Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

dzieki za odpow. szejens,

 

co do dostawy w JAZ-BUDzie to podpisaliśmy umowę i ma nadziję, że się z niej wywiążą, ale po tym co tu piszą, to zaczynam sie obawiac...

no cóż to spoko kasy...

trochę mnie zmartwiłeś w sprawie tego wniosku...

a ten BROKER - słowni są?

 

co do Twojego pytania - Klonowo znajduje się koło Przywidza, a ty gdzie budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzieki za odpow. szejens,

 

co do dostawy w JAZ-BUDzie to podpisaliśmy umowę i ma nadziję, że się z niej wywiążą, ale po tym co tu piszą, to zaczynam sie obawiac...

no cóż to spoko kasy...

trochę mnie zmartwiłeś w sprawie tego wniosku...

a ten BROKER - słowni są?

 

co do Twojego pytania - Klonowo znajduje się koło Przywidza, a ty gdzie budujesz?

 

Z wnioskiem to tylko powtarzam plotki tak jak napisałem nie wiem czy tak jest faktycznie. Co do Brokera to nie wiem czy są słowni ale różnica polegała na tym że w Brokerze zapłaciłem dostałem fakturę i podpisałm umowę na depozyt i Porotherm fizycznie leży i czeka , a w Jazbudzie chcieli dać mi fakturę proforma bo nie mieli pokrycia w materiale na stanie, żeby mi go normalnie sprzedać więc tak naprawde proponowali mi zakup Inflantów. My jak dobrze pójdzie to w poniedziałek zaczynamy budowę w Hucie Górnej.

A ty w Klonowie Górnym czy Dolnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, to niedaleko

Piękne okolice prawda?

 

ja w Klonowie Dolnym

a na JAZ- BUD będę uważać, dzięki za info

my tak późno składamy wniosek bo mieliśmy problemy z architektem, strasznie się opóźniał - wogóle mamy jakiegoś pecha z tą budową, człowiek się stara a tu kłody pod nogi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAMUS

nie rozumiem, jak mógł się znaleźć na tarasie. Przeciez to ewidenty błąd projektówy. U mnie łatwo bym go znalazł, ale budowa budowie nie równa.

U mnie nie ma dużo przejść, ale od tego "którędy" zależy bardzo dużo - długość przewodów, ilość rozgałęzień, spadki ciśnień. Wole to zobaczyć przed niż po. Bo jak zawsze decyzja zależy od Inwestora.

A Inwestor ... też człowiek... mylić się może

 

Niestety, tak się zdarza... Mamy znacznie więcej błędów na budowie i mnóstwo siwych włosów na głowie, ale na szczęście jakoś z części wybrnęliśmy, a z drugą częścią się pogodziliśmy...

Mnie przed budową wydawało się, że mam wszystko zaplanowane i poukładane i że wszystko będzie super. A eraz? Mam dom węższy o 40 cm. Nie wpadłam na to, żeby mierzyć każde pomieszczenie na etapie ścian głównych. A brak tych 40 cm wyszedł przy stawianiu więźby, potem przy ścianach działowych. A uwierz mi, że nie było tego widać. To jeden z wielu kwiatków.

Także nie dziw się, że otwór wentylacyjny na tarasie nie zrobił na mnie większego wrażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja dopiero zaczynam, więc kieruje pytanie do bardziej doświadczonych - gdzie najlepiej zaopatrywać się w materiały budowlane w naszej okolicy? mam już część materiałów, które kupiłam na pocz. stycznia w JAZ- BUD-zie w Pruszczu (na razie wygląda, że sa solidni, a wówczas mieli najlepszą cenę na pustaki), ale muszę kupować dalej bo ceny rosną i szukam pewnych i tanich miejsc

_________________

 

 

Witam! My kupowaliszmy prawie wszystko z hurtowni GROBLA,sa w Gdansku na pszeciwko Opla na Elblaskiej.Pozdrawiam. cenowo bylo Ok 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do JAZ-BUD-u to CMyK bardzo sobie chwalił współpracę z Nimi.

Znam też jeszcze dwie osoby, które brały tam materiały i nie narzekały, więc pewnie nie jest tak źle.

Ja stal brałem z Pruszcza - hurtownia Rolstal. Ich wycena razem z transportem była niższa od cen które dostałem w Centrostalu.

Co do Starostwa w Pruszczu, to na pewno nie wyrabiają się w geodezji, bo zwolniło się im parę osób.

Jak to wygląda z wydaniem pozwolenia na budowę, to nie wiem, ale byłem tam jakiś miesiąc temu i całkiem sporo nowych osób widziałem, więc może nie będzie tak strasznie.

