Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Hey

 

25 zł/m2 to raczej dolna granica i poniżej tej ceny to chyba nikogo nie znajdziesz.

Jak ja robiłem rozeznanie w maju to było tak 26-29 zł.

Wiec 28 złotych to cena normalna,jak sa dobrzy i cos jeszcze utargujesz to plus dla Ciebie :)

A na ekipy trzeba uważać niestety,bo są różne ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cosz pomiendz 21-25zl za metr(Knauf),znaczy material i rabocizna,poprostu nie pomietam,robilem paru miesiacy temu,goscju ze Starogardu,alie slowny i dokladny,polecam.....

tynkarz Rafal Kwasniewski 663550704 8)

 

Rybkin dzięki :D mi powiedzieli 27-28zł/m2 więc chyba muszę się potargować albo zmienić ekipę :-?

 

Witam AniaK!

Dokladnie popatszalem nasze rachunki,mialem do zaplaty25zl m2.Cena w 28zl,tez nie jesc zla,alie to konec sezonu...... przed zatrudnieniem ekipy polecam podjechac na ostatnia budowe wykonawcy i popatszyc,jak to wyglada......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały - nie jestem fanatykiem Kaczyńskiego, ale to za rządu Tuska ukazały się te bzdurne przepisy w sprawie usytuowania zbiornika gazu (podobnie jak pomysł certyfikatów energetycznych mieszkań). Kaczyński nie ma tu nic do tego podobnie jak jak Gomułka, Gierek czy Miller. Ale dzięki za podpowiedź.

 

AniaK. - dzięki za zainteresowanie. Wydawało mi się, że już sobie odpuściłem zasilanie gazem i zacząłem przymiarkę do peletów i ekogroszku ale przemyślę wszystko od nowa.

 

3-4 miesiące to dla mnie długo, murarz zejdzie z budowy a ściana działowa zostanie w małej kotłowni .......nie mam pewności czy się uda załatwić pozytywnie........MYŚLEĆ...MYŚLEĆ...

Biorę teraz w rękę kalkulator i liczę.....może jednak te pelety, jakiś ekogroszek ???

 

Na razie pozdrawiam!

Ja mam gaz z butli- jeszcze na starych przepisach, nie polecam. Po pierwszym sezone grzewczym dolożyłem ekogroszek, no i zdecydowanie bardziej ekonomicznie to wychodzi. Rachunek za sezon zredukowany o 50%. Myślę ze alternatywa dla gazu z butli jest ogrzewanie elektryczne, koszt eksploatacji podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie, ile ton eko groszku może spalić piec 25 KW w sezonie jesienno-zimowym zakładając, że mamy także drewno na opał i będzie nim w piecu palone oraz, że jeszcze mieszkać nie będziemy tylko popalać minimalnie. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Będę bardzoo wdzięczna bo zaraz kupujemy piec i musimy też kupić opał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Dobrzy ludzie pomóżcie, muszę kupić uszczelkę szczotkową (oglądałem w Casto,ale takich nie mają) tutaj podaję linka http://rolling.com.pl/sklep/product_info.php?products_id=84.Moze wiecie gdzie na terenie Gdynia albo ościennych(najlepiej po trasie Gdynia Wejherowo) mozna cos takiego kupić.Nie mam za bardzo czas jeździć po sklepach,także jakby ktoś coś wiedział to będę wdzieczny :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie, ile ton eko groszku może spalić piec 25 KW w sezonie jesienno-zimowym zakładając, że mamy także drewno na opał i będzie nim w piecu palone oraz, że jeszcze mieszkać nie będziemy tylko popalać minimalnie. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Będę bardzoo wdzięczna bo zaraz kupujemy piec i musimy też kupić opał :)

 

Witam

Sluchaj bardzo trudno to okreslic, bo zalezy to od wielu czynnikow miedzy innymi sposobo palenia,temperatury, gabarytow ogrzewanego domu, ocieplenia budynku , jakosci groszku, sprawnosci pieca itd.

Mysle ze na sam poczatek przepalajac tylko powinno wystarczyc Ci ilosc 1-1.5 tony groszku.

Pozdrawiam i zycze milego palenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Czy ktoś z Was mógłby podać namiary na jakąś sensowną cenowo hurtownię elektryczną? Niedługo muszę zrobić zakupy na cały dom i za bardzo nie wiem gdzie.

 

Mam też na zbyciu ok.200 szt. stempli długości 2,9 do 3,1 mb i ok.40 szt dł.4mb.Koszt 4,5pln/szt. Transport własny ze Skrzeszewa Żukowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

witam, ja też gmina kolbudy, konkretnie jankowo. u mnie za 145m użytkowej, z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy bez wykuszy, facet chciał 68tys, ale to za drogo, więc u mnie budowac nie będzie. jak widzisz, można o wiele taniej ale też i kosmiczne ceny się zdażają. myślę, że jeżeli twoja ekipa jest sprawdzone, można skorzystac

 

W Jankowie kilka osób z uliczek prostopadłych do Podgórnej miało jednego polecanego wykonawcę - cena chyba nie zabijała, bo budują kolejny dom - podpytaj sie inwestora obecnie budowanego domku...

