Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

... SUMA stan surowy ZAMKNIĘTY 280.000 zł

 

Ich Troje, no taka cena, nawet przy wzroście materiałów (a przecież nie wszystkich jednakowo) i cen wykonawstwa dla domu o pow. 175 m2 netto z garażem, to jest cena która mnie przeraża. Gdzie elewacja, gdzie wykończeniówka, gdzie instalacje....

 

Kwoty które podawałem były za stan surowy otwarty. Okna i drzwi były osobnym kosztem.

 

A co do wykończenia ... licz co najmniej drugie i może ... trzecie tyle. Niestety ... Chociaz o ile wiem to materiały wykończeniowe aż tak nie podrożały. Więc może "drugie tyle" w zupełności wystarczy.

 

Life is brutal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ABB1

To jeszcze małe ps. Mnie również buduje firma. W ubiegłym roku podpisałem umowę na budowę domu pod klucz. Ustaliliśmy kwotę 310 000 zł. Już teraz wiem, że cena ta będzie wyższa i mam nadzieję, że stanie na 350 000. Z tym, że wykończenie poddasza, tzn malowanie ścian, układanie paneli będę musiał zrobić sam bo zabraknie kasy.

Firma podpisała na ten rok kilka umów, w tym na budynek o podobnych wymiarach i kubaturze. Z tego co mi powiedzieli to koszt takiego domu do zamieszkania ma wynieść ok 550 000 - informacja z marca tego roku.

W tym roku ze względu na znaczne fluktuacje cen i brak jakichkolwiek prognoz co do wartości materiałów budowlanych pod koniec roku już nie podpisują umów na konkretną wartość.

Niestety tak wygląda sytuacja na pomorskim rynku budowlanym. Podejrzewam , że wkrótce to szaleństwo jeszcze się zwiększy w związku z planami inwestycyjnymi na Euro2012.

Aha, jeszcze taka ciekawostka. Musiałem wymieniać grunt. We wrześniu 2006 płaciłem 580 zł za wywrotkę (ok.18t). Wówczas płakałem że tyle muszę wydać poza planem. Znam gościa, który właśnie zaczął budowę i czeka go nawiezienie ok 40 takich wywrotek. Obecnie za podobną ilość żwiru trzeba dać ~1800 zł. Więc chyba te ceny z kosmosu są już naszymi realiami. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Juz wyjaśniam :D

Dach czterospadowy, dachowka braas romańska ( cisar) , trzy lukarny, okna dachowe w cenie, obrobka blacharsta tez ( plannja siba ) :D Generalnie za te 52 tys mam caly gotowy dach lacznie z robocizna Pana Garlaka :D

 

majciu, iu nas właśnie p. Gralak kończy. Warto z nim pracować, choć tani nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wtedy za nic w świecie nie wychodzi 1150 zł/m2, ale w granicach 1430 zł/m2 !!

Czy dalej uważasz, że to jest cena normalna obecnie ?

Aniu,

właśnie zaczynam zamykać stan surowy (122 m + 25 m garażu) i mogę już oszacować, że stan surowy zamknięty powinien zamknąć mi się kwotą około 160 tys zł. Dach będę krył blachodachówką i materiały, w absolutnej większości, kupiłem tuż przed falą podwyżek. Kwota, którą podałaś nie wydaje mi się szokująca. Jeżeli jest to pewna firma to chyba warto ją szybko zaklepać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wtedy za nic w świecie nie wychodzi 1150 zł/m2, ale w granicach 1430 zł/m2 !!

Czy dalej uważasz, że to jest cena normalna obecnie ?

Aniu,

właśnie zaczynam zamykać stan surowy (122 m + 25 m garażu) i mogę już oszacować, że stan surowy zamknięty powinien zamknąć mi się kwotą około 160 tys zł. Dach będę krył blachodachówką i materiały, w absolutnej większości, kupiłem tuż przed falą podwyżek. Kwota, którą podałaś nie wydaje mi się szokująca. Jeżeli jest to pewna firma to chyba warto ją szybko zaklepać.

