Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Byłem w Gminie Szemud załatwiać przyłącza i dowiedziałem się że pozwolenia na POŚ są możliwe ale działka musi mieć co najmniej 3000m2.

 

Poza tym z "dobrego źródła" mam niusa że są mocno posuniętę sprawy projektowe dotyczące kanalizy w Koleczkowie Bojanie.

 

To tyle na teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy moze ktos podzielic sie ze mna wiedzą na temat betonu bez faktury??

Slyszalem ze mozna z niektorymi firmami sie dogadać ale jednak nie wychdozi mi to za dobrze albo trafiam nie do tych firm co powinienem. Buduje się kolo Pucka. Podajcie prosze namiary na priv gdzie móglbym zadzwonic....

 

Dzieki bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś może polecić niedrogiego kominiarza z okolic Rumi?

 

Kominiarz potrzebny do dokonania odbioru kanałów dymowych i wentylacyjnych domu - potrzebny protokół kominiarski na potrzeby zgłoszenia odbioru budynku.

A jaki może być koszt tego i jak się liczy? Od komina? Od kanału?

 

Pozdrawiam wytrwałych budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie!

 

Poszukuje namiarów na sprawdzonego wykonawce tynków zewnętrznych.

Jeśli macie , to będe niezmiernie wdzięczny, a jeśli, ktoś juz kładł to proszę o wskazówki czym się kierować przy wyborze tynku i ile płaciliscie za metr2.

 

Pozdrawiam Maciej

 

ps. białą liste sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i mam kłopoty :(

Pilnie kupię 120 szt gazobetonu 12

 

A ja pilnie sprzedam 2 palety silki 12 (zafoliowane, murowańcy pomylili się w obliczeniach)

 

Szukam też solidnego wykonawcy tynków wewnętrznych cementowo wapiennych- polecani na białej liście są bardzo zajęci, a ja potrzebuję na ostatni tydzień kwietnia, bo elektrycy już biegają po ścianach 8) Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie....o namiary bardzo pięknie proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tu zadam pytanie, które zadalem być może niesusznie na Bialej Liście wykonawców:

Czy ktoś może korzystal z uslug pracowni projektowej "RAPID" JACEK SZULWACH lub pana Kazimierza Lihsa z Żukowa? Chcialem wykonać adaptację gotowego projektu, ale przy okazji oczekuję od architekta inwencji i dobrych rad - ten pomysl jest ok, a tamten bez sensu....

Czy ewentualnie może ktoś polecić inną pracownię projektową z okolic Gdyni-Żukowa (może też być trochę oddalona) - najlepiej taką, które mają również uprawnienia z branży wentylacyjnej. Chcialem od razu zaadoptować projekt do wentylacji mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tu zadam pytanie, które zadalem być może niesusznie na Bialej Liście wykonawców:

Czy ktoś może korzystal z uslug pracowni projektowej "RAPID" JACEK SZULWACH lub pana Kazimierza Lihsa z Żukowa? Chcialem wykonać adaptację gotowego projektu, ale przy okazji oczekuję od architekta inwencji i dobrych rad - ten pomysl jest ok, a tamten bez sensu....

Czy ewentualnie może ktoś polecić inną pracownię projektową z okolic Gdyni-Żukowa (może też być trochę oddalona) - najlepiej taką, które mają również uprawnienia z branży wentylacyjnej. Chcialem od razu zaadoptować projekt do wentylacji mechanicznej.

 

a po co bedziesz przepłacał za zrobienie proj. wentylacji przez kolesia z upr. sanitarnymi? To i tak nie idzie nigdzie do urzędu...jest tylko wpis w dzienniku budowy. Jak chcesz namiary na kogos taniego to napisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (nowych i "starych", he, he)!

 

Ale pytanie raczej do "starych" z racji etapu - poszukuję kogoś, kto podjąłby się robót ogrodniczych - równanie ziemi, rozwiezienie czarnoziemu, zasianie trawy, krawężniki itp. Czy macie jakieś doświadczenia na tym polu? Kogo można polecić? Na naszej "białej liście" tego tematu wogle nie ma.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He! Staruchy widzę tak jak ja - podglądają, ale wiekszość czasu cicho siedzą :lol:

 

Od razu mówię o co mi chodzi - o robotę - nie o projekt, drzewka itp. Potrzebuję kilku ludków którzy dość dokładnie przygotują prosty trawnik i jego otoczkę.

 

Czy rzeczona pani to ma do tego właśnie ekipy czy raczej będzie chciała mi zrobić od razu projekt, plan nasadzeń a potem wg. tego realizować? Na to obawiam się, że nie wystarczy zasobów ...

 

Co do instruktarzu to podglądałem rok temu i pewnie dałbym radę tylko nie bardzo mam kiedy. A męczy już mnie mieszkanie niczym Shrek - na bagnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He! Staruchy widzę tak jak ja - podglądają, ale wiekszość czasu cicho siedzą :lol:

 

Od razu mówię o co mi chodzi - o robotę - nie o projekt, drzewka itp. Potrzebuję kilku ludków którzy dość dokładnie przygotują prosty trawnik i jego otoczkę.

 

Czy rzeczona pani to ma do tego właśnie ekipy czy raczej będzie chciała mi zrobić od razu projekt, plan nasadzeń a potem wg. tego realizować? Na to obawiam się, że nie wystarczy zasobów ...

 

Co do instruktarzu to podglądałem rok temu i pewnie dałbym radę tylko nie bardzo mam kiedy. A męczy już mnie mieszkanie niczym Shrek - na bagnie :wink:

 

"niczym Sherk - na bagnie" dooobre, hmmmm.. w takim razie ja u siebie pewnie za Fionę robię :lol:

 

co do zieleni - znajomi ostatnio zapłacili 15 tys. zł za aranżację oczka wodnego - może to ta sama osoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, jest rewelacyjna, ale uprzedzam droga :wink: Jak chcesz możesz do mnie podjechac, obejrzec jej dzieło :p Podaję namiar p Ewa Zaniewska firma Ogród kom 0600809918, powołaj się na Gosię z Koleczkowa

 

Szczerze mówiąc to byłem w Święta w Twojej okolicy i chyba pod Twoim domem (taki szaro-niebieski dom z drewnianym dachem, lekko w dole z kawałkiem lasu na działce?). Napisz trochę (może być na priv) o doświadczeniach z ogrodem i tą panią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...