Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

A dla zainteresowanych, tak ma wygladac nasze miejsce na ziemi :)

http://vivalavida.pl/index.php?akt=fromTlb&tlb=aldsys_menu&id=72&lang=pl

 

Pozdrawiam

Ladny domek, taki inny niz najczesciej budowane

 

Dzieki!

Nam tez sie podoba ;)

i jestesmy z efektu koncowego projektu bardzo zadowoleni,

ale bedzie mi sie podobal bardziej, gdy juz mury zaczna rosnac w gore.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

 

Umowa i tylko umowa! Myśmy mieli i co? po wybudowaniu fundamentów i 2 miesiącach przerwy (obustronnie zaakceptowanej) powiedział że zwolnił ludzi i nie ma z kim budować, super co?! Nie toleruje zaliczek przed rozpoczęciem budowy, ostatnia brygada na rozmowie oświadczyła że chca 30% chyba oszaleli pod bogiem, żeby to jeszcze był ktoś sprawdzony polecony przez znajomego bliskiego to może... ale obcym ludziom nie dam na 100%.

 

Na marginesie szukam cieśli do więźby dachowej, znacie możem kogoś z okolic Chwaszczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilne! Ile płaciliście za docieplenie dachu??? Jutro jestem umówiona z wykonawcą , a nie mam rozeznania w tym temacie.Z góry dziękuję ;)

 

z tego co wiem to welna + stelarz + plyta, szpachlowanie i chyba 1 malowanie okolo 50PLN - wszyscy namawiaja zeby takie roboty na pozniejsza jesien przelozyc i ekipy beda wolaly pod dachem robic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś orientuje się gdzie w Trójmieście (najlepiej Gdynia) można kupić styropian granulowany? Chciałbym wypełnić nim dylatacje między budynkami (bliźniak). Czy znacie technologię wprowadzania styropianu w szczelinę - wysypuje się z wora, czy jest jakaś pompa ? Za pomoc z góry dziękuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my czekamy na pozwolenie na budowe, ktore ma byc podobno lada dzien i szukamy ciagle ekipy, ktora postawilaby nam dom "pod klucz", albo chociaz prawie ;-)

Na prawde nie znacie nikogo kto tak budowal dom i bylby zadowolony z firmy?

Jak na razie spotkalismy sie z jedna, ale mamy sporo zastrzezen do ich podejscia do tematu juz na samym poczatku...

 

A dla zainteresowanych, tak ma wygladac nasze miejsce na ziemi :)

http://vivalavida.pl/index.php?akt=fromTlb&tlb=aldsys_menu&id=72&lang=pl

 

Pozdrawiam

 

TadBud- Tadeusz Bork z Tuchomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o tynki zewnętrzne - na jaki rodzaj tynku się zdecydowaliście/dlaczego i gdzie kupowaliście? Ja wstępnie myślę o silikatowym, ale nie jestem zdecydowana. A muszę w tym tygodniu się zdecydować i kupić, więc za wszelkie informacje z góry dziękuję.

 

Ja zdecydowalam sie na silikatowe firmy Baumit. Wlasnie mi klada Panowie. Kupilam je w hurtowni Eko-Therm w Gdyni, mieszcza sie na Handlowej. Telefonu nie mam przy sobie. Ceny mieli najlepsze no i obsluga bardzo bardzo mila :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich bobów budowniczych :D napiszcie mi prosze czy zabezpieczacie sie jakoś umowami z wykonawcami tzn. np. dzwonię i ustalamy termin roboty no i czy wtedy piszecie jakąś umowę aby was fachowiec nie wykiwał a może dajecie mu zaliczkę na zachętę ..bo jeśli się tak człowiek umawia na gębe to potem może się okazać np. na wiosnę że fachowca już nie ma a drugiego trudno znaleźć jak to jest z tym zaklepywanie terminów jak wy rozwiązujecie ten problem

 

umowa tak zaliczka nie i tylko z polecanymi ekipami taka ekipa przewaznie nie bierze zaliczek a podpisuje umowe zabezpiecza sie tym na wypadek rezygnacji inwestora.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję na tani żwir w okolicach Pruszcza Gdańskiego.

Będę go dużo potrzebował, bo około 250 ton, więc każdy grosz ważny.

Pozdrawiam

zalezy do czego ten zwir bedzie potrzebny mam namiar do faceta ktory wozi mi od pocztku budowy jest solidny slowny i jak sie zorientowalem tan

ostatnio palcilem 250 zl za 17 ton zwiru do murowania nie wiem jak inne frakcje za lodke bierze taniej bo tanszy transport tel. 601 622 236

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących...

Poszukuję dobrych i niedrogich wykonawców schodów drewnianych ,za wszelkie info wielkie dzieki...jeszcze

 

wlasnie kilka dni temu podpisalam umowe ze stolarzem na min.schody..

wycenil mi dosyc tanio ale o efekcie powiem za 3 miesiace,kiedy beda zamontowane ;) wtedy moze bede podawac na niego namiary :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję na tani żwir w okolicach Pruszcza Gdańskiego.

Będę go dużo potrzebował, bo około 250 ton, więc każdy grosz ważny.

Pozdrawiam

zalezy do czego ten zwir bedzie potrzebny mam namiar do faceta ktory wozi mi od pocztku budowy jest solidny slowny i jak sie zorientowalem tan

ostatnio palcilem 250 zl za 17 ton zwiru do murowania nie wiem jak inne frakcje za lodke bierze taniej bo tanszy transport tel. 601 622 236

CMyK

 

Też polecam tego pana, jeśli chodzi o wszelkie żwiry, zaopatrywaliśmy sie tylko u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o tynki zewnętrzne - na jaki rodzaj tynku się zdecydowaliście/dlaczego i gdzie kupowaliście? Ja wstępnie myślę o silikatowym, ale nie jestem zdecydowana. A muszę w tym tygodniu się zdecydować i kupić, więc za wszelkie informacje z góry dziękuję.

 

Ja zdecydowalam sie na silikatowe firmy Baumit. Wlasnie mi klada Panowie. Kupilam je w hurtowni Eko-Therm w Gdyni, mieszcza sie na Handlowej. Telefonu nie mam przy sobie. Ceny mieli najlepsze no i obsluga bardzo bardzo mila :D

 

Dziękuję bardzo za informacje - a masz może jakieś zdjęcia? Ja chcę 2 odcienie żółtego i mam obawy czy to co wybiorę będzie na budynku przypominać to co mi się będzie wydawało patrząc na wzornik ;-) A o Baumicie słyszałam pozytywne opinie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...