Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

 

Moż ktoś sie podzieli namiarami na sprawdzonego hydraulika do rozprowadzenia kanalizy na etapie wykonywania fundamentów (miejsce budowy Kosakowo) Dziękuje i pozdrawiam. I w dalszym ciagu poszukuje około 250 stempli o dł nie mniejszej niz 2,8 m może ktoś ma na zbyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W sensie, że wiem m.w. który to - ale ten żółtawy czy bardziej szary?Z butlą BP?

Co do gościny serdeczne dzięki, ale ja tam "przelatam" wyłącznie służbowo ;).

Jutro z rańca muszę podjechać na chwilkę to zostawie pod drzwiami 8) .

Pozdrawiam.

 

...bardziej szary?Z butlą BP- to wlasnie ten. Ale to nieladnie byc w poblizu i nie odwiedzic :)

Pozdrawiam

Andrzej

Byłem , dzwoniłem, "podniosłem wycieraczkę" i poleciałem dalej...będę w pobliżu jakoś w tym tygodniu (mam nadzieję, bo to nie do końca ode mnie zależy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję firmy która zbuduje mi dom nad jeziorem z drewna o konstrukcji szkieletowej, najlepiej pod klucz, ale niekoniecznie. 80m2 + 60m2 piwnica. (5km za Złotą Górą w kierunku na Sulęczyno)

 

Z góry dziękuję.

 

Rodzicom domek drewniany budował Kropidłowski. Ogólnie ok. Teraz ten sam buduje dom znajomym. On zajmuje się budową domków drewnianych.

Rodzice są zadowoleni choć trzeba uważać na jego prawcowników, ogólnie pilnować, jak każdego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tyg ekipa u mnie zaczyna. Ciesze sie jak nie wiem.

Moge podać jeszcze namiary jak by ktoś chciał.

 

No ale jest cos co rozwaliło moje samopoczucie.. "Zdziercy"!!!! bo trak ich nazwe, za podłączenie 66mb wody rurą 50mm i 40mb kanalizacji fi160mm zaządali około 12tyś zł z materiałem. Chyba ich pogięło, moj majster z ekipy mówi ze jak bedzie można a chyba tak to sami zrobimy, tzn koparka odkopie, połozy sie rurę, niech odbiora.... i bedzie zrobione. SZukam innych do wyceny, ale podobno sa tu podzielone rejony i kazdy robi u siebie.. co to ma być skoro i tak po odebraniu siec ze studzienkami przechodzi na własnośc gminy.. wrrrr tez tak mieliście?

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzicom domek drewniany budował Kropidłowski. Ogólnie ok. Teraz ten sam buduje dom znajomym. On zajmuje się budową domków drewnianych.

Rodzice są zadowoleni choć trzeba uważać na jego prawcowników, ogólnie pilnować, jak każdego :)

 

monikaa13 dzięki za odpowiedź, mogłabyś podać jeszcze za ile twoim rodzicą budował(stan surowy, czy pod klucz) , ...m2=...zł , bo na jego stronie nie uświadczysz takiej informacji.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tyg ekipa u mnie zaczyna. Ciesze sie jak nie wiem.

Moge podać jeszcze namiary jak by ktoś chciał.

 

No ale jest cos co rozwaliło moje samopoczucie.. "Zdziercy"!!!! bo trak ich nazwe, za podłączenie 66mb wody rurą 50mm i 40mb kanalizacji fi160mm zaządali około 12tyś zł z materiałem. Chyba ich pogięło, moj majster z ekipy mówi ze jak bedzie można a chyba tak to sami zrobimy, tzn koparka odkopie, połozy sie rurę, niech odbiora.... i bedzie zrobione. SZukam innych do wyceny, ale podobno sa tu podzielone rejony i kazdy robi u siebie.. co to ma być skoro i tak po odebraniu siec ze studzienkami przechodzi na własnośc gminy.. wrrrr tez tak mieliście?

POzdrawiam

 

 

witam budowniczych z tymi samymi problemami co ja :cry:

 

Czytajac powyzsze stwierdzilem, ze cena nie jest jeszcze wygorowana, gdyz 120 zl za metr to srednia cena za te sprawy.

 

Buduje na Pogorze, gmina Kosakowo. Dom juz przykryty dachem,ale nic wiecej. Zaczalem w srodku elektrycznosc, woda itd. Wiedzielismy z zona, ze kupujemy dzialke ( luty 2007 ) nieuzbrojona. Niewiedzielismy jednak , ze beda takie szopki z tym zwiazane. Rejon ten nie nalezy juz do Kosakowa ( PEKO ) tylko do PEWIK w Gdyni. Oczywiscie Pewik wydal pozwolenie na podlaczenie sie do glownej kanalizy i sieci wodnej biegnacej w Ul. Wiejskiej ( okolo 300m od naszej dzialki ) na nasz koszt, a oni to oczywiscie przejmuja za darmo od nas. Koszty tego przedsiewziecia sa niestety nie na nasza kieszen. Okolo 150 tys zl. Dodatkowo za projekt . Nie mamy innej mozliwosci - czyli nie wyrazono zgody na przydomowa biologiczna oczyszczalnie sciekow i na studnie, gdyz w planie zagospodarowania terenu ( czy gdzies tam ) jest okreslony rodzaj odprowadzania sciekow i zasilania domku w wode - podlaczenia sie do zbiorczej sieci . Bez wyjatkow.

