Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

my jesteśmy teraz w trakcie ocieplania (na razie ocieplone i otynkowane trochę ponad pół domu). Za robocizne płacimy 38/m2 + dodatkowo za ramki naokoło okien i za parapety zewnętrzne. Za materiały jak do tej pory zapłaciliśmy ok. 60pln/m2 - w to wchodzi styropian frezowany 15cm termoorganika silver, klej, siatka, kołki plastikowe, listwy startowe, listwy narożne, tynk Kabe Novalit (silikatowy, jakośtam jeszcze ulepszony), folie, taśmy do zabezpieczania okien itp. Czy i ile materiałów będę musiała jeszcze dokupić okaże się przy ostatniej ścianie. Myślę, że nawet jeśli czegoś zabraknie, to nie będą to duże ilości, więc co najwyżej cena materiałów podniesie się o kilka złotych na metrze. Tak więc mniej więcej wyjdzie to ok. 100-105pln/m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę, bo niebardzo wiem co jest lepsze i co bardziej się opłaca : robienie nadproży przez murarza czy kupno gotowych, betonowych? Chodzi o nadproża drzwi wewnętrznych. Ściany będą z Silki 12 cm.

 

Z góry dziękuję za podpowiedź

 

chyba na to samo wychodzi zalezy czy zostaly ci materialy tj cement i prety zbrojeniowe; mojemu murarzowi bylo to obojetne, zrobilismy wiec wlasne bo zostaly materialy; zewnetrzne okna i drzwi kupione gotowe elki przedzielone styropianem bo tak kazal inspektor zeby wilgoc nie wchodzila do domu. Z tego co pamietam drogie te gotowe nadproza a przy ogolnej robociznie koszt znikomy' ja placilem po prostu za pietro bez wzgledu co wymysle.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko, na tak postawione pytanie możesz mieć milion rozbieżnych odpowiedzi.

Wszystko zależy od tego, jaki duży masz dom, jaki standard chcesz osiągąć itp.

Czeka Cię jeszcze wykonanie wszelkich instalacji - tu w zależności od ilości punktów, stopnia komplikacji instalacji itp. ceny mogą się bardzo różnić. Możesz zrobić instalację el. za 5-6tys. (z materiałami), a możesz i za 60tys. Tynki i wylewki bezposrednio zależą od ilości metrów - jak masz 120m2 powierzchni, to robisz połowę mniej wylewek niż przy domu 250m2 - no i płacisz połowę mniej. A wykończeniówka to już w ogóle rozrzut totalny - możesz zrobić jak najprościej 1 lazienkę, a w reszcie domu położyć samemu wykładzinę/linoleum i pomalować samemu ściany na biało. A możesz kombinować w prawie nieograniczony sposób z różnymi szczegółami wykończenia (kosmicznie wycinane i kładzione kafle, wymyślne zabudowy gipsowe, tynki strukturalne w całym domu itp.) - niektórzy twierdzą, że na dokończenie domu z takiego stanu wystarczy 100tys. (robocizna i materiał - chociaż z tym wariancie, to prawie wszystko robi się chyba samemu), innym pewnie nie starczy milion ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko, na tak postawione pytanie możesz mieć milion rozbieżnych odpowiedzi.

Wszystko zależy od tego, jaki duży masz dom, jaki standard chcesz osiągąć itp.

Czeka Cię jeszcze wykonanie wszelkich instalacji - tu w zależności od ilości punktów, stopnia komplikacji instalacji itp. ceny mogą się bardzo różnić. Możesz zrobić instalację el. za 5-6tys. (z materiałami), a możesz i za 60tys. Tynki i wylewki bezposrednio zależą od ilości metrów - jak masz 120m2 powierzchni, to robisz połowę mniej wylewek niż przy domu 250m2 - no i płacisz połowę mniej. A wykończeniówka to już w ogóle rozrzut totalny - możesz zrobić jak najprościej 1 lazienkę, a w reszcie domu położyć samemu wykładzinę/linoleum i pomalować samemu ściany na biało. A możesz kombinować w prawie nieograniczony sposób z różnymi szczegółami wykończenia (kosmicznie wycinane i kładzione kafle, wymyślne zabudowy gipsowe, tynki strukturalne w całym domu itp.) - niektórzy twierdzą, że na dokończenie domu z takiego stanu wystarczy 100tys. (robocizna i materiał - chociaż z tym wariancie, to prawie wszystko robi się chyba samemu), innym pewnie nie starczy milion ;-)

 

ale mi chodziło o koszt kierownika budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko, na tak postawione pytanie możesz mieć milion rozbieżnych odpowiedzi.

