Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Napiszcie proszę jakie macie piece, my szukamy na eko groszek i drzewo z podajnikiem, jest ich tak dużo na rynku, nie wiemy na co się zdecydować. Może na coś szczególnie trzeba zwrócić uwagę?

 

 

 

U mnie bedzie kociol; futura econo mini 16kw od cichewicza

alie......sama nazwa nic nie daje....

stalowy czy zeliwny?wylot spalin z tylu czy z gory? ilie przeznaczone na to kasy?jaka moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Koleżanki i Koledzy.

Mam nietypową prośbę. Byliśmy z żoną w Sobieszewie na urlopie przez tydzień w lipcu. W czasie wycieczki do Ptasiego Raju zobaczyliśmy dom z drzwiami, które strasznie nam sie spodobały. Sfotografowaliśmy je i postanowiliśmy po powrocie znaleźć takie w necie. Niestaty się nie udało. Stąd prośba. Czy ktoś z Was mieszka lub buduje się w okolicach Sobieszewa i mógłby jakoś podjechać przy okazji i zagadnąć właściciela co to za producent? Albo ustalenia dokładnego adresu albo telefonu ? Jesteśmy zdesperowani bo musimy zamawiać drzwi praktycznie już a ja mam wciąż przed oczmi te jedne jedyne :o).

http://images24.fotosik.pl/256/30ad9018eb4af9f7.jpg

 

Dom jest po prawej stronie jak jedzie się od "rondka" w stronę ptasiego raju jakieś 300 metrów od rondka. Jeśli mogli byście nam pomóc było by super. Ja bedę służbowo w Sobieszewie ale nie mam pojęcia kiedy a drzwi muszę zamawiać już.

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bedzie kociol; futura econo mini 16kw od cichewicza

alie......sama nazwa nic nie daje....

stalowy czy zeliwny?wylot spalin z tylu czy z gory? ilie przeznaczone na to kasy?jaka moc?

 

U NAS NA PEWNO 25 kw bo mamy dom ponad 200 m kwadr. co do tego czy stalowy czy żeliwny: nie mam pojęcie co lepsze, a wylot kurcze jestem zielona - od czego to zależy, mamy komin z "dziurką" na dole, co do kasy do 8 tys. maks. Kotły Plleszew ponoć są b. dobre - nasz sąsiad ma wlaśnie taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło jakieś 5 m3 do stanu surowego otwartego (2.5 miesiaca).

Teraz od tego czasu do dzisiaj ( 5 miesiecy) poszło gdzieś okolo 15 m3,ale tutaj to juz woda była używana do zageszczenia podsypki na tarasie,wylewki,podmurówka od płotu i takie tam.

 

Pozdrawiam

 

To 5 m3 to trochę mało, 40 m3 to chyba bardziej rzeczywiste. U mnie w tej chwili już poszło 2 m3, a dopiero mam ławy wylane z gruszki i 25 % w powierzchni domu jest wykonany przez ekipę chudy beton. A to dopiero początek. Jeszcze kondygnacje, 2 stropy wylewki itp.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bedzie kociol; futura econo mini 16kw od cichewicza

alie......sama nazwa nic nie daje....

stalowy czy zeliwny?wylot spalin z tylu czy z gory? ilie przeznaczone na to kasy?jaka moc?

 

U NAS NA PEWNO 25 kw bo mamy dom ponad 200 m kwadr. co do tego czy stalowy czy żeliwny: nie mam pojęcie co lepsze, a wylot kurcze jestem zielona - od czego to zależy, mamy komin z "dziurką" na dole, co do kasy do 8 tys. maks. Kotły Plleszew ponoć są b. dobre - nasz sąsiad ma wlaśnie taki.

 

Jak dobrze ocioplony budynek,to nawet 21Kw starcze,8tys tez powinno starczic.

Ja najpierw wymiezylem dokladnie swoja kotlownie,bo zalezy tez,na jakiej wysokosci,ta dzjura w kominie,ilie jesc od sciany do sciany,kociol ma byc odsuniety tez,to trzeba brac to pod uwage i juz od tego dobieralem kociol,wybralem jeden z wylotem na gorze,bo inaczej by piec z podajnikiem sie nie zmiestil.

Alie jak by mial wieksza kotlownie to by wybral albo R-eco albo tanszego kielara eco-2.

