Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Ja polecam Pracownie Pawla Wlada-Kowalskiego (W.M. Pracownia Projektowania Miasta). Mamy od nich projekt indywidualny, ze wspolpracy i z projektu jestesmy zadowoleni. Nasz projekt prowadzila Arch. Bożena Szczęśniak. Z tego co wiem adaptacje tez robia. Nam zalatwiali przy okazji kilka innych spraw (odwierty geologiczne na dzialce) i pozwolenie na budowe.

Nie sa bardzo tani, ale na projekcie nie powinno sie oszczedzac.

Pozdrawiam

Ania

 

Acha, dodam jeszcze, ze w cenie umowy o prace projektowe mamy tez projekty wszystkich instalacji (wod.-kan., gazowej, elektrycznej) oraz nadzor autorski i kosztorys.

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

Czy jest tu ktoś, kto buduje/budował swój dom pod klucz z jedną firmą? Będę wdzięczny za informacje o firmie/terminach/kosztach/doświadczeniach.

Ewentualnie opinie o tym dlaczego podobny pomysł jest głupi, chętnie przyjmę...

 

My tez zdecydujemy sie pewnie na zlecenie budowy w calosci...

Czy mozecie polecic firme, do budowy "pod klucz" domu paretrowego z poddaszem uzytkowym pow.185m2 + garaz dwustanowiskowy. Budowa w Tokarach (gmina Przodokowo).

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "pokazowy" profesjonalizm ostatniej pani architekt dala się zlapać również moja znajoma, która uczestniczyła w moim pierwszym spotkaniu z tą panią. Ja robilam u niej tylko adaptację, ale koleżanka cały projekt i to dopiero była skucha.

 

Kiedyś znalazłam namiar od Markusa na p. Annę Fiałek. Wydaje się ona bardzo rzeczową osobą. Niestety z niej nie skorzystałam i do dzisiaj żałuję. Nie dysponuję już do niej telefonem, ale na forum tutaj gdzieś był podawany.

Pozdrawiam i życzę wytrwałosci w poszukiwaniach

Basiu Z uwazam ze powinnas napisac jezeli mialas zastrzezenia do polecanych architektów. Niech inni się nie daja nabrac, oczywiscie jezeli Twoje zastrzezenia były uzasadnione. Nie wiem, czy dobrze pamietam, to Ty rozmawiałąs z Pania Makander?bo ja juz mieszkam ponad rok w domu zaprojektowanym przez nia i do dzisiaj nie mam zadnych, ale to zadnych zastrzezen i akurat ją bym polecała w ciemno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanko.. Szukamy kogoś, kto by nam wykonał szambo i studnię głębinową :) czy możecie kogoś polecić ? (Leśniewo, okolice Wejherowa lub Pucka... ). Jakie powinny być ceny za wykonania metra studni / szamba?

Witam, też poszukuje wykonawcy szmba. Znalelźliśmy firmę z Szemuda. Szambo betonowe 9 m. sześcinnych kosztuje u nich ok. 3 500 zł, z monatęzm i płytą liczymy ze wyjdzie nas nieco ponad 4 tys. Telefon do firmy:

Halman Stefan

 

 

(0-58) 676 15 76

 

606-128-867

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanko.. Szukamy kogoś, kto by nam wykonał szambo i studnię głębinową :) czy możecie kogoś polecić ? (Leśniewo, okolice Wejherowa lub Pucka... ). Jakie powinny być ceny za wykonania metra studni / szamba?

 

A co nie macie wody na działce??Generalnie z wodą to w Leśniewie łatwo jest,tylko za wykonawce nie bierzcie Lanca z Leśniewa,bo to niezły gagatek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michał - dzięki za namiary :) ale w sumie to.. wydaje się strasznie drogo :o

 

niestety:), ale ciżeko nam było w ogłe znaleźć firmę, która robi szamba. Jak już znaleźliśmy to był jeszcze droższa niż ta, więc jej nie podałem.

Gdy by udało Ci się znależć coś tańszego - to daj znać, też chętnie skorzystamy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że najważniejsze jest żeby zbiornik miał atest,jak kupowałem projekt to architektka od adaptacji mowi jakie szambo Pan wybiera, zbiornik plastikowy czy kregi,ja mowie ze za wczesnie na takie decyzje,ona do mnie to i tak potem Pan dostosuje.A w sumie okazało sie że w kpl. z projektem był jakis projekt szamba.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mamy zamiar budować się w Borkowie k/Straszyna.

Proszę wszystkich o rady i podpowiedzi ( mam mętlik od czytania forum ).

Mamy pozwolenie i wielkie problemy z ekipą. (jest gdzieś biała lista ale chyba nie umiem jej znaleźć).

Poradzcie co dalej już geodeta czy najpierw kier. budowy"""ratunku tonę""" :o

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mamy zamiar budować się w Borkowie k/Straszyna.

Proszę wszystkich o rady i podpowiedzi ( mam mętlik od czytania forum ).

Mamy pozwolenie i wielkie problemy z ekipą. (jest gdzieś biała lista ale chyba nie umiem jej znaleźć).

Poradzcie co dalej już geodeta czy najpierw kier. budowy"""ratunku tonę""" :o

Pozdrawiam wszystkich.

 

Witaj

Wybierasz kier. buda.,rejestrujesz dziennik,skladasz oswiadczenie kierownika o podjeciu sie,zawiadomienie o rozpoczeciu robót i po 7 dniach mozesz ruszac.

Geodeta,to wydaje mi sie jak juz zrobisz wykop(oczywiscie zalezy jakie wykopy planujesz,czy tylko zdjecie humusu,czy calosciowy,wiec raczej geodeta po zdjeciu humusu).

Biała lista jest dostepna,więc użyj wyszukiwarki,natomiast czy fachowcy z Białej listy będa dostępni to juz inna historia.

Pozdraiwam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mamy zamiar budować się w Borkowie k/Straszyna.

Proszę wszystkich o rady i podpowiedzi ( mam mętlik od czytania forum ).

Mamy pozwolenie i wielkie problemy z ekipą. (jest gdzieś biała lista ale chyba nie umiem jej znaleźć).

Poradzcie co dalej już geodeta czy najpierw kier. budowy"""ratunku tonę""" :o

Pozdrawiam wszystkich.

 

Biala lista dla Trojmiasta

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61774&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...