Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

... Może już ktoś to przechodził? Ile trwa taka procedura i czy da się ją jakoś przyspieszyć.

 

Złożyłeś papiery na prąd docelowy, a trzeba zaczynać od papierów na tzw. prowizorkę budowlaną. Jeszcze lepiej gdy dowiesz się kto z pracowników robi fuchy po godzinach to wtedy prąd masz w trzy dni na działce. Sparwdzone w praktyce, ale u mnie to był zakład Wejherowo.

 

O ile pamiętam szczegóły to problem w tym, że aby założyc skrzynkę z licznikiem to Energa musi zrobic projekt. W tym celu rozpisuje przetarg (mini-przetarg) zbierając kilka zamówień. Może to trwać do 3 m-cy. Następnie muszą rozpisać przetarg na wykonanie - i tu też do 3 m-cy. Przyspieszyć da się drugą część. Zwykle trwa krócej, zwłaszcza w sezonie bo więcej przyłączy wykonują. Dzwoń co tydzień i dopytuj. U mnie chyba trwało w sumie jakieś 2 m-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Markus widzę że jeszcze tutaj bywasz podziwiam twoje zaangażowanie.

Ja czasami zajżę tu z czystego sentymentu.Jak to dobrze że budowaliśmy jeszcze w miare normalnych czasach.

Pozdrówka :wink:

 

Witaj

 

Mieszkasz w końcu czy dalej "wykańczasz". Ostatnio przejeżdżałem koło Twojego domu i coś tam dłubałeś. Nie miałem śmiałości zagadać bo nie wiedziałem czy mnie jeszcze pamietasz.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

...Jak można starych znajomych nie pamiętać ? Widzę, że nie tylko ja tu stary jestem, ale i znajomi również...

Markus - odświeżyłem rower, więc bój się, bo licho wie, kiedy mnie poniesie do Bojana :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witaj

 

Mieszkasz w końcu czy dalej "wykańczasz". Ostatnio przejeżdżałem koło Twojego domu i coś tam dłubałeś. Nie miałem śmiałości zagadać bo nie wiedziałem czy mnie jeszcze pamietasz.

 

Pozdrawiam serdecznie

Witam

Mieszkam ale z tym wykańczaniem to nie jestem pewien kto kogo ja dom czy on mnie wykańcza . Czym dalej w las tym więcej drzew coraz częściej dochodzę do wniosku że zanim skończy się wykańczać to będzie czas na pierwszy remont .Zresztą o to żebym się nie nudził postarali się złodziejaszki podprowadzili mi rury spustowe od rynien,pewnie to naprawiałem jak przejeżdżałeś .

Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość It****

Witam wiosennie.

Mam pytanko - czy ktoś z Was kupował teraz silkę? Obdzwoniłam hurtownie w Trójmieście i za, ale wszędzie echo. I tylko straszą, że z materiałami do końca roku ma być cienko. W Bat nawet zapisów nie przyjmują :-( ...

Jak ktoś ma namiary na silkę, to poproszę na priv.

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystkich z grupy 3-miasto mam już ziemie :D planuje rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku macie może jakąś ekipę godną polecenia ?

Obdzwoniłem już ekipy znajomych których znam ale ręce opadają ludzie są mocno zajęci :( .

Może wy będziecie wstanie mi pomóc ? :wink:

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie prośby - szukam tynkarzy do otynkowania domu z zewnątrz, macie jakieś namiary wśród tych którzy jeszcze nie wyjechali 8)

 

I druga - może są obok Was jakieś działki na sprzedaż, koleżanka szuka, będę wdzieczną na wszelkie info.

Radek- gosc z "biaej lsty"- co prawda nie bardzo wiem od kogo ma referencje, ale jeszcze niedawno z nim rozmawialismy i ma wolne terminy.

Mam jeszcze kilka namiarow (wlasnie na tym etapie jestesmy), jesli jestes jeszcze zainteresowana to dai info na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - odświeżyłem rower, więc bój się, bo licho wie, kiedy mnie poniesie do Bojana :D .

 

Spoko ........

 

Na wypadek najazdu Wlowikowej kwiatki zerwę z ogródka (swojego albo sąsiada), a środki dopingujące są w stałej gotowości do użycia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

zamierzam się budować w Chwaszczynie, projekt właśnie trafił do adaptacji.

Jest jednak jeden problem.

Na poczatku kwietnia podpisałem umowę z Energą. Energa ma tylko założyć pomiar przy skrzynce Z, która jest przed działką. A to wg pani z Energi z Wejherowa może potrwać nawet pół roku!!! Nie byłoby problemu tylko że zamierzam zacząć budowę w lipcu.

Może już ktoś to przechodził? Ile trwa taka procedura i czy da się ją jakoś przyspieszyć.

