Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poszukuję solidnych wykonawców i zarazem monterów okien i drzwi balkonowych. Planuję PCV w kolorze zoty dąb lub inne drewnopodobne. Mam troszkę tego do wykonania więc cena będzie grała dla mnie dużą rolę (bliźniak obydwie części). Jest duży wybór firm w Trójmieście, ale jak wiecie wszystkich się nie da odwiedzić, a zarazem wszyscy o sobie mówią SOLIDNI i NAJTAŃSI. A ja szukam naprawdę takich co dotrzymają terminu, przyjadą na ewentualne poprawki bez szemrania i nie skasują mnie jak szejka arabskiego. Dzięki za każde info. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję solidnych wykonawców i zarazem monterów okien i drzwi balkonowych. Planuję PCV w kolorze zoty dąb lub inne drewnopodobne. Mam troszkę tego do wykonania więc cena będzie grała dla mnie dużą rolę (bliźniak obydwie części). Jest duży wybór firm w Trójmieście, ale jak wiecie wszystkich się nie da odwiedzić, a zarazem wszyscy o sobie mówią SOLIDNI i NAJTAŃSI. A ja szukam naprawdę takich co dotrzymają terminu, przyjadą na ewentualne poprawki bez szemrania i nie skasują mnie jak szejka arabskiego. Dzięki za każde info. Pozdrawiam.

 

 

Poszukaj w temacie biała lista wykonawców. Wiele osób (w tym i ja) korzystało z firmy Megabud, są solidni ale nie najtańsi, i przyjadą "na ewentualne poprawki bez szemrania".

Jeżeli szukasz czegoś najtańszego nie licz na jakość i solidność montażu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję solidnych wykonawców i zarazem monterów okien i drzwi balkonowych. Planuję PCV w kolorze zoty dąb lub inne drewnopodobne. Mam troszkę tego do wykonania więc cena będzie grała dla mnie dużą rolę (bliźniak obydwie części). Jest duży wybór firm w Trójmieście, ale jak wiecie wszystkich się nie da odwiedzić, a zarazem wszyscy o sobie mówią SOLIDNI i NAJTAŃSI. A ja szukam naprawdę takich co dotrzymają terminu, przyjadą na ewentualne poprawki bez szemrania i nie skasują mnie jak szejka arabskiego. Dzięki za każde info. Pozdrawiam.

 

moje są z serwis Okna z Gdyni (p.Zieliński) namiary na białej liście, dotrzymali terminu, przyjechali na poprawki a cena była całkiem niezła - od razu powiem, ze pierwsza wycena nijak się miała do ceny końcowej, która była duuużo mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO DO PANA Franciszka Grabowskiego ostatnio mnie strasznie denerwuje, nie wiem co sie dzieje, nie stawia się na spotkania, miał pomóc w tartaku a tu nic -cisza i wogóle mam wrażenie że ma w nosie naszą budowę! Dziś muszę z nim poważnie porozmawiać.

 

SZUKAM TANIEGO TARTAKU W OKOLICY MOŻE ZNACIE, MUSZĘ DESKI KUPIĆ NA STROP.

 

 

W sprawie desek to zapytaj w jerpolu, zresztą niedaleko Prestolu.

tel. 058 629 6620. Na strop nie muszą być impregnowane, więc jest szansa, że tam dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolia hub75 dzięki za namiary. Przeglądnąłem BIAŁĄ LISTĘ i na pewno sprawdzę obydwie firmy (w pierwszej kolejności MegaBud). Myślę, że znajdę coś odpowiedniego dla siebie. Nieraz jest warto dać kilkaset złotych więcej, ale cieszyć się zarówno z zakupu jak i z fachowców.

 

A tak przy okazji mam drugie pytanie. Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada jako ogrzewanie c.o. i c.w.u. pompę ciepła? Jeżeli tak to jaką (woda, grunt czy powietrze)? Jak się spisują?

