Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Decyzja zapadła, przeprowadzamy się w poniedziałek i nawet powinni zdążyć z drzwiami, bo podobno będą montować w czwartek, piątek. Za to nie będzie blatu do kuchni i nie będzie można zamontować płyty, będziemy palić ognisko :lol: I tak się cieszę :D i oczywiście dostępu do netu niet, bo tpsie nie opłaca się ciągnąć kabla i to pewnie będzie najbardziej boleć :roll:

 

Piotrek - to zapraszam, bo ja nie bardzo się wiem gdzie jest Twój domek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Decyzja zapadła, przeprowadzamy się w poniedziałek i nawet powinni zdążyć z drzwiami, bo podobno będą montować w czwartek, piątek. Za to nie będzie blatu do kuchni i nie będzie można zamontować płyty, będziemy palić ognisko :lol: I tak się cieszę :D i oczywiście dostępu do netu niet, bo tpsie nie opłaca się ciągnąć kabla i to pewnie będzie najbardziej boleć :roll:

 

Piotrek - to zapraszam, bo ja nie bardzo się wiem gdzie jest Twój domek :oops:

A my kończymy tą zabawę w czwartek... szykujcie się na chmarę kartonów z zaprzyjaźnionych sklepów.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję parapetów wewnętrznych, niedrewnianych (jakiś aglomarmur, konglomerat czy cokolwiek innego niedrewnianego i łatwego w utrzymaniu). Widziałam w kilku miejscach wystawkę po 3-4 sztuki. Czy wie ktoś gdzie jest duży wybór takich parapetów i można sobie wszystko pooglądać na żywo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję parapetów wewnętrznych, niedrewnianych (jakiś aglomarmur, konglomerat czy cokolwiek innego niedrewnianego i łatwego w utrzymaniu). Widziałam w kilku miejscach wystawkę po 3-4 sztuki. Czy wie ktoś gdzie jest duży wybór takich parapetów i można sobie wszystko pooglądać na żywo?

Akurat wiem :D w Tczewie, tu masz linka http://www.parapety.pl/ tam znalazłam najtaniej w Trójmieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

zaczynamy w połowie czerwca w Redzie przy Chopina (w okolicy dwie nowe budowy - może ktoś z forum?)narazie walczymy z zabezpieczeniem materiałów.

Przy okazji poszukuję jakiejś budy lub garażu blaszanego na magazynek - żeby dało się przetransportować na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Forumowiczów może doradzić gdzie w Trójmieście jest jakiś większy wybór płytek klinkierowych na parapet zewnętrzny.

 

Almares - Wejherowo, Przemysłowa

Wema - Rumia-Grunwaldzka/Gdynia-Chwaszczyńska?

Raab Karcher - Gdynia, Północna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję parapetów wewnętrznych, niedrewnianych (jakiś aglomarmur, konglomerat czy cokolwiek innego niedrewnianego i łatwego w utrzymaniu). Widziałam w kilku miejscach wystawkę po 3-4 sztuki. Czy wie ktoś gdzie jest duży wybór takich parapetów i można sobie wszystko pooglądać na żywo?

 

A może weź pod uwagę parapety marmurowe. Często można trafić ładne rzeczy w II gatunku, a wtedy cena jest bardzo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję parapetów wewnętrznych, niedrewnianych (jakiś aglomarmur, konglomerat czy cokolwiek innego niedrewnianego i łatwego w utrzymaniu). Widziałam w kilku miejscach wystawkę po 3-4 sztuki. Czy wie ktoś gdzie jest duży wybór takich parapetów i można sobie wszystko pooglądać na żywo?

 

A może weź pod uwagę parapety marmurowe. Często można trafić ładne rzeczy w II gatunku, a wtedy cena jest bardzo atrakcyjna.

 

A kojarzysz jakieś miejsca?

