Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

A powiedzcie mi tak z ciekawości bo każdy mi gada co innego: jaki strop wybraliście? który jest lepszy a który tańszy? mi każda brygada mówi inaczej ale myśmy wybrali raczej monolitowy betonowy.

 

Trudno tu mowic ktory lepszy i kazda brygada mowi inaczej moja rada zostawic taki jak w projekcie podobno monlityczny jest cichszy terriwa cieplejszy; z moich obserwacji wynika jedno chcielismy brac tynki cementowe takze na sufity i architekt przestrzegal ze na terrivie zle ulozonej beda pekac i trzeba klasc plyty kartongips a ja nie chcialem miec widocznych pekniec i nierownosci na suficie wiec zostalem przy monolicie i nie zaluje.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko o tynki zewnętrzne - na jaki rodzaj tynku się zdecydowaliście/dlaczego i gdzie kupowaliście? Ja wstępnie myślę o silikatowym, ale nie jestem zdecydowana. A muszę w tym tygodniu się zdecydować i kupić, więc za wszelkie informacje z góry dziękuję.

 

My z zona poszlismy na maksa i bralismy silikonowe z CAPAROLA przedstawicel za Auchan w Gdansku. Rok lezy na scianie i jakby byl kladziony wczoraj.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stropu, mamy terivę. Na razie nic nie pęka, mamy tynki cem-wap od kwietnia. Na strop i tak poszło od cholery betonu, a stempli "majstry" nastawiali tyle, że ciężko było sie przecisnąć między nimi, ale może dzięki temu nie będzie klawiszować. Wydaje mi się, że mimo wszystko monolit wyjdzie taniej i czas wykonania podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi tak z ciekawości bo każdy mi gada co innego: jaki strop wybraliście? który jest lepszy a który tańszy? mi każda brygada mówi inaczej ale myśmy wybrali raczej monolitowy betonowy.

 

Nad garażem mamy teriva, a nad częścią mieszkalną monolit. Ważne jaki jest w projekcie. Trzeba wiedzieć, że przeważnie teriva jest grubsza niż monolit. Może to mieć znaczenie przy wysokości pomieszczeń. A o tym wykonawcy nie wspominają. Gdybym budowała następny dom, wybrałabym monolit, wbrew mojemu wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję na tani żwir w okolicach Pruszcza Gdańskiego.

Będę go dużo potrzebował, bo około 250 ton, więc każdy grosz ważny.

Pozdrawiam

zalezy do czego ten zwir bedzie potrzebny mam namiar do faceta ktory wozi mi od pocztku budowy jest solidny slowny i jak sie zorientowalem tan

ostatnio palcilem 250 zl za 17 ton zwiru do murowania nie wiem jak inne frakcje za lodke bierze taniej bo tanszy transport tel. 601 622 236

CMyK

Dzięki za odpowiedź.

Muszę zrobić wymianę gruntu i do tego żwir.

Dzisiaj po rozmowie z Kierownikiem będę wiedział więcej.

A jakiegoś dobrego koparkowego z okolic mógłby ktoś polecić?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o tynki zewnętrzne - na jaki rodzaj tynku się zdecydowaliście/dlaczego i gdzie kupowaliście? Ja wstępnie myślę o silikatowym, ale nie jestem zdecydowana. A muszę w tym tygodniu się zdecydować i kupić, więc za wszelkie informacje z góry dziękuję.

 

Ja zdecydowalam sie na silikatowe firmy Baumit. Wlasnie mi klada Panowie. Kupilam je w hurtowni Eko-Therm w Gdyni, mieszcza sie na Handlowej. Telefonu nie mam przy sobie. Ceny mieli najlepsze no i obsluga bardzo bardzo mila :D

 

Dziękuję bardzo za informacje - a masz może jakieś zdjęcia? Ja chcę 2 odcienie żółtego i mam obawy czy to co wybiorę będzie na budynku przypominać to co mi się będzie wydawało patrząc na wzornik ;-) A o Baumicie słyszałam pozytywne opinie :-)

 

Fotek jeszcze nie mam bo kolorek dopiero zaczal sie klasc :D Zanim wybralam kolor poprosilam przemilal Pania Anie z Ekothermu zeby zalatwila mi pare probek koloru zebym mogla sprawdzic. Bez probelmu zalatwila daltego wiem jak kolory beda wygladac na murze. :D Bo tak w ciemno to strach.

Ja tez wybralam dwa kolory zoltego nr 3055 ( jasny ) i 3051 ( ciemny ). Jak bede miala juz troche sciany w kolorze to wysle pare fotek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w projekcie mamy monolitowy betonowy i już na 100% wiem że robimy taki. Mam do was jeszcze takie pytanko, gdzie oprócz WAKOZU (buduję w okolicach Tuchomia) mogę zamówić beton; załamałam się jak wczoraj wyliczyłam ile mnie będzie kosztował chudziak!

 

Obdzwoniłam chyba wszystkie lokalne betoniarnie i Wakoz miał, niestety najtaniej. Było to w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi tak z ciekawości bo każdy mi gada co innego: jaki strop wybraliście? który jest lepszy a który tańszy? mi każda brygada mówi inaczej ale myśmy wybrali raczej monolitowy betonowy.

 

My mamy terive I bis, rozstaw co 45 cm. Wyszla bardzo drogo, betonu poszlo starsznie duzo. Moj tata za strop lany o wiekszej powierzchni zaplacil tyle co my za mniejszy strop. Ogolnie mowiac wyszlo drozej niz myslalam a jednak strop lany jest bardziej praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi tak z ciekawości bo każdy mi gada co innego: jaki strop wybraliście? który jest lepszy a który tańszy? mi każda brygada mówi inaczej ale myśmy wybrali raczej monolitowy betonowy.

 

My mamy terive I bis, rozstaw co 45 cm. Wyszla bardzo drogo, betonu poszlo starsznie duzo. Moj tata za strop lany o wiekszej powierzchni zaplacil tyle co my za mniejszy strop. Ogolnie mowiac wyszlo drozej niz myslalam a jednak strop lany jest bardziej praktyczny.

 

Ja też mam terivę I bis co 45 cm i też mi się wydaje, że jest droższy niż monolit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spokojnie wystarczy 10 cm (byle nie mniej).

Chodzi tylko o przygotowanie podłoża pod układanie zbrojenia

- żeby było w miarę równo i żeby pręty ław nie leżały w błocie.

W dalszej kolejności taki "korek" z chudziaka ma za zadanie "zabezpieczyć" podsypkę w czasie betonowania ław (zwłaszcza jeśli betonujesz z użyciem pompy).

---

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Co do tynków zewnętrznych, my wybraliśmy silikatowe z WEBERA, jako że wokół naszego domu jest sporo lasów doradca techniczny polecił ten właśnie tynk, gdyż zawiera jakieś składniki przeciw osadzaniu się substancji organicznych. Pozdrawiam

 

gdzie kupowaliście i po ile jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...