Przeglądnąłem ofertę firmy Elar i na razie za dużo nie wiem. Będę dzwonił w przyszłym tygodniu o wstępny kosztorys. Może polecacie jakieś firmy montujące (solidnie) pompy ciepła? Dzięki za informacje. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolia hub75 dzięki za namiary. Przeglądnąłem BIAŁĄ LISTĘ i na pewno sprawdzę obydwie firmy (w pierwszej kolejności MegaBud). Myślę, że znajdę coś odpowiedniego dla siebie. Nieraz jest warto dać kilkaset złotych więcej, ale cieszyć się zarówno z zakupu jak i z fachowców.

 

A tak przy okazji mam drugie pytanie. Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada jako ogrzewanie c.o. i c.w.u. pompę ciepła? Jeżeli tak to jaką (woda, grunt czy powietrze)? Jak się spisują?

Przeglądnąłem ofertę firmy Elar i na razie za dużo nie wiem. Będę dzwonił w przyszłym tygodniu o wstępny kosztorys. Może polecacie jakieś firmy montujące (solidnie) pompy ciepła? Dzięki za informacje. Serdecznie pozdrawiam.

 

 

Będziemy mieli pompę z kolektorem poziomym firmy Clima Komfort z Grudziadza. Firma ma wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolia hub75 dzięki za namiary. Przeglądnąłem BIAŁĄ LISTĘ i na pewno sprawdzę obydwie firmy (w pierwszej kolejności MegaBud). Myślę, że znajdę coś odpowiedniego dla siebie. Nieraz jest warto dać kilkaset złotych więcej, ale cieszyć się zarówno z zakupu jak i z fachowców.

 

A tak przy okazji mam drugie pytanie. Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada jako ogrzewanie c.o. i c.w.u. pompę ciepła? Jeżeli tak to jaką (woda, grunt czy powietrze)? Jak się spisują?

Przeglądnąłem ofertę firmy Elar i na razie za dużo nie wiem. Będę dzwonił w przyszłym tygodniu o wstępny kosztorys. Może polecacie jakieś firmy montujące (solidnie) pompy ciepła? Dzięki za informacje. Serdecznie pozdrawiam.

 

Sprawdź ofertę firmy NIBE bardzo dobre szwedzkie pompy http://www.biawar.com.pl/pompy/1w_1.html

Sam zamówiłem od nich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję solidnych wykonawców i zarazem monterów okien i drzwi balkonowych. Planuję PCV w kolorze zoty dąb lub inne drewnopodobne. Mam troszkę tego do wykonania więc cena będzie grała dla mnie dużą rolę (bliźniak obydwie części). Jest duży wybór firm w Trójmieście, ale jak wiecie wszystkich się nie da odwiedzić, a zarazem wszyscy o sobie mówią SOLIDNI i NAJTAŃSI. A ja szukam naprawdę takich co dotrzymają terminu, przyjadą na ewentualne poprawki bez szemrania i nie skasują mnie jak szejka arabskiego. Dzięki za każde info. Pozdrawiam.

 

Ja bralam w maju br z firmy BRACIA BERTRAND z Sopotu. Tez bralam z PCV zloty dąb. Okna sa super. Montaz sprawny, dostawa okien na czas tzn tak jak bylo napisane w umowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybraliśmy okna z Redy z firmy DIPLOMEX, przeszliśmy chyba z 15 salonów w Trójmieście ale ich okna są najładniejsze. Wybraliśmy kolor obustronny brązowy ale nie złoty dąb - wszyscy teraz ten wybierają a nam się on kompletnie nie podoba :) co do realizacji to będe mogła powiedzieć gdzieś w grudniu jak było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinka: sprobuj ten tartak: 663 044 516 w Wygodzie Sierakowickiej - sa az spod Koscierzyny chyba, ale ja u nich kupowalem deski latem w niezlej cenie i za transport do Jankowa pod Gdanskiem wzieli 100 zl.

