Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

No prosze :o To super, ze nie musialas przechodzic tego co my :p Nasza sytuacja miala miejsce pod koniec zeszlego roku wiec moze teraz jest lepiej :D Wiem, ze w tym czasie jeszcze pare osob na forum narzekalo ze z terminowoscia dostaw jest u nich na bakier :cry: Ale nic nie ma co marudzic :D dach mam zrobiony pokryty papa czeka na dachoweczke :D

 

U nas więżba była we wrześniu zeszłego roku a zaimpregnowana ciśnieniowo dobrze, widać to na przekroju i palić sie resztki nie chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i mam male pytanko, poszukuje ekipy do wykonczenia kominow (styropian+tynk) moze ktos zna takowa lub wie gdzie szukac.

A przy okazji kto u was to robil , budowlancy, ekipa od elewacji ?

 

przewaznie kominy robi ekipa od stanu surowego lub ewentualnie dekarze ale rzadko

CMyK

 

No wlasnie i tu klopot, ekipa od stanu surowego juz poszla i przez telefon mowia ze oni tego nie robia i nie mieli robic (nie myslalem o tym dogadujac sie na stan surowy) a dekarze tak jak mowisz tez tego nie chca robic . I mam klopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam jakiś wskazówek jak zmobilizować gminę Szemud do wybudowania drogi gminnej. W Szemudzie przyjaciele mają dom, dojeżdżają do niego drogą polną wyjeżdżoną przez traktory. Na planach jest wytyczona droga gminna do tego domu, fizycznie jednak jest to łąka nie do przejechania samochodem osobowym. Właściciele bujają się z gminą już piąty rok i nie ma widoku na jakieś sensowne rozwiązanie sprawy. Może coś podpowiecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam jakiś wskazówek jak zmobilizować gminę Szemud do wybudowania drogi gminnej. W Szemudzie przyjaciele mają dom, dojeżdżają do niego drogą polną wyjeżdżoną przez traktory. Na planach jest wytyczona droga gminna do tego domu, fizycznie jednak jest to łąka nie do przejechania samochodem osobowym. Właściciele bujają się z gminą już piąty rok i nie ma widoku na jakieś sensowne rozwiązanie sprawy. Może coś podpowiecie?

 

Jedno z przyjaciół w najbliższych wyborach musi zostać radnym Gminy i po problemie. Innej skutecznej metody nie ma, a na myśl o Wójcie cisną mi się na usta jedynie niecenzuralne słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bylo u Was ?? Czy podpisywaliscie umowe z hurtownia z ktorej braliscie dachowke ( VAT 22% ) czy tylko placiliscie za material na podstawie faktury ? Dzieki za info :D Pozdrawiam

 

Ja nie brałem dekarzy z hurtowni, znalazłem tańszych - później tego bardzo żałowałem.

Bierz TYLKO taką ekipę którą Ci ktoś poleci i której robotę wcześniej obejrzysz. Hurtownia daje pewne poczucie bezpieczeństwa, że nie będą to partacze. Jeżeli będziesz mieć nawet najmniejsze wątpliwości - "goń dziadów!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś może polecić sprawdzoną ekipę od:

1) ocieplenia poddasza (wełna + katrongips),

2) wykonania elewacji (styropian + tynk + struktura) ???

 

Czy Ktoś może polecić sprawdzoną ekipę od:

1) ocieplenia poddasza (wełna + katrongips),

2) wykonania elewacji (styropian + tynk + struktura) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bylo u Was ?? Czy podpisywaliscie umowe z hurtownia z ktorej braliscie dachowke ( VAT 22% ) czy tylko placiliscie za material na podstawie faktury ? Dzieki za info :D Pozdrawiam

 

Ja nie brałem dekarzy z hurtowni, znalazłem tańszych - później tego bardzo żałowałem.

Bierz TYLKO taką ekipę którą Ci ktoś poleci i której robotę wcześniej obejrzysz. Hurtownia daje pewne poczucie bezpieczeństwa, że nie będą to partacze. Jeżeli będziesz mieć nawet najmniejsze wątpliwości - "goń dziadów!".

