Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

 

Koncza mi dach, a przed nami nowe wyzwania i pytania. Mam pare pytan w sprawie bramy garazowej. Czy najpierw zakladaliscie brame, a pozniej robiliscie tynki, czy odwrotnie. W 1 przypadku boje sie o mocowanie stelaza bramy na suficie garazu. Przy tych ,,probach nuklearnych'' zawsze majstry moga cos uszkodzic, zachlapac, poniszczyc. W 2 przeciez pod tynkiem leca kable i najpierw elektryk ma pole do popisu? Nie wiem jak to ugryzc. A moze najpierw zrobic tynki na suficie, zrobic miejscer na stelaz, zalorzyc brame, a tynki pozniej skonczyc?

Ze juz nie wspomne o tym, ze jestem w kropce czy robic najpierw brame, okna i drzwi czy wolac elektryka. Ja wy sie z tym klopotem uporaliscie?

Wdzieczny bede za wskazowki i mimo, ze pisze ,,ze swiata'' to sercem jestem ze wszystkimi inwestorami w kraju.

 

Pozdrawiam

 

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncza mi dach, a przed nami nowe wyzwania i pytania. Mam pare pytan w sprawie bramy garazowej. Czy najpierw zakladaliscie brame, a pozniej robiliscie tynki, czy odwrotnie. W 1 przypadku boje sie o mocowanie stelaza bramy na suficie garazu. Przy tych ,,probach nuklearnych'' zawsze majstry moga cos uszkodzic, zachlapac, poniszczyc. W 2 przeciez pod tynkiem leca kable i najpierw elektryk ma pole do popisu? Nie wiem jak to ugryzc. A moze najpierw zrobic tynki na suficie, zrobic miejscer na stelaz, zalorzyc brame, a tynki pozniej skonczyc?

Ze juz nie wspomne o tym, ze jestem w kropce czy robic najpierw brame, okna i drzwi czy wolac elektryka. Ja wy sie z tym klopotem uporaliscie?

Wdzieczny bede za wskazowki i mimo, ze pisze ,,ze swiata'' to sercem jestem ze wszystkimi inwestorami w kraju.

 

Powiem ci jak było u nas: po dachu i oknach gość nam wytynkował tę ścianę garażu od wewnątrz na którą przychodzą drzwi garażowe (taki był wymóg) w międzyczasie tata zrobił całą elektrykę, ludzie od alarmu przygotowali całe okablowanie, i została przygotowana cała instalacja odkurzacza centralnego, potem brama została założona. Nic więcej w garażu nie trzeba było robić.

 

Potem tynki, firma nam zrobiła w kilka dni, wszystko zabezpieczyli, nic nie poniszczyli. Także najpierw: okna (żeby nie wiało i nie wyglądało jak bunkier) i drzwi (choć my czekaliśmy długo bo się dopiero robiły) od razu stróż by ci nie ukradli okien (u mnie już były trzy próby w nocy) i w tym samym czasie brama. Potem cała elektryka, alarmy, kable itd. Potem tynki. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w poniedziałek wstawiali okna, drzwi i bramę i tak samo jak u Karolinki, ściana na której jest zamontowana brama została wytynkowana od wewnątrz.

Teraz będzie robiona hydraulika, elektryka i tynki. Bramę i prowadnice bramy trzeba będzie porządnie zabezpieczyć, aby tynkarze jej nie zabrudzili i uszkodzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już na końcowym etapie zupełnie wykańczającej wykończeniówki i teraz muszę podpisac umowę z jakąs firmą od śmieci. Jak to jest u Was, cz macie pojemniki czy same worki, jakie są atrakcyjne ceny i na co zwrócic uwagę. Wyprowadzam się z M-3 i zupełnie nie mam na ten temat pojęcia! Lokalizacja Gdańsk Osowa! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już na końcowym etapie zupełnie wykańczającej wykończeniówki i teraz muszę podpisac umowę z jakąs firmą od śmieci. Jak to jest u Was, cz macie pojemniki czy same worki, jakie są atrakcyjne ceny i na co zwrócic uwagę. Wyprowadzam się z M-3 i zupełnie nie mam na ten temat pojęcia! Lokalizacja Gdańsk Osowa! Pozdrawiam!

 

Może Pani z koparką ktoś odpowie, ja niestety nie uzyskałem odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy ktoś z was zamawiał może czarnoziem do Bojana? Poszukuję namiarów na kogoś kto się tym zajmuje w tym rejonie wraz z informacją jaki był koszt pojedyńczej wywrotki czarnoziemu?

 

Jak wjedziesz na skrzyżowanie w Koleczkowie (przy nim hurtownia A&Z) od strony Chylonii to na wprost masz dom. W nim mieszka facet co wozi czarnoziem. Zwykle na placu obok tamtejszych dwóch sklepów stoi jego rozklekotany Star.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już na końcowym etapie zupełnie wykańczającej wykończeniówki i teraz muszę podpisac umowę z jakąs firmą od śmieci. Jak to jest u Was, cz macie pojemniki czy same worki, jakie są atrakcyjne ceny i na co zwrócic uwagę. Wyprowadzam się z M-3 i zupełnie nie mam na ten temat pojęcia! Lokalizacja Gdańsk Osowa! Pozdrawiam!

 

A przyszłych sąsiadów nie możesz się spytać ??? Albo zobacz nazwę firmy na pierwszej z brzegu przejeżdżającej śmieciarce. Bracia Strach, Remondis albo inny wynalazek. Jest jeszcze Panorma Firm i Internet - to naprawdę nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już na końcowym etapie zupełnie wykańczającej wykończeniówki i teraz muszę podpisac umowę z jakąs firmą od śmieci. Jak to jest u Was, cz macie pojemniki czy same worki, jakie są atrakcyjne ceny i na co zwrócic uwagę. Wyprowadzam się z M-3 i zupełnie nie mam na ten temat pojęcia! Lokalizacja Gdańsk Osowa! Pozdrawiam!

 

Może Pani z koparką ktoś odpowie, ja niestety nie uzyskałem odpowiedzi :-)

 

Oj, widzę, że sąsiad boryka się z tym samym problemem :) Dzisiaj udało mi się dodzwonic do firmy SAPO i za pojemnik 120l ( oczywiście ich pojemnik ) wywożony 1 x tyg. chcą 45 zł/mc. Jutro przeprowadzę skomasowany atak telefoniczny po innych firmach i zrobię rozeznanie terenu... :wink:

A może jednak ktos doświadczony w temacie udzieli nam cennych informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość It****

a bardzo proszę: :)

 

Tęcza Zenon. Usługi ślusarski-kowalskie.

Gdańsk, ul. Łąkowa 35/38

tel. 504-808-074

 

robiliśmy tam sporą (9m) balustradę tarasową; czekamy w zasadzie już tylko na malowanie i montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w temacie bram samonośnych - też nikt nie ma? Może jednak znajdzie się ktoś, kto poda jakieś orientacyjne ceny i kogoś poleci?

 

Witam.

Jestem szczęśliwą posiadaczką bramy segmentowej z napędem z firmy Beditom z Gdyni. Brama nietypowa, robiona pod wymiar ( podciąg w niskim garażu), służy już nam piąty rok, nie ma żadnych problemów z użytkowaniem, a serwis działa bez zarzutów nawet już po gwarancji ( ostatnio co parę minut wyłączali prąd i oprogramowanie zgłupiało, a panowie z Beditomu przez telefon pomogli). Gorąco ich polecam.

Pozdrawiam, Mirella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...