 

O ile wszystko pójdzie ok, to pod koniec czerwca będę zamykał stan surowy (160m + 43m garaż). W tej chwili kalkulacja opiewa na 235 tys zł. Dach 280m2 - dachówka ceramiczna. Większość materiałów kupiłem przed falą podwyżek. Jest niestety jeszcze kilika niewiadomych, które mogą podbić końcową kwotę...

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za dotychczasowe porady i dzielenie się swoimi doświadczeniami.

Złozyłam materiały do wyceny jeszcze do kilku firm, ale trochę potrwa zanim dostanę odpowiedzi.

Pocieszam się tylko myślą, że są u niektórych wolne terminy na jesień i w końcu znajdę tego czego szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :D Jeszcze chce wycisnac wiekszy rabacik od Pana z Seeger Dachu i nie bede wiecej szukac. :D

Ansi a tak z ciekawosci ile Pan Garlak wzial od Ciebie za m2 ?

 

Majcia - targuj się w Seegerze - panowie są mili i skłonni do ustępstw :-)

 

To prawda Pan Marek jest przesympatyczny :D Rabacik juz dostalam ale za maly :D wyciskam wiekszy :D Moze sie uda :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :D Jeszcze chce wycisnac wiekszy rabacik od Pana z Seeger Dachu i nie bede wiecej szukac. :D

Ansi a tak z ciekawosci ile Pan Garlak wzial od Ciebie za m2 ?

 

Powierzchnia dachu podobna do Twojej - za całość - 14tys (plus VAT ;) )

 

Robiliśmy wycenę dachu w Seegerze, ale...BAT Kokoszki dał nam duuuużo niższą cenę. Źal nam było sympatycznej obsługi w Deeger dach - chłopaki - gdy przyszliśmy do nich z wyceną z BAT- dwoili się i troili, aby zejść z z ceny, ale...do cen BATowskich nie doszli- zostało nam ok. 12 tysięcy w kieszeni (dachówka Creaton Domino)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :D Jeszcze chce wycisnac wiekszy rabacik od Pana z Seeger Dachu i nie bede wiecej szukac. :D

Ansi a tak z ciekawosci ile Pan Garlak wzial od Ciebie za m2 ?

 

Powierzchnia dachu podobna do Twojej - za całość - 14tys (plus VAT ;) )

 

Robiliśmy wycenę dachu w Seegerze, ale...BAT Kokoszki dał nam duuuużo niższą cenę. Źal nam było sympatycznej obsługi w Deeger dach - chłopaki - gdy przyszliśmy do nich z wyceną z BAT- dwoili się i troili, aby zejść z z ceny, ale...do cen BATowskich nie doszli- zostało nam ok. 12 tysięcy w kieszeni (dachówka Creaton Domino)

 

majcia, a próbowałaś w Ambicie? My tam dostaliśmy najlepszą cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja dalam swoj dach do wyceny tylko do seeger dachu, poniewaz wszystko chcemy robic przez dekarza ( 7% VAT ) a on nam ta firme polecil :D ...

 

majciu - zakup dachu w innej firmie nie powoduje utraty 7% VAT-u. Nasz dekarz rzeczywiście współpracuje z Seeger Dachem, ale zgodził się wziąć na siebie nasz zakup w BAT. Jak więc widzisz - można się dogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :D Jeszcze chce wycisnac wiekszy rabacik od Pana z Seeger Dachu i nie bede wiecej szukac. :D

Ansi a tak z ciekawosci ile Pan Garlak wzial od Ciebie za m2 ?

 

Powierzchnia dachu podobna do Twojej - za całość - 14tys (plus VAT ;) )

 

Robiliśmy wycenę dachu w Seegerze, ale...BAT Kokoszki dał nam duuuużo niższą cenę. Źal nam było sympatycznej obsługi w Deeger dach - chłopaki - gdy przyszliśmy do nich z wyceną z BAT- dwoili się i troili, aby zejść z z ceny, ale...do cen BATowskich nie doszli- zostało nam ok. 12 tysięcy w kieszeni (dachówka Creaton Domino)

 

majcia, a próbowałaś w Ambicie? My tam dostaliśmy najlepszą cenę...

