Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

mam zagwostkę:

czy poważnym odstępstwem od projektu jest zmiana kotła z gazowego na elektryczny ?

Kotłownia gazowa była w naszym projekcie gotowym, ale podczas budowy kilka razy zminialiśmy 'koncepcję'. Czy przed montarzem innego kotla nalezy to zglosić do PINB albo starostwa?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

 

u nas jest dokladnie odwrotnie :-? w projekcie ogrzewanie elektryczne a skonczylo na kotle gazowym (wprawdzie jeszcze nie zamontowanym :wink: ) z tego co wiem (no chyba,ze nie wiem :o ) nigdzie tego nie zglaszalismy :roll:

 

no więc zmiana z gazu (w projekcie) na piec elektryczny jest mniejszym problemem bo instalacja elektryczna nie wymaga tylu pozwoleń, odbiorów itp. co instalacja gazowa. ważne aby przyznana Wam moc była wystarczająca - chodzi o bezpieczniki w "skrzynce" na granicy działki - jeżeli będą za małe to bedzie Wam je wyrzucać, jeżeli będą za duże to będziecie płaci zbyt dużo. Instalacja gazowa (jeżeli jej nie ma w projekcie) wymaga oddzielnych pozwoleń na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary dla poszukujących:

Pan Dawidowski 607-862-132

 

Dla Marjuchy

tzw. Pan Koparkowy, 601-622-236

 

Pan Karczewski jest "obcykany" w wymianie. Nie wiem czy ktoś jeszcze w Pruszczu to robi, bo u wszystkich których znam robił wymianę właśnie Karczewski. Co do ceny to nie mam pojęcia, bo żwir poszedł mocno w górę.

 

Gosia, faktycznie Dawidowski pracuje z synami i ze szwagrem. U nas dom już skończyli (w zeszłym roku), a teraz wykorzystujemy przerwy technologiczne u innych :D i podkradamy ekipę do drobnych prac. Ale fakt, że jak powie to mur-beton. Obiecał, że nam ten płot zrobi jak będzie miał czas i się nie wykręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję informacji o kosztach wymiany gruntu do głebokości 2m.

Może macie jakieś namiary na firmy, które się tym zajmują?

 

Rzeczywiscie pan wymieniany przez Sliwke wie jak sie robi wymiane ale najlepiej podpisac z nm odpowiednia umowe to sie bardziej przejmie robota. Ja wymienialem 500 m3 torfu na glebokosci od 1,7 do 2,5 m koszt to 14,5 tys wrzucilem 30 wyrotek 30 tonowych zwiru do tej dziury i zagescilem warstwowo co 30 cm, dodatkowo wynajalem walec wibracyjny 2 tonowy do zageszczenia. Trwalo to 8 dni. A u sasiada zrobili to w 2 dni i musial zageszczac 3 razy bo mial zle zageszczenie dopiero jak dalem namiary na mojego zageszczacza to zrobil to porzadnie. Bardzo czesto wybija woda gruntowa i robi sie basen ten pan ma takze pompy ktore wypompowuja wode.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z Was ma namiary na niedrogiego wykonawce przyłącza wody do sieci?

 

 

Pan Roman Bujak 603 669 086

Czy niedrogi? Nie wiem. Kosztowało sporo, ale negocjuj i próbuj. Jeśli budowa w Gdyni to porusza się w PEWIKU jak ryba w wodzie, a przyznam, że wcale łatwo nie było znaleźć chętnego do wykonania przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Czy ktoś ma namiary na: 1. dobre i " tanie" drzewo na dach?

2. dachówkę cementową?

 

 

 

Bardzo proszę o namiary :lol: :lol: :lol:

 

O to niedaleko nas budujecie :) Witam sąsiadów :p

 

 

Miło nam:)) A gdzie budujecie i na jakim etapie jesteście/?

 

Budujemy w Kaczych Bukach, niedaleko zajezdni autobusowej. Jesteśmy na początku drogi. Robimy dopiero szalunki pod ławy.

 

Znalazłam taki tartak "Dremab"

tel/fax. 0 58 512 46 90

 

Ponoc jest bardzo dobry. Zadzwoń i zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...