Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam trójmiejskich Forumowiczów,

Dzisiaj pomyślałem sobie, że nie będę dłużej podglądał zza firanki i się zarejestruję. No i jestem :D

Planujemy budowę w Bielkówku koło Lublewa. Projekt dopiero się robi więc pewnie ruszymy w wakacje. Na razie studiowanie Forum, castingi na ekipę, liczenie kasy i przymiarki do zakupów materiałów.

Pozdrawiam wszystkich z okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

czy ktos wie co moze byc powodem zmiany koloru fugi na kominie?

Trzy dni temu skonczylismy kominy z cegly klinkierowej pelnej,spoiny wypelnilismy ciemno brazowa zaprawa do klinkieru,a dzisiaj.........fuga jest biala :cry:

Czy to normalne(nie chodzi mi o partaczenie roboty przez wykonawcow),czy to przejsciowe,co z tym mozna(trzeba) zrobic?

Poradzcie prosze

 

A jakiej zaprawy używaliscie do murowania klinkieru,czy przypadkiem nie zwykłej cem.-wap??Bo jesli tak,to to mozebyc przyczyna,wapno wychodzi z zaprawy.do klinkieru jest podobno jakas specjalna.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktos wie co moze byc powodem zmiany koloru fugi na kominie?

Trzy dni temu skonczylismy kominy z cegly klinkierowej pelnej,spoiny wypelnilismy ciemno brazowa zaprawa do klinkieru,a dzisiaj.........fuga jest biala :cry:

Czy to normalne(nie chodzi mi o partaczenie roboty przez wykonawcow),czy to przejsciowe,co z tym mozna(trzeba) zrobic?

Poradzcie prosze

 

Nie wiem co może być powodem, ale to są tzw. wykwity. Powinny zniknąć po kilku dniach. U nas też tak było.Na środku do impregnacji widniała informacja, że takie wykwity będą i że same znikną. Tak też się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamierzam wybudowac Dom W zwiazku z tym poszukuje ekipy. Rozwazam Firmę NORTH – BUD z LUZINA reprezentowaną przez Panów Artur Czylkowski i Daniel Selonke: . Czy mial ktos z Szanownych Forumowiczów coś z tą Firmą lub z tymi Panami do czynienia . Będę wdzięczny za wszelkie opinie!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję rozpocząć w kwietniu budowę. Czy ktoś mógłby polecić ekipę do postawienia stanu surowego? Wiem że to trochę późno na szukanie ale z tego co słyszałem czasem niektórym ekipom wypadają niektóre roboty i zwalnia się termin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej poszukiwał wykonawcę przyłącza wody i ew. kanalizy w Trójmieście: polecam firmę INS-BEN z ul. Kartuskiej. Co prawda u mnie dopiero zaczęli, ale do tej pory właściciel podszedł bardzo profesionalnie (wycena pisemna, podpisane zlecenie - z własnej inicjatywy wykonawcy, zwracał uwagę na wszelkie uzgodnienia, pomógł przebrnąć przez ZDiZ, itp.) i mam nadzieję, że tak będzie do końca. Właściciel - Pan Bernard Czerniewicz, tel. 501-742-169. Aha: cena przystępna, można się targować.

 

Teraz prywata: Jak zwykle fachowcy z którymi się wcześniej dogadaliśmy zaczynają kombinować (proza budowania :-()i podwyższyli stawkę o 25%, więc poszukuję SOLIDNĄ i atrakcyjną cenowo ekipę do wykonania ocieplenia dachu kopertowego OD ZARAZ. Miejsce: Gdańsk Osowa, poddasze o pow. ok. 100m2 płyty, 4 okna połaciowe. Jeśli znacie taką ekipę - bardzo proszę o podanie namiarów-będę zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktos wie co moze byc powodem zmiany koloru fugi na kominie?

Trzy dni temu skonczylismy kominy z cegly klinkierowej pelnej,spoiny wypelnilismy ciemno brazowa zaprawa do klinkieru,a dzisiaj.........fuga jest biala :cry:

Czy to normalne(nie chodzi mi o partaczenie roboty przez wykonawcow),czy to przejsciowe,co z tym mozna(trzeba) zrobic?

Poradzcie prosze

 

Teraz to wszystko jest mokre i musi wyschnąć,ja miałem podobnie na schodach -ale po jakimś czasie będzię przeba przesmarować mi to zrobiom dopiero w kwietniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Trójmiasta lub okolic ma lub planuje pompę ciepła?

 

My zakładamy pompę ciepła.

 

A podzielicie się informacjami z jakiej firmy? I jaki jest koszt w przypadku Waszego domku?

 

My podpisaliśmy umowę z Buderusem. Ale rozważaliśmy też Viessmanna. Ostatecznie lepsze wrażenie zrobili ci pierwsi. Ceny porównywalne ok 26 - 29 tys zł za samo urządzenie, do tego jeszcze wyminnik i tu zależy już od domu i gleby i typu wymiennika no i podłogówka. Dla mnie ważne było żeby wszystko robiła jedna firma żeby było kogo ganiać jak bedzie coś nie tak.

 

My chyba też skłaniamy się do buderusa, mąż stwierdził, ze profesjonalnie podeszli do oferty. Bardzo też mu się spodobało podejście instalatora - rozmawiał z p. Lewandowskim. Jestem ciekawa też jaką robisz wewnątrz instalację co - samą podłogówkę czy też grzejniki? A jaki duży jest Wasz domek i jaką pc Wam zaproponowano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Trójmiasta lub okolic ma lub planuje pompę ciepła?

 

My zakładamy pompę ciepła.

 

A podzielicie się informacjami z jakiej firmy? I jaki jest koszt w przypadku Waszego domku?

