Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam prosze napiszcie ile trwa zalatwianie zgody na budowe domu w kOleczkowie (gmina Szemud) - mam narazie tylko warunki przylacza energi i wodne , ale niewiem na kiedy zalatwiac ekipe jesli takowa znajde -(Czy macie jakies sprawdzone w poblizu i jakie sa ceny) ,pozatym mam na dzialce jakies oznaczenia archeologiczne i co z nimi musze robic jakie wykopy , bo z gminy mam podane ze dzialka z przenaczenie na zabudowe jednorodzinna....pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze napiszcie ile trwa zalatwianie zgody na budowe domu w kOleczkowie (gmina Szemud) - mam narazie tylko warunki przylacza energi i wodne , ale niewiem na kiedy zalatwiac ekipe jesli takowa znajde -(Czy macie jakies sprawdzone w poblizu i jakie sa ceny) ,pozatym mam na dzialce jakies oznaczenia archeologiczne i co z nimi musze robic jakie wykopy , bo z gminy mam podane ze dzialka z przenaczenie na zabudowe jednorodzinna....pozdrawiam

proponuje najpierw sprawdzic czy przez twoja dzialke nie przebiega zaden z wariantow trasy S6 .,,, zanim zaczniesz pisac o pozwolenie na budowe sprawdzilabym to na twoim miejscu. Mnie nikt nie ostrzegal w zeszlym roku i teraz mam duzy problem.

 

pozdrawiam

 

ps.czeka sie ok 3 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś sprawdzoną firmę projektującą i/lub instalującą wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła czyli rekuperatory z Gdańska/Trójmiasta bądź okolic? Niestety mało sie o tym u nas pisze.

Może niektórzy mają już jakieś doświadczenia z użytkowania?

Muszę coś pilnie wymyślić bo zalewanie stropu tuż, tuż...a dziury odpowiednie bym zostawił....

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Dopisuję się do grupy bo na wiosnę zaczynamy z budową - Kozi Góra.

Projekt to GRACJAN

Mam nadzieję że dzięki wam budowa minie łatwiej i przyjemniej... 8)

Pozdrawiam

Sławek

 

Kozia Góra to w bok od Polmewa?

 

hej,

ja również z tych okolic, zaczynam na wiosnę w Klonowie

pzdr Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś sprawdzoną firmę projektującą i/lub instalującą wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła czyli rekuperatory z Gdańska/Trójmiasta bądź okolic? Niestety mało sie o tym u nas pisze.

Może niektórzy mają już jakieś doświadczenia z użytkowania?

Muszę coś pilnie wymyślić bo zalewanie stropu tuż, tuż...a dziury odpowiednie bym zostawił....

pozdrawiam

Jacek

Cześć,

Mi projekt wykonała firma współpracująca z http://www.rekuperatory.pl

Na razie nie mam jeszcze realizacji, zaczynają wykonywać I etap za 2 tygodnie.

Dareki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś sprawdzoną firmę projektującą i/lub instalującą wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła czyli rekuperatory z Gdańska/Trójmiasta bądź okolic? Niestety mało sie o tym u nas pisze.

Może niektórzy mają już jakieś doświadczenia z użytkowania?

Muszę coś pilnie wymyślić bo zalewanie stropu tuż, tuż...a dziury odpowiednie bym zostawił....

pozdrawiam

Jacek

Cześć,

Mi projekt wykonała firma współpracująca z http://www.rekuperatory.pl

Na razie nie mam jeszcze realizacji, zaczynają wykonywać I etap za 2 tygodnie.

