Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Temperatura, uwierzcie mi, taka jat. Mój mąż i synek mają jej dość, bo lekko się podgotowują ;-)

Ale ja nic nie poradzę, że niecierpię zimna... I w związku z tym właśnie przygotowałam się do tego domu "jak Hitler na wojnę", tzn mamy dodatkowo rozprowadzenie cipeła z kominka i wentylację mech. z rekuperatorem. Ostatnia nie jest jeszcze uruchomiona, bo cały czas coś się jeszcze cekoluje i szlifuje, a nie powinien się do niej dostawać pył. Kominek jest świeżo obudowany, także póki co rozprowadzenie nie działało. Także "jedziemy" grudnia wyłącznie na ogrzewaniu pompą.

Rachunki zaznaczam to na razie szacunek na podst. licznika, ale nawet sobie arkusz obliczeniowy przygotowałam, bo się obawiałam kosztów. Poza tym

bałam się, że pompa nie da rady ogrzać mokrego jeszcze domu, ale teraz jestem spokojna. Zwłaszcza po wysuszeniu go i ociepleniu.

Co do ELARa - mają tam niestety bałagan... U nas z ofertą (był to grudzień 2006...) było super - stąd wybraliśmy właśnie ich. Ale z uruchomieniem już były schody. Przesunięcie o kilka tygodni było. Ale kolektory były szybko (pionowe, cena jak poziomych) i podłogówka też była na czas. Wiem, że mieli roszady personalne, ale już miało być OK.

Nas olał totalnie Viessmann, którym byliśmy zainteresowani. Znajomi mają Oschnera, ale mi się właściciel nie widział, tak intuicyjnie. Taki figo - fago. No i znajomi też nie mogą się ich doczekać przy jakiejkolwiek sprawie. Do regulacji jadą chyba od 2 m-cy.

To tyle. Każdy musi decyzję podjąć sam. Ja wolę raz zapłacić więcej, a potem eksploatować za niewielkie pieniądze. Mamy dom za kredyt, także mierzyliśmy siły na zamairay. I nie patrzymy na to, kiedy się zwróci. Koszt poniesiony jest za nami.

 

To witajcie w klubie. Tez stwierdziliśmy że przy kredycie płacić 6-8 kzł rocznie za ogrzewanie to bez sensu, poza tym w razie niemca wartość domu z takim ogrzewaniem bedzie wyższa niż ze zwykłym piecem.

Nas Viessman sie przestraszył (za dużo konkretnych pytań), Elar - przedstawiciel wykazał sie totalnym brakiem kompetencji szczegównie w momencie gdy najpierw namawiał nas na podłączenia kominka z płaszczem do podłogówki i na moje pytanie jak z regulacja temp. opowiadał ze tą gorącą wodę sie do szamba wypuszcza a wpompowuje zimną, a potem jeszcze dał plamę z kolektorami spiralnymi (na moje pytanie dlaczego spiralne mają być lepsze od poziomych usłyszałem bo takie montowaliśmy w lutym 2007 i działaja) Ochner olał nas podobnie jak Nibe i ClimaSerwis więc jak na etapie oferty już tak traktują ludzi to co będzie jak trzeba bedzie na serwis przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My chyba też skłaniamy się do buderusa, mąż stwierdził, ze profesjonalnie podeszli do oferty. Bardzo też mu się spodobało podejście instalatora - rozmawiał z p. Lewandowskim. Jestem ciekawa też jaką robisz wewnątrz instalację co - samą podłogówkę czy też grzejniki? A jaki duży jest Wasz domek i jaką pc Wam zaproponowano?

 

Ta sama ekipa tzn p. Lewandowski. Póki co zrobiliśmy tylko przepusty pod ławą ale przyjechał przywiózł rury poinstruował murarzy co jak i gdzie więc bez zarzutów. My mamy dom 150 m2 PU porotherm + 15 cm styro, podłoga 15 cm styro i dach bedzie 25 cm wełny. Do tego dochodzi reku. W całym domu podłogówka (nie ma sensu pakować kaloryferów bo sama obniżysz sobie sprawność PC) Buderus ma zrobić kompletny projekt podłogówki z uwzględnieniem strat i pokrycia podłogi drewnem. Nam zaproponowano pompę 9,1 Kw

 

To cieszę się, że jesteście zadowoleni - póki co :) i życzę aby tak było do końca.

