Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Czy 10000 za wymurowanie kondygnacji domu wraz z plyta to duzo?

prosze o opinie budujacych w roku 2008

 

Z gory dzieki pozdrawiam daro31ie

 

 

WESOLYCH SWIAT!!!!!!! DLA WSZYSTKICH BUDUJACYCH

 

Zależy od wielkości domu. Buduję dom w groszku 3 z Archonu pow. uż. ok. 190m2. Za murowanie parteru domu i garażu (ściany konstrukcyjne) wraz z murowaniem kominów i stropem teriva zapłaciłem 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak pomyłka w piśmie :) "60zl za mkw " to nie to samo co "60k pln za dachowke". 60zł za mkw to wg mnie po prostu drogo. Dzwoniąc dwa miesiące temu do kilku dekarzy z "białej listy trójmiasto" słyszałem ceny od 38zł do 50zł za mkw za całe pokrycie z rynnami.

 

Nie mam tyle kasy aby płacić 60 czy nawet 50zł/m2, zdecydowałem się na 38zł/m2. Ekipa polecana, szybka, sumienna, umowa spisana, gwarancja. Zrobione. Jestem zadowolony.

 

A jeżeli chodzi o zmiany ceny robocizny, to jeżeli tylko chce się poszukać, to widać, że ceny zdecydowanie spadają. W każdym razie za wiele rzeczy płacę taniej niż opisują to forumowicze z 2007/2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak pomyłka w piśmie :) "60zl za mkw " to nie to samo co "60k pln za dachowke". 60zł za mkw to wg mnie po prostu drogo. Dzwoniąc dwa miesiące temu do kilku dekarzy z "białej listy trójmiasto" słyszałem ceny od 38zł do 50zł za mkw za całe pokrycie z rynnami.

 

Nie mam tyle kasy aby płacić 60 czy nawet 50zł/m2, zdecydowałem się na 38zł/m2. Ekipa polecana, szybka, sumienna, umowa spisana, gwarancja. Zrobione. Jestem zadowolony.

 

A jeżeli chodzi o zmiany ceny robocizny, to jeżeli tylko chce się poszukać, to widać, że ceny zdecydowanie spadają. W każdym razie za wiele rzeczy płacę taniej niż opisują to forumowicze z 2007/2008.[/quot38

 

38 zl to cena calkowita tzn zawiera postawienie wiezby, deskowanie i dachowka??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Ile placiliscie za przylaczenie wody do waszej budowy?. U mnie odleglosc od rury 110 to ok 10m wiec nie powinno byc bardzo drogie.

Czy musze wykonac projekt tego przylacza , czy tez wystarcza uzgodnienia i projekt adaptacji dzialki wraz z naniesionymi przylaczeniami mediow.

Moze macie jakies namiary na osoby zajmujace sie taki,i sprawami.

bede bardzo wdzieczny za pomoc

Z powazaniem daro31ie :)

 

a nie dodalem miejscowosc Gdansk :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>38 zl to cena calkowita tzn zawiera postawienie wiezby, deskowanie i dachowka??????????

 

Nie. Tak jak pisałem wcześniej, to była robocizna za: łaty, kontrłaty, folię, blachodachówkę, obróbki i rynny.

 

>Ile placiliscie za przylaczenie wody do waszej budowy?.

 

2300zł za 80m w opcji full - czyli firma zaprzyjaźniona z dostawcą wody, płacę, czekam 6h i odkręcam kurek :lol: Można to było zrobić za pół ceny...

 

>Czy musze wykonac projekt tego przylacza

 

Ja miałem projekt, który był zgłoszony do rozpoczęcia robót niezależnie od PnB. Kosztował 500zł. Możliwe, że można prościej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczna od Siennickiej jadąc w stroną Przeróbki po lewej stronie, zdaje się to bedzie ul.Wiesława. Tam jest Centrostal, i tam dostaniesz wsio do odgromówki, nawet nieco taniej bo to hurtownia.

