Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam, a może ktoś podpowie gdzie w 3mieście(najlepiej okolice Gdyni) szybko można kupić belki 7,2m i pustaki do stropu Teriva I BIS. W Osowej u producenta pytałem - czas oczekiwania - miesiąc;Pozdrawiam

 

 

Ja kupowalam belki stropowe i pustaki w Kombecie, przy Estakadzie Kwiatkowskiego. Ponoć bardzo dobra jakość. Takie zażyczył sobie mój

wykonawca.

 

Tak na marginiesie-mam na zbyciu ok. 90 szt. pustaków i chętnie odstapię je za nieduże pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kto wie gdzie w miarę tanio można kupić luksfery? Macie orientację czy samemu można je wmurować w otwory oknowe? Czy to jest trudne? W Prestolu takie zwykłe białe najtańsze są od 7,80, może jest gdzieś taniej? Dla mnie to i tak tylko wersja tymczasowa na może około rok czasu, potem będzie normalne okno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie gdzie w miarę tanio można kupić luksfery? Macie orientację czy samemu można je wmurować w otwory oknowe? Czy to jest trudne? W Prestolu takie zwykłe białe najtańsze są od 7,80, może jest gdzieś taniej? Dla mnie to i tak tylko wersja tymczasowa na może około rok czasu, potem będzie normalne okno :)

 

Karolinka,

 

bardzo duży wybór był w Wemie w Rumi, ale nie wiem jakie ceny, gdyż nie interesowało mnie to wówczas. Zadzwoń, zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję płyt OSB. Czy wiecie gdzie można kupić w rozsądnej cenie?

 

My braliśmy z marketu budowlanego

Ceny we wszystkich marketach były porównywalne, my wzięliśmy z OBI bo tam mają transport gratis przy zamówieniu za ponad 1000pln i potrzebowałam płyt na następny dzień i tam nie było z tym problemu, a np. w Leroy transport był odpłatny i kupując płyty w czwartek miałabym je dopiero w poniedziałek/wtorek.

Ceny marketowe były wyraźnie niższe niż ceny w hurtowniach budowalnych i tartakach do których dzwoniliśmy.

 

bardzo serdecznie Ci dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Wszystkim,

 

Wraz z żoną i dwojka malych szkrabów przygotowujemy sie do budowy domu. Rozpoczynamy wiosna 2008.

Budujemy - C34 Komfortowy z kolekcji Muratora - http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=131&IdKolekcji=

Bedziemy budowac sie przed Sobieszewem - przy Wisle.

Chcialbym niesmialo wtracic, ze bardzo solidnie przygotowalem sie do bycia forumowiczem i gdybym sie chcial o cos zapytac to bardzo prosze o nierobienie uwag: "poszukaj na forum". Jak ktos nie chce to niech nie odpowiada.

Ojej. Zabrzmialo to tak,ze gosc sie przedstawia, chce dolaczyc do forum i jeszcze stawia warunki. Nie o to mi chodzi. Ale naprwde starzy wyjadacze uwierzcie, ze nie jest wcale tak latwo cos znalezc pomimo wyszukiwarki.

Ja- jak juz zaznaczylem - lekcje odrobilem. Zaznaczylem strony 1 rok wstecz i wyszlo mi 45 stron. I wiecie ile to sie czyta? Jedna strona zajmuje od 8 do 15 min. Na przesledzeniu wątku Trojmiasto spedzilem ok. 7-8 godzin. Wzialem sobie notesik telefoniczny i wszystko co cenne notowalem:" koparkowy pod k i namiary, drewno pod d woda, kafelki, dach itd itp.Oczywiscie wszystko po to, zeby sie "gosia@" nie narazic, gdybym juz musial zapytac :wink:

To zart oczywiscie, ale gdzies tam w styczniu to pol godziny stracilem na czytaniu bezsensownych przepychanek slownych.

Aha. Od dwóch lat prenumeruje Muratora. ktorego w pewnej chwili przestalem czytac, bo jak sie nie budujesz lub nie jestes wybudowany to jest zbyt fachowy. I teraz mam pelno numerow jeszcze w folii. :lol:

 

Teraz konkrety. Po czytaniu doswiadczen niektorych z Was zdecydowalem o budowaniu z firma. ( najbardziej to bylem przerazony czytajac posty "Doroty_M" - trzymam za Ciebie kciuki, bo trafiasz na tak dziwne ekipy, ze utwierdzilo mnie to w przekonaniu o wynajeciu firmy). Bede mial wybudowany stan deweloperski. Czekam na wycene.(dom parterowy - 196 m2). Interesuje mnie wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Więźbę dachową zamawiam gotową w firmie Complex.

