Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

dzięki Dominoz, dokumentację załatwiam już od dosyć dawna, dzisiaj składam wniosek o zgodę na budowę i chodzi mi właśnie o to, ile czasu trwało samo uzyskanie zgody, boję się, że w UM nie zdążą do wiosny :evil:

 

Do wiosny jeszcze kilka miesięcy, a skoro teraz składasz dokumenty do PnB, to muszą Ci je wydać w określonym przez prawo terminie. Zdążysz :) Nie ma innego wyjścia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam do was pytanie, gdzie w Gdańsku lub okolicach robia balustrady do schodów w stylu takim nowoczesnym, czyli metalowe z dodatkami.

Chodzi mi o cos w takim stylu

http://www.artdecor.pl/galerie/galeria2/img_21.JPG

 

Kolezanka ma taka identyczna i zakladali jej jakies 2mce temu, zaraz do niej zaesemesuje

 

Juz mam

"On stage" Kiełpino k/ Kartuz ul.Starowiejska 2 tel.6942295.

Podobno duzo tansi niz w Gdansku tyle ze terminy realizacji maja 3mczne bo robia na eksport. Ale super wykonane balustrady i wlasnie laczone z drewnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w lutym tego roku płaciłam za przyłącze wody 2.200 zł (robocizna, materiały, Pewik, licznik). Szybka, sprawnie - mimo, że w rowie melioracyjnym pełnym wody. Pan Marek pracował tak gługo, az skończył - podłączał jednoczesnie trzy działki - ok 14 godzin. Nie wiem, czy robi kanalizę. Marek Breza - 606-320-103 - jeden z najleprzych wykonawców na mojej budowie.

Marek - robi w zasadzie tylko wodę. Dodatkowo kładzie też elektrykę(ma uprawnienia), ale rozmawiałem z nim ostatnio i termin - luty/marzec. Tak, że popracuję sobie znów po nocach sam (też kładę czasami ;-)).

a jakby ktos potrzebował betoniarki to:

http://www.allegro.pl/item273046730_betoniarka_125_l_prawie_nowa_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu kupowałam bloczki u p. Kułakowskiego i byłam z nich jak też z podejścia tego pana do klienta bardzo zadowolona. Zadzwoniłam przywoził bloczki, czasami piach, polecił mi ludzi do wożenia piachu, zrobił nadproża o wielkości jaką chciałam. Żadnych problemów i wszystko w dobrej cenie.

A mogłabyś dać namiary na tych ludzi od wożenia piachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno, ale dla mnie B.ważne pytanie.

Deskowałem swoją więźbę, by pokryć ją papą, ale jak wiecie pogoda jest strasznie "barowa" więc deski są mokre. Czy mogę papę kłaść na te deski, dodam, że pokryłem je impregnatem Pomóżcie.

 

http://forum.muratordom.pl/mokre-deski-do-deskowania,t118439.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam nadzieje, ze będziecie w stanie mi pomoc i doradzic.. Oto sytuacja. Jest już pozwolenie na budowe, w większości kwity sa już załatwion, Majster dla nam swja wycene i teraz rozgladamy się za kredytem. Dostalismy pare ofert bankow z Expandera i wydawaloby się, ze jest ok. Mam jednak niezla zagwozdke z wypisanie szczegółowego kosztorysu budowy. Każdy bank sobie zyczy, aby uściślić wydatki, które poniesiemy w przyszłości: stan zerowy-geodeta, prace ziemne, lawy, fundamenty, stan surowy otwarty itd. I teraz wlasnie rodzi się pytanie: a skad mnie wiedziec ile pojdzie betonu na bloczki betonowe czy porotherm na sciany; nie wiem ile trzeba zamowic cementu, ponieważ nie mam dokładnego zestwienia materiałów. Nie wspominając już o tym, ze projektu instalacji np. elektrycznej jeszcze nie mam i nie wiem ile ta przyjemność kosztuje. Obawiam się sytuacji, ze rzeczoznawca z banku może mi caly kosztorys odrzucic, ponieważ wydatki wziąłem z Ksiezyca. Bo się po prostu nie znam.

Czy dawaliście swój projekt do kosztorysanta, aby pozniej wpisac wszystko na drukach bankowych? Oczywiście z lekka Gorka. Czy po prostu braliście czesc rzeczy Pi razy dzwi licząc na to, ze i tak dostaniecie kredyt?

