Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tommi 14 Okna w Bertrandzie ( PVC) 6-8 tyg. a drewniane hohoho jakoś tak chyba z 3 miesiące z tego co pamiętam. Masz już dachóweczke o jaaa:) jakiej firmy i jaka? A greenline w ogole nie kojarze . my uderzalismy tylko do MDziadka i Avante, M&S i Bertrand i w tym ostatnim najbardziej mi sie spodobaly. w pozostałych wszedzie chcieli mi dac do tarasowych przewiązke a ja nie chcialam.

 

raffran udało się :) z pomocą ale udało. a upust wytargowaliśmy wg .Pana Henia najwiekszy z mozliwych 25 % i 4 % na bramę wiec juz powiedzila ze mu szkoda Pani ALiny z Rumii i o wiecej nie walczy :wink:

Zosia i Jurek i jak wynaleźliście już coś?zajrzeliście na białą listę?

 

no dobrze dzieci spacyfikowane, pora na dalsze świąteczne krzątanie.

Czy ktoś kto jest na bieżąco teraz tutaj może mi podpowiedzieć czy jest nas sporo takich na podobnym etapie ( czyli wykańczanie, zrobiony stan surowy)?

caly czas mam jeszcze te 20 stronek do przeczytania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już dachóweczke o jaaa:) jakiej firmy i jaka?

 

dachówa to brass celtycka cementowa. zakupiona Tartak Sulęczyno i równierz tamtejsza ekipa ciesielka i dekarstwo . poecam jak do tej pory najlepsza ekipa !! bez problemu na termin i bez marudzenia.

 

co do okien to biorę pcv obustronny kolor , profil 70 mm szyby 3 warstwy U =0,7W

Greenline to marka KBE i profine . Niemieckie produkty , naprawdę solidna robota. http://www.oknagreenline.pl/

jak do tej pory to wgrywają i chyba nie szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam i napiszę wieczorem

 

Będę wdzieczna :D

 

Jeszcze mieszkam w kartonach i dopiero znalazłam

 

Dokumenty potrzebne do odbioru budynku:

1. Oryginał dziennika budowy

2. Oświadczenie kierownika budowy:

a. o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę

b. o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy

3. inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza obiektu

4. Protokół lub potwierdzenie odbioru przyłącza instalacji wodociągowej

5. Protokół lub potwierdzenie odbioru przyłącza instalacji kanalizacyjnej

6. Protokół lub potwierdzenie odbioru przyłącza instalacji elektrycznej

a. zaświadczenie o przyłączeniu do sieci elektrycznej z firmy ENERGA

7. Protokół lub potwierdzenie odbioru przyłącza instalacji elektrycznej

a. podpisany przez uprawnionego elektryka

b. jednoznacznie potwierdzający, że instalacja elektryczna wew. obiektu jest wykonana poprawnie

8. Protokół sprawdzenia przewodów kominowych podpisany przez mistrza kominiarskiego

 

Do wglądu:

pozwolenie na budowę

zatwierdzony projekt budowlany

 

No i dokumenty odnośnie przyłącza gazowego.

Jeżeli masz gaz oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już dachóweczke o jaaa:) jakiej firmy i jaka?

 

dachówa to brass celtycka cementowa. zakupiona Tartak Sulęczyno i równierz tamtejsza ekipa ciesielka i dekarstwo . poecam jak do tej pory najlepsza ekipa !! bez problemu na termin i bez marudzenia.

 

co do okien to biorę pcv obustronny kolor , profil 70 mm szyby 3 warstwy U =0,7W

Greenline to marka KBE i profine . Niemieckie produkty , naprawdę solidna robota. http://www.oknagreenline.pl/

jak do tej pory to wgrywają i chyba nie szukam dalej

 

Ja mam zamowione profil KBE z Wilke&Wilke produkcja w Małkowie k/Żukowa, a okucia Windhaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pozostałych wszedzie chcieli mi dac do tarasowych przewiązke a ja nie chcialam.

 

hmm ja mam tak samo, ale z tego co wiem moze być problem przy odbiorze, jak się trafi na wizytację . przepisy bud, są jednoznaczne.

 

Ja mam zamowione profil KBE z Wilke&Wilke produkcja w Małkowie k/Żukowa, a okucia Windhaus

 

KBE to to samo tylko green jest bez ołowiu czy jak tam wolą, co do wyboru sprzedawcy wycene robią mi w stoisky w praktiker - na kołobrzeskiej zobaczę i porównam w wilke (dzis tam byłem) pierwszy temat oczekiwanie na okna wilke min 8 tyg. praktiker - punkt z oknami . po świętach max 3 tyg. jutro poznam róznice cenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pozostałych wszedzie chcieli mi dac do tarasowych przewiązke a ja nie chcialam.

 

hmm ja mam tak samo, ale z tego co wiem moze być problem przy odbiorze, jak się trafi na wizytację . przepisy bud, są jednoznaczne.

