Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Ja mam pytako z innej beczki. Gdzie w okolicach Trójmiasta zaopatrujecie się w eko-groszek (najchętniej workowany), jakie są ceny? Widziałam, że w Redzie się ogłaszają - czy ktoś tam się zaopatrywał?? A może gdzies koło Szemudu??

Wdzięczna będę za każdą informację. Za 2 tygodnie ma montaż pieca i czas się zaopatrzyc w "paliwo":)

Z góry wielkie DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam pytako z innej beczki. Gdzie w okolicach Trójmiasta zaopatrujecie się w eko-groszek (najchętniej workowany), jakie są ceny? Widziałam, że w Redzie się ogłaszają - czy ktoś tam się zaopatrywał?? A może gdzies koło Szemudu??

Wdzięczna będę za każdą informację. Za 2 tygodnie ma montaż pieca i czas się zaopatrzyc w "paliwo":)

Z góry wielkie DZIĘKI

Castorama - dobra jakość , ale bardzo wysoka cena.

Między Rumią, a Redą - skład opału - ceny ok, ale z jakością różnie.

Reda stary GS( po drodze na Puck, po lewej-nie pamiętam dokładnie jak tam sie dojeżdża) - sporo czasu temu kupowałem, ale wtedy mieli dobry, tyle że luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motto na dzisiaj: precz z polityką i politykowaniem. :)

 

Ale mam pytanie raczej do tych co już kupują eko-groszek albo pelety bo już się wybudowali.

Kupujecie to np. tylko latem czy przez cały rok w zależności od potrzeb? Chodzi mi o to czy cena (pomijam inflację) zmienia się sezonowo czy jest stabilna w całym roku. Robić latem zapasy na zimę czy też nie? Opłaci się to finansowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dzisiaj zrobiłam sobie z przedstawicielem Gaspolu wycieczkę do Kartuz i odebrałam pozwolenie na postawienie zbiornika gazu i złożyliśmy powiadomienie o rozpoczęciu robót :D

no cóż DoCentus bywają "normalne" gminy :wink:

 

najbardziej podoba mi się to, że Gaspol załatwił wszystko za nas i tylko podpisy stawiamy :lol:

 

no tak i z tej radości zapomniałabym :oops:

poradźcie proszę jaką wrzucić warstwę ocieplenia bo wstawiamy okna trzyszybowe (U=0,6) i nie wiem czy trzeba 20cm czy wystarczy 15. Ściany to ytong 24 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

 

 

poradźcie proszę jaką wrzucić warstwę ocieplenia bo wstawiamy okna trzyszybowe (U=0,6) i nie wiem czy trzeba 20cm czy wystarczy 15. Ściany to ytong 24 :

 

Przy takich oknach radze dac 20 cm styropianu. Ja ok 7 lat temu budowalem dom sciana 3warstwowa dajac 3+3 styropianu slyszalem tylko zdziwienia fachowcow dlaczego taka duza warstwa ocieplenia. Obecnie przy takiej samej scianie 3w z normy przewiduja 16cm izolacji, i mysle ze przy wzroscie cen energi wzrosna tez normy.

Wiec 20cm

Pozdrawiam daro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

 

 

poradźcie proszę jaką wrzucić warstwę ocieplenia bo wstawiamy okna trzyszybowe (U=0,6) i nie wiem czy trzeba 20cm czy wystarczy 15. Ściany to ytong 24 :

 

Przy takich oknach radze dac 20 cm styropianu. Ja ok 7 lat temu budowalem dom sciana 3warstwowa dajac 3+3 styropianu slyszalem tylko zdziwienia fachowcow dlaczego taka duza warstwa ocieplenia. Obecnie przy takiej samej scianie 3w z normy przewiduja 16cm izolacji, i mysle ze przy wzroscie cen energi wzrosna tez normy.

