Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do pytania o Jurkom. Robiłem tam wycenę wkladu i obudowy Dovre. Kilka razy rozmawiałem z obecną tam Panią. Jest miła i potrafi dużo doradzić, podpowiedzieć. Jednak do zawarcia umowy nie doszło, cena jaką zaproponowano mi była o 5 tys. wyższa od wyceny jaką otrzymałem w innym miejscu.

Podziel się znami namiarami na tą firmę. Co prawda kominek będzie dopiero za rok, ale warto wiedzieć gdzie można taniej coś dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jakie polecacie piece/kotły do ogrzewania domu/wody? zaznaczam nie ma tam gazu gdzie się budujemy, szukamy czegoś sprawdzonego, w miarę za rozsądne kwoty, łatwego w obsłudze, co polecacie?

 

Ja też Karolinka nie bede mial gazu i wiesz co mi chodzi po glowie? Zaczalem zastanawiac sie, przeliczac,analizowac ogrzewanie na prąd. W tej chwili czytam duzo na forum na ten temat, a wszystko przez artykuł z Muratora 8/2007.

 

pozdrawiam

 

-marijo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Sluchajcie takie pytanie w ile dni murarze(w liczbie dwoch) moga sie uporac z wymurowaniem ścian fundamentowych (46 mb,wys. 7 bloczków)??

Druga sprawa jesli chodzi o zakupy budowlane,do tej pory wszystko zakupowalem w Almaresie(pustaki,bloczki,stal,deski).Teraz bede musial zakupic papę,cement,wapno i pare innych rzeczy.Czy w okolicy Wejherowo-Puck,mozecie polecic jakis inny skład,konkurencyjny do Almaresu??

 

Pozdrawiam

 

PS w środę chlopaki zalewaja fundamenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o Jurkom. Robiłem tam wycenę wkladu i obudowy Dovre. Kilka razy rozmawiałem z obecną tam Panią. Jest miła i potrafi dużo doradzić, podpowiedzieć. Jednak do zawarcia umowy nie doszło, cena jaką zaproponowano mi była o 5 tys. wyższa od wyceny jaką otrzymałem w innym miejscu.

Podziel się znami namiarami na tą firmę. Co prawda kominek będzie dopiero za rok, ale warto wiedzieć gdzie można taniej coś dostać.

 

Namiary podane pare postow wyzej :D : : Kominki Ireneusz Damps ul. Dzialdowska ( chyba :roll: ) kolo ul. Morskiej w Gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Wszystkim,

 

Wraz z żoną i dwojka malych szkrabów przygotowujemy sie do budowy domu. Rozpoczynamy wiosna 2008.

Budujemy - C34 Komfortowy z kolekcji Muratora - http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=131&IdKolekcji=

Bedziemy budowac sie przed Sobieszewem - przy Wisle.

Chcialbym niesmialo wtracic, ze bardzo solidnie przygotowalem sie do bycia forumowiczem i gdybym sie chcial o cos zapytac to bardzo prosze o nierobienie uwag: "poszukaj na forum". Jak ktos nie chce to niech nie odpowiada.

Ojej. Zabrzmialo to tak,ze gosc sie przedstawia, chce dolaczyc do forum i jeszcze stawia warunki. Nie o to mi chodzi. Ale naprwde starzy wyjadacze uwierzcie, ze nie jest wcale tak latwo cos znalezc pomimo wyszukiwarki.

Ja- jak juz zaznaczylem - lekcje odrobilem. Zaznaczylem strony 1 rok wstecz i wyszlo mi 45 stron. I wiecie ile to sie czyta? Jedna strona zajmuje od 8 do 15 min. Na przesledzeniu wątku Trojmiasto spedzilem ok. 7-8 godzin. Wzialem sobie notesik telefoniczny i wszystko co cenne notowalem:" koparkowy pod k i namiary, drewno pod d woda, kafelki, dach itd itp.Oczywiscie wszystko po to, zeby sie "gosia@" nie narazic, gdybym juz musial zapytac :wink:

To zart oczywiscie, ale gdzies tam w styczniu to pol godziny stracilem na czytaniu bezsensownych przepychanek slownych.

Aha. Od dwóch lat prenumeruje Muratora. ktorego w pewnej chwili przestalem czytac, bo jak sie nie budujesz lub nie jestes wybudowany to jest zbyt fachowy. I teraz mam pelno numerow jeszcze w folii. :lol:

 

Teraz konkrety. Po czytaniu doswiadczen niektorych z Was zdecydowalem o budowaniu z firma. ( najbardziej to bylem przerazony czytajac posty "Doroty_M" - trzymam za Ciebie kciuki, bo trafiasz na tak dziwne ekipy, ze utwierdzilo mnie to w przekonaniu o wynajeciu firmy). Bede mial wybudowany stan deweloperski. Czekam na wycene.(dom parterowy - 196 m2). Interesuje mnie wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Więźbę dachową zamawiam gotową w firmie Complex.

Narazie nie mogę nikogo jeszcze polecic, bo za wczesnie, ale bede sie odzywal. Dodam tylko, ze adaptacje robi mi autorka projektu, bo akurat jest z Gdanska.

Pozdrawiam

 

-marijo

 

 

WItam Mario

 

Zamierzam zacząć budowę na wiosnę przyszłego roku domu parterowego o podobnej wielkości jak twój.Czy mógłbyś mi podać namiary na firmy którym zleciłeś wykonanie kosztorysu i z którymi chciałbyś ewentualnie budować do stanu developerskiego.Mnie też interesuje taki sposób budowania.