Nasz dom ma też ok. 150 m2 (w ich założeniach ofertowych przyjęli 160 m2), będzie z porotermu 24 plus 15 styro, podłoga 12 cm, styro, dach deskowany, 25 cm wełna. I nam zaproponowali PC Logaterm WPS 7K. Zastanawiam się czy to jednak nie zbyt mało :roll: patrząc na to co piszesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieszę się, że jesteście zadowoleni - póki co :) i życzę aby tak było do końca.

Nasz dom ma też ok. 150 m2 (w ich założeniach ofertowych przyjęli 160 m2), będzie z porotermu 24 plus 15 styro, podłoga 12 cm, styro, dach deskowany, 25 cm wełna. I nam zaproponowali PC Logaterm WPS 7K. Zastanawiam się czy to jednak nie zbyt mało :roll: patrząc na to co piszesz.

Pozdrawiam

 

Wystarczy że Wasz stoi w I strefie klimatycznej i już bedzie inaczej. Nasz to II strefa i jeszcze na samej górze więc dmucha jak na Uralu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałam na ofertę - u nas też II strefa klimatyczna. A jaką macie długość kolektora (jeśli macie poziomy). U nas jest 475 mb

 

Kolektor 600 mb, ale do pompy 9,1 kW. Pamiętam że mówili że ta 7 też by dała radę ale my chcieliśmy mocniejszą z pełną świadomością wyższych kosztów. Viesmann miał być 9,7 kW :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję używanych stempli. 180 szt. o długości 2,30 m oraz 250 szt. o długości 2,60 m. Jeżeli ktoś chce się pozbyć - proszę o kontakt :lol:

 

My mamy ale nie wiem ile, na pewno tak duzo to nie. Moge policzyc i dac znac w sobote. Blisko bo Niestepowo - musielibyscie zorganizowac sobie transport. Jak bedziesz zainteresowany to prosze o tel 608349001 albo mailem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skontaktuj się z nimi i zaproponuj nadajnik na swoim np. kominie. Dowiadywaliśmy się, że takie nadajniki nie szkodzą bardziej, niż zwykły telefon GSM. A oni się rozwijają, więc zakładam że mogą być zainteresowani nadajnikiem w miejscu, gdzie mogą mieć sporą grupę odbiorców.

Już pisaliśmy, zobaczymy jak szybko dostaniemy odpowiedź ;)

 

Informuję w razie gdyby ktoś był zainteresowany, że Interkar odpisał i że można mieć od nich neta w Leśniewie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inicjatywy Forumowiczów została zorganizowana aukcja na rzecz pomocy dla Stefka syna Zeljki i Gabora syna Izy.

Licytowane przedmioty są naprawdę atrakcyjne, http://forum.muratordom.pl/tu-mozesz-zobaczyc-co-licytujemy,t126304.htm

 

Jeżeli coś Ci się spodobało i chcesz pomóc tu możesz zalicytować

http://forum.muratordom.pl/a-tu-licytujemy,t126307.htm

 

Serdecznie zapraszmy do udziału w licytacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktos wie co moze byc powodem zmiany koloru fugi na kominie?

Trzy dni temu skonczylismy kominy z cegly klinkierowej pelnej,spoiny wypelnilismy ciemno brazowa zaprawa do klinkieru,a dzisiaj.........fuga jest biala :cry:

Czy to normalne(nie chodzi mi o partaczenie roboty przez wykonawcow),czy to przejsciowe,co z tym mozna(trzeba) zrobic?

Poradzcie prosze

 

 

przyczyną jest wykwit wapna. z zaprawy do murowania. powinna być użyta zaprawa do murowania klinkieru. to podstawowy błąd podczas układania cegły klinkierowej, obawiam że na tym się nie skończy komin będzie zaciekał po bokach białymi zaciekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...