem materiałów, więc wykorzystaliśmy okazję, że mają wolne i robią u nas ogrodzenie.

 

Pochwalę się jeszcze. Wczoraj Megabud wstawił okna, drzwi i bramę.

Oczywiście przyłączam się do grupy zadowolonych klientów pana Michała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styrhopie nie przyjmują zamówień do 16 kwietnia - są załadowani (mieli najtaniej styropian do ocieplenia fundamentów - dzwoniłam do Almaresu, Bat, Artbudu, Budulca). Pracują od 7 rano - kobieta poinformowała mnie że powienien być w tej samej cenie ale standardowy termin realizacji to 2 tyg, ale spodziewa się tyle zamówień, że myśli, że to będzie ok 1 m-ca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Wakmen, a jak tam Twoja kuchnia?

Dół kuchni jest już prawie gotowy - brakuje tylko jeszcze cokołów. Z jednej strony już powiesiłem szafki a z drugiej strony jutro będę wieszał okap. Oczywiście teraz schnie belka sosnowa, którą wykończyłem najtańszy okap z wiatrakiem i filtrami stalowymi aby go w całości ukryć pod zabudową.

Pozostało mi jeszcze tylko zrobić po dwóch stronach okapu szafki (jak zawiśnie to wtedy przymierzymy, wymierzymy i policzymy) oraz zrobienie stolnicy nad zmywarką a pod blatem i jednej dodatkowej, dużej szuflady w cokole na blachy.

Ostatnią rzeczą będzie wymierzyć i zamówić drzwiczki sosnowe do wszystkich szafek.

Będzie cudownie. Co ja piszę - już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...