Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Taaa... tyle, że to właśnie ja ze swoją niewiedzą muszę zadecydować, czy ta ekipa jest dobra czy nie :-)

 

Hej,

 

1. Poproś ekipę o referencje (namiary) na ludzi,

którym już coś budowali (najlepiej w "pobliżu" i podobny zakres).

2. Podzwoń i popytaj - czy są zadowoleni, czy były jakieś problemy z ekipą.

3. Pojedź i zobacz, jak te "dzieła" wyglądają.

4. Spisz precyzyjną umowę. Umowę powinien przeczytać prawnik (!)

5. Załącznikiem powinien być harmonogram robót z dokładnymi datami (!).

 

Ja na własnej skórze się przekonałem,

że źle skonstruowana umowa mści się okrutnie...

 

Na koniec rada ode mnie - jeśli przejdzie Ci kiedykolwiek przez myśl,

czy przypadkiem nie wyrzucić ekipy z budowy, to wyrzucaj i się nie zastanawiaj.

Nie "przyklepuj" i nie idź na ustępstwa. Chodzi o Twoje pieniądze.

Mnie ten błąd dużo nerwów i czasu kosztował.

 

Będzie dobrze !

:)

---

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość It****

Witajcie w Nowym Roku.

Zapytam - czy ktoś miałby sprawdzoną ekipę do postawienia ściany elewacyjnej z cegły silikatowej (no i ocieplenia) ? Zależy mi na takich, co nie robią tego pierwszy raz 8)

pozdrawiam[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych w Trojmiescie i okolicach. Chcielibysmy dolączyc do trojmiejskiego forum.

Jestesmy na etapie zalatwiania pozdolenia na budowę i poszukiwan wykonawców.

Proszę bardzo o podanie namiarów na ekipe do budowy piwnicy. Chcielibysmy ruszyc z budowa marzec-kwiecien- kiedy tylko da sie robic wykopy. Budowa w Gdyni. Nasz domek bedzie drewniany i do częsci drewnianej wykonawcę juz znalezlismy.

Poszukujemy takze kierownika budowy z prawdziwego zdarzenia.

Bardzo prosze o informacje na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie, na które być może była już odpowiedź na tym forum.

Gdzie udać się ico zrobić, zeby miasto zechciało wybuować droge. Nie mam tutaj oczywiście na myśli alei lipowej wyłożonej cud urody kostką brukową itp a raczej zwykłe jumba. Mam działkę z której wyjazd jest pod górkę i niestety, jest to mega problem. Kiedy ją kupowaliśmy, niikt obok nas nie budował się, teraz droga jest tak zajeżdżona, że samochodem nie zjade, nie mówiac o wyjechaniu. Zieleń powiedziała, że gmina czyli Gdańsk, zobligował ją do odśnieżania i utrzymywania w czystości, ale tylko wtedy, kiedy będzie tam droga, a Miasto uważa, ze powinniśmy sami sobie drogę wybudować i miastu przekazać. Czasem to mi ręce opadają. Mam wybudować jezdnię, z chodnikami, kanalizacją deszczową. Zastanawiam sie, czy nie pociągnąć jeszcze torów tramwajowych...

 

Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenia lub wiedzę w tym zakresie, to bardzo poproszę.

 

pzdr

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jak myślicie: będzie boom cenowy na wiosnę - tak jak w zeszłym roku ?

Mając w perspektywie ocieplanie poddasza, ciekaw jestem Waszych opinii.

:)

 

Pozdrawiam,

marcin

 

Wszystko jest możliwe. W sumie ceny wszytskiego idą w góre, więc trzeba liczyć się i z takimi podważkami......na nasze nieszczęście :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie straszcie :roll: czegoś takiego jak w zeszłym roku mam nadzieję,że nie będzie trąbią wszedzie ze rynek mieszkaniowy się ustabilizował to może nie będzie takiego koszmaru ...

co do drogi i kogos od silikatów na zewn, a także kier. budowy nie pomogę .

Aha ja naszego wykonawce miałam z polecenia widzialam jego prace i nawet sie chwili nie zastanawialam:) a też niestety na budowaniu sie nie znam mimo ze skończyłam budownictwo na PG ..ale morskie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

zaczyna się, oj, powoli zaczyna się.. co?... budowa, czyli... droga przez mękę :wink: ... Tak, chyba nie mam co do tego żadnych złudzeń (bazując na doświadczeniu innych... na razie :) )

 

Mimo to.. poszukuję ekipy/firmy do budowy stanu surowego otwartego (lub wiecej) - termin druga połowa tego roku/jesień; lokalizacja Kolbudy; projekt indywidualny (dom z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony; projekt lada dzień opuści deski kreślarskie)

 

Może znajdzie się ktoś, kto buduje z dobrą/sprawdzoną ekipą/firmą, którą może polecić i wie, że nie mają jeszcze zajętych terminów na drugą połowę roku? A może jest już zbyt późno, aby znaleźć kogoś solidnego na ten termin?

Będę wdzięczny za wszelkie namiary.

 

Pozdrawiam, Zbigg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dołączam do grupy trójmiejskiej.

Mam działkę i chcę się budować, kiedyś, może za rok, może dwa.

Cały czas myślę i szukam projketów, sama nie mogę zdecydować się na jakiś, dlatego coraz częściej myślę o indywidualnym.

Działkę mam w Wejherowie.

Mam od razu kilka pytań.

1. Czy ktoś cos wie na temat jakiegoś sprawdzonego, fajnego architekta, który zaprojektuje mi domek jaki chcę, który zrobi wszystko tak jak powinno być

2. Mam działkę na której nic nie ma, od czego zacząć, zaznaczam, że plan zagospodarowania jest, ale czy najpierw powinnam mieć przyłącza czy projekt, czytałam, że nie dadzą przyłączy jak nie mam projektu

 

jestem w tym całkiem zielona i strasznie się boję to zacząć, nie mam żadnej wizji co zrobić najpierw co później

czy ktoś mógłby mi to jakoś tak "po normalnemu" wyjaśnic co po kolei mam zrobić, by np. w przyszłym roku się budowaać

dodam też, że obok nas nikt się jeszcze nie buduje, stoi łyse pole, choć woda jest i prąd też, ale kilkadziesiąt metrów dalej

 

pozdrawiam i czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monikaa13 jak chcesz architekta z Lęborka to mogę podpowiedzieć ale czy to nie za daleko ?

Jak będziesz chciała budować, to odezwij się. Mój mąż sporo rzeczy sam robi i w wielu sprawach jest wprost expertem - na pewno doradzi, pomoże.... jak zresztą ogromnej rzeszy już ludzi.

Jakby co to pisz na priv lub GG 7737796.

 

Co do innych Twoich pytań.... najpierw musisz mieć przyłącze. To warunek byś mogła dalej działać.

 

Pozdrawiam słonecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...