Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

hey

Wiecie gdzie i za ile można wypozyczyc zageszczarke do piasku,najlepiej w okolicach Wejherowa.Czy w gre wchodza jakies kaucje??

pozdrawiam

 

Spróbuj w Ramirencie w Gdyni, na Hutniczej. Płaciłam około 140 zł za wypożyczenie. Sami przywieźli na budowę i następnego dnia rano odebrali. Bardzo sprawna i fachowa obsługa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja moge go polecic do adaptacji projektu, tylko jest dosyc zajety i sa momenty kiedy nie mozna sie z nim skontaktowac. Kierownikowac zaczyna u nas takze nie wiem, ale dostalam jego namiary od zadowolonej znajomej

 

Witajcie,

czy możecie polecić architekta, sprawdzonego, który zrobi adaptację projektu?

Zależałoby mi także na Waszych opiniach o Panu Krzysztofie Milińskim. Możecie go polecić jako kierownika budowy?

Pan Krzysztof robi dla mnie adaptację.

Miał taż być kierownikiem budowy, ale się chyba jednak nie zdecyduję.

Pozwolenie miało być na początek czerwca a tu koniec lipca i dalej mnie zwodzi.

Jeden plus, że nie jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zadzwonic w tej sprawie do PEWiK w Gdyni?

Ja robilem to u siebie,fakt nie w gdyni a w Chwaszczynie.Zadzwonilem do Glincza,bo tam podlega Chwaszczyno,umowilem sie na dzien i na godzine,przyjechali ze wszystkim co bylo potrzebne,zrobili co mieli zrobic i pojechali.Reszte znaczy fakture zalatywilem znowu w Glinczu,a zaplacilem przelewem.

Przylacze do wodociagu(zawor+studzienka rewizyjna) ,ponad 20m rury +wykop,wprowadzenie do budynu i zakonczenei zaworem i licznikiem kosztowalo 2300PLN.

 

Kiedyś próbowałem w PEWIK zdobyć jakiś namiar na wykonanwców przyłącza, mówili, że oni nie wiedzą, że trzeba poszukać :) ... może trafiłem na mało życzliwego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="hchris"

Tak, dokładnie. Chodzi o wcinkę do sieci PEWiK w Gdyni...

Za kolejne namiary będę wdzięczny...[/quote]

 

 

Nazwiska nie pamiętam ale numer mam 516-03-73-40 ma duzo roboty i nie jest drogi wcześniej dzwoniłem do p.Grablewski który jest na forum i ktory chciał 1800zl więcej.

 

Dziękuję, będę próbował...Pozdrawiam

 

Swego czasu pytałam w PEWi K-u w Gdyni o namiar na wykonawcę i niestety Pani powiedziała, że nie udzielają takich namiarów :-?

Ja korzystałam z p. Romana Bujaka. Zrobil szybko, profesjonalnie, ale ponoć jest drogi. Niemniej podaję namiar 603 669 086

 

Witaj. Jak już wspomniałaś o Romanie Bujaku, to ja muszę powiedzieć, że właśnie mija trzeci miesiąc jak umówiłem sie z nim na wykonanie przyłącza wod-kan. i ciągle czekam. Wprawdzie kanalizę zrobił szybko, ale z wodą bardzo się ociąga. Ciągle ma jakąś wymówkę, ja staram się to rozumieć i nie chcę pochopnie rezygnować. Ostatnio, jak przestał odbierać telefon, pomyślałem, że zrezygnował z roboty i zacząłem szukać kogoś innego. Po dwóch dniach nękania telefonami wreszcie odebrał i umówił się na kolejny termin. Nie kwestionuję jego fachowości, bo na pewno zna się na tym co robi, ale z terminowością wykonania umówionych prac jest kiepsko. W tym tygodniu, wg obietnic mam mieć zrobione, ale póki nie popłynie woda, to nie uwierzę. Na pewno dam znać jak to się skończy. Pozdrawiam wszystkich budujących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="hchris"

Tak, dokładnie. Chodzi o wcinkę do sieci PEWiK w Gdyni...

