Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ekipa ma własna bude, sprzęt, samochody, po konsultacji ze mna i dogadaniu sie w hurtowni beda brać ze swoja zniżka materiały na moje konto na rachunki. DO tego jak chce dostane rachunek.

 

Czy to rozsadne?

 

 

to ze jezdza swoim samochodem to wielkiej łachy nie robia, to ze maja swoj sprzet to tez dobrze, w koncu czyms robic musza.... za to biora kase, zeby wykonac robote....

ja bym sie nie zgodził aby sami kupowali materialy - kazdy mowi ze ma gdzies tam znizki - tylko zauwaz ze jak samemu sie kupuje materialy to zaraz rowniez dostajesz od hurtowni spore rabaty !! aha, no i ekipa własciwie jest bez szans aby sie rozliczyła co do zlotówki z rachunków - w gre wchodza kwoty w dziesiatkach tys zl a to rachunki zagina, a to majster pozniej przedstawi kwitki....

jak ktos ma mozliwosc to polecam aby samemu kupowac materialy - ja tak w wiekszosci robilem i mialem wszytsko pod kontrola...

pozdrawiam

 

 

warto postarac sie i kupowac materialy osobiscie bo zakladajac ze wykonawca bedzie uczciwy to zawsze moze cos ukrecic, budowa to wielkie przedsiewziecie- warto to kontrolowac zeby nie pojsc z torbami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś sprawdzonego projektanta-architekta w rozsądnej cenie w okolicy Trójmiasta do wykonania projektu indywidulanego ??

Z góry dzięki za namiar

Pozdr.

 

Ja wykonywałam projekt indywidualny. Miałam swoją koncepcję, p. Architekt trochę mi pomogła ją zmodyfikować. Podpowiedziała co bedzie lepsze. I ogólnie wyszło nieźle.

Pani architekt robi projekt, jej mąż konstrukcję. Więc nasze wszystkie pomysły na bieżąco kontrolował. Ogólnie jestem bardzo wymagajaca. Zwłaszcza że to drugi dom. :)

Jesli chcesz moge ci przesłac namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze robil juz swiadectwo energetyczne? potrzebuje do odbioru, czy ktos moze polecic mi uczciwa osobe z uprawnieniami, ktora nie skroi mnie za papierek? bardzo brdzo prosze o pomoc w tej sprawie

 

Podbijam, możecie kogoś polecić, kto zrobi w miarę tanio ten zbędny papier ?

 

Nikt nie robił jeszcze ŚE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze robil juz swiadectwo energetyczne? potrzebuje do odbioru, czy ktos moze polecic mi uczciwa osobe z uprawnieniami, ktora nie skroi mnie za papierek? bardzo brdzo prosze o pomoc w tej sprawie

 

Podbijam, możecie kogoś polecić, kto zrobi w miarę tanio ten zbędny papier ?

 

Nikt nie robił jeszcze ŚE ?

 

 

Znalazłem na stronie http://www.chwaszczyno.com:

Zajmujemy się wykonywaniem świadectw charakterystyki energetycznej budynków (certyfikaty energetyczne) Od 1.01.2009, zgodnie z nowelizacją Prawa Budowlanego, świadectwa są obowiązkowe do uzyskania zgody na użytkowanie budynków. http://www.energoaudit.pl

tel. kom. 728-727-804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z Was instalował samemu przydomowa oczyszczalnie ścieków?

Jeśli tak to czy jest to trudne? I drugie pytanie: gdzie kupowaliście takowe cudo?

 

pozdrawiam

 

c

Kupic mozna w hurtowni bud. Sam nie montowlwem, ale wynajalem 3 gosci do zrobienia wykopu (drenazowa oczyszczalnia), rozlozenia rur,kamykow nastepnie fizelina, czy jak to sie nazywa ta tkanina i zasypania ziemia. Instrukcja montazu zalaczona do oczyszczalni- dl. rur, odstepy miedzy nitkami itd.Kamyki mialem ze zwirowni, o ile sie nie myle to 3 tony.

Juz niewiele pamietam, bylo to 5 lat temu, ale pogladowo to tak wyglada.

No i druga odpowied: nie jest to trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - jechałem k. Ciebie i miałem mały, obiecany czteropaczek, ale zgubiłem się - któryż to Twój domek...? Ten pierwszy od Góry czy drugi?

Na osiedlu za szkola, pierwszy skret w lewo. Jest z brazowa dachowka-tylko ja mam tu w tym kolorze wiec latwo go znalezc. Nr 8. Zapraszam, ale rzadko bywam w domu, wiec proponuje maila wczesniej, no ale malzonke mam bardzo mila, wiec na pewno ugosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że wiem m.w. który to - ale ten żółtawy czy bardziej szary?Z butlą BP?

Co do gościny serdeczne dzięki, ale ja tam "przelatam" wyłącznie służbowo ;).

Jutro z rańca muszę podjechać na chwilkę to zostawie pod drzwiami 8) .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...