Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja ponawiam pytanie na temat okien z firmy Europrofil z siedzibą w Kapinie.

Korzystał moze kots z usług tej firmy albo moze slyszal cos na ich temat??

 

Pozdrawiam

 

PS co do neostrady w lesniewie,to pojecia nie mam,ale jak ostatnio chcialem skorzystac z internetu w hurtowni w Lesniewie (artbud),to dowiedzialem sie ze maja Orange i raczej nie sa zadowoleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się.

Opinia, że PC to tylko wspomagające źródło ciepła to nieporozumienie. To jak najbardziej główne źródło ciepła. Mamy PC Stiebel Eltron, podłogówkę, bez grzejników i przy docieplonym domu (musi być docieplony) jest ciepło bez użycie grzałki. Tzn po min kosztach.

Dystrybutorem Stiebla jest firma Elar z PRuszcza Gdańskiego.

 

Co do internetu w okolicach Półwyspu - polecam firmę Interkar (http://www.interkar.pl) Jest to internet radiowy o dobrych parametrach za rozsądną cenę. Dla przykładu - za 512 w obie strony płacę 50 zł/m-c. A jak się będą chcieli założyć u Ciebie nadajnik, to może być za darmo!

 

Napisałam o tym, z czego korzystam i do czego jestem przekonana. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się.

Opinia, że PC to tylko wspomagające źródło ciepła to nieporozumienie. To jak najbardziej główne źródło ciepła. Mamy PC Stiebel Eltron, podłogówkę, bez grzejników i przy docieplonym domu (musi być docieplony) jest ciepło bez użycie grzałki. Tzn po min kosztach.

Dystrybutorem Stiebla jest firma Elar z PRuszcza Gdańskiego.

 

Napisałam o tym, z czego korzystam i do czego jestem przekonana. Polecam!

 

Dokładnie też takie opinie znam, a czy mogłlibyście powiexdzieć orientacyjnie ile Was wynosi koszt takiego ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mogę podać zużycie energii, ale muszę przejść się do licznika... Zaraz potem łatwo wszystko przeliczyć, bo wiem jakie mam stawki za odpoweidnie taryfy.

Tak szacunkowo z prądem zużywanym na inne rzeczy to powinno być nie więcej niż 300 zł m-cznie.

Przedtem, gdy dom nie był ocieplony i wiało jak smok ciepła uciekało tyle, że trzeba było dogrzewać grzałką. Wtedy szacuję na nawet 700-800 zł m-cznie. Co przy efekcie odczuwalnego ciepła (22-24 st) i bezobsługowej pracy źródła ciepła jest moim zdaniem i tak osiągnięciem. Zaznaczam, że ta kwota to za całe zużycie prądu.

Dlatego tak ważne jest zaizolowanie budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się.

Opinia, że PC to tylko wspomagające źródło ciepła to nieporozumienie. To jak najbardziej główne źródło ciepła. Mamy PC Stiebel Eltron, podłogówkę, bez grzejników i przy docieplonym domu (musi być docieplony) jest ciepło bez użycie grzałki. Tzn po min kosztach.

Dystrybutorem Stiebla jest firma Elar z PRuszcza Gdańskiego.

 

 

Dobrze jest czytać takie opinie.

Proszę powiedz tylko czy temperatura w domu (już ocieplonym) to faktycznie 22-24 st. i rachunek za energię na poziomie 300 zł/m-c?

A jeśli chodzi o firmę Elar, to nas olała kompletnie. Byliśmy u nich w siedzibie , mieli przesłać ofertę i .... mija trzeci tydzień :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się.

Opinia, że PC to tylko wspomagające źródło ciepła to nieporozumienie. To jak najbardziej główne źródło ciepła. Mamy PC Stiebel Eltron, podłogówkę, bez grzejników i przy docieplonym domu (musi być docieplony) jest ciepło bez użycie grzałki. Tzn po min kosztach.

Dystrybutorem Stiebla jest firma Elar z PRuszcza Gdańskiego.

 

 

Dobrze jest czytać takie opinie.

Proszę powiedz tylko czy temperatura w domu (już ocieplonym) to faktycznie 22-24 st. i rachunek za energię na poziomie 300 zł/m-c?

A jeśli chodzi o firmę Elar, to nas olała kompletnie. Byliśmy u nich w siedzibie , mieli przesłać ofertę i .... mija trzeci tydzień :roll:

 

a po co kamus miałby ściemniać? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura, uwierzcie mi, taka jat. Mój mąż i synek mają jej dość, bo lekko się podgotowują ;-)

Ale ja nic nie poradzę, że niecierpię zimna... I w związku z tym właśnie przygotowałam się do tego domu "jak Hitler na wojnę", tzn mamy dodatkowo rozprowadzenie cipeła z kominka i wentylację mech. z rekuperatorem. Ostatnia nie jest jeszcze uruchomiona, bo cały czas coś się jeszcze cekoluje i szlifuje, a nie powinien się do niej dostawać pył. Kominek jest świeżo obudowany, także póki co rozprowadzenie nie działało. Także "jedziemy" grudnia wyłącznie na ogrzewaniu pompą.

Rachunki zaznaczam to na razie szacunek na podst. licznika, ale nawet sobie arkusz obliczeniowy przygotowałam, bo się obawiałam kosztów. Poza tym

bałam się, że pompa nie da rady ogrzać mokrego jeszcze domu, ale teraz jestem spokojna. Zwłaszcza po wysuszeniu go i ociepleniu.