Za kolejne namiary będę wdzięczny...[/quote]

 

 

Nazwiska nie pamiętam ale numer mam 516-03-73-40 ma duzo roboty i nie jest drogi wcześniej dzwoniłem do p.Grablewski który jest na forum i ktory chciał 1800zl więcej.

 

Dziękuję, będę próbował...Pozdrawiam

 

Swego czasu pytałam w PEWi K-u w Gdyni o namiar na wykonawcę i niestety Pani powiedziała, że nie udzielają takich namiarów :-?

Ja korzystałam z p. Romana Bujaka. Zrobil szybko, profesjonalnie, ale ponoć jest drogi. Niemniej podaję namiar 603 669 086

 

Witaj. Jak już wspomniałaś o Romanie Bujaku, to ja muszę powiedzieć, że właśnie mija trzeci miesiąc jak umówiłem sie z nim na wykonanie przyłącza wod-kan. i ciągle czekam. Wprawdzie kanalizę zrobił szybko, ale z wodą bardzo się ociąga. Ciągle ma jakąś wymówkę, ja staram się to rozumieć i nie chcę pochopnie rezygnować. Ostatnio, jak przestał odbierać telefon, pomyślałem, że zrezygnował z roboty i zacząłem szukać kogoś innego. Po dwóch dniach nękania telefonami wreszcie odebrał i umówił się na kolejny termin. Nie kwestionuję jego fachowości, bo na pewno zna się na tym co robi, ale z terminowością wykonania umówionych prac jest kiepsko. W tym tygodniu, wg obietnic mam mieć zrobione, ale póki nie popłynie woda, to nie uwierzę. Na pewno dam znać jak to się skończy. Pozdrawiam wszystkich budujących...

 

 

Muszę przyznać, że z odbieraniem telefonów to u niego kiepsko. Mnie czas nie naglił więc jakoś tak nie naciskałam go. Poślizg był chyba 2 dniowy. Wówczas był to jedyny fachowiec, który chciał się podjąć współpracy z PEWiK w Gdyni i zrobic mi tę wcinkę. Nasza wspólpraca jeszcze się nie zakończyła więc różnie może być. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge go polecic do adaptacji projektu, tylko jest dosyc zajety i sa momenty kiedy nie mozna sie z nim skontaktowac. Kierownikowac zaczyna u nas takze nie wiem, ale dostalam jego namiary od zadowolonej znajomej

 

Witajcie,

czy możecie polecić architekta, sprawdzonego, który zrobi adaptację projektu?

Zależałoby mi także na Waszych opiniach o Panu Krzysztofie Milińskim. Możecie go polecić jako kierownika budowy?

Pan Krzysztof robi dla mnie adaptację.

Miał taż być kierownikiem budowy, ale się chyba jednak nie zdecyduję.

Pozwolenie miało być na początek czerwca a tu koniec lipca i dalej mnie zwodzi.

Jeden plus, że nie jest drogi.

 

Rozumiem, że zleciłeś p. Krzysztofowi załatwianie wszelkich formalności aż do uzyskania pozwolenia na budowę, tak?

A z adaptacji projektu jesteś zadowolony?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że z odbieraniem telefonów to u niego kiepsko. Mnie czas nie naglił więc jakoś tak nie naciskałam go. Poślizg był chyba 2 dniowy. Wówczas był to jedyny fachowiec, który chciał się podjąć współpracy z PEWiK w Gdyni i zrobic mi tę wcinkę. Nasza wspólpraca jeszcze się nie zakończyła więc różnie może być. Czas pokaże.

 

Mnie też czas do teraz nie naglił, wodę na placu budowy mam od sąsiada, ale powoli tracę cierpliwość, a dziś znowu pada i kolejny termin może przepaść...asfaltowanie podobno jest zabronione podczas opadów???