 

My podpisaliśmy umowę z Buderusem. Ale rozważaliśmy też Viessmanna. Ostatecznie lepsze wrażenie zrobili ci pierwsi. Ceny porównywalne ok 26 - 29 tys zł za samo urządzenie, do tego jeszcze wyminnik i tu zależy już od domu i gleby i typu wymiennika no i podłogówka. Dla mnie ważne było żeby wszystko robiła jedna firma żeby było kogo ganiać jak bedzie coś nie tak.

 

My chyba też skłaniamy się do buderusa, mąż stwierdził, ze profesjonalnie podeszli do oferty. Bardzo też mu się spodobało podejście instalatora - rozmawiał z p. Lewandowskim. Jestem ciekawa też jaką robisz wewnątrz instalację co - samą podłogówkę czy też grzejniki? A jaki duży jest Wasz domek i jaką pc Wam zaproponowano?

 

My tez jesteśmy ciekawi, bo tez mamy w planach pompę i zastanawiamy się czy podłogówka czy grzejniki? POdobno podłogówka jest tańsza w eksploataccji......ale tak naprawdę jesteśmy najzieleńsi w swej zieleni :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witam wszytskich budujacych..w sumie niedlugo do Was dolacze

Planuje budowe w Gdansku, poczatek sierpien 2008, jestem na etapie "urzedowym" a Wykonawce juz mam...

Mysle o zakupie Porothermu bo nie wiem czy latem nie bedzie drozszyn no i tu pytanie:

Czy zna ktos firme Artmar Gdynia?..maja dobra cene na Porotherm 25 (znaczy mysle,ze dobra)

 

I co onsajt, kupiłeś? Ja też chcę zacząć w wakacje i też mam ten sam dylemat. I też natknąłem się na firmę Artmar- nie wiem, czy można im na tyle zaufać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktos wie co moze byc powodem zmiany koloru fugi na kominie?

Trzy dni temu skonczylismy kominy z cegly klinkierowej pelnej,spoiny wypelnilismy ciemno brazowa zaprawa do klinkieru,a dzisiaj.........fuga jest biala :cry:

Czy to normalne(nie chodzi mi o partaczenie roboty przez wykonawcow),czy to przejsciowe,co z tym mozna(trzeba) zrobic?

Poradzcie prosze

 

Teraz to wszystko jest mokre i musi wyschnąć,ja miałem podobnie na schodach -ale po jakimś czasie będzię przeba przesmarować mi to zrobiom dopiero w kwietniu

"przesmarowac", czym?

tuz po polozeniu fugi i wymyciu komina "przesmarowano" mi go klinkorem.Moze zrobiono to zbyt szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamierzam wybudowac Dom W zwiazku z tym poszukuje ekipy. Rozwazam Firmę NORTH – BUD z LUZINA reprezentowaną przez Panów Artur Czylkowski i Daniel Selonke: . Czy mial ktos z Szanownych Forumowiczów coś z tą Firmą lub z tymi Panami do czynienia . Będę wdzięczny za wszelkie opinie!

 

pozdrawiam

 

ponawiam P R O Ś B Ę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nie mylę, ale wydaje mi się że projekt swoją drogą musi być a atest to inna sprawa. Szambo musi być szczelne i ten dokument stwierdza, że firma produkujące dany zbiornik wykonała badania i ta szczelność jest gwarantowana.

Jeśli sam budujesz szambo to w jakiś sposób będzie musiało być ono odebrane - może wystarczy tylko wpis kierownika budowy, że szambo jest szczelne? Może ktoś się wypowie, kto miał jakieś doświadczenia przy samodzielnej budowie szamba. Inna sprawa to to, że w każdej gminie mogą inaczej patrzeć na tę kwestię.

Pozdrawiam,

Sly

Jest dokładnie tak, jak mówisz. Szczelność szamba potwierdza kierownik budowy wpisem w dzienniku (przynajmniej u mnie tak było, gmina Żukowo). Wybudowałem z bloczków na 12 m3 i póki co spisuje się wspaniale. Nawet projektu nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktos wie co moze byc powodem zmiany koloru fugi na kominie?

Trzy dni temu skonczylismy kominy z cegly klinkierowej pelnej,spoiny wypelnilismy ciemno brazowa zaprawa do klinkieru,a dzisiaj.........fuga jest biala :cry:

Czy to normalne(nie chodzi mi o partaczenie roboty przez wykonawcow),czy to przejsciowe,co z tym mozna(trzeba) zrobic?

Poradzcie prosze

 

Teraz to wszystko jest mokre i musi wyschnąć,ja miałem podobnie na schodach -ale po jakimś czasie będzię przeba przesmarować mi to zrobiom dopiero w kwietniu

"przesmarowac", czym?

tuz po polozeniu fugi i wymyciu komina "przesmarowano" mi go klinkorem.Moze zrobiono to zbyt szybko?

Niestety teraz nie odpowiem bo wyszło mi to z głowy ,jak mi zrobią to dom znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedam 300 kg (10 wiader) tynku silikonowego Terranowa terrasol TD341 (kornik 2.0) - kolor 235C (jak na zdjęciu). Tynk został zakupiony w lipcu 2007 - do 18.06.2008 ma gwarancję jakości producenta. Cena w BAT - 9.69 za kilo - odsprzedam za ~6 PLN za kilo.

Wg producenta 300 kg wystarczy na 81 m2 - u mnie 300 kg wystarczyło na ponad 90 m2 (kupiłem 2 razy za dużo).

 

Kontakt Marcin 0501580085 lub na priv.

 

link - opis producenta

 

http://ayeto.neostrada.pl/Budowa%20564.jpghttp://ayeto.neostrada.pl/Budowa%20563.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...