Wszystko zależy od tego, jaki duży masz dom, jaki standard chcesz osiągąć itp.

Czeka Cię jeszcze wykonanie wszelkich instalacji - tu w zależności od ilości punktów, stopnia komplikacji instalacji itp. ceny mogą się bardzo różnić. Możesz zrobić instalację el. za 5-6tys. (z materiałami), a możesz i za 60tys. Tynki i wylewki bezposrednio zależą od ilości metrów - jak masz 120m2 powierzchni, to robisz połowę mniej wylewek niż przy domu 250m2 - no i płacisz połowę mniej. A wykończeniówka to już w ogóle rozrzut totalny - możesz zrobić jak najprościej 1 lazienkę, a w reszcie domu położyć samemu wykładzinę/linoleum i pomalować samemu ściany na biało. A możesz kombinować w prawie nieograniczony sposób z różnymi szczegółami wykończenia (kosmicznie wycinane i kładzione kafle, wymyślne zabudowy gipsowe, tynki strukturalne w całym domu itp.) - niektórzy twierdzą, że na dokończenie domu z takiego stanu wystarczy 100tys. (robocizna i materiał - chociaż z tym wariancie, to prawie wszystko robi się chyba samemu), innym pewnie nie starczy milion ;-)

 

ale mi chodziło o koszt kierownika budowy

 

:lol: - nie zauważyłam tekstu w temacie, teraz Twoje pytanie ma zdecydowanie większy sens :) Niestety w tym temacie nie pomogę, bo my mamy od początku jednego kierbuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę, bo niebardzo wiem co jest lepsze i co bardziej się opłaca : robienie nadproży przez murarza czy kupno gotowych, betonowych? Chodzi o nadproża drzwi wewnętrznych. Ściany będą z Silki 12 cm.

 

Z góry dziękuję za podpowiedź

 

chyba na to samo wychodzi zalezy czy zostaly ci materialy tj cement i prety zbrojeniowe; mojemu murarzowi bylo to obojetne, zrobilismy wiec wlasne bo zostaly materialy; zewnetrzne okna i drzwi kupione gotowe elki przedzielone styropianem bo tak kazal inspektor zeby wilgoc nie wchodzila do domu. Z tego co pamietam drogie te gotowe nadproza a przy ogolnej robociznie koszt znikomy' ja placilem po prostu za pietro bez wzgledu co wymysle.

CMyK

 

CMYK,

 

dzięki za odpowiedź. Materiału raczej mi nie zostało. Reszta zbrojenia jakoś się ulotniła z budowy :evil: Wczoraj się orientowałam w koszcie gotowego, betonowego nadproża o dł. 120 cm i szer. 11,5. Cena 14 zł. Chyba się zdecyduje na gotowe, bo nie dość, że materiału musze dokupić, to jeszcze wykonawca dodatkowo chce 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kier. budowy, czy możecie się wypowiedzieć kiedy konczy się jego rola przy budowie domu? Może to głupie pytanie, ale mój kierownik powiedział, że musi odebrać ławy, strop i konstrukcję dachu. Ale czy na tym koniec jego pracy? Czy już żadnego więcej wpisu w dzienniku nie musi umieszczać?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wołam swojego kierownika po każdym etapie czyli najpierw po przygotowaniu ław, potem po zalaniu, potem po wybudowaniu fundamentów, następnie po zalaniu chudziaka i teraz po wybudowaniu ścianek nośnych itd. mam taką umowę z brygadą że nie dostaną kasy po każdym etapie jesli kierownik nie powie że jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kier. budowy, czy możecie się wypowiedzieć kiedy konczy się jego rola przy budowie domu?