Dareki

 

Darek a mógłbyś podzielić się namiarami tej firmy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby zostawiać otworów na kanały went. mech. U mnie budowlańcy (wg projektu) zostawili tak, że jeden kanał znalazł się na tarasie ;-) Tak naprawdę kucie dziur w nawet bardzo dobrze uzbrojonym stropie (taki właśnie mam) nie jest problemem. Także nie martw się o otwory, bo jeśli zrobisz je tam, gdzie później wolałbyś widzieć np. jakiś mebel, to będziesz miał kłopot z bezpiecznym zalaniem owych otworów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja dopiero zaczynam, więc kieruje pytanie do bardziej doświadczonych - gdzie najlepiej zaopatrywać się w materiały budowlane w naszej okolicy? mam już część materiałów, które kupiłam na pocz. stycznia w JAZ- BUD-zie w Pruszczu (na razie wygląda, że sa solidni, a wówczas mieli najlepszą cenę na pustaki), ale muszę kupować dalej bo ceny rosną i szukam pewnych i tanich miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, dobrze wiedziec, wtedy akurat mieli dobrą cenę, kupiliśmy gazobeton za 10. kiedy przykładowo u Patoki nie mieli wogóle i powiedziano nam, że jak będzie to za ok. 12zł, a w in. hurtowni z Kartuz (nie pamiętam już nazwy) chcieli 12,50zł

a stal gdzie kupiliście, bo my zastanawiamy się czy jest możliwość prosto z Centrostali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś sprawdzoną firmę projektującą i/lub instalującą wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła czyli rekuperatory z Gdańska/Trójmiasta bądź okolic? Niestety mało sie o tym u nas pisze.

Może niektórzy mają już jakieś doświadczenia z użytkowania?

Muszę coś pilnie wymyślić bo zalewanie stropu tuż, tuż...a dziury odpowiednie bym zostawił....

pozdrawiam

Jacek

Cześć,

Mi projekt wykonała firma współpracująca z http://www.rekuperatory.pl

Na razie nie mam jeszcze realizacji, zaczynają wykonywać I etap za 2 tygodnie.

Dareki

 

Darek, mysle ze to firma "rekuperatory pomorze"?

Szukam też jakiejś alternatywy do nich. Jednak na naszym terenie cos posucha takich firm albo nie mogę ich namierzyć.

 

KAMUS

nie rozumiem, jak mógł się znaleźć na tarasie. Przeciez to ewidenty błąd projektówy. U mnie łatwo bym go znalazł, ale budowa budowie nie równa.

U mnie nie ma dużo przejść, ale od tego "którędy" zależy bardzo dużo - długość przewodów, ilość rozgałęzień, spadki ciśnień. Wole to zobaczyć przed niż po. Bo jak zawsze decyzja zależy od Inwestora.

A Inwestor ... też człowiek... mylić się może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, dobrze wiedziec, wtedy akurat mieli dobrą cenę, kupiliśmy gazobeton za 10. kiedy przykładowo u Patoki nie mieli wogóle i powiedziano nam, że jak będzie to za ok. 12zł, a w in. hurtowni z Kartuz (nie pamiętam już nazwy) chcieli 12,50zł

a stal gdzie kupiliście, bo my zastanawiamy się czy jest możliwość prosto z Centrostali

 

Centrostal Kokoszki-tylko transport liczą osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, dobrze wiedziec, wtedy akurat mieli dobrą cenę, kupiliśmy gazobeton za 10. kiedy przykładowo u Patoki nie mieli wogóle i powiedziano nam, że jak będzie to za ok. 12zł, a w in. hurtowni z Kartuz (nie pamiętam już nazwy) chcieli 12,50zł

a stal gdzie kupiliście, bo my zastanawiamy się czy jest możliwość prosto z Centrostali

 

A zagwarantowali Ci termin dostawy. Bo jak ja tam byłem to na tyle mentnie tłumaczyli jak to bedzie z dostawą że wolałem kupić Porotherm w Brokerze i mieć pewność że go mi dowiozą. Kupowałem po 7,05 brutto. Klonowo Dolne czy Górne?

 

a kto w tym roku składał wniosek o pozwolenie do starostwa w pruszczu, zastanawiam się ile teraz się czeka,

ja na odbiór papierów od architekta jestem umówiona na jutro i wtedy chcemy jak najszybciej złożyć je w pruszczu ale nie wiem ile będę jeszcze czekac

 

my składaliśmy na początku grudnia i odebraliśmy 28 grudnia 2007, ale podobno teraz tam jest sajgon i terminy dochodzą do 4 miesięcy (nie wiem czy tak jest czy to tylko plotki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...