 

My zebraliśmy kilka wycen i najlepszą dostaliśmy w Ambicie - była sporo lepsza niż pierwsza wycena w Seegerze. No i poszliśmy z tą wyceną do Seegera i udało nam się po negocjacjach zejść do ceny Ambitowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja dalam swoj dach do wyceny tylko do seeger dachu, poniewaz wszystko chcemy robic przez dekarza ( 7% VAT ) a on nam ta firme polecil :D

...

Majcia nie daj się wykiwać. Niezależnie od tego gdzie kupisz dach to możesz sobie z dekarzem rozliczyć VAT. Bezzwłocznie poproś o wycenę w innych miejscach i jeżeli dekarz nie zgodzi się na zmianę dostawcy to nasuwa się wniosek, że musi mieć układ finansowy. Ja już coś takiego przerobiłem z inną firmą. Straciłem w ten sposób dużo pieniędzy. To była kosztowna nauka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja dalam swoj dach do wyceny tylko do seeger dachu, poniewaz wszystko chcemy robic przez dekarza ( 7% VAT ) a on nam ta firme polecil :D

...

Majcia nie daj się wykiwać. Niezależnie od tego gdzie kupisz dach to możesz sobie z dekarzem rozliczyć VAT. Bezzwłocznie poproś o wycenę w innych miejscach i jeżeli dekarz nie zgodzi się na zmianę dostawcy to nasuwa się wniosek, że musi mieć układ finansowy. Ja już coś takiego przerobiłem z inną firmą. Straciłem w ten sposób dużo pieniędzy. To była kosztowna nauka.

 

I tu się Waść mylisz. Jeżeli dekarz wspólpracuje z firmą x na zasadzie vat7, a inwestor kupuje w firmie y z którą dekarz nie współpracuje zazwyczaj firma y będzie polecała swoją ekipę, inwestor mówi a ja mam już swoją, wtedy firma y powiada albo nasza ekipa albo vat22 taka jest prawda :wink: rzadko kiedy firma y decyduje się na taki układ (na współprace z nieznaną sobie firmą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[VivaLaVida napisał:]Witajcie,

To moj pierwszy post na forum, chciałam się tylko przywitać na wstępie.

Na imię mam Ania i wraz z mężem kupiliśmy w listopadzie działkę w Tokarach (gm. Przodkowo).

Przygodę z budowaniem dopiero rozpoczniemy, mamy nadzieję, że jeszcze tej wiosny.

Poki co, mamy za sobą pierwszą wizytę u architekta...

wiem, że długa droga przed nami i myślę, że nie raz poproszę Was o pomoc

i opinie. A na razie posiedzę tu sobie z Wami cichutko i poczytam conieco ....

Pozdrawiam

Witajcie!! :D w którym miejscu kupiliście działkę w Tokarach?? 8) Tam jest superancko :lol: Ja "kupuję" od Adamskiego - czekam tylko na podział :) ma być w tym miesiącu wszystko załatwione :wink:

 

Witajcie!

Jestem w trakcie poszukiwań działki w okolicy Trójmiasta, niedawno odkryłem miejscowość Tokary, jest bardzo ładna i jestem napalony na te lokalizację. Szukam działki o powierzchni 1000m2. Może wiecie kto ma tam działki na sprzedaż. Prosiłbym o namiary. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsystkich, czy ktoś może wie /i może poda namiary/ gdzie można na terenie Gdynia (Trójmaista) kupi lub wypożyczy zbiornik na wodę taki na czas budowy - 1-3m3 ?

 

oraz może ktoś ma namiary an dobrą firmę z trójmaista /okolic/ która zajmuje się produkcją zbiorników i instalacji do gromadzenia i wykorzystania Wody DESZCZOWEJ?

 

Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...