Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na skraju Koleczkowa od strony Bojana jest sklad z kamieniem,grysem itp. Wypralem sobie nr. tel i szukam teraz namiaru tam. Ma ktos moze nr tel. do tego skladu. Nazwy nie pamietam.

 

Jeśli robią tam parapety to bardzo mi zależy na informacjach :).

Nie Dorotko, to tylko skład. Parapety to na Hutniczej w Gdyni. Ok. 200 m w strone Rumi od skrzyżowania z Pucką.

Chwalony jest zakład w Przodkowie.

Ostatnio widziałem reklamę zakładu w Bojanie, mamy mnóstwo forumowiczów z Bojana, więc niech się wypowiedzą czy warto tam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzci mi ile moze pracować Pan koparkowy przy robieniu dołu pod dom o wymiarach 7,2x10,8m?

I czy moze macie namiary na jakiegoś niedrogiego bo mam tu 2 propozycje zrobienia wykopu za około 500zł każda i nie wiem czy to duzo czy mało dla takiej powierzchni.

 

mnie wykop robił p. Kunikowski (Góra Pom.) 6 zł m3 - na czas, dokładnie - jestem zadowolona

 

Widzisz sasiadko jak rozne moga byc opinie o wykonawcach. P. Kunikowski w mojej ocenie to partacz. Robil mi wykop do podlaczenia wody w budynku i tak nieumiejetnie, ze balem sie do wykopu wejsc ulozyc rury.

Polecam natomiast p. Grota z Bolszewa. :D

 

 

Żartujesz.. :o właśnie miałam poprosić go o wyrównanie mojej działeczki, hmmmmm dałeś mi do myślenia :roll:

Napisz czy robił to osobiście? a może jakiś pracownik? wierzyć się nie chce, że mówimy o tej samej osobie :-?

 

(do wykopu wody miałam kogo innego i też do chrzanu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, żwir zupełnie taniusi od sąsiada (kawałek za mną) nam sprzedał po 100 zł za wywrotkę :wink:

 

(fakt, podczas zasypywania fundamentu ściankę zburzył :evil: ale za zbudowanie nowej sam zapłacił :lol: )

 

żałowałam, że Kunikowskiemu poskąpiłam grosza za piasek - on przynajmniej fachowo by zasypał :roll: - a teraz dowiaduję się takich rzeczy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, żwir zupełnie taniusi od sąsiada (kawałek za mną) nam sprzedał po 100 zł za wywrotkę :wink:

 

(fakt, podczas zasypywania fundamentu ściankę zburzył :evil: ale za zbudowanie nowej sam zapłacił :lol: )

 

żałowałam, że Kunikowskiemu poskąpiłam grosza za piasek - on przynajmniej fachowo by zasypał :roll: - a teraz dowiaduję się takich rzeczy :o

Ejze, nie masz czego zalowac, przeciez sprawdzil sie u Ciebie. Moze to ja taki pechowiec jestem ? Oj, chyba nie do konca, taka sasiadka... :wink:

A tego piasku to mala wywrotka (10- 12t) czy duza (18-20). Chyba nikt nie ma blizej zwirowni od Ciebie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam znów budowę...z bala. A co mi tam.

Maly co sie dzieje, powaznie?

Mam fundamenty zrobione pod domek letniskowy (80m2), jak slysze te narzekania na brak dostepnosci materialow bud. to tez zaczynam kombinowac o szkieletowym, ale z bala to pewnie jeszcze fajniejsza jazda.Napisz cos, obojetnie czy priv, czy forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic - przy dzisiejszym boomie budowlanym i kredytem do spłacenia (ten comiesięczny stresik) doszliśmy do wniosku, że czas na sprzedaż, spłatę i budowę nowego - mniejszego domu(karwa bym poczekał jeszcze z miesiąc i dostałbym ponad 50 tys więcej - koleżanka sprzedała w Górze chałupkę nie w pełni wykończoną za chyba 460 tys).

A cośmy ustalili to zrobili.