Co do ELARa - mają tam niestety bałagan... U nas z ofertą (był to grudzień 2006...) było super - stąd wybraliśmy właśnie ich. Ale z uruchomieniem już były schody. Przesunięcie o kilka tygodni było. Ale kolektory były szybko (pionowe, cena jak poziomych) i podłogówka też była na czas. Wiem, że mieli roszady personalne, ale już miało być OK.

Nas olał totalnie Viessmann, którym byliśmy zainteresowani. Znajomi mają Oschnera, ale mi się właściciel nie widział, tak intuicyjnie. Taki figo - fago. No i znajomi też nie mogą się ich doczekać przy jakiejkolwiek sprawie. Do regulacji jadą chyba od 2 m-cy.

To tyle. Każdy musi decyzję podjąć sam. Ja wolę raz zapłacić więcej, a potem eksploatować za niewielkie pieniądze. Mamy dom za kredyt, także mierzyliśmy siły na zamairay. I nie patrzymy na to, kiedy się zwróci. Koszt poniesiony jest za nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mogę podać zużycie energii, ale muszę przejść się do licznika... Zaraz potem łatwo wszystko przeliczyć, bo wiem jakie mam stawki za odpoweidnie taryfy.

Tak szacunkowo z prądem zużywanym na inne rzeczy to powinno być nie więcej niż 300 zł m-cznie.

Przedtem, gdy dom nie był ocieplony i wiało jak smok ciepła uciekało tyle, że trzeba było dogrzewać grzałką. Wtedy szacuję na nawet 700-800 zł m-cznie. Co przy efekcie odczuwalnego ciepła (22-24 st) i bezobsługowej pracy źródła ciepła jest moim zdaniem i tak osiągnięciem. Zaznaczam, że ta kwota to za całe zużycie prądu.

Dlatego tak ważne jest zaizolowanie budynku.

 

A z czego macie budowane sciany i jaka izolacja? Jaka izolacja podlogi i dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Trójmiasta lub okolic ma lub planuje pompę ciepła?

 

Iza, pisalam ci chyba ze my zamowilismy juz popme z Thermogolv

Poczytaj sobie watek o pompioe ciepla - jest strasznie dlugi

http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-spostrzezenia-uwagi,t66186.htm?highlight=pompa%20ciep%B3a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew, niestety Interkar nie ma zasięgu w leśniewie...

A czy ktoś z was jest w stanie powiedzieć skąd można mieć net w leśniewie oprócz sieci GSM?

 

To skontaktuj się z nimi i zaproponuj nadajnik na swoim np. kominie. Dowiadywaliśmy się, że takie nadajniki nie szkodzą bardziej, niż zwykły telefon GSM. A oni się rozwijają, więc zakładam że mogą być zainteresowani nadajnikiem w miejscu, gdzie mogą mieć sporą grupę odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Trójmiasta lub okolic ma lub planuje pompę ciepła?

 

Iza, pisalam ci chyba ze my zamowilismy juz popme z Thermogolv

Poczytaj sobie watek o pompioe ciepla - jest strasznie dlugi

http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-spostrzezenia-uwagi,t66186.htm?highlight=pompa%20ciep%B3a

 

Czytałam ten wątek, no może nie wszystko bardzo dokładnie, ale już pewną opinię mam. My chyba zdecydujemy się na buderusa, tak jak pisałam wcze \śniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skontaktuj się z nimi i zaproponuj nadajnik na swoim np. kominie. Dowiadywaliśmy się, że takie nadajniki nie szkodzą bardziej, niż zwykły telefon GSM. A oni się rozwijają, więc zakładam że mogą być zainteresowani nadajnikiem w miejscu, gdzie mogą mieć sporą grupę odbiorców.

Już pisaliśmy, zobaczymy jak szybko dostaniemy odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W tym tygodniu będą u nas robione tynki. Zdecydowaliśmy się na pana Kazimierza Wickiego i tu pojawia się problem. Wiem, że pan Wicki ma 5 ekip, Jak wieść niesie jedne są lepsze drugie zdecydowanie gorsze.

Mam gorącą prośbę możecie mi jakąś jego ekipię polecić lub też jakąś odradzić... Może znacie imię brygadzisty lub markę samochodu

Z niecierpliwością czekam na Wasze rady

pozdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chyba też skłaniamy się do buderusa, mąż stwierdził, ze profesjonalnie podeszli do oferty. Bardzo też mu się spodobało podejście instalatora - rozmawiał z p. Lewandowskim. Jestem ciekawa też jaką robisz wewnątrz instalację co - samą podłogówkę czy też grzejniki? A jaki duży jest Wasz domek i jaką pc Wam zaproponowano?

 

Ta sama ekipa tzn p. Lewandowski. Póki co zrobiliśmy tylko przepusty pod ławą ale przyjechał przywiózł rury poinstruował murarzy co jak i gdzie więc bez zarzutów. My mamy dom 150 m2 PU porotherm + 15 cm styro, podłoga 15 cm styro i dach bedzie 25 cm wełny. Do tego dochodzi reku. W całym domu podłogówka (nie ma sensu pakować kaloryferów bo sama obniżysz sobie sprawność PC) Buderus ma zrobić kompletny projekt podłogówki z uwzględnieniem strat i pokrycia podłogi drewnem. Nam zaproponowano pompę 9,1 Kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...