 

DZIĘKUJĘ NA PEWNO SPRAWDZĘ.[/quote

 

Sprawdziłam, facet ma dużo taniej niż u nas w okolicy, a za dowóz tylko 50 zł, biorę u niego wszystkie deski które potrzebuję i stemple. Dziękuję raz jeszcze za namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję solidnych wykonawców i zarazem monterów okien i drzwi balkonowych. Planuję PCV w kolorze zoty dąb lub inne drewnopodobne. Mam troszkę tego do wykonania więc cena będzie grała dla mnie dużą rolę (bliźniak obydwie części). Jest duży wybór firm w Trójmieście, ale jak wiecie wszystkich się nie da odwiedzić, a zarazem wszyscy o sobie mówią SOLIDNI i NAJTAŃSI. A ja szukam naprawdę takich co dotrzymają terminu, przyjadą na ewentualne poprawki bez szemrania i nie skasują mnie jak szejka arabskiego. Dzięki za każde info. Pozdrawiam.

 

hmmm my bierzemy okna z firmy Chwil siedziba w Kębłowie.. znajomi mają od nich okna i są bardzo zadowoleni, a firma jest najtańsza w porównaniu z tymi które sprawdzaliśmy

o ich terminowości i jakości będę mogła coś więcej powiedzieć za ok 3-4 tyg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Jestem niezwykle wdzięczny za wasze informacje. Właśnie przed 10 minutami wróciłem z Rumii po spotkaniu w firmie MegaBud i jestem zaskoczony. MILE ZASKOCZONY!!!

Ilość i jakość informacji oraz rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi "Pana" za stolikiem zaskoczyły mnie zupełnie. Wybór duży (kolory i materiały), dodatkowo OC - uszkodzenia przy włamaniu, zniszczenia przez katastrofy i zdarzenia losowe itp. - na rok. Niie wchodzi w rachubę wyniesienie całego okna przez złodzieja. Serwis min. 3 lata - regulacje i smarowanie 2x w roku. Można też dłużej :D . Czas oczekiwania od zamówienia ok. 3 tygodni. Możliwość rabatów (zobaczymy po wstępnej wycenie ile?). Spotkałem też się z p. Michałem - właścicielem - i jedno co napiszę - życzę wszystkim sprzedającym swoje usługi i produkty, aby mieli tyle życzliwości, cierpliwości i uśmiechu w duszy co on. Reszta poźniej, coby nie przechwalić za szybko.

Majcia mam już wycenę Braci Bertrand (z Rumii) - jakość napewno dobra (chwali kilkoro znajomych), cena :( , nie jakaś kosmiczna, ale jednak wysoka. Obsługa w POK - dobra, ale nieporównywalna z MegaBud-em. Nie mniej jednak biorę ich pod uwagę.

Oczywiście sprawdzę też inne polecane firmy.

 

BasiaZ, 318/35 Wojtek, a szczególnie Sigi proszę was bardzo dajcie więcej danych. Jaki metraż, kolektory, działka, co wchodzi w skład montowanego zespołu grzewczego, jaki zbiornik c.w.u itp. no i co najważniejsze jaka cena kompletu + robocizna. Oczywiście po warunkiem, że nie będzie to dla Was problemem i zajeciem cennego czasu.

 

Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za czas i chęć pomocy. Worek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BasiaZ, 318/35 Wojtek, a szczególnie Sigi proszę was bardzo dajcie więcej danych. Jaki metraż, kolektory, działka, co wchodzi w skład montowanego zespołu grzewczego, jaki zbiornik c.w.u itp. no i co najważniejsze jaka cena kompletu + robocizna. Oczywiście po warunkiem, że nie będzie to dla Was problemem i zajeciem cennego czasu.

