Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

poszukuję osoby z uprawnieniami do wykonania projektu przyłacza wody i włączenia się do kanalizacji w Gdańsku. Mogę prosić o jakieś namiary?

 

Z góry dziękuję.

 

P.

Spróbuj w firmie WOD-KAN Grzenkowicz. Mi zrobili i z odbiorem przez SAUR nie było problemu. Tel.058 681 48 14.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi mi powiedzieć który wybór byłby rozsądniejszy: sciana porotherm 25 + styropian 15 czy może porotherm 30 i troche mniej styropianuu np 12. Nie bardzo wiem która sciana będzie cieplejsza i jak to ma sie do kosztów budowy 1m kwadratowego sciany.

Z góry dzieki za wszelkie informacje i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy korzystał ktoś z usług firmy ART DOM Sprzedaż drzwi z Gościcina

 

http://www.domownik.kqs.pl/index.php

 

 

Druga sprawa gdzie najlepiej (dobra jakośc=przystepna cena) uderzyć po parapety granitowe.

 

Pozdrawiam i bede wdzieczny za info

 

Parapety i inne rzeczy z granitu/marmuru kupowałem w Murkamie. Ceny nie są chyba najniższe ale za to największy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ile płacicie za ochronę domu (w jakiej firmie) i na co zwrócić uwagę przy instalowaniu alarmu ?

U mnie instalator był niezależny od firmy ochroniarskiej. Ochronę mam w Solid security. Alarm i firmę mam od stanu surowego zamkniętego. Trochę zabawnych, albo denerwujących sytuacji to przysporzyło, kiedy wchodzący na budowę pracownik pomylił sobie kod i alarm wyrwał nas ze snu, a zdarzyło się to kilkakrotnie, ale w ogólnym rozrachunku warto było. Sąsiada budującego obok okradziono - niestety :evil: .

Ludzie jakie są aktualnie ceny tynków cementowo- wapiennych (z materiałem)? Ile biorą za wylewki? Ile za ocieplenie zewnętrzne bez tynku, a ile z tynkiem? Jak ustalaliście ceny za wylanie schodów zewnętrznych i tarasu? Czy jest ktoś, kto budował grill na tarasie? Szukam dobrego wykonawcy, ale też orientacyjnej ceny za coś takiego. Przygotowuję się do negocjacji :roll: .

Jak myślicie, czy jest możliwe wyburzenie i wybudowanie ścianki działowej przy aktualnej pogodzie? Jeśli tak ,to jakie są metody, żeby to się potem nie kruszyło itp..? W domu miewam i ze 4,5 stopni na minusie. Może lepiej sobie darowac :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do Was ile teraz biora ekipy 'dobre" sprawdzone za ocieplenie musze przed deakrzem ocieplic szczyty itd wyszlo ponad 70m kw styropian 15" klej siatka itd - mam jedna tylko ekipe ktora w zasadzie mi budowala dom sprawdzona chca 50zl /m robocizna - niewiem ale zdaje sie to troszke duzo chociaz narazie z ekipa zadnych problemow niebylo i niewiem czy nie warto doplacic i miec spokoj co myslicie - moze podajcie namiary jakies i ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>60k pln za dachowke

 

>ale ceny w trojmiescie okolo 40-50 za metr

 

... Ja za robociznę łaty-folia-blachodachówka-obróbki-rynny 300m2 dałem 12 tyś zł.

 

Sluchaj moja ekipa chce za wiezbe 30zl za mkw czyli to koszt 7500

za deskowanie 30zl mkw czyli koszt 7500

 

gosc od dachowki zaspiewal 60zl za mkw czyli to koszt 15000

razem za dacho-robocizne 30 000

POWARIOWALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Moja ekipa od stanu surowego za deskowanie bierze 17zl/m2.

 

Mam pytania:

1. Welna szklana gr. 20cm na skosny - URSA SF 39 czy Isover UNI-MATA czy inny producent (jaki?)? Gdzie najwieksze daja teraz rabaty?

2. Jestem przed wyborem dekarza. Polecaja mi znajomi branie gosci w pakiecie z dachowkami (podobno najwieksze rabaty daje Ambit) bo wowczas VAT jest 7%. Kogo ze wspolpracujacych z Ambitem warto brac a kogo ewentualnie unikac? A moze ktos bral "pakiet" z Seegerdach?