Na forum ,polecam wpisac do wyszukiwarki nazwe kotla albo cosz z eko groszkiem zwiazane,duzo jesc tego

 

ostanie co czitalem to,...

http://forum.muratordom.pl/post1372013.htm?highlight=kielar#1372013

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

 

 

poradźcie proszę jaką wrzucić warstwę ocieplenia bo wstawiamy okna trzyszybowe (U=0,6) i nie wiem czy trzeba 20cm czy wystarczy 15. Ściany to ytong 24 :

 

Przy takich oknach radze dac 20 cm styropianu. Ja ok 7 lat temu budowalem dom sciana 3warstwowa dajac 3+3 styropianu slyszalem tylko zdziwienia fachowcow dlaczego taka duza warstwa ocieplenia. Obecnie przy takiej samej scianie 3w z normy przewiduja 16cm izolacji, i mysle ze przy wzroscie cen energi wzrosna tez normy.

Wiec 20cm

Pozdrawiam daro :D

 

Nie jestem ekspertem, ale przyrost grubości styropianu nie rośnie liniowo do ilości ciepła jaka zostanie "zaoszczędzona" dzięki temu. Większość budynków jest ocieplana styropianem 12 cm lub 15 cm. To że dasz 20 cm nie oznacza że będziesz miała cieplej w domu bo np przez kanały wentylacyjne ucieknie więcej ciepła no chyba że masz wentylacje z odzyskiem ciepła.

BTW, jakiej grubości dasz wełnę na ocieplenie poddasza ?

 

 

Też nie jestem ekspertem, zawierzyłem kierownikowi budowy. Policzył - i wyszło mu, że 15 cm styropianu bedzie aż nadto. Budynek z porothermu 24 cm. Wg niego lepiej pojśc w lepszą jakość styropianu niż grubość. Racją jest, że ślepe zwiększanie grubości izolacji na ścianach nie ma sensu. Trzeba wziąć pod uwagę izolację na gruncie, izolację dachu, wentylację oraz okna. U mnie bedzie 15 cm styropianu na ścianach, 25 cm welny na dachu oraz wentylacja mechaniczna z reku. Dodatkowo piwnica ocieplona 12 cm oraz na podlodze na gruncie 10 cm. Okna też z szybą 0,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem ekspertem, zawierzyłem kierownikowi budowy. Policzył - i wyszło mu, że 15 cm styropianu bedzie aż nadto. Budynek z porothermu 24 cm. Wg niego lepiej pojśc w lepszą jakość styropianu niż grubość. Racją jest, że ślepe zwiększanie grubości izolacji na ścianach nie ma sensu. Trzeba wziąć pod uwagę izolację na gruncie, izolację dachu, wentylację oraz okna. U mnie bedzie 15 cm styropianu na ścianach, 25 cm welny na dachu oraz wentylacja mechaniczna z reku. Dodatkowo piwnica ocieplona 12 cm oraz na podlodze na gruncie 10 cm. Okna też z szybą 0,6.

 

Wielkie dzięki ! A proszę napisz jak styropian zdaniem Twojego kierownika jest najlepszy. Bo mój stwierdził, że dużej różnicy nie ma gdyż grafitowy nieco cieplejszy jest bardzo nierówny a jego niedokładne położenie spowoduje, że będzie tak samo wydajny jak zwykły 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o namiary na firmy od wentylacji mechanicznej i rekuperatorów z Trójmiasta oczywiście.

 

 

U mnie zaczynają w poniedziałek, 1 szy etap. Firma Air comfort z Gdyni ul. Chwaszczyńska.

W związku z różnymi opiniami o firmie Klimacik, im płaci się za wykonanie robót po wykonaniu.

 

No super to już jakieś info jest. Daj znać po robocie.

Czy zakładasz samą wentylację z reku, czy też GWC. Jakie ceny ma ta firma?

 

Witam

 

Czy juz skończyli u Ciebie? Czy tak jak u Pana G. - zaliczka wpłacona i "ni widu ni słychu"...

Co o nich sądzisz, czy jesteś zadowolony?

 

Czy mozna tą firmę brać do skończenia instalacji?