Narazie nie mogę nikogo jeszcze polecic, bo za wczesnie, ale bede sie odzywal. Dodam tylko, ze adaptacje robi mi autorka projektu, bo akurat jest z Gdanska.

Pozdrawiam

 

-marijo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie gdzie w miarę tanio można kupić luksfery? Macie orientację czy samemu można je wmurować w otwory oknowe? Czy to jest trudne? W Prestolu takie zwykłe białe najtańsze są od 7,80, może jest gdzieś taniej? Dla mnie to i tak tylko wersja tymczasowa na może około rok czasu, potem będzie normalne okno :)

 

zwykłe przezroczyste luksfery ze wzorkiem chmurka, fala itp. (takie w srodku pofalowane w jednym lub kilku kierunkach) są w OBI po nieco ponad 5pln - 5,20 czy jakoś tak. W Leroy-u te same były w granicach 5,50. Taniej nie widziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Wszystkim,

 

 

Teraz konkrety. Po czytaniu doswiadczen niektorych z Was zdecydowalem o budowaniu z firma. ( najbardziej to bylem przerazony czytajac posty "Doroty_M" - trzymam za Ciebie kciuki, bo trafiasz na tak dziwne ekipy, ze utwierdzilo mnie to w przekonaniu o wynajeciu firmy).

-marijo

 

Powodzenia w budowie. Odnośnie czytania, to wiemy ile zajmuje czasu, ja przeczytałam wszystkie postyzreszta nie tylko ja, pamietam, że wszyscy wtedy czytali. Nie da się ukryć, że było tego nieporównywali mniej :wink:

 

Odnośnie firmy sprawdz dobrze, bo IMO dobrzy fachowcy pracują i tworzą ekipy sami, a w większości firm budowlanych na dzien dzisiejszy pozostali Ci, którym nie udało się wyjechac :wink:

 

Ja ze swojej strony mogę jedynie Ci powiedziec, ze budowa, to wspaniała przygoda i z sentymentem wracam do " budowlanych" czasów. Z tym, ze ja tak jak juz wielokrotnie pisałam, drugi dom budowałabym z tymi samymi ludzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę powodzenia w budowaniu :wink: Marijo bardzo ciekawy projekt. A co chcecie konkretnie w nim zmienić? Co do firm, hurtowni czy wykonawców, to faktycznie część jest nieaktualna ale nie tylko dlatego, że nie udało im się wyjechać- powodem jest brak ludzi do pracy i to nie tylko w branży budowlanej.

Gosia, ja też budowałabym drugi dom z tymi samymi ludźmi-tylko czy oni ze mną też 8) :wink:

ps. Jak będziesz przejazdem przez moją wieś, to może zajedziesz na kawę-zołzo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę powodzenia w budowaniu :wink: Marijo bardzo ciekawy projekt. A co chcecie konkretnie w nim zmienić? Co do firm, hurtowni czy wykonawców, to faktycznie część jest nieaktualna ale nie tylko dlatego, że nie udało im się wyjechać- powodem jest brak ludzi do pracy i to nie tylko w branży budowlanej.

Gosia, ja też budowałabym drugi dom z tymi samymi ludźmi-tylko czy oni ze mną też 8) :wink:

ps. Jak będziesz przejazdem przez moją wieś, to może zajedziesz na kawę-zołzo 8)

O, moja droga......teraz do licha, Twoja kawowa kolej!!!!!

 

A, my.....no cóz chyba przymierzamy się na spokojnie do kolejnej budowy :lol: :lol: :lol: nie bede mieszkała przy drodze, nie po to na wieś się wynosiłam. Plany dalekosiężne,a le powolutku myslimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, my.....no cóz chyba przymierzamy się na spokojnie do kolejnej budowy :lol: :lol: :lol: nie bede mieszkała przy drodze, nie po to na wieś się wynosiłam. Plany dalekosiężne,a le powolutku myslimy

 

To uważaj gosia@, zebys sie nie wybudowala w Straszynie albo Borkowie, bo tam tor formuly 1 ma powstac. Szok jakie pomysly. Niby fajnie ale tylko dla tych, ktorzy tam domow nie maja. Nie wiem co o tym myslec. Jednemu dwupasmowke wymysla, a innym Kubica bedzie pod oknem jezdzil. Chyba plany zagospodarowania nie sa u nas na kilka lat do przodu uzgadniane.