 

 

 

Hey

 

Czy przewiązka to to samo co słupek stały??I w takim układzie,co mówią przepisy na ten temat??Czy jeśli chce zainstalować drzwi balkonowe dwuskrzydłowe,bez słupka pionowego to jest to niezgodne z przepisami??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hey

 

Czy przewiązka to to samo co słupek stały??I w takim układzie,co mówią przepisy na ten temat??Czy jeśli chce zainstalować drzwi balkonowe dwuskrzydłowe,bez słupka pionowego to jest to niezgodne z przepisami??

pozdrawiam

 

Przewiazka to poprzeczka ale pozioma,takie powiedzmy wzmocnienie ramy drzwi balkonowych.

Nie wyobrazam sobie dwuskrzydlowych drzwi balkonowych ze stalym slupkiem,to sie robi ze slupkiem ruchomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

Potrzebuję pomocy-nasz wykonawca,który miał zaczynać od marca budowę zrezygnował .

I teraz zostałem bez wykonawcy. :evil:

 

W związku z tym pilnie poszukuję firmy,która wybuduje mi dobrze dom od fundamentów po instalacje i tynki za rozsądne pieniądze(typową wykończeniówkę zrobię sam).

Jezeli zna ktoś z Was taką firmę to proszę o podanie namiarów.

 

MaWi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pozostałych wszedzie chcieli mi dac do tarasowych przewiązke a ja nie chcialam.

 

hmm ja mam tak samo, ale z tego co wiem moze być problem przy odbiorze, jak się trafi na wizytację . przepisy bud, są jednoznaczne.

 

Ja mam zamowione profil KBE z Wilke&Wilke produkcja w Małkowie k/Żukowa, a okucia Windhaus

 

KBE to to samo tylko green jest bez ołowiu czy jak tam wolą, co do wyboru sprzedawcy wycene robią mi w stoisky w praktiker - na kołobrzeskiej zobaczę i porównam w wilke (dzis tam byłem) pierwszy temat oczekiwanie na okna wilke min 8 tyg. praktiker - punkt z oknami . po świętach max 3 tyg. jutro poznam róznice cenowe.

 

Ja wlasnie w poniedzialek podpisalam zamowienie z Wilke - koniec stycznia, czyli 5-6 tyg, okno z lukiem - 8tyg. U mnie wyszlo 14 tys za calosc ze szprosem, kluczykami w klamkach i stopniowanym uchylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem wycenę (best-windows) punkt praktiker. no jest taniej o jakieś 10% mam tego sporo i cena ustalona wstępnie - ale wychodzi taniej. ilość spora i cena spora 30400 . ale profil 70 mm szyba potrójna K=0,7 kolor obustronny. jakby to okroić do bieli , zwykłej szyby , i profilu mniejszego to połowa :p

to mój profil tylko szyba inna , i kolor. aha pcv okna w brązie, nie białe, kolor oleiny i ramy jest bardzo zbliżony , jest to ważne przy zadrapaniach - poprostu nie wyłazi plastik! 8)

http://anix.at/images3/balance2.jpg

 

Ja wlasnie w poniedzialek podpisalam zamowienie z Wilke - koniec stycznia, czyli 5-6 tyg, okno z lukiem - 8tyg. U mnie wyszlo 14 tys za calosc ze szprosem, kluczykami w klamkach i stopniowanym uchylem

 

heh to dlatego ja dostałem taki orientacyjny termin po tobie 4 tygodnie :) nie wyrabiają się :lol: cos w tym jest ps: byłem wczoraj po południu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Wszystkiego najlepszego,zdrowych wesołych Świąt Bozego Narodzenia a także wszystkiego najlepszego Nowym 2008 roku.

 

 

 

A przy okazji ponawiam temat STEMPLE NA SPRZEDAŻ dos przedania około 140 sztuk stempelków,bardzo solidne(grube),co można zobaczyć na zdjęciach w moim dzienniku.Stemple były raz użyte.Długość od 240-290.Cena 4.5 zł ale możemy ponegocjować.Odbiór własny z Leśniewa(10 km do Wejherowa) kier. Piaśnica.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Wszystkiego najlepszego,zdrowych wesołych Świąt Bozego Narodzenia a także wszystkiego najlepszego Nowym 2008 roku.

 

 

 

A przy okazji ponawiam temat STEMPLE NA SPRZEDAŻ dos przedania około 140 sztuk stempelków,bardzo solidne(grube),co można zobaczyć na zdjęciach w moim dzienniku.Stemple były raz użyte.Długość od 240-290.Cena 4.5 zł ale możemy ponegocjować.Odbiór własny z Leśniewa(10 km do Wejherowa) kier. Piaśnica.

 

Pozdrawiam

 

 

Witam wszystkich.

 

Ja rowniez dolaczam sie do zyczen swiatecznych dla wszystkich wytrwakych, ktorzy pragna zbudowac dla siebie kawalek wlasnego kata, mimo przeciwienstw i klopotow.

Zycze wszystkim Swiat spedzonych w rodzinnej, cieplej i niezapomnianej atmosferze, mnostwa prezentow, a przedew szystkim zdrowia.

 

Pozdrawiam

 

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...