Jak to było w waszym wypadku? Pomozcie, Plizzz

 

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam nadzieje, ze będziecie w stanie mi pomoc i doradzic.. Oto sytuacja. Jest już pozwolenie na budowe, w większości kwity sa już załatwion, Majster dla nam swja wycene i teraz rozgladamy się za kredytem. Dostalismy pare ofert bankow z Expandera i wydawaloby się, ze jest ok. Mam jednak niezla zagwozdke z wypisanie szczegółowego kosztorysu budowy. Każdy bank sobie zyczy, aby uściślić wydatki, które poniesiemy w przyszłości: stan zerowy-geodeta, prace ziemne, lawy, fundamenty, stan surowy otwarty itd. I teraz wlasnie rodzi się pytanie: a skad mnie wiedziec ile pojdzie betonu na bloczki betonowe czy porotherm na sciany; nie wiem ile trzeba zamowic cementu, ponieważ nie mam dokładnego zestwienia materiałów. Nie wspominając już o tym, ze projektu instalacji np. elektrycznej jeszcze nie mam i nie wiem ile ta przyjemność kosztuje. Obawiam się sytuacji, ze rzeczoznawca z banku może mi caly kosztorys odrzucic, ponieważ wydatki wziąłem z Ksiezyca. Bo się po prostu nie znam.

Czy dawaliście swój projekt do kosztorysanta, aby pozniej wpisac wszystko na drukach bankowych? Oczywiście z lekka Gorka. Czy po prostu braliście czesc rzeczy Pi razy dzwi licząc na to, ze i tak dostaniecie kredyt?

Jak to było w waszym wypadku? Pomozcie, Plizzz

 

Tomasz.

 

 

Ja zadzwoniłam do biura projektowego skąd kupiliśmy projekt,żeby przysłali nam wstępny kosztorys.Potem razem z kierownikiem budowy trochę go zawyżyliśmy a właściwie urealniliśmy (był z 2006) i oddaliśmy do banku.Jak na razie mimo podwyżek dajemy radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam nadzieje, ze będziecie w stanie mi pomoc i doradzic.. Oto sytuacja. Jest już pozwolenie na budowe, w większości kwity sa już załatwion, Majster dla nam swja wycene i teraz rozgladamy się za kredytem. Dostalismy pare ofert bankow z Expandera i wydawaloby się, ze jest ok. Mam jednak niezla zagwozdke z wypisanie szczegółowego kosztorysu budowy. Każdy bank sobie zyczy, aby uściślić wydatki, które poniesiemy w przyszłości: stan zerowy-geodeta, prace ziemne, lawy, fundamenty, stan surowy otwarty itd. I teraz wlasnie rodzi się pytanie: a skad mnie wiedziec ile pojdzie betonu na bloczki betonowe czy porotherm na sciany; nie wiem ile trzeba zamowic cementu, ponieważ nie mam dokładnego zestwienia materiałów. Nie wspominając już o tym, ze projektu instalacji np. elektrycznej jeszcze nie mam i nie wiem ile ta przyjemność kosztuje. Obawiam się sytuacji, ze rzeczoznawca z banku może mi caly kosztorys odrzucic, ponieważ wydatki wziąłem z Ksiezyca. Bo się po prostu nie znam.

Czy dawaliście swój projekt do kosztorysanta, aby pozniej wpisac wszystko na drukach bankowych? Oczywiście z lekka Gorka. Czy po prostu braliście czesc rzeczy Pi razy dzwi licząc na to, ze i tak dostaniecie kredyt?

Jak to było w waszym wypadku? Pomozcie, Plizzz

 

Tomasz.

 

Mój kosztorys nijak miał się do kosztorysu rzeczoznawcy z banku. Szczegółnie rozmieszyła mnie dokonana przez niego wycena działki oraz gotowego do zamieszkania budynku, rzeczoznawca bronił się tym, że w okolicy było nieiwiele tranzakcji i korzystał z cen z 2005 roku. Poiwedziałem mu, że jak znajdzie budynek do sprzedania w takiej cenie na jaką wycenił moją inwestycje to ja biorę go w ciemno i nie będe męczył się z budową. Ostatecznie mimo dużych różnic w jego wycenie a mojej otrzymaliśmy kredyt w takiej kwocie jakiej chcieliśmy, różnica w w/w kwotach zostsała rozpisana w kredycie jako zwrot poniesionych przez nas doychczasowych nakładów na budowę, co musieliśmy wykazać fakturami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...