Wiec 20cm

Pozdrawiam daro :D

 

Nie jestem ekspertem, ale przyrost grubości styropianu nie rośnie liniowo do ilości ciepła jaka zostanie "zaoszczędzona" dzięki temu. Większość budynków jest ocieplana styropianem 12 cm lub 15 cm. To że dasz 20 cm nie oznacza że będziesz miała cieplej w domu bo np przez kanały wentylacyjne ucieknie więcej ciepła no chyba że masz wentylacje z odzyskiem ciepła.

BTW, jakiej grubości dasz wełnę na ocieplenie poddasza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jednak ktos montowal brame przesuwna w ogrodzeniu? i poleci?

Polecam p. Litwin 607-075-168 (brama+napęd+elektryk do montażu) :wink: Od trzech lat brama działa bez zarzutu.

 

od Pana Litwina mam wycenę właśnie na 3,5 tys. za bramę bez napędu (4,5m). Wydaje mi się trochę drogo i chciałam porównać z jakąkolwiek inną ofertą. Joola - pamiętasz ile płaciłaś za swoją bramę (i jaki ma wymiar)?

Z tego co pamiętam (było to trzy lata temu), to chyba 2,5 tys. i też mam 4,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o kręgach, to Strzebielino 0601-894-816.

 

myslalem raczej "pudelkach", nie wiem jak przy kregach wyglada odbior

Pudełko to najprędzej na Hutniczej w Gdyni, albo popytaj ludzi z forum, którzy ściągali szambo z Radomia.

 

Mam zbiornik betonowy, szczelny, właśnie z Radomia. Nie było najmniejszego problemu z odbiorem, firma daje atest, a cena takiego szamba bardzo konkurencyjna w porównaniu do zbiorników z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiar,sprawdze!!!

Witam wszystkich!

Zdecydowalem zalozyc instalacje odgromowa,

alie nie posiadam namiarow na firme na terene woj.Pomorskiego.

Prośba dajcie jakieś namiary na wykonawców.

Dziekuje!

 

Ja mam zamiar skorzystać z usług pana Jana Kostucha (okolice Kartuz, tel. 606-121-688) - póki co doradzał mi jedynie przez telefon - ale wrażenie bardzo pozytywne. Ma podobno wszystkie uprawnienia w tym temacie.

8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wszystkich następujące pytanie:

Szacunkowo z jakim zużyciem wody nalęzy się liczyć na budowie przy założeniu, że stropy wylewane będą z gruszki ( 50 100 m3)

Gospodarze od których ciągnę wodę na podlicznik twierdzą, że wodę u nich zapłacę z ściekami, ponieważ nie mają podlicznika na ogród. Więc podpowiadają żebym woził beczkowozem z jeziora, to mi wyjdzie taniej. Ponawiam więc ile się zużywa 50, 100 m3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zdecydowalem zalozyc instalacje odgromowa,

alie nie posiadam namiarow na firme na terene woj.Pomorskiego.

Prośba dajcie jakieś namiary na wykonawców.

Dziekuje!

 

Ja mam zamiar skorzystać z usług pana Jana Kostucha (okolice Kartuz, tel. 606-121-688) - póki co doradzał mi jedynie przez telefon - ale wrażenie bardzo pozytywne. Ma podobno wszystkie uprawnienia w tym temacie.

Jeżeli chodzi o samo założenie instalacji odgromowej to może to zrobić nawet ... stolarz (jeżeli choćby raz widział jako to zrobić) i nie potrzeba żadnych uprawnień.

W późniejszym etapie kiedy elektryk z uprawnieniami E i D zrobi instalację elektryczną to może (ale nie musi - chyba tylko dla ciebie byś był pewny, że spełnia swoje zadanie) zrobić pomiary.

Instalacja odgromowa dla budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego i dla budynków niższych jak 15m jest nieobowiązkowa. Oczywiście ja mam, bo mam specyficzne warunki terenowe i zawsze chciałem mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...