Co do materiałów budowlanych - wystarczy poszukać (np keramzytobeton kosztuje u nas ok. 14 zł/szt a u producenta 7,70 z terminem ok. 2 tygodnie).

Co do domu - i tak muszę czekać parę miesięcy (ach ta nasza Gmina Wejherowo) na warunki zabudowy (mam na razie pastwisko - jak i moja, a właściwie już nie moja chałupa) więc mam troszkę czasu.

W poniedziałek finalizuję umowę na zakup mojej "Raspudy" i wieczorkiem do dzieła.

Aha co do domu z bala - najbliżej masz Fedde w Czymanowie (chciałem wziąć od nich, ale się trafiła chałupka z pełnego bala w Legionowie (Salimar) która ma do mnie zjechać jakość w ciągu miesiąca) robiącego z bali prostokątnych oraz szkieletowo. Następne to Danmar w Szymbarku, że nie wspomnę o (drogiej niestety) firmie wystawiającej się na końcu obwodnicy, po lewej jadąc na Lódź. Tyle, że terminy jakoś tak na październik...

Tak, że sądzę że uda mi się zamieszkać do świąt na swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Macie juz dzialeczke? Jak z projektem i reszta papierologii? Moze bysmy porozmawiali. Mam tez dzialeczke na Modrym i koncze adaptacje projektu.

Pisz na priva lub maila

 

Pozdr

 

Tomasz Drazkiewicz...własnie wróciłam z urlopu i z nową energią będziemy działać w sparwie budowy

Działka już kupiona i to tyle faktów, projekt będzie indywidualny (tu nie będzie problemu bo robiony przez kuzyna architekta) chcemy rozpocząć budowę od sieprnia ale nie mamy jeszcze ekipy budowlanej, materiałów, pozwolenia na budowę, wieć może się okazać że nie damy rady w tym czasie...

Pierwsze co musimy załatwić to geodeta i papierologia - dokładnie nawet nie wiem jakie formularze wypęłnić i gdzie złożyć, będziemy w tej sprawie dzwonić do modrego po poradę ale dopiero w poniedziałek

Chyba, że ty masz już to za sobą i wiesz jakie dokumenty i gdzie załatwaić to daj cynk

Dzięki

Jaki macie nr działki?nasza to 255 tuż przy strudze na skraju osiedla 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ja jestem z Tczewa, a budowac się zamierzam w miejscowości oddalonowej od miasta o 4 km

mam pozwolenie na budowę, teraz czekam na wycenę materiałów

w międzyczasie musze przyłączyć wodę i kanalizę oraz prąd;

mam do Was kilka pytań - otóż czy ktoś z was podłączał we własnym zakresie wodę i kanalizę?? jak się za to zabrać, u nas instalacja idzie w drodze, zatem należy zbudowac przyłącze (firma zarządzająca wodociągiem), a ja chciałbym położyć rury od przyłącza już do samej działki, firma zaśpiewała mi za to 4000 zł, co wydaje mi się ceną sporą, czy dziś można jeszcze wybudowac studzienkę na liczniki z betonowych kręgów, czy tylko musi byc z pcv, bo taką sugerują ludzie z jednej z firm; proszę poradźcie jak zabrać się za to...

następne pytanie dotyczy rozdzielni, ma ktoś z was jakąś rozdzielnie do odsprzedania??(interesuje mnie siła i dwa 220V);

szukam też jakiejś budy, garażu blaszaka lub innego pomieszczenia dla budowlańców

gdzie i w jakiej cenie kupowaliście bloczki betonowe, gazobeton, stal...

może znacie namiary na firmy, do których warto zajrzeć

 

będę wdzięczny za pomoc

 

sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak w temacie, poszukuje taniego piasku do wyrównania działki w Gniewowie (4 km od Wejherowa). na razie mój wykonawca zaśpiewał 200 za wywrotkę (na której jest ok 10 m3) co wydaje mi się dość drogo. możecie coś doradzić ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...