Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Mam pytanko o tynki zewnętrzne - na jaki rodzaj tynku się zdecydowaliście/dlaczego i gdzie kupowaliście? Ja wstępnie myślę o silikatowym, ale nie jestem zdecydowana. A muszę w tym tygodniu się zdecydować i kupić, więc za wszelkie informacje z góry dziękuję.

 

Ja zdecydowalam sie na silikatowe firmy Baumit. Wlasnie mi klada Panowie. Kupilam je w hurtowni Eko-Therm w Gdyni, mieszcza sie na Handlowej. Telefonu nie mam przy sobie. Ceny mieli najlepsze no i obsluga bardzo bardzo mila :D

 

Dziękuję bardzo za informacje - a masz może jakieś zdjęcia? Ja chcę 2 odcienie żółtego i mam obawy czy to co wybiorę będzie na budynku przypominać to co mi się będzie wydawało patrząc na wzornik ;-) A o Baumicie słyszałam pozytywne opinie :-)

 

Fotek jeszcze nie mam bo kolorek dopiero zaczal sie klasc :D Zanim wybralam kolor poprosilam przemilal Pania Anie z Ekothermu zeby zalatwila mi pare probek koloru zebym mogla sprawdzic. Bez probelmu zalatwila daltego wiem jak kolory beda wygladac na murze. :D Bo tak w ciemno to strach.

Ja tez wybralam dwa kolory zoltego nr 3055 ( jasny ) i 3051 ( ciemny ). Jak bede miala juz troche sciany w kolorze to wysle pare fotek :D

 

zerknęłam na wzornik Baumita i kolory 3055 i 3051 na moim kompie wyglądają raczej jak odcienie łososiowego/morelowego. W rzeczywistości są żółte? Ja chciałam taki słoneczny żółty w stylu 3011. Próbowałaś może też ten kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko o tynki zewnętrzne - na jaki rodzaj tynku się zdecydowaliście/dlaczego i gdzie kupowaliście? Ja wstępnie myślę o silikatowym, ale nie jestem zdecydowana. A muszę w tym tygodniu się zdecydować i kupić, więc za wszelkie informacje z góry dziękuję.

 

Ja zdecydowalam sie na silikatowe firmy Baumit. Wlasnie mi klada Panowie. Kupilam je w hurtowni Eko-Therm w Gdyni, mieszcza sie na Handlowej. Telefonu nie mam przy sobie. Ceny mieli najlepsze no i obsluga bardzo bardzo mila :D

 

Dziękuję bardzo za informacje - a masz może jakieś zdjęcia? Ja chcę 2 odcienie żółtego i mam obawy czy to co wybiorę będzie na budynku przypominać to co mi się będzie wydawało patrząc na wzornik ;-) A o Baumicie słyszałam pozytywne opinie :-)

 

Fotek jeszcze nie mam bo kolorek dopiero zaczal sie klasc :D Zanim wybralam kolor poprosilam przemilal Pania Anie z Ekothermu zeby zalatwila mi pare probek koloru zebym mogla sprawdzic. Bez probelmu zalatwila daltego wiem jak kolory beda wygladac na murze. :D Bo tak w ciemno to strach.

Ja tez wybralam dwa kolory zoltego nr 3055 ( jasny ) i 3051 ( ciemny ). Jak bede miala juz troche sciany w kolorze to wysle pare fotek :D

 

zerknęłam na wzornik Baumita i kolory 3055 i 3051 na moim kompie wyglądają raczej jak odcienie łososiowego/morelowego. W rzeczywistości są żółte? Ja chciałam taki słoneczny żółty w stylu 3011. Próbowałaś może też ten kolor?

 

Koloru 3011 nie probowalam. A te moje kolorki sa naprawde zolte. Ten jasny to taki jak cytrynka ale niejaskrawa :D a ten ciemny to cos jak pomarancza :D to tak w przyblizeniu :D Napewno nie sa to odcienie lososiowe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję na tani żwir w okolicach Pruszcza Gdańskiego.

Będę go dużo potrzebował, bo około 250 ton, więc każdy grosz ważny.

Pozdrawiam

zalezy do czego ten zwir bedzie potrzebny mam namiar do faceta ktory wozi mi od pocztku budowy jest solidny slowny i jak sie zorientowalem tan

ostatnio palcilem 250 zl za 17 ton zwiru do murowania nie wiem jak inne frakcje za lodke bierze taniej bo tanszy transport tel. 601 622 236

CMyK

Dzięki za odpowiedź.

Muszę zrobić wymianę gruntu i do tego żwir.

Dzisiaj po rozmowie z Kierownikiem będę wiedział więcej.

A jakiegoś dobrego koparkowego z okolic mógłby ktoś polecić?

Pozdrawiam.

 

ten sam on wlasnie robil mi wymiane gruntu oraz sasiadom wkolo ma caly sprzet i dobrze organizuje sobie prace tylko wczesniej go uprzedzic

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jestem właścicielem działki w Kolbudach. Budowa zapewne ruszy dopiero w przyszłym roku bo na razie jestem na etapie projektu, przerabiania go, uzgodnień przyłączy itp.