 

Nie o to mi chodzilo :D Ja dekarzy mam sprawdzonych :) Chodzilo mi o to czy jak braliscie materialy z hurtowni to czy podpisywaliscie umowe z nimi ? czy tylko faktura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o tanim i słownym koparkowym z terenu Banina/Rębiechowa? Mam do zebrania humus - jakieś 60 m3 ziemi, wiec robota niezbyt duża i nie warto ściągać koparki z daleka... Później bedę potrzebował też koparkowego do zasypywania fundamentów (jesli przy takich deszczach nie zrobi się już z nich basen ;)). Szukam równeż namiaru na osobę, która na tym etapie zrobi mi rozprowadzenie kanalizy na poziomie fundamentów - możecie kogoś polecić? Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o tanim i słownym koparkowym z terenu Banina/Rębiechowa? Mam do zebrania humus - jakieś 60 m3 ziemi, wiec robota niezbyt duża i nie warto ściągać koparki z daleka... Później bedę potrzebował też koparkowego do zasypywania fundamentów (jesli przy takich deszczach nie zrobi się już z nich basen ;)). Szukam równeż namiaru na osobę, która na tym etapie zrobi mi rozprowadzenie kanalizy na poziomie fundamentów - możecie kogoś polecić? Pozdrawiam wszystkich

 

Ja nikogo ci nie polecę, ale przypomniało mi sie jak ja szukałam koparkowego do "niedużej roboty". Obdzwoniłam kilku i kazdy z nich mówił, że nie opłaca mu sie wyjeżdżać (miałam zapłacić 400zł). Jadąc na działke zatrzymałam sie koło sklepu, gdzie kilku panów piło piwo i zaprroponowałam im po 70 zł za 5 godzin roboty. Spojrzeli na mnie i odpowiedzieli "od łopaty to jest koń i kopara a nie my" :lol: W końcu musiałam zapłacić koparce podwójnie za dojazd, żeby raczyła przyjechać. Byłam wściekła :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budujących a szczególnie tych którzy dopiero zaczynają.ja jestem już szczęśliwym posiadaczem stanu surowego a niestety źródełko wyschło i aby co nieco jeszcze zrobić szukam nowego właściciela na materiały które mi zostały:

 

1.gazobeton 24' - 140 sztuk - na 2 paletach - sugeruję cenę [/size]11 pln za szt

2.bloczek betonowy - 100 szt - na 2 paletach - sugeruję cenę 4 pln za szt

 

całość do odbioru w kowalach.

zaiteresowanych proszę o kontakt tel. z racji nierególarnego dostępu do internetu. mój nr 510-00-21-43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bylo u Was ?? Czy podpisywaliscie umowe z hurtownia z ktorej braliscie dachowke ( VAT 22% ) czy tylko placiliscie za material na podstawie faktury ? Dzieki za info :D Pozdrawiam

 

Ja nie brałem dekarzy z hurtowni, znalazłem tańszych - później tego bardzo żałowałem.

Bierz TYLKO taką ekipę którą Ci ktoś poleci i której robotę wcześniej obejrzysz. Hurtownia daje pewne poczucie bezpieczeństwa, że nie będą to partacze. Jeżeli będziesz mieć nawet najmniejsze wątpliwości - "goń dziadów!".

 

Nie o to mi chodzilo :D Ja dekarzy mam sprawdzonych :) Chodzilo mi o to czy jak braliscie materialy z hurtowni to czy podpisywaliscie umowe z nimi ? czy tylko faktura ?

 

My wybralismy dachowke i wynegocjowalismy cene,a z uwagi na to,ze nasz wykonawca dal nam lepsza cene na robocizne niz hurtownia zlecillismy wlasnie jemu zakup dachowki po wynegocjowanej prze nas cenie ,a on potem da nam wszystko w 7%..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę! umówiona firma tynkarzy wystawiła mnie do wiatru.

podzielcie się proszę namiarami na jakąś solidną firmę do zrobienia tynku zewnętrznego akrylowego, docieplenie już mam . :-?

 

Witam.

 

Poszperalem troche w notatkach i oto namiary na tynkarzy z Bialej Listy 3miasto. Wszyscy sie o nich wypowiadaja bardzo przychylnie. Ja niestety jeszcze na tytm etapie nie jestem i naprawde ciezko mi powiedziec jak bedzie u ciebie. Ale warto sprobowac.

 

Pozdr

 

Lidzbarski 0604 42 48 11

Toporek 0605 10 33 71

Jarosław Diller 0502 324 513

Andrzej Henning 0501 144 979

p. Kazimierz Wicki tel. 693 379 089

Kasprowicz 0501 784 662

Wicki 0693 37 089

Serafin Marek 0601 831 484

Toporek 0605 10 33 71

LADEMAN tel. 604424811

Paczoszka Zygmunt 665 321 782

502-561-186 pan Berendt

Radek 0606443 494

Piotr Freitag 604 455 684

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może polecić sensowna firmę od rekuperacji (projekt+montaż)

 

Witaj.

 

Mimo tego, ze jeszcze walcze z papierologia to juz mam projekt reku i calej wentylacji. Wlasnie u nich. Znajdziesz namiary w necie na filie w Gdansku.

 

Pozdr

 

Michal Goluch

http://www.rekuperatory.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...