Głowa do góry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ceny te same co w Gdansku, za 10m3 7600brutto, trzeba liczyc podlaczenie, wychodzi ponad 10tys. - najtansza oferta 10,5tys Promer Troche drogo :-? Juz sie zdecydowalismy na zbiornik betonowy, ale to jest po prostu komedia ze nawet za betonowe szambo w Trojmiescie z transportem, podlaczeniem chca 10tys. Jeden gosc nam zaspiewal 15tys - za robocizne 7tys! Zadzwonilam do firmy z Radomia. Nie wiem dlaczego Radom wlasnie jest zaglebiem szamb, chyba 5 firm sie oglasza w necie i firmy ogolnopolskie. Chyba bardziej oplaca mi sie zamowic szambo betonowe z Radomia(nawet nie wiem ile to km, na pewno ponad 500) za ok 2500netto plus przewoz i osadzenie zbiornika za 1500zl, pozostaje w moim zakresie koparka i przylacze do budynku. A z tym sie nie orientowalam czy to mi moze wykonac hydraulik.

 

Jakbyscie mieli namiary na firme ktora produkuje i zaklada szamba betonowe to bardzo chetnie.

 

W Szemudzie jest sklep hydrauliczny gdzie sprzedają szamba z Radomia właśnie 10m3 wychodzi z podłączeniem koparą itd ok 5tys. zł. Niestety nie mam telefonu do nich. Oczywiście dają atest.

 

Właśnie zakupiłam szambo 10m3 z żywic poliestrowych za 4600 netto, przyjedzie dopiero w sobotę ale myślę, że cena jest bardzo konkurencyjna. W Gdańsku na Narwickiej za takie chcieli 7600 netto, czy nawet więcej:o Dla zainteresowanych podaję namiary: Arkadiusz Młyński FHP"MARO" Stara Kiszewa tel:0-602-470-995. Od marca ceny mają się zmienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś sprawdzoną firmę projektującą i/lub instalującą wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła czyli rekuperatory z Gdańska/Trójmiasta bądź okolic? Niestety mało sie o tym u nas pisze.

Może niektórzy mają już jakieś doświadczenia z użytkowania?

Muszę coś pilnie wymyślić bo zalewanie stropu tuż, tuż...a dziury odpowiednie bym zostawił....

pozdrawiam

Jacek

Zapytaj "Dorota_M" - z Gdańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś sprawdzoną firmę projektującą i/lub instalującą wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła czyli rekuperatory z Gdańska/Trójmiasta bądź okolic? Niestety mało sie o tym u nas pisze.

Może niektórzy mają już jakieś doświadczenia z użytkowania?

Muszę coś pilnie wymyślić bo zalewanie stropu tuż, tuż...a dziury odpowiednie bym zostawił....

pozdrawiam

Jacek

Zapytaj "Dorota_M" - z Gdańska.

 

Ja mam firme od rekueperatora i wentylacji, polecona, jutro zaczynaja dzialac Rekuperator MistralDuo300 i wentylacja i proste GWC za 11800 - cena uzgodniona w pazdzierniku. tel 502058992.

Dostalam wycene z rekuperatory pomorze na 19000 i 17000 i chyba z firmy Logano na 12tys ale taki bardzo prosty rekuperator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość It****
Darek, mysle ze to firma "rekuperatory pomorze"?

Szukam też jakiejś alternatywy do nich. Jednak na naszym terenie cos posucha takich firm albo nie mogę ich namierzyć.

 

Hej

Ja w zeszłym roku wyceniałam instalację w :

- Alucolor Sp. z o.o. http://www.heatex.pl [email protected]

- Awo, [email protected], Tomasz Heppner 604-242-690

- Dospel, (namiarów nie znalazłam)

no i rekuperatory.pl Pomorze - Pan Michał Gołuch

Zdecydowaliśmy się ostatecznie na rekuperatory.pl, od nich była najlepsza oferta, no i sprawdzona. Jeszcze nie robiliśmy instalacji więc z doświadczenia nic nie podpowiem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze budowy ruszyły pełna parą :D W sumie pogoda dopisuje to po co ja marnować :lol:

Trikot - jak sprawa pilna to poszukaj we wcześniejszych postach lub w dziale, gdzie poleca się takie ekipy. To zawsze szybsze informacja a w między czasie można czekać na czyjąś radę. ja niestety takowej nie udzielę - sprawdzony fachowiec .... wyjechał do Irlandii. :( :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Dopisuję się do grupy bo na wiosnę zaczynamy z budową - Kozi Góra.

Projekt to GRACJAN

Mam nadzieję że dzięki wam budowa minie łatwiej i przyjemniej... 8)

Pozdrawiam

Sławek

 

Kozia Góra to w bok od Polmewa?

 

Witamy, zastanawiamy sie nad projektem Gracjan, brakuje nam informacji co do kosztow budowy? Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...