 

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś wie gdzie można kupić Keramzyt Maxit 10-20 do podłóg na gruncie ? Obdzwoniłam wiele hurtowni, ale mieli tylko w dwóch i ceny bardzo wysokie. :(

Mnie się udało najtanie kupić w Castoramie, ale to było jeszcze w marcu. Wtedy ceny wyglądały następująco:

-BAT w Kokoszkach ~540 zł za 2m3

-Leroy Merlin ~400 zł za 2m3

-Castorama ~390zł za 2m3

 

Oczywiście teoretycznie w BAT'cie można było negocjować - może by zjechali jakieś 30zł. Różnica w cenie była dla mnie szokująca i sam zastanawiałem się skąd taka duża. Być może jest jakaś odgórna umowa między Maxitem (który jest właścicielem fabryki w Gniewie) i francuskimi sieciami sklepów. No i te sklepy dostaja towar na lepszych warunkach. A może po prostu szefom naszych hurtowni znudziły się stare fury i muszą wymienić na nowe.

Najgorsze, że dzwoniąc do przedstawiciela handlowego z Gniewu ten wogóle nie wspomniał o hipermarketach budowlanych, tylko o BAT w Kokoszkach. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o namiary na firmy od wentylacji mechanicznej i rekuperatorów z Trójmiasta oczywiście.

 

 

U mnie zaczynają w poniedziałek, 1 szy etap. Firma Air comfort z Gdyni ul. Chwaszczyńska.

W związku z różnymi opiniami o firmie Klimacik, im płaci się za wykonanie robót po wykonaniu.

 

No super to już jakieś info jest. Daj znać po robocie.

Czy zakładasz samą wentylację z reku, czy też GWC. Jakie ceny ma ta firma?

 

Witam

 

Czy juz skończyli u Ciebie? Czy tak jak u Pana G. - zaliczka wpłacona i "ni widu ni słychu"...

Co o nich sądzisz, czy jesteś zadowolony?

 

Czy mozna tą firmę brać do skończenia instalacji?

 

Dzięki za info

 

No właśnie, jak to z nimi jest?

Ja też planowałem skorzystać z ich usług. Udałem się do nich aby zrobili mi dokładną wycenę. Powiedzieli, że skontaktuja się ze mną w ciagu tygodnia, a termin właśnie minął. Dam im czas do poniedziałku. Niestety, ale powoli zaczyna mi się to nie podobać.

Mam nadzieję, że pochlebne opinie na ich temat na forum, nie spowodowały, że nagle, ze względu na wieksza liczbę klienteli, jakość ich usług sie pogorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o namiary na firmy od wentylacji mechanicznej i rekuperatorów z Trójmiasta oczywiście

 

U mnie zaczynają w poniedziałek, 1 szy etap. Firma Air comfort z Gdyni ul. Chwaszczyńska.

W związku z różnymi opiniami o firmie Klimacik, im płaci się za wykonanie robót po wykonaniu

 

No super to już jakieś info jest. Daj znać po robocie.

Czy zakładasz samą wentylację z reku, czy też GWC. Jakie ceny ma ta firma

 

Witam

 

Czy juz skończyli u Ciebie? Czy tak jak u Pana G. - zaliczka wpłacona i "ni widu ni słychu"...

Co o nich sądzisz, czy jesteś zadowolony?

 

Czy mozna tą firmę brać do skończenia instalacji?

 

Dzięki za info

 

Witam

Tak jak było w planie, weszli w poniedziałek, skończyli w czwartek. Odbiór w piątek. Płatność po odbiorze w ciągu 3 dni. Zakładałam wentylację , na razie same rury, automatyka póżniej, po założeniu okien i drzwi.

Jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie sprawę że większość nie jest jeszcze na etapie przeprowadzki, ale zapewne zaglądają tu też osoby ,które mieszkają już w swoich nowych domkach, także poszkuję solidnej, niedrogiej ekipy przerowadzkowej(napisalam ekipy,ale moze byc jeden ludż)

 

pomożcie proszę

 

Ja korzystałem chyba z tych: http://abs-przeprowadzki.pl/index.htm

 

Tutaj jest więcej --> http://katalog.trojmiasto.pl/dom_i_budownictwo/przeprowadzki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie sprawę że większość nie jest jeszcze na etapie przeprowadzki, ale zapewne zaglądają tu też osoby ,które mieszkają już w swoich nowych domkach, także poszkuję solidnej, niedrogiej ekipy przerowadzkowej(napisalam ekipy,ale moze byc jeden ludż)

 

pomożcie proszę

 

Ja korzystałem chyba z tych: http://abs-przeprowadzki.pl/index.htm

 

Tutaj jest więcej --> http://katalog.trojmiasto.pl/dom_i_budownictwo/przeprowadzki/

 

Ja korzystałem miesiąc temu z http://www.liderpak.pl/

Taniej nikt nie miał, do tego bardzo sympatycznie bezproblemowi ludzie.