 

A ja mam pytanko: Gdzie w tym radosnym 3-mieście dostanę płytę KG zespoloną tj. podszyta styropianem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Ile placiliscie za przylaczenie wody do waszej budowy?. U mnie odleglosc od rury 110 to ok 10m wiec nie powinno byc bardzo drogie.

 

Mialem ekipe bardzo dobra i wyszlo mi 3.500 PLN za niecale 20 m (z materialem: zasuwa, rura PE, zawory kulowe, wykopanie itp.)

 

Czy musze wykonac projekt tego przylacza , czy tez wystarcza uzgodnienia i projekt adaptacji dzialki wraz z naniesionymi przylaczeniami mediow.

 

Musisz miec projekt, zlozony w Saur N.G. i przez nich zatwierdzony, dopiero wtedy mozna przystepowac do budowy po wczesniejszym zgloszeniu rozpoczecia prac w Saur N.G. Gdzie musisz jako inwestor stwaic sie z wykonawca i jego kwitami - uprawnieniami.

Takze to nie takie chop siup :lol:

 

Pozniej odbior instalacji przylacza i badanie probki wody (194 PLN w laboratorium Saur N.G.). Pozniej juz po uzyskaniu dobrej probki wody podlaczenie licznika wody i szlus...... :lol:

 

Jesli cosik posiadam namiary rowniez na rzetelnego wykonawce przylacza gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego projektanta......powinien juz byc na emeryturze - zasluzonej.

Popelnia kardynalne bledy. Szkoda Waszego czasu i nerwow.

Sugeruje go "sciagnac" z bialej listy.

Niekoniecznie nalezy go przenosic na "czarna".....ale nie nadaje sie juz do wspolczesnych realiow. :evil:

 

U mnie robił projekt przyłącza gazu, wody i nie było żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...jesli tak uwazacie.....u mnie popelnil kardynalne, dziecinne bledy, zenujace jest to ze chyba sam sie zakrecil.....

robil projekt - szkolny - ok. 6 m-cy.

Do tego na projekcie powprowadzal takie zmiany, ze kiedy sie przegladalo ten projekt to nie wygladalo profesjonalnie.

Nikogo nie chce oczercniac i nikomu "nakopac" ale pisze obiektywne odczucie czlowieka ktory zkorzystal z tych "uslug" i przez to przesunelo mi zalatwienie przylaczy do domu.

Tak niestety to wyglada.....

Pamietajcie, cena nie znaczy jakos i "na czas".

Pozdrawiam i Odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...jesli tak uwazacie.....u mnie popelnil kardynalne, dziecinne bledy, zenujace jest to ze chyba sam sie zakrecil.....

robil projekt - szkolny - ok. 6 m-cy.

Do tego na projekcie powprowadzal takie zmiany, ze kiedy sie przegladalo ten projekt to nie wygladalo profesjonalnie.

Nikogo nie chce oczercniac i nikomu "nakopac" ale pisze obiektywne odczucie czlowieka ktory zkorzystal z tych "uslug" i przez to przesunelo mi zalatwienie przylaczy do domu.

Tak niestety to wyglada.....

Pamietajcie, cena nie znaczy jakos i "na czas".

Pozdrawiam i Odradzam.

 

Ja tam nie wiem na czym polega profesjonalizm/nieprofesjonalizm wykonania projektu przyłącza czytaj kilku kresek, ale p. Klawitter zrobił to błyskawicznie (2-3 tygodnie) i za śmiesznie niską cenę. Bez problemów wszystko pozałatwiał w SNG oraz Gazowni. Ja tam jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Projekty to jedno ale wykonanie przylaczy to nastepny problem.

Wczoraj dzwonilem do goscia ktory zajmuje sie woda i zaspiewal sobie 150pln za metr + koszty materialu.

Uwazam ze to bardzo drogo.

Co sadzicie o tym?

Moze ktos z was zna osobe nie bujajaca w oblokach tylko stojaca na ziemi z rozsadnymi cenami.

Bede bardzo wdzieczny.

 

Na Nowy Rok życze Wszystkim budujacym pomyślności, potęgi miłości, siły młodości, samych spokojnych, pogodnych dni i mnóstwa cudownych i wzniosłych chwil

daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...