Znalazłam w Internecie strone firmy Parblat z Gdańska - mają niezbyt duży wybór parapetów, ale jeden jest mniej wiecej taki jaki bym chciała. Brał ktoś od nich parapety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Bojanie przy drodze 218 jest dwóch, ale ja brałem w Gdyni przy Hutniczej, (nie pamiętam nazwy, ale na bank nie był to Uni-Bud).

Była bardzo dobra obsługa, doradzili,a jak powiedziałem że mam ograniczone

środki finansowe to szukali rozwiązania w moim zakresie płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy wszystkich budujących!

Otóż wraz z moją świeżo upieczoną małżonką szukaliśmy taniego (jeszcze takie są? :) ) w budowie i prostego w wykonaniu domku, który by w miarę spełniał nasze wymagania. Uwzględniając plan zagospodarowania i położenie działki wybraliśmy wstępnie ten http://www.z500.pl/index.php?projekt=45&podwarianty=1w na tej stronie ostatni z podwariantów, czyli Z45+ L GL.

Chciałbym sie podpytać bardziej doświadczonych forumowiczów co sądzą o projekcie i jakich ewentualnie zmian dokonaliby w tym projekcie.

Pytań oczywiście nasuwa się mi mnóstwo, jako że doświadczenia praktycznie zero, ale na pierwsze może mi odpowiecie : co oznacza stwierdzenie w planie zagospodarowania "ogrzewanie niskoemisyjne", konkretnie co się w tym zawiera, czy "łapie" sie pod to ekogroszek?

 

Jaki według Was jest najtańszy obecnie materiał na budowę ścian?

 

z góry dzięki za odpowiedź!

 

pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących z Trójmiasta i okolic! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMES14 - zacznę od poddasza:

- pomysł połączenia łazienki z garderobą jest dość niefortunny (wilgoć + odzież), zamiast garderoby zrobił bym z tego pomieszczenia pralnię z prasowalnią, natomiast garderobę wykroiłbym z sypialni 3 (wejście do garderoby na wprost schodów i ściankę działową na przedłużeniu wejścia do sypialni 3.

 

A teraz parter: ponieważ masz tylko jedno pomieszczenie gospodarcze i do tego niezbyt wielkie, dlatego wyrzuciłem pralkę do góry.

Coś bym pokombinował z WC. Jeżeli ma tam być tylko kibelek i umywalka to prawie 4 m2 jest stratą miejsca. Ja bym dążył do powiększenia pomieszczenia gospodarczego kosztem WC.

 

No i na koniec garaż - jest duży ale wąski i długi. Według mnie lepiej go skrócić, ale za to poszerzyć, tak aby można było wstawić dwa samochody.

 

Chciałeś to masz :D Mam nadzieję, że Cię to nie zniechęciło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Forumowiczów może doradzić gdzie w Trójmieście jest jakiś większy wybór płytek klinkierowych na parapet zewnętrzny.

 

Almares - Wejherowo, Przemysłowa

Wema - Rumia-Grunwaldzka/Gdynia-Chwaszczyńska?

Raab Karcher - Gdynia, Północna

 

SKAT- w Gdyni na Hutniczej(dwa lata temu chyba największy wybór)

Roben-Hutnicza

Wema-Letniewo ul. Marynarki Polskiej, Pruszcz Gdański ul.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję parapetów wewnętrznych, niedrewnianych (jakiś aglomarmur, konglomerat czy cokolwiek innego niedrewnianego i łatwego w utrzymaniu). Widziałam w kilku miejscach wystawkę po 3-4 sztuki. Czy wie ktoś gdzie jest duży wybór takich parapetów i można sobie wszystko pooglądać na żywo?

 

A może weź pod uwagę parapety marmurowe. Często można trafić ładne rzeczy w II gatunku, a wtedy cena jest bardzo atrakcyjna.

Firma "Murkam" z Przodkowa. Ogromny wybór kamienia itp. Od nich mam parapety i obudowę kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...