Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Wicki nie polecam

Pan Wicki miał duzo dobrych opini więc wybrałem go do zrobienia tynków w piwnicy.Brygada Jego robiła 2 dni do godziny 23 oświetlenia nie mieli najlepszego skasowali duzo 24 zł/metr(tynk cementowo-wapienny),Skończyli w piątek p.Wicki chciał pieniądze w sobote rano ale przelorzyłem zapłate to poniedziałek i dobrze zrobiłem.W trzech ścianach były pęknięcia,w paru miejscach było krzywo-nie było kątów (nawet przy oknie było widać pianke)pęknięcia poprawili.Gdy się rozliczaliśmy wspomniałem o tym on zdziwił się i powiedział Czemu dopiero o tym mówię przy wypłacie ,gdyby wiedział ze mają być kąty proste to by tego wcale nie robił.[/b]

 

No widzisz, a ja przed WICKIM ostrzegałem na Forum, bo też nie byłem zadowolony z jakości ich roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Taki oto mail znalazlem na Bialej Liscie 3miasto:

 

No i stało się - zmieniamy wykonawcę :evil:

Grrrrr... Pan Malinowski chciał nam posadowić ławy na gruncie organicznym :o No nie całe, miejscami pojawiły się soczewki jakichś torfów czy innego licha :-? I pan M. obraził się na kierownika gdy ten stwierdził, że to trzeba będzie wybrać... I jeszcze usiłował mi wmówić, że to kierownik ma jakieś dziwne fanaberie, żeby nas narazić na koszty,a to przecież jest piasek, tylko taki trochę inny :o Tylko że ja potrafię odróżnić grunt organiczny od mineralnego! I że kierownik powinien mu wcześniej powiedzieć, że ma takie dziwne wymagania :o Kurka, przecież w projekcie jest jak wół napisane, że mogą wystąpić soczewki gruntów nienośnych i że wtedy trzeba ten grunt zastąpić zagęszczoną podsypką albo chudziakiem!

W rezultacie pan M. stwoerdził, że nie widzi dalszej współpracy z takim upierdliwym kierownikiem, a ponieważ ja nie widzę dalszej współpracy z panem M., a i kierownik jest podobnego zdania, więc się pożegnamy... A przy okazji wyszło z pana M. i jego syna takie chamstwo...

Grrrrrrrr!!!!!

:

 

Poprosilbym ciebie o wiecej szczegolow:

miales swoj nadzor budowlany, kierownika, a jezeli tak to poprosze kontakt,

i inne szczegoly pomocne zoltodziobowi w wyborze brygady.

Z drugiej strony czytalem pare innych postow o tym p.M i wydawalo mi sie, ze to solidny gosc. A watpie, aby po jakims czasie cos sie w nim zmienilo.

 

U mnie sytuacja jest nastepujaca. Mam dzialke na osiedlu Modre w Straszynie, ale ze czesto wyjezdzam w delegacje nie mam najmniejszej mozliwosci dobrze zakrecic sie wokol budowy. Dlatego tez potrzebuje ludzi solidnych, sprawdzonych, ktorzy nie pozostawia po sobie zadnego ,,gola”, a najlepiej zajmujacych sie budowa kompleksowo. Papiery na pozwolenie na budowe pojda do urzedu za ok. 2-3 tygodnie. Przylacza nie sa jeszcze zrobione i sie troche zastanawiam czy jest w ogole sens je robic skoro moze nie zaczne nic w tym roku z powodu braku ludzi, materialow, mocy przerobowych, itd. W kazdym razie jest mozliwosc w przeciagu miesiaca doprowadzic wode, kanalize i prad.

Niestety jestem daleko od domu i na razie rozgladam sie za ludzmi, sonduje i pytam sie. Mam nadzieje, ze mnie rozumiesz, bo przeciez kazdy jakos kiedys zaczynal.

 

Bede wdzieczny za pomoc i namiary.

 

Pozdrawiam

 

Tomasz.

 

No to może Tadeusz Bork Tadbud z Tuchomia. Buduje u mnie, rezultat o ilę pamiętam widziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może Tadeusz Bork Tadbud z Tuchomia. Buduje u mnie, rezultat o ilę pamiętam widziałeś.

 

Witaj.