 

A oto artykuł:

 

Pomysł utworzenia profesjonalnego toru wyścigowego w dzielnicy Maćkowy w Gdańsku narodził się 6 lat temu i od tego czasu był traktowany z lekkim przymrużeniem oka. Aż do teraz.

- Powoli wszystko dopinamy – mówi Mirosław Zdanowicz, radny Gdańska i prezes Polskiego Związku Motorowego. – Mamy już gotowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu, gotowy jest również kosztorys, oraz projekt wraz z dokładnymi wymiarami toru. Wszystkie materiały przedstawimy na przyszłotygodniowej konferencji prasowej.

 

Jednak już teraz wiadomo, że przedsięwzięcie o nazwie Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji miałoby być zrealizowane na niemal 200 hektarowej działce w okolicach ul. Borkowskiej na terenie dzielnic Św. Wojciech i Maćkowy w Gdańsku. Jego podstawowym elementem byłby tor wyścigów samochodowych spełniający wymagania standardów FIA dotyczące Formuły 1 oraz wyścigów motocyklowych.- Tor zgodnie z projektem ma długość 5700 m. Najdłuższa prosta, na której kierowcy mogliby osiągnąć prędkość nawet 300 km na godzinę, wyniosłaby 1200 m – dodaje Mirosław Zdanowicz.

 

Oprócz tego w ramach centrum powstałby m.in. tor wyścigów samochodowych i motocyklowych równoległych o długości 1/4 mili oraz tor rallycross, tor kartingowy kategorii "A" i tor SuperMoto.

 

Źródło: trojmiasto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę powodzenia w budowaniu :wink: Marijo bardzo ciekawy projekt. A co chcecie konkretnie w nim zmienić?

 

Musimy zmienic dach z 26 na 30 st, chcemy zrobic wejscie na strych, pokoj kapielowy z sauna. A wogole jak Cie ten projekt interesuje to zapraszam na:

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=13561&postdays=0&postorder=asc&highlight=komfortowy&start=60

 

pozdrawiam

 

-marijo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość It****
Kto wie gdzie w miarę tanio można kupić luksfery? Macie orientację czy samemu można je wmurować w otwory oknowe? Czy to jest trudne? W Prestolu takie zwykłe białe najtańsze są od 7,80, może jest gdzieś taniej? Dla mnie to i tak tylko wersja tymczasowa na może około rok czasu, potem będzie normalne okno :)

 

teraz w gazetce BATa pustaki szklane po 5,60 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uważaj gosia@, zebys sie nie wybudowala w Straszynie albo Borkowie, bo tam tor formuly 1 ma powstac.................................

w okolicach ul. Borkowskiej na terenie dzielnic Św. Wojciech i Maćkowy w Gdańsku.

Nie strasz ludzi :wink: Ja buduję w Borkowie i jeżeli to ma byc Św. Wojciech i Maćkowy to u mnie Kubicy nie zobaczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marijo. Na swoim przykładzie widzę, że budowa z firmą to dobry pomysł, szczególnie dla osób które mają dużo obowiązków zawodowych, nie zawsze są pod telefonem i generalnie to czas wolny mają póżnym wieczorem. Podstawa to dobra umowa i umówienie się na ryczałt tj. z góry na określoną kwotę. Ja już kończę, pradopodobnie przeprowdzka na początku listopada /o ile do tego czasu zrobią kanalizę/. Jeśli będziesz miał jakieś pytania, szukał dobrych firm /niestety trochę droższych od innych/ do wal śmiało. Generalnie jedna firma robiła u nas wszystko oprócz instalacji i kafelek. Okna, drzwi wewnętrzne i jedne zewnętrzne, bramę garażową również zamawialiśmy w jednej firmie. Mogę również polecić dobrego stolarza- robił nam drzwi zewnętrzne i teraz schody, no i dobrego fachowca od alarmów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam za 50% wartości. Nr telefonu 602-636-150

Styropian EPS-70 gr.15cm. - 3 m3

Komin LEIER pustak K40 18-20cm - 3 szt.

Komin LEIER pustak went. K40L 18-20cm - 4 szt.

Pustak went. LEIER LK-1 - 3 szt.

Pustak went. LEIER LK-2 - 4 szt.

Beton komórkowy 12x24x59 - 36 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...