Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witamy ponownie i znow z malym zapytaniem:

probujemy teraz zalaczyc prad na naszej dzielce w Borkowie gmina Pruszcz, czyli taryfe budowlana i ciezko nam jest sie doporozumiec z Paniami z enegi a dodam ze probujemy to zrobic telefonicznie, tz,zaczerpnac informacji jak to zrobic i mamy bledne info.jedna osoba mowi tak druga inaczej, paranoja. Mamy juz skrzynke na dzialce i teraz co dalej?otrzymalismy wraz z dokumentem potrzebnym do pozwolenia umowe i czy najpierw musimy ja podpisac i czekac czy mozna to zalatwic od reki(oczywiscie po wniesionych oplatach), i czy musimy miec swojego elektryka?Jak ktos moglby nam to rozpisac krok po kroku to bylbym wdzieczny:-)pozdrawiamy

 

u nas bylo tak ze:

1) trzeba bylo umowe wypelnic i zawiesc do energii

2) pani mowi kiedy przyjada wlozyc licznik

3) przed przyjazdem licznika mialabyc kabelki + bezpieczniki zrobione przez elektryka

 

Ja bym sie przy okazji zapytał o aktualne ceny na rynku:

 

1) ile za metr^2 elewacji akryl + styropian15 + robocizna

2) ile za metr^2 tynkow materiał + robocizna

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja bym sie przy okazji zapytał o aktualne ceny na rynku:

 

1) ile za metr^2 elewacji akryl + styropian15 + robocizna

2) ile za metr^2 tynkow materiał + robocizna

 

pozdrawiam

 

ad.1

 

Rozmawiałem z kilkoma i było tak, ze styro 10tka plus akryl,grunty,kleje siatka itd. 60 zł od metra plus robocizna 60 zl m2 plus 10 zl/m2 rusztowania,czyli 130 zl(to byl zdecydowanie najdrozszy klient).U innych robocizna wahała sie w okolicach 45-50 zl/m2.

 

ad.2

 

Za gipsowe płace 28 zl/m2 za tradycyjne cos slyszalem o 25 zł(ale pewny nie jestem).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było ... ale dzieci, budowa, praca tzw. niedoczas ;-)

 

Domek od przyszłego tygodnia będzie się wykańczał, a my razem z nim

 

I w związku z tym mam pytanko: gdzie najtaniej w okolicy Bojana (z transportem lub bez) kupić płyty OSB grubość 22 i 8 w sporych ilościach do układania na strychu.

 

 

 

Pomożecie ... No ;-)

 

My kupowalismy w firmie Projekt dawny BAT w Bojanie. W cenie byl transport. Ale ceny juz nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie sa obecnie stawki za ulozenie kostki brukowej ( cementowej)

 

od 35 do 70 zelezy od ekipy, sa tez ukryte duze koszty o ktorych mowia dopiero w czasie roboty tj tłuczeń suchy beton, podsypka, ja umowilem sie kompleksowo z materialem bez bruku czyli nie interesowal mnie material na podbudowe. Wszedzie niestety musialem miec chudy beton oraz tluczen ze wzgledu na grunt (torfy) łącznie z alejkami. Ulozenie 170 metrow zajelo im 2 tygodnie pracowali od 7 rano do 15. Od razu mowie ze ich nie polecam bo robili mi po znajomosci i nie zajmuja sie malymi powierzchniami wiec na pewno nie przyjda do nikogo robic male podjazdy i alejki bo im sie to nie oplaca ale firma bardzo profesjonalna.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie sa obecnie stawki za ulozenie kostki brukowej ( cementowej)

 

U nas dzisiaj skończyli układac, za samą robociznę 33 zł/m2, obrzeża 7 zł za metr. Dobra ekipa z Lęborka, polecam, już zostali wpisani na białą Listę Trójmiasto.

Dla zainteresowanych tel: 662 401 901 ( Pan Piotr i pan Tomek ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam okien drewnianych energooszczednych i antywlamaniowych w okolicy trojmiasta i powoli wpadam w czarną rozpacz - na stronach internetowych oknami energooszczednymi nazywane są okna K 1,0 i wygląda na to, że będe musiala zamawiac okna gdzies z glębi Polski :( Czy ktos z was juz zamawial z daleka? Nie baliscie sie tego co wam przywiozą lub problemow z serwisem? A moze mozna gdzies kupic w okolicy trojmiasta okna drewniane z K 0,8 ?

 

Też szukałem okien o lepszym U. Skorzystałem z firmy MS Okna. Producent ze Słupska. Ma oddziały w Sopocie oraz Gdańsku. Skorzystałem z Gdańska, przy ul. Kartuskiej. Nie żałuję. Bardzo sympatyczna obsługa. Elastyczni są bardzo. Umawiałem się na pomiary 3 razy i niestety tuż przed przesuwałem. Okna plastik w kolorze orzech - U dla szyby 0,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jescze raz. To moj pierwszy post, bo dopiero kilka dni temu znalazlem to forum. Jest zaj.......

Przed 2 miechami kupilismy dzialke w kielpinie Gornym i wlasnie przerabiamy sprawy papierkowe. :evil: :evil:

Mam kilka pytan do forumowiczow.

Musze zlecic architektowi wykonanie adaptacji projektu gotowego, moze polecice kogos niedriogiego z okolic Gdanska. Ile Wy zaplaciliscie za wykonanie takiej adaptacji bez wielkich zman? ja mam zamiar zrobic tylko piwnice.

Mam tez pytanko odnosnie kosztow wykonania mapki do celow projektowych , znalazlem geodete za 700 pln czy to duzo?

Kto Wam to wykonal i za jaka cene????

Pozdrawiam wszystkich budujacych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...