 

Dzieki za odpowiedz. Wdzieczny bede za namiary na tego pana. I jakbys napisal cos wiecej o nim i swojej brygadzie bede wdzieczny.

Dom widzialem akurat wtedy kiedy byl wypadek na Spacerowej i niestety spoznilem sie na spotkanie z toba. Ale jeszcze wszystko przede mna.

 

Pozdrawiam

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Takie pytanie ile biora geodeci za tyczenie budynku, srednio oczywiscie??Moze macie jakies namiary na gosci z okolic Wejherowa,Pucka??

 

Polecam bez dwóch zdań mojego geodetę Jacka Baczyńskiego, tel 600 472 971, ceny ma umiarkowane, a czy dojedzie w okolice Wejherowa, Pucka to musisz sam porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gdyni jak to w dużym mieście - czeka się na decyzję do samego końca czyli ok 65 dni :) wszystkie wydziały są zawalone robotą i nie wyrabiają się więc zwykle decyzję otrzymuje się w ostatnim dniu wynikającym z ustawy :)

 

Odnośnie geodetó to polecam ekipę z Kosakowa (mają chyba też jakiś oddział w Pucku) Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjnych i Kartograficznych PRYZMAT s.c. - Filia Kosakowo Żeromskiego 65 81-198 Kosakowo 058 679 19 92

komorka 602492569 wytyczali mi 3 tyg temu narożniki domu i za calosc 450 zl wszystko sprawnie i rzeczowo, chetnie udzielaja odpowiedzi na wszystkie pytania na miejscu. Inne firmy chcialy od 550 do 650 zl.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co... :wink: w końcu mam normalny internet. A zdjęcia, to kiedy bendom?Może tak emilkiem co?

 

Emilkiem to się zes..m zanim wszystkie przepchnę. Mam juz zgrane na płytę tylko muszę się "zgubić" gdzieś w Twojej okolicy.

Ja tak na szybko, ale...Markus w okolicy Majora Bojana tez podobno jest jakis projekt budowy drogi?Wiesz coś o tym?Przepytam koleżankę, ale nie wygląda to najlepiej :roll: Maja byc konsultacje społeczne i było zebranie, o zebraniu prawie nikt nie wiedział, bo gmina dyskretnie zapomniała poinformowac zainteresowanych :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłam sobie skopiować z nowych dróg krajowych

Pewnie większość mieszkańcow Bojana nie jest świadoma, że jest już nowy proponowany wariant S6. Okazuje się, że proponowany dotychczas wariant może nie być taki zły.

 

Kilka dni temu było tajne spotkanie w Szemudzie, na którym został zaproponowany nowy wariant drogi, która ma teraz biec środkiem Bojana, zaraz obok Czarnej Góry, jak nie przez nią, przez kilkadziesiąt domów do wyburzenia we wschodnio-północnym Bojanie, pod Sportis i dalej do Gdyni. No to jest już genialne.

 

Jam można wyburzyć kilkadziesiąt domów? Zanim ta droga powstanie a zacznie powstawać za 8-10 lat, to już tych domów będzie tutaj kilka razy tyle. I co wyburzy się ponad 100 domów? A to że powstaną to raczej przesądzone, bo zostały już wydane pozwolenia na budowę. Na dodatek idzie ona głównie przez działki budowlane. Ci ludzie pewnie także wystąpią wkrótce o pozwolenie na budowę, które im się należy na działkach budowlanych.

 

Droga podzieli Bojano praktycznie na pół, bo przecież domy będą się budowały bliżej Gdyni intensywniej niż na gołych polach.

 

Polecam film St. Bareji "Poszukiwany, poszukiwana", gdzie nowy dyrektor, który jest przecież zawodowym dyrektorem w każdej branży, a w budownictiwe już aż kilkanaście minut, przesuwa jezioro na makiecie w inne miejsce: "A jezioro damy tutaj".

 

Może czas zacząć działać, żeby nie powstała ona wcale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych sie z Trojmiasta i okolic...

Buduje w Straszynie roboty ida pełna parą ale zblokowały mnie STEMPLE czy ma ktoś w zapasie jakies 250 sztuk do odstapienia albo namiary gdzie mozna nabyc bo nigdzie nie ma.