 

U nas jest jeszcze ciekawsza historia-nasz kierownik umarł :cry: .Ostatni wpis to właśnie więżba i dowiedzieliśmy się ,że trzeba iśc do inspektora nadzoru to być może obejdzie się bez kierownika.A tak normalnie jak jest bez wypadków to kierownik chyba jest potrzebny przy zdawaniu budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wołam swojego kierownika po każdym etapie czyli najpierw po przygotowaniu ław, potem po zalaniu, potem po wybudowaniu fundamentów, następnie po zalaniu chudziaka i teraz po wybudowaniu ścianek nośnych itd. mam taką umowę z brygadą że nie dostaną kasy po każdym etapie jesli kierownik nie powie że jest ok.

 

U nas jest taka sytuacja, że kier. budowy "stopuje" mojego wykonawcę, bo ten robi o wiele skrupulatniej niż trzeba :o Nie mam się do czego przyczepić. Pytanie zadałam dlatego, że została mi jeszcze jakaś kwota do rozliczenia z kier.. Nie chcialabym jednak takiej sytuacji, że teraz zapłacę resztę, a potem będę szukała wiatru w polu, aby np. na koniec budowy otrzymać ostateczny podpis (jeśli takowy jest wymagany?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kier. budowy, czy możecie się wypowiedzieć kiedy konczy się jego rola przy budowie domu?

 

U nas jest jeszcze ciekawsza historia-nasz kierownik umarł :cry: .Ostatni wpis to właśnie więżba i dowiedzieliśmy się ,że trzeba iśc do inspektora nadzoru to być może obejdzie się bez kierownika.A tak normalnie jak jest bez wypadków to kierownik chyba jest potrzebny przy zdawaniu budynku.

 

 

Współczuję :(

 

A tak normalnie jak jest bez wypadków to kierownik chyba jest potrzebny przy zdawaniu budynku

 

No właśnie tego się obawiam :-? Czyli nie bardzo mogę do końca się z nim rozliczyć po odebraniu więźby

 

Z ostatniej chwili:

rola kierownika budowy kończy się wraz z zakonczeniem budowy. Na koniec kierownik pisze oswiadczenie mówiące, że budowa została wykonana zgodnie z pozwoleniem na budowę (info. z Inspektoratu w Gdyni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani :D Ile placiliscie za wylewki mat + robocina. Ja dostalam cene

29 zl/m2. Czy to duzo?? Pozdrawiam

 

hmmm

nam w kwietniu wyszlo cos ok.25,50 :roll:

a styropian kladla nam inna firma...wiec pewnie gdyby doliczyc wyjdzie na podobna do Twojej oferty..

kiedy niedawno czytalam watek na temat obecnych cen wylewek - wydaje mi sie,ze cena ktora otrzymalas jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani :D Ile placiliscie za wylewki mat + robocina. Ja dostalam cene

29 zl/m2. Czy to duzo?? Pozdrawiam

 

hmmm

nam w kwietniu wyszlo cos ok.25,50 :roll:

a styropian kladla nam inna firma...wiec pewnie gdyby doliczyc wyjdzie na podobna do Twojej oferty..

kiedy niedawno czytalam watek na temat obecnych cen wylewek - wydaje mi sie,ze cena ktora otrzymalas jest jak najbardziej ok.

 

Styropian juz mamy i tez kladla nam inna firma :roll: Wyglada na to ze cena jaka mi podali jest raczej po tej wyzszej stronie :cry: Ale fachowcy sprawdzeni ( polecani na forum ) wiec chyba warto .... :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani :D Ile placiliscie za wylewki mat + robocina. Ja dostalam cene

29 zl/m2. Czy to duzo?? Pozdrawiam

 

hmmm

nam w kwietniu wyszlo cos ok.25,50 :roll:

a styropian kladla nam inna firma...wiec pewnie gdyby doliczyc wyjdzie na podobna do Twojej oferty..

kiedy niedawno czytalam watek na temat obecnych cen wylewek - wydaje mi sie,ze cena ktora otrzymalas jest jak najbardziej ok.

 

Styropian juz mamy i tez kladla nam inna firma :roll: Wyglada na to ze cena jaka mi podali jest raczej po tej wyzszej stronie :cry: Ale fachowcy sprawdzeni ( polecani na forum ) wiec chyba warto .... :roll: :lol:

 

 

jeśli fachowcy sprawdzeni to na pewno warto. Szkoda nerwów i czasu przy partaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...