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marijo. Na swoim przykładzie widzę, że budowa z firmą to dobry pomysł, szczególnie dla osób które mają dużo obowiązków zawodowych, nie zawsze są pod telefonem i generalnie to czas wolny mają póżnym wieczorem. Podstawa to dobra umowa i umówienie się na ryczałt tj. z góry na określoną kwotę. Ja już kończę, pradopodobnie przeprowdzka na początku listopada /o ile do tego czasu zrobią kanalizę/. Jeśli będziesz miał jakieś pytania, szukał dobrych firm /niestety trochę droższych od innych/ do wal śmiało. Generalnie jedna firma robiła u nas wszystko oprócz instalacji i kafelek. Okna, drzwi wewnętrzne i jedne zewnętrzne, bramę garażową również zamawialiśmy w jednej firmie. Mogę również polecić dobrego stolarza- robił nam drzwi zewnętrzne i teraz schody, no i dobrego fachowca od alarmów.

 

Witam Andrzej74.

 

Mam zamiar się budować na wiosnę 2008 w Chwaszczynie.Zastanawiam się nad wynajęciem firmy która zbuduje mi dom do stanu developerskiego.Nie mam zbyt wiele czasu aby biegać przy budowie i dlatego taki sposób budowy mnie interesuje.Czy mógłbyś mi polecić firmę z którą budowałeś i ewentualnie doradzić jak z taką firmą rozmawiać.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lsaganow widze,ze bedziemy sasiadami :p

W ktorym miejscu masz zamiar sie stawiac na Rewerendy?

 

Witam serdecznie.

 

Działeczkę pod budowę mam po prawej stronie ul Rewerendy tuż przed wiazdem w las w takiej fajnej wycince leśnej :p .W pobliżu mojej działki stoi już kilka fajnych domków.Chyba niedaleko stoi też twój dom (ten ze zdjęcia) albo mi się wydaje (czy to nie ten obok małego oczka wodnego?)tak napewno jesteśmy sąsiadami bo:na twoim blogu z budowy widzę swoją działkę w tle (1 zdjęcie - moja działką jest w wycince leśnej pomiedzy białym kontenerem a domem z czarnym dachem które widać na tym zdjęciu) Budowałeś z jakąś dobrą ekipą którą mógłbyś polecić?Widzę że zdecydowałeś się na pompę ciepła.Bardzo interesuje mnie taki sposób ogrzewania domu.Jakiego rodzaju jest to pompa (jakiego rodzaju zastosowałeś dolne nźródło) i czy żeczywiście to wychodzi tak drogo?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kier. budowy, czy możecie się wypowiedzieć kiedy konczy się jego rola przy budowie domu? Może to głupie pytanie, ale mój kierownik powiedział, że musi odebrać ławy, strop i konstrukcję dachu. Ale czy na tym koniec jego pracy? Czy już żadnego więcej wpisu w dzienniku nie musi umieszczać?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Gdy odda do PINB zawiadomienie o zakończeniu budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailor ro- a w tym składzie budowlanym w Leśniewie sprawdzałeś ceny?

 

jakis czas temu, robiłem małe rozeznanie,raczej ceny wyzsze niz np. w Almaresie,chociaż w tym składzie przy kościele np. bloczki betonowe były w dobrej cenie.na duzy plus tego składu przy głównej ulicy jest to że sasiedzi tam duzo kupowali,to po tygodniu było tak,że jak nie mieli kasy to ostawali towar na kreche a po tygodniu czy dwóch regulowali należność.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Buduję w Borkowie k/Straszyna zostało mi ok 130 szt. bloczków betonowych jak ktoś jest chętny to zapraszam.

694-454-057

 

Pozdrawiam wszystkich szalonych budowniczych- niech wam wiatr dobrej nadzieji ,pogody i zapasów finansowych sprzyja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Działeczkę pod budowę mam po prawej stronie ul Rewerendy tuż przed wiazdem w las w takiej fajnej wycince leśnej :p .W pobliżu mojej działki stoi już kilka fajnych domków.Chyba niedaleko stoi też twój dom (ten ze zdjęcia) albo mi się wydaje (czy to nie ten obok małego oczka wodnego?)tak napewno jesteśmy sąsiadami bo:na twoim blogu z budowy widzę swoją działkę w tle (1 zdjęcie - moja działką jest w wycince leśnej pomiedzy białym kontenerem a domem z czarnym dachem które widać na tym zdjęciu) Budowałeś z jakąś dobrą ekipą którą mógłbyś polecić?Widzę że zdecydowałeś się na pompę ciepła.Bardzo interesuje mnie taki sposób ogrzewania domu.Jakiego rodzaju jest to pompa (jakiego rodzaju zastosowałeś dolne nźródło) i czy żeczywiście to wychodzi tak drogo?

 

Pozdrawiam.

 

Dokladnie masz racje,to jest ten dom przy wodzie.

Coz,zapraszam na budowe ktoregos dnia,popoludnia to pogadamy.Teraz praktycznie codziennie jestem popoludniu na budowie,a zwlaszcza ze od jutra powinni lac posadzki.Jezeli jestes zainteresowany,podesle numer telefonu na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...