3. Jakie folie paroizolacyjne polecacie?

 

Dziekuje z gory za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>60k pln za dachowke

 

>ale ceny w trojmiescie okolo 40-50 za metr

 

... Ja za robociznę łaty-folia-blachodachówka-obróbki-rynny 300m2 dałem 12 tyś zł.

 

Sluchaj moja ekipa chce za wiezbe 30zl za mkw czyli to koszt 7500

za deskowanie 30zl mkw czyli koszt 7500

 

gosc od dachowki zaspiewal 60zl za mkw czyli to koszt 15000

razem za dacho-robocizne 30 000

POWARIOWALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Moja ekipa od stanu surowego za deskowanie bierze 17zl/m2.

 

Mam pytania:

1. Welna szklana gr. 20cm na skosny - URSA SF 39 czy Isover UNI-MATA czy inny producent (jaki?)? Gdzie najwieksze daja teraz rabaty?

2. Jestem przed wyborem dekarza. Polecaja mi znajomi branie gosci w pakiecie z dachowkami (podobno najwieksze rabaty daje Ambit) bo wowczas VAT jest 7%. Kogo ze wspolpracujacych z Ambitem warto brac a kogo ewentualnie unikac? A moze ktos bral "pakiet" z Seegerdach?

3. Jakie folie paroizolacyjne polecacie?

 

Dziekuje z gory za odp.

 

 

Wełnę brałam rockwool, 15 cm, dodatkowo wszystkie skosy docieplone jeszcze 10 cm rockwool, miedzy stelaże. Kupowałam w WKT na Hutniczej w Gdyni.

Dachówkę kupowałam w Matelbudzie w Gdyni z usługą. Na wszystko 7proc. VAT. Folia Delta Vent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>60k pln za dachowke

 

>ale ceny w trojmiescie okolo 40-50 za metr

 

... Ja za robociznę łaty-folia-blachodachówka-obróbki-rynny 300m2 dałem 12 tyś zł.

 

Sluchaj moja ekipa chce za wiezbe 30zl za mkw czyli to koszt 7500

za deskowanie 30zl mkw czyli koszt 7500

 

gosc od dachowki zaspiewal 60zl za mkw czyli to koszt 15000

razem za dacho-robocizne 30 000

POWARIOWALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Moja ekipa od stanu surowego za deskowanie bierze 17zl/m2.

 

Mam pytania:

1. Welna szklana gr. 20cm na skosny - URSA SF 39 czy Isover UNI-MATA czy inny producent (jaki?)? Gdzie najwieksze daja teraz rabaty?

2. Jestem przed wyborem dekarza. Polecaja mi znajomi branie gosci w pakiecie z dachowkami (podobno najwieksze rabaty daje Ambit) bo wowczas VAT jest 7%. Kogo ze wspolpracujacych z Ambitem warto brac a kogo ewentualnie unikac? A moze ktos bral "pakiet" z Seegerdach?

3. Jakie folie paroizolacyjne polecacie?

 

Dziekuje z gory za odp.

 

 

pytalem w roznych miejscach (Dachowka, Ambit, Saint-Gobain Dystrybucja, inni) o wycene materialów na dach i okazalo sie ze najtaniej wyszlo mi w Wejherowie - PRYM. Nei zdecydowalem sie jednak na ich dekarzy z 7% Vatem (na materialy + robocizne), poniewaz taniej wyszlo mi zlecic wykonanie wszelkich prac na dachu (deskowanie, polozenie folii, montaz okien dachowych, obrobka komina i okien, orynnowanie) osobom ktore budowaly mi caly dom. Okazalo sie, ze chlopacy ktorzy przyjezdzali do mnie z materialami dachowymi stwierdzili ze mam bardzo fachowo polozona dachowke (ceramiczna) i pewnie ich dekarze nie zrobili by tego lepiej.....

Sugeruje wszystko dobrze przeliczyc co sie bardziej opłaca. Jesli zdecydujesz sie zlecic polozenie dachu innej firmie niz tam gdzie kupujesz materialy to uwazaj, zeby byla to osoba / firma, ktora naprawde zna sie na rzeczy. Pozniej moze byc tak, ze trzeba bedzie cos poprawiac, no ale mam nadzieje, ze tak nie bedzie....

co do wełny to bralem Unimate Isovera, 15cm i 5cm (na zakładke). Najtaniej w grudniu '09 znalazlem w Leroy M. w Rumii

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...