 

--

Pozdrawiam,

Łukasz Gryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Czy ktoś z Was mógłby podać namiary na jakąś sensowną cenowo hurtownię elektryczną? Niedługo muszę zrobić zakupy na cały dom i za bardzo nie wiem gdzie.

 

Mój sąsiad wspomiał, że szukając hurtowni elektrycznej trafił przez przypadek do Żukowa. Podobno bardzo dobre zaopatrzenie + ceny. Kupuje wyłącznie tam. Mogę dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

witam, ja też gmina kolbudy, konkretnie jankowo. u mnie za 145m użytkowej, z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy bez wykuszy, facet chciał 68tys, ale to za drogo, więc u mnie budowac nie będzie. jak widzisz, można o wiele taniej ale też i kosmiczne ceny się zdażają. myślę, że jeżeli twoja ekipa jest sprawdzone, można skorzystac

 

W Jankowie kilka osób z uliczek prostopadłych do Podgórnej miało jednego polecanego wykonawcę - cena chyba nie zabijała, bo budują kolejny dom - podpytaj sie inwestora obecnie budowanego domku...

 

--

Pozdrawiam,

Łukasz Gryka

 

dszięki za wieści przyszły sąsiedzie:)

mamy działkę od p. Demkowiczów, zaraz za sadem. jak będziemy w jankowie na pewno pójdę do budujących.pozdfrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie - proszę o namiary na sprawdzone ekipy budujące... Gdańsk - Kiełpino Grn.

 

no właśnie, my też szukamy ekipy do Jankowa Gdańskiego. wie ktoś o jakiejś?

pozdrawiamy

Hej,

Spróbuj pana Włodka: 661101228

Młody, zdolny, nie pije i pracowity :-) Ja już mam ekipę i ciężko było wybrać, ale w końcu... jakoś poszło. W końcu pana Włodka nie wzięliśmy, bo inny pan wzbudzał w nas większe zaufanie. Ale Włodek budował dom naszym znajomym, jest super gościu pomocny i pracowity. A co ważne robi od A do Z, u nas będzie robił prawdopodobnie dach i tynki (o ile się cenowo dogadamy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z forumowiczow buduje dom w Kielpinie Gornym????? :)

Hej Daro,

I co? Kiedy budujesz?

My rejestrujemy właśnie dziennik, jak dobrze pójdzie z ekipą to startujemy w przyszłym tygodniu!!!!

 

Witam

Ja dalej tkwie w papierkowej robocie, ale tak naprawde ja zaczynam dopiero wiosna 2009 wiec mam troszke jeszcze czasu.

Zazdroszcze Ci startu!!

Pozdrawiam daro :lol:

 

Witam,

Też zaczynamy budowę w Kiełpinie, a właściwie chcielibyśmy zacząć. Mamy juz pozwolenie na budowę, ale nie mamy pojęcia co dalej? :( Nie wiemy od czego zacząć? Potrzebna jest woda i prąd, ale jak to załatwić? Macie może jakiegoś dobrego geodetę? I co z tym dziennikiem budowy?

Pozdrawiam malamut

 

A co ci będę żałować - masz mojego geodetę :-)

Darek 507185241, możesz mówić, że kontakt masz od Moniki, u nas wytyczał w zeszłym tygodniu. U nas znaczy w Kiełpinie Grn, za kościołem :-)))

A od wczoraj... koparka szaleje :-)

http://thumb6.webshots.net/t/72/72/6/62/56/2473662560095004166PREyGW_th.jpg

Dalej.. Pytasz o prąd - skoro masz pozwolenie znaczy, że masz warunki. Daj je elektrykowi z uprawnieniami, on już będzie wiedział co zrobić :-) Przygotuje skrzynkę i zgłosi enerdze, że mają podłączać budowlany. Ci wpadają w środy i piątki i prąd masz.

Co do wody - prosta sprawa. Kopiesz studnię i masz. Na początek wystarczyłaby nawet w baniakach :-) Podobno, ale w ziemi jest zawsze, może nawet masz koło siebie jakiś staw, też styknie. Albo sąsiad ma właśnie studnię, pociągnij od niego - my tak zrobimy.

A dziennik budowy kupujesz w urzędzie - oczywiście nie na poczcie tylko w kiosku z gazetami i batonikami :-D, wypisujesz wniosek - od pana z informacji i składasz (bez kolejek!!!) w okienku od 14 do 17. Po 4ech dniach roboczych masz do odbioru zarejestrowany dziennik. I już. Ekipa i buduj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z forumowiczow buduje dom w Kielpinie Gornym????? :)

Hej Daro,

I co? Kiedy budujesz?

My rejestrujemy właśnie dziennik, jak dobrze pójdzie z ekipą to startujemy w przyszłym tygodniu!!!!

 

Witaj malysmonie, w której części Kiełpina G. budujesz - w starej czy w nowej? Pozdrawiam z Kiełpina zza kościoła :)

Hm.. ja też zza kościoła, ulica Kortowska się kłania, a ty skąd? Może się już znamy? Jak daleko twój dom, bo mój w powijakach, czyli fundamenty lejemy :-D Ale to już coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...