Nie było żadnych fochów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem ekspertem, zawierzyłem kierownikowi budowy. Policzył - i wyszło mu, że 15 cm styropianu bedzie aż nadto. Budynek z porothermu 24 cm. Wg niego lepiej pojśc w lepszą jakość styropianu niż grubość. Racją jest, że ślepe zwiększanie grubości izolacji na ścianach nie ma sensu. Trzeba wziąć pod uwagę izolację na gruncie, izolację dachu, wentylację oraz okna. U mnie bedzie 15 cm styropianu na ścianach, 25 cm welny na dachu oraz wentylacja mechaniczna z reku. Dodatkowo piwnica ocieplona 12 cm oraz na podlodze na gruncie 10 cm. Okna też z szybą 0,6.

 

Wielkie dzięki ! A proszę napisz jak styropian zdaniem Twojego kierownika jest najlepszy. Bo mój stwierdził, że dużej różnicy nie ma gdyż grafitowy nieco cieplejszy jest bardzo nierówny a jego niedokładne położenie spowoduje, że będzie tak samo wydajny jak zwykły 8)

 

Tutaj akurat zawierzyłem Panu, który projektuje mi ogrzewanie (poza kierownikiem budowy). Niestety lub stety musi byc projekt. I tak Pan projektant powiedzial, ze styropian styropianowi nierówny. Są styropiany o wsp. przewodzenia lambda ok 0,45W/mK i takie o 0,31W/mK. Z racji tego, że udało mi się dość tanio znaleść dostawcę tego drugiego kupiłem grafitowy Platinium Plus Termoorganiki. Nie zauważyłem aby był w jakiś sposób bardziej nierówny niż inne (na sciany piwnicy polozylem bialy). Majster też nie narzekał na jakieś krzywizny. Zreszta i tak wszystko obrabia się klejem (2 razy) więc wszelkie nierówności zostaną zniwelowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o namiary na firmy od wentylacji mechanicznej i rekuperatorów z Trójmiasta oczywiście.

 

 

U mnie zaczynają w poniedziałek, 1 szy etap. Firma Air comfort z Gdyni ul. Chwaszczyńska.

W związku z różnymi opiniami o firmie Klimacik, im płaci się za wykonanie robót po wykonaniu.

 

No super to już jakieś info jest. Daj znać po robocie.

Czy zakładasz samą wentylację z reku, czy też GWC. Jakie ceny ma ta firma?

 

Witam

 

Czy juz skończyli u Ciebie? Czy tak jak u Pana G. - zaliczka wpłacona i "ni widu ni słychu"...

Co o nich sądzisz, czy jesteś zadowolony?

 

Czy mozna tą firmę brać do skończenia instalacji?

 

Dzięki za info

 

No właśnie, jak to z nimi jest?

Ja też planowałem skorzystać z ich usług. Udałem się do nich aby zrobili mi dokładną wycenę. Powiedzieli, że skontaktuja się ze mną w ciagu tygodnia, a termin właśnie minął. Dam im czas do poniedziałku. Niestety, ale powoli zaczyna mi się to nie podobać.

Mam nadzieję, że pochlebne opinie na ich temat na forum, nie spowodowały, że nagle, ze względu na wieksza liczbę klienteli, jakość ich usług sie pogorszy.

 

 

U mnie z wentylacją też był problem. Z 7 (!!!) firm ,które na początku były zainetesowane pozostała firma Aircomfort. Pracuje w niej Pan z Klimacika (recuperatory.pl). Pozostałe albo zrezygnowały, albo przedstawiły jakieś bełkoty bo ofertami tego nazwać nie można. Zresztą problem jest w słuchaniu - oni chcą zrobić to co umieją, a nie to czego ja wymagam.

Tak więc negocjuję z Aircomfortem dlasze wymagania. Zobaczymy co z tego wyniknie. Tak czy siak w pierwszej bardzo ogólnej ofercie od nich było wyraźnie napisane, że pierwsza płatność po położeniu instalacji, bez zaliczek. Zaliczka będzie na centrale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...