Chciałbym tez polecic firme STAN -MAR pana Stanisława koparkowego z Pruszcza Gd. słowny, terminowy, i potrafi doradzic np. przy niwelacji terenu a i ceny ma przystepne a od czerwca działa jeszcze szybciej bo na nowym sprzecie.....GORĄCO POLECAM....gg7497185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inzynier.mamon u nas robila to kobieta z gminy,juz nie pamietam dokladnie,ale wyszlo chyba po 300 zl przy 20 osobach,koszt mapy geodezyjnej jakas 100ka na osobe.robocizna to bylo okolo 2700 zl na dzialke,ale w to juz wchodzilo tylko 14 osob,z tym ze gmina ma oddac jakies 800 zl,jak wodociag bedzie odebrany.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co... :wink: w końcu mam normalny internet. A zdjęcia, to kiedy bendom?Może tak emilkiem co?

 

Emilkiem to się zes..m zanim wszystkie przepchnę. Mam juz zgrane na płytę tylko muszę się "zgubić" gdzieś w Twojej okolicy.

Ja tak na szybko, ale...Markus w okolicy Majora Bojana tez podobno jest jakis projekt budowy drogi?Wiesz coś o tym?Przepytam koleżankę, ale nie wygląda to najlepiej :roll: Maja byc konsultacje społeczne i było zebranie, o zebraniu prawie nikt nie wiedział, bo gmina dyskretnie zapomniała poinformowac zainteresowanych :evil:

 

Wiem, wiem.

Rozmawiałem już w Urzędzie Gminy. To ta kretyńska firma doradcza, która na zlecenie GDDKiA opracowuje warianty przebiegu S-6, S-20 i S-7 w ostatniej chwili dorzuciła wariant biegnący obecną ulicą Majora Bojana. W Gminie zapewniono mnie, że już ten wariant został przez urząd oprotestowany. Ja nie jestem w stanie pojąć, w jakim chorym umyśle mogą rodzić się takie pomysły. Jest to wariant najbardziej ze wszystkich ingerujący w istniejącą zabudowę.

Konsultacje, owszem były. Informacja o konsultacjach w miejscach najmniej widocznych pojawiła się dwa dni wcześniej, a godzinę wyznaczono na 17. Niestety muszę jakoś zarabiać na życie i nie stac mnie na porzucanie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co... :wink: w końcu mam normalny internet. A zdjęcia, to kiedy bendom?Może tak emilkiem co?

 

Emilkiem to się zes..m zanim wszystkie przepchnę. Mam juz zgrane na płytę tylko muszę się "zgubić" gdzieś w Twojej okolicy.

Ja tak na szybko, ale...Markus w okolicy Majora Bojana tez podobno jest jakis projekt budowy drogi?Wiesz coś o tym?Przepytam koleżankę, ale nie wygląda to najlepiej :roll: Maja byc konsultacje społeczne i było zebranie, o zebraniu prawie nikt nie wiedział, bo gmina dyskretnie zapomniała poinformowac zainteresowanych :evil:

 

Wiem, wiem.

Rozmawiałem już w Urzędzie Gminy. To ta kretyńska firma doradcza, która na zlecenie GDDKiA opracowuje warianty przebiegu S-6, S-20 i S-7 w ostatniej chwili dorzuciła wariant biegnący obecną ulicą Majora Bojana. W Gminie zapewniono mnie, że już ten wariant został przez urząd oprotestowany. Ja nie jestem w stanie pojąć, w jakim chorym umyśle mogą rodzić się takie pomysły. Jest to wariant najbardziej ze wszystkich ingerujący w istniejącą zabudowę.

Konsultacje, owszem były. Informacja o konsultacjach w miejscach najmniej widocznych pojawiła się dwa dni wcześniej, a godzinę wyznaczono na 17. Niestety muszę jakoś zarabiać na życie i nie stac mnie na porzucanie pracy.

Ja jestem załamana, okazało sie ze droga bedzie ok 100, 50 m ode mnie. Niech ich szlag trafi. Kupowałam działkę nie było mowy o takiej lokalizacji, a teraz co :evil: :evil: :evil: Ledwo sie wybudowałam, uciekłam z miasta i mam mieć autostrade pod nosem :evil: W chorym kraju żyjemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...