Mam prośbę do forumowiczów, którzy pobudowali się lub budują w Kolbudach i okolicy o kontakt na prw. Chętnie podpytam Was o doświadczenia budowlane dotyczące głównie ekip :)

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :D

 

Jestesmy w trakcie kupywania działeczki w Barniewicach.Papierkowych spraw jest multum no ale damy rade :D Budowa zapewne ruszy dopiero w przyszłym roku jak dobrze pojdzie.Podobaja nam sie dwa projekty Dom pod jarzabem http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43be2829e0be4 lecz w srodku bysmy zrobili troszke poprawek a układ domku w srodku podoba nam sie http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54489&mirror=0 oprócz salonu który jakis taki prostokatny jest.Mam nadzieje ze dobry architekt nam pomorze.Wiec mam prosbe czy ktos mogłby polecic nam dobrego architekta?Sprawdzonego :D Dziekuje z góry :D Przejzałam biała liste polecanych fachwców. A moze ktos buduje sie nie daleko Barniewic?Jakich byscie polecali fachowców którzy postawili by stan zamkniety domku?Kierownika budowy z tych okolic?

 

Jak czytam to bedziemy musieli juz powoli szukac ekipy aby w przyszłym roku zaczac budowe.Jak widze dobrzy fachowcy juz po zajmowani z rocznym wyprzedzeniem :roll: Zalezy nam na solidnej ekipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję na tani żwir w okolicach Pruszcza Gdańskiego.

Będę go dużo potrzebował, bo około 250 ton, więc każdy grosz ważny.

Pozdrawiam

zalezy do czego ten zwir bedzie potrzebny mam namiar do faceta ktory wozi mi od pocztku budowy jest solidny slowny i jak sie zorientowalem tan

ostatnio palcilem 250 zl za 17 ton zwiru do murowania nie wiem jak inne frakcje za lodke bierze taniej bo tanszy transport tel. 601 622 236

CMyK

Dzięki za odpowiedź.

Muszę zrobić wymianę gruntu i do tego żwir.

Dzisiaj po rozmowie z Kierownikiem będę wiedział więcej.

A jakiegoś dobrego koparkowego z okolic mógłby ktoś polecić?

Pozdrawiam.

 

ten sam on wlasnie robil mi wymiane gruntu oraz sasiadom wkolo ma caly sprzet i dobrze organizuje sobie prace tylko wczesniej go uprzedzic

CMyK

Po raz kolejny dziękuję za namiary.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Co do tynków zewnętrznych, my wybraliśmy silikatowe z WEBERA, jako że wokół naszego domu jest sporo lasów doradca techniczny polecił ten właśnie tynk, gdyż zawiera jakieś składniki przeciw osadzaniu się substancji organicznych. Pozdrawiam

 

gdzie kupowaliście i po ile jeśli można wiedzieć?

 

Swego czasu (no tak ze trzy lata temu) zamawiałem w Raab Karcher, Gdynia, ul: Północna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Co do tynków zewnętrznych, my wybraliśmy silikatowe z WEBERA, jako że wokół naszego domu jest sporo lasów doradca techniczny polecił ten właśnie tynk, gdyż zawiera jakieś składniki przeciw osadzaniu się substancji organicznych. Pozdrawiam

 

gdzie kupowaliście i po ile jeśli można wiedzieć?

 

Swego czasu (no tak ze trzy lata temu) zamawiałem w Raab Karcher, Gdynia, ul: Północna

 

dzięki za info, Raab Karcher jest też chyba w Gdańsku, to do nich podskoczę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Tynki Webera kupowaliśmy w Almaresie w WEJHEROWIE. było to w maju. Mieli wówczas dobre ceny, a jako stali klienci uzyskaliśmy jeszcze spore upusty. Dzisiaj panowie skończyli ocieplanie. Bardzo chwalili klej do styropianu KS112, oraz klej do siatki KS122. Sam tynk przyjdą kłaść za ok. 3 tygodnie. Chciałam zaznaczyć, że ceny Terranowy były porównywalne z cenami lokalnych producentów tynku. Zdaje się, że mają znowu tą promocję do 15 września. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moja wczesniejsza prosbe

Jestesmy w trakcie kupywania działeczki w Barniewicach.Papierkowych spraw jest multum no ale damy rade Budowa zapewne ruszy dopiero w przyszłym roku jak dobrze pojdzie.Podobaja nam sie dwa projekty Dom pod jarzabem http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43be2829e0be4 lecz w srodku bysmy zrobili troszke poprawek a układ domku w srodku podoba nam sie http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54489&mirror=0 oprócz salonu który jakis taki prostokatny jest.Mam nadzieje ze dobry architekt nam pomorze.Wiec mam prosbe czy ktos mogłby polecic nam dobrego architekta?Sprawdzonego Dziekuje z góry Przejzałam biała liste polecanych fachwców. A moze ktos buduje sie nie daleko Barniewic?Jakich byscie polecali fachowców którzy postawili by stan zamkniety domku?Kierownika budowy z tych okolic?

 

Jak czytam to bedziemy musieli juz powoli szukac ekipy aby w przyszłym roku zaczac budowe.Jak widze dobrzy fachowcy juz po zajmowani z rocznym wyprzedzeniem Zalezy nam na solidnej ekipie.

 

Oraz poszukuje dobrego architekta lub firmy z Trójmiasta i okolic, która doradzi mi w sprawie wyboru projektu ewentualnych zmian w projekcie.Wykonujaca plan zagospodarowania i swiadczaca usługi w zakresie adaptacji.

 

Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...