Okazuje sie , ze kierownik budowy moze wpisac w dziennik budowy, iz zostal posadowiony na terenie dzialki zbiornik szczelny bezodplywowy na czas TYMCZASOWY ( a wiec w zasadzie na zawsze, bo ja sieci nie wybuduje, chyba ze Oni - Pewik lub gmina, za jakis czas ujma ten rejon w swoich planach). Pozostaje tylko woda - dzialke kupilismy od czlowieka, ktory ma na tym terenie pociagnieta wode - prywatna linia wodna o przekroju 60mm, ale z zegarem, studzienka, czyli tak jak powinno byc. Linia ta biegnie w drodze wewnetrznej i podloczymy sie do tej jego prywatnej linii. Musimy tylko wykonac projekt. Odleglosc od nas - kilka metrow. Oczywiscie tez TYMCZASOWO. A bedziemy sie rozliczac z tym Panem prywatnie - u nas bedzie podlicznik.

Ile nerwow i rwania wlosow z glowy - nie macie pojecia. Ale w koncu ktos nas naprowadzil na alternatywne rozwiazanie odnosnie naszej sytuacji.

Pozdrawiam wszystkich

AHA!!!!

mam do sprzedania po duzo nizszej cenie okna kolankowe FAKRO BDL 2 sztuki 78cm szer x 75 cm wys i 1 szt 94cm szer x 75 cm wys.

Zamowilem dla siebie , ale zrobilem blad i za pozno chcialem wprowadzic poprawki do zamowienia, gdyz podnioslem sciane kolankowa. Okna przyjechaly do mnie zgodnie z zamowieniem pierwotnym. Wiec sa nowe, do odsprzedania po cenie duzo nizszej niz ja zaplacilem ( a i tak mialem znizki ) wiec jak na te okna to cena nie bedzie wysoka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzicom domek drewniany budował Kropidłowski. Ogólnie ok. Teraz ten sam buduje dom znajomym. On zajmuje się budową domków drewnianych.

Rodzice są zadowoleni choć trzeba uważać na jego prawcowników, ogólnie pilnować, jak każdego :)

 

monikaa13 dzięki za odpowiedź, mogłabyś podać jeszcze za ile twoim rodzicą budował(stan surowy, czy pod klucz) , ...m2=...zł , bo na jego stronie nie uświadczysz takiej informacji.

Dzięki

 

Wiesz co takiej informacji nie mogę ci podać, bo po pierwsze nie wiem dokładnie. Po drugie rodzice budowali domek już parę lat temu, a wtedy ceny były zupełnie inne.

Niestety nie wiem, przynajmniej na dzień dzisiejszy, za ile robi tym znajomym.

Rodzice też sporo rzeczy robili sami np. taras, malowanie itp.

Znajomym Kropidłowski stawia tylko stan surowy.

 

Trzeba pewnie by się z nim skontaktować i popytać.

 

Domki drewniane buduje też Danmar ale o nim nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na sprzedaż budka (barak, kontener) na narzędzia i materiały budowlane (również dla ekipy - ochrona przed deszczem, przebieralnia, a nawet miejsce na drzemkę :-).

 

Dobre rozwiązanie na składowanie materiałów. Zamykana na kłódkę i rygiel. Bezpieczna.

 

Stan bardzo dobry, podłoga drewniana. Konstrukcja solidna, stabilna, budka bez dziur, przerdzewień i innych defektów. Można jedynie odmalować (jeśli komuś zależy).

 

W środku (po lewej) znajduje się stół do pracy oraz pod nim praktyczna półka. U góry poprzeczki umożliwiające przechowywanie długich materiałów (rynny, rury, itp). Budka pojemna.

 

W komplecie odstępuję też sławojkę (przenośne drewniane WC) z deską, zamykane na rygiel.

 

Cena do uzgodnienia. Zorganizowanie transportu leży po stronie Kupującego. Transport z okolic Chwaszczyna.

 

 

 

2. Sprzedam używane palety w różnych rozmiarach, również deski po szalunkach i resztki drewna konstrukcyjnego. Cena do uzgodnienia, odbiór we własnym zakresie

 

 

 

 

Oczywiście są zdjęcia.

Polecam!

 

W przypadku pytań proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na sprzedaż budka (barak, kontener) na narzędzia i materiały budowlane (również dla ekipy - ochrona przed deszczem, przebieralnia, a nawet miejsce na drzemkę :-).

 

Dobre rozwiązanie na składowanie materiałów. Zamykana na kłódkę i rygiel. Bezpieczna.

 

Stan bardzo dobry, podłoga drewniana. Konstrukcja solidna, stabilna, budka bez dziur, przerdzewień i innych defektów. Można jedynie odmalować (jeśli komuś zależy).

 

W środku (po lewej) znajduje się stół do pracy oraz pod nim praktyczna półka. U góry poprzeczki umożliwiające przechowywanie długich materiałów (rynny, rury, itp). Budka pojemna.

 

W komplecie odstępuję też sławojkę (przenośne drewniane WC) z deską, zamykane na rygiel.

 

Cena do uzgodnienia. Zorganizowanie transportu leży po stronie Kupującego. Transport z okolic Chwaszczyna.

 

 

 

2. Sprzedam używane palety w różnych rozmiarach, również deski po szalunkach i resztki drewna konstrukcyjnego. Cena do uzgodnienia, odbiór we własnym zakresie

 

 

 

 

Oczywiście są zdjęcia.

Polecam!

 

W przypadku pytań proszę o kontakt.

 

 

 

 

 

 

 

Witam

Za ile chcesz oddac ten baraczek.Co do desek ile ich Pan ma i za jaka kwote:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...