A w ostateczności może wiecie gdzie można wynająć tanio agregat trójfazowy, gdyby do lipca jednak nie było tego prądu?

 

Pozdrawiam,

Sly

 

Witaj

My to przerabialiśmy na początku roku-pewnie z tą samą panią :roll: .Też budujemy w Chwaszczynie tylko że zaczęliśmy w marcu i już z prądem :lol: Jak macie skrzynkę przed działką to trzeba tylko kilka razy podzwonić i pozawracać im głowę,wytłumaczyć że przecież wszystko macie i nie rozumiecie w czym problem.Ja byłam strasznie natrętna i prąd załatwiłam w niecały miesiąc

Pozdrawiam i życze wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich

 

Mam mieszkanie do wykonczenia w Rumi, w związku z tym mam do Was kilka pytań o solidnych, sprawdzonych wykonawców, godnych polecenia (najlepiej gdyby to byłą jakaś jedna ekipa :D, oczywiście poza wykonaniem kuchni)

 

1. Podłogi - tzn kafle i parkiet

2. Łazienka - kafle,

3. Wstawienie ścianki w pokoju w celu oddzielenia aneksu kuchennego - karongips oraz moze jakies sufity podwieszane i jakies ciekawe wneki z katongipsu do pokoju

4. Punkt czwarty solidna firma robiąca kuchnie na zamówienie lub ekstra stolarz złota rączka z doświadczeniem (chyba nie musze dodawać że ekonomia to podstawa :-? ) - dodam ze ma to być kuchnia w nowoczesnym stylu podświetlana

 

Gdyby ktoś miał jakichś ciekawych i sprawdzonych wykonawców do wyżej wymienionych robót prosze o kontakt na forum lub bezpośrednio na priv.

W ziązku z tym że to mieszkanie w takiej, a nie innej lokalizacji bardziej interesowaly by mnie osoby (podwykonawcy) z Gdyni i w strone Wejherowa, ale nie jest to aż tak decydujące ważne że pomorze :) .

 

Z góry dziękuje i życze miłego dnia, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj

My to przerabialiśmy na początku roku-pewnie z tą samą panią :roll: .Też budujemy w Chwaszczynie tylko że zaczęliśmy w marcu i już z prądem :lol: Jak macie skrzynkę przed działką to trzeba tylko kilka razy podzwonić i pozawracać im głowę,wytłumaczyć że przecież wszystko macie i nie rozumiecie w czym problem.Ja byłam strasznie natrętna i prąd załatwiłam w niecały miesiąc

Pozdrawiam i życze wytrwałości

 

Dzięki za odpowiedzi.

Zgodnie z podpowiedziami dzwoniłem w tym tygodniu do Energi. Trafiłem od razu na bardzo kompetentnego gościa, wszystko posprawdzał i obiecał, że w przeciągu miesiąca będzie prąd. Kazał zadzwonić w tym tygodniu, więc pewnie to zrobię. Mam nadzieję, że uda się do lipca.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim budującym !

Mamy na imię olinek z podziałem na Jurek i Ola. Póki co mieszkamy jedną nogą w Beskidach a drugą w Bojanie ( już na fundamentach). Mamy zamiar zaatakować budowę w tym roku ale spokój ducha zakłóca nam projektowana autostrada. Wg map jakie udało się nam zdobyć w internecie, odległość drogi do ul. Na Dambnik i przyległej ul. Bursztynowej wynosi ok. 500 m. W związku z tym zwracamy się z prośbą do forumowiczów zamieszkujących te okolice o przesłanie Waszych opinii i plotek. Jak wspmieliśmy - mamy raptem fundamenty i możemy zrobić zmianę w projekcie, obracając go o 180 stopni :=)) lub rozpocząć budowę w innym miejscu Bojana ( jesteśmy zakochani w tych przepięknych okolicach !!! – zresztą chyba wpadniemy na majówkę, chociaż popatrzeć )

Aha, czytaliśmy też o komputerowych symulacjach hałasu wykonanych przed budową autostrady przy Górze Św. Anny na Opolszyźnie, które nijak się mają do wartości zmierzonych na "żywo" po oddaniu tej drogi do eksploatacji. Wydaje się że podobne „symulacje” zostaną przedstawione mieszkańcom przy planowanej S6.

 

Milutkiego dnia ,słońca i ciepełka jak u nas .

Ola i Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....mielismy w zeszlym roku kupic dzialke, jednka nie wyszlo. W chwli obecnej znalezlismy dzialke w Osowie-Barniewicach. Teraz przygotowywujemy sie do budowy.

Stan surowy zamkniety za 140 m2 bez poddasza z garazem na ile wyceniacie??

Jak sie ksztaltuja ceny w Trojmiescie?

Czekam na sugestie.

Pozdrawiam Serdecznie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...