Jeśli chodzi o fachowców, którzy "nie boją" sie PEWIKu w Gdyni, to na pewno DESTO z Rumii zadeklarowało się wejść w temat...ja jeszcze trochę poczekam na pana B. Dobrze, że jest alternatywa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge go polecic do adaptacji projektu, tylko jest dosyc zajety i sa momenty kiedy nie mozna sie z nim skontaktowac. Kierownikowac zaczyna u nas takze nie wiem, ale dostalam jego namiary od zadowolonej znajomej

 

Witajcie,

czy możecie polecić architekta, sprawdzonego, który zrobi adaptację projektu?

Zależałoby mi także na Waszych opiniach o Panu Krzysztofie Milińskim. Możecie go polecić jako kierownika budowy?

Pan Krzysztof robi dla mnie adaptację.

Miał taż być kierownikiem budowy, ale się chyba jednak nie zdecyduję.

Pozwolenie miało być na początek czerwca a tu koniec lipca i dalej mnie zwodzi.

Jeden plus, że nie jest drogi.

 

Rozumiem, że zleciłeś p. Krzysztofowi załatwianie wszelkich formalności aż do uzyskania pozwolenia na budowę, tak?

A z adaptacji projektu jesteś zadowolony?

Pozdr

Gdy się do Niego zgłosiłem, to miałem już wszystkie potrzebne dokumenty.

On miał zrobić adaptację(zmiany kosmetyczne) i złożyć komplet dokumentów w Starostwie.

Ostatnio zskoczył mnie negatywnie, bo nawet się nie orienotował, że projekt musi zaopiniować Konserwator Zabytków, a wcześniej Go uczulałem na tą sprawę.

Uczucia mam mieszane, a opinię o Nim sbie wyrobię, gdy pozwolenie będę miał w ręku, bo ciągle nie wiem ile jeszcze przede mną.

Życzę powodzenia.

Dobra rada - często dzwonić(najlepiej na domowy :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Czekając na pozwolenie na budowę rozglądamy sie za kierownikiem budowy no i oczywiście za solidnymi wykonawcami.

Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z p. Penkowskim ze Skrzeszewa jako kierownikiem budowy? Zaproponował nam kwotę 2000 za poprowadzenie budowy w tym co najmniej kilkanaście wizyt w trakcie samego stanu surowego. W dodatku zaproponował również, iż podjął by sie budowy samego domu, bo jak twierdzi sam "ma" również ludzi do budowania.

Wszelkie uwagi mile widziane, ewentualnie namiary na solidnych kierowników, gdyż nie zależy nam jedynie na podpisie, ale aby człowiek zaglądał co jakis czas na plac budowy.

Po za tym wdzięczny będę za namiary na dobrych wykonawców stanu surowego w przyzwoitej cenie. Od razu mówię, że zaglądam na Białą Listę Trójmiasta, ale wiadomo jak to w dzisiejszych czasach jest, jest ekipa - zaraz jej nie ma , a w dodatku z solidnością coraz trudniej.

pozdrawiam wszystkich budujących! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... ja co prawda dopiero się przymierzam do budowania i doświadczenia zbyt dużego nie mam, o tym Panu też nic nie słyszałam, ale moim zdaniem nie jest dobrze jak kierownik budowy jest związany jakoś z ekipą, w końcu to on ma wyłapywać wszelkie błędy popełnione przez tą właśnie ekipę.............. ja bym się nie zdecydowała na taką opcję

pozdrawiam

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowna prośba o namiar na ludków którzy zrobią płot (podmurówka, słupki, siatka).

 

Z góry serdeczne dzięki !

 

Ponawiam prośbę.

 

Nie wierzę - nikt z Was nie budował płotu ? :-)

 

Swoich nie polecę, no chyba żeby im ręce poobcinać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy możecie polecić architekta, sprawdzonego, który zrobi adaptację projektu?

Zależałoby mi także na Waszych opiniach o Panu Krzysztofie Milińskim. Możecie go polecić jako kierownika budowy?

 

 

Cześć,

ja właśnie dostałem pozwolenie na budowę i mogę polecić swojego architekta,

u mnie robił cały projekt. Jeśli sprawa jeszcze aktualna to mogę podać namiary na priv:)

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...