 

 

 

przylaczam sie do informacji o pompie ciepla. w 2006 instalowalismy pompe ciepla firmy ClimaCOmfort z Grudziadza. kolektor poziomy, gruntowy. W domu polozona podlogowka na prawie 200 m2. na dzialce potrzeba bylo o ile pamietam ponad 400m2 (caly tyl + po 2 nikti z kazdej strony domu). sezon grzewczy 2006/2007 bez problemow - choc prawde mowiac zima byla lagodna. Mamy oddzielna pompe na ogrzewanie domu i oddzielna na cwu. dzeiki temu w lecie grunt "odpoczywa". obydwie sprawuja sie bez zastrzezen. W domu mamy w wiekszosci kafle, w 4 pokojach panele - tu czuc bariere ciepla - jednak kafle sa nie do zastapienia! calosc kosztow ok 60tys - ale to ceny negocjowane na poczatku 2006 roku (lacznie z podlogowka i wykopaniem rowu).

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BasiaZ, 318/35 Wojtek, a szczególnie Sigi proszę was bardzo dajcie więcej danych. Jaki metraż, kolektory, działka, co wchodzi w skład montowanego zespołu grzewczego, jaki zbiornik c.w.u itp. no i co najważniejsze jaka cena kompletu + robocizna. Oczywiście po warunkiem, że nie będzie to dla Was problemem i zajeciem cennego czasu.

 

 

 

przylaczam sie do informacji o pompie ciepla. w 2006 instalowalismy pompe ciepla firmy ClimaCOmfort z Grudziadza. kolektor poziomy, gruntowy. W domu polozona podlogowka na prawie 200 m2. na dzialce potrzeba bylo o ile pamietam ponad 400m2 (caly tyl + po 2 nikti z kazdej strony domu). sezon grzewczy 2006/2007 bez problemow - choc prawde mowiac zima byla lagodna. Mamy oddzielna pompe na ogrzewanie domu i oddzielna na cwu. dzeiki temu w lecie grunt "odpoczywa". obydwie sprawuja sie bez zastrzezen. W domu mamy w wiekszosci kafle, w 4 pokojach panele - tu czuc bariere ciepla - jednak kafle sa nie do zastapienia! calosc kosztow ok 60tys - ale to ceny negocjowane na poczatku 2006 roku (lacznie z podlogowka i wykopaniem rowu).

powodzenia :)

 

U nas bedzie koło 900 m2 kolektora, dwie pompy, tak jak pisze jeziorko. Podłogówki ponad 300 m, dodatkowo ogrzewany garaż. Umowa jeszcze nie podpisana, ale oferta na 80 tys. zł. łacznie z podłogówką.

jeziorko masz specjalne panele do podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas bedzie koło 900 m2 kolektora, dwie pompy, tak jak pisze jeziorko. Podłogówki ponad 300 m, dodatkowo ogrzewany garaż. Umowa jeszcze nie podpisana, ale oferta na 80 tys. zł. łacznie z podłogówką.

jeziorko masz specjalne panele do podłogówki?

 

z tymi panelami, to chyba troche dalismy ciala :cry: w zalozeniu mialy byc "specjalne", ale zaczelo sie ciecie kosztow. kupilismy wiec panele Kronocostam, nie za drogie, ktore wprawdzie mialy oznakowanie, ze nadaja sie na ogrzewanie podlogowe ale nie wiem czy tu chodzilo o przepuszczanie ciepla czy ich odporosc na znieksztalcenia ;)

w kazdym razie po polozeniu folii i pianki bariera dla ciepla jest odczuwalna niestety :( mamy w planach zamiane ich na kafle, jak znajdziemy ladne kafle "drewnopodobne". temperatura w pokojach z panelami jest ok 2C nizsza, niz tam gdzie kafle. wprawdzie sa to pomieszczenia na poddaszu z potrojnymi polaciowkami, moga wiec one tez miec wplyw na nizsza temperature, ale ...

w kazdym razie pompa jest super, bezproblemowa, bezosblugowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...