Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

W lecie planujemy z mężem rozpocząć budowę naszego domku w Mostach koło Gdyni. Aktualnie zamówiliśmy projekty i będziemy dokonywać adaptacji.

Na razie przebrnęłam przez białą listę wykonawców, oraz kilka innych forów.

Na pewno skorzystamy z doświadczenia wielu budujących.

 

A może ktoś buduje w okolicy?

 

Ciekawi mnie również z czego budujecie swoje domy i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co codzi o Wakoz to słyszałam ze tam kazdy klient ma innna cene także bym się nie zdziwiła ze płaciliscie 240.A co codzi o hurtownie w kosakowie.Własnie dzwoniłam i ceny podali nie z tej ziemi. Bloczek 3,70 stal 3,06!!Jednak nie jest tam tak tanio jak mówili poprzednicy:P

Bloczki mają rzeczywiście drogie, dlatego brałem z Małkowa po 2,8 z dowozem (buduje mi ekipa, która często kupuje materiały w Małkowie dlatego cena była dobra). Bloczki są bardzo dobrej jakości. Stal kupowałem w Artmarze po 2000zł/tona w lutym. Co do betonu w Wakozie to cena netto oczywiście ale mi faktura niepotrzebna... Jak ktoś potrzebuje cement to najtaniej mają w Leroy Merlin, 9,6zł brutto worek (cem II).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokonywano kiedyś przeglądu ofert na szamba betonowe. Wyszło że najlepiej zamówić z Radomia. Przywóz najlepiej się kalkuluje przy 3 szt. może ktoś w perspektywie 3 miesięcy zamierza takowe nabyć? można by się skrzyknąć dla tańszego transportu

My również planujemy w ciągu 3 miesięcy szambo i chyba Radom wychodzi najtaniej. Więc jakby co to jesteśmy chętni. Tylko nie mamy namiarów na jakąkolwiek firmę, z której korzystali forumowicze, a jak się na google wpisze "szambo" + "Radom" to kilkanaście firm się pojawia.

Prośba więc do tych, którzy zamawiali, z jakiej firmy korzystaliście i w miarę możliwości prosimy o namiary.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokonywano kiedyś przeglądu ofert na szamba betonowe. Wyszło że najlepiej zamówić z Radomia. Przywóz najlepiej się kalkuluje przy 3 szt. może ktoś w perspektywie 3 miesięcy zamierza takowe nabyć? można by się skrzyknąć dla tańszego transportu

My również planujemy w ciągu 3 miesięcy szambo i chyba Radom wychodzi najtaniej. Więc jakby co to jesteśmy chętni. Tylko nie mamy namiarów na jakąkolwiek firmę, z której korzystali forumowicze, a jak się na google wpisze "szambo" + "Radom" to kilkanaście firm się pojawia.

Prośba więc do tych, którzy zamawiali, z jakiej firmy korzystaliście i w miarę możliwości prosimy o namiary.

Marcin

Też szukam szamba, ale jesli z Radomia 3000 za 8m3 to sie chyba nie opłaca?

Z Żukowa 12m3 z płytą najazdową bo takąpotrzebuje żeby jakies autko mogło wjechac, 3800.-, chyba to podobna cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam z wcześniejszych wypowiedzi z forum koszt transportu szamba z radomia wynosi ok 1 tys zł. Na raz można zabrać 3. jak czytam cennik szamb na stronce to 8m kosztuje 2 tys. i to by się zgadzało. 2 za szambo, 1 za dowóz. czyli jeśli zbierzemy się w 3 osoby to możemy mieć szambo o jakieś 600 zł taniej. warto czy nie to niech osądzą zainteresowani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Ma ktoś może namiary na jakichś koparkowych do zdjęcia humusu i wykonania wykopu pod ławy z okolic Redy lub Rekowa Górnego. Chętnie oddam ziemię z wykopu jakby ktoś chciał.

Gdzie można zamówić tą pospółkę do wysypania przed chudziakiem i jakie to koszty w pobliskiej okolicy, gdzie kupić deski szalunkowe. Będę wdzięczny.

Pozdro.

Podam dla orientacji ceny materiałów o które pytałem w Hurtowni MatBud w Rumii.

-porotherm 25cm P+W - 5,90 zł /szt. brutto z transportem 10 km,

-beton B20 z pompą - 340zł brutto/m3,

- stal fi 12 żebrowana - 2299zł brutto / tonę

- stal fi 6 gładka - 2730zł brutto/ tonę.

- bloczki betonowe 38x25x14 Kombet B15- 4,45 zł brutto / szt. / z transportem.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokonywano kiedyś przeglądu ofert na szamba betonowe. Wyszło że najlepiej zamówić z Radomia. Przywóz najlepiej się kalkuluje przy 3 szt. może ktoś w perspektywie 3 miesięcy zamierza takowe nabyć? można by się skrzyknąć dla tańszego transportu

 

Żyliński na Hutniczej - szamba żelbetowe betonowe 9m3 chyba 4 tyś zł z projektem.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szamba z Radomia to my latem, z polecenia innych forumowiczów, zamawialiśmy w tej firmie: http://www.jesbet.pl

Faktycznie nie trzeba się koniecznie zbierać w kilka osób bo oni i tak bardzo regularnie kursują w nasze strony wiec od razu rozkładają koszty transportu na wszystkich zamawiających a jadą jak zbiorą komplet na jeden samochód.

My czekaliśmy ok. tygodnia.

 

Przy okazji, jeżeli ktoś szuka, to nasza ekipa murarzy skończyła kolejną budowę i chętnie zabierze się za nową (co za czasy - my czekalismy na nich pół roku :x ). Ponieważ kryzys to pewnie stawki nie będą już tak wysokie jak rok temu, kiedy my budowaliśmy z nimi, ale dla nas najważniejsza była jakość (bo dom dosyć skomplikowany) a przede wszystkim spokojna głowa (tu gwarancja 100% - idealny porządek na budowie, punktualność i fachowość) P. Leszkowski 605 918 287

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

W lecie planujemy z mężem rozpocząć budowę naszego domku w Mostach koło Gdyni. Aktualnie zamówiliśmy projekty i będziemy dokonywać adaptacji.

Na razie przebrnęłam przez białą listę wykonawców, oraz kilka innych forów.

Na pewno skorzystamy z doświadczenia wielu budujących.

 

A może ktoś buduje w okolicy?

 

Ciekawi mnie również z czego budujecie swoje domy i dlaczego?

 

Przelicz koszt/m2 i wyjdzie Tobie z czego budować. Każda z technologi ma swoje wady i zalety, każda ma zwolenników i przeciwników, ale koszt sie liczy najbardziej.

Po budowie, jak wielu z nas, stwierdzisz, że to był najmniejszy problem i nie warto było tracić czasu i energii. Chyba, że zamierzasz wejść w technologie jednowarstwowe-to już warto poświęcić troche czasu ale droższe jest wtedy wszystko łącznie z wykonawstwem.

U nas wyszedł gazobeton-bo był najtańszy w danej chwili. Gdyby tańszy był porotherm to byśmy budowali z porothermu. Na to i tak 15cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceanos

Podam dla orientacji ceny materiałów o które pytałem w Hurtowni MatBud w Rumii.

-porotherm 25cm P+W - 5,90 zł /szt. brutto z transportem 10 km,

-beton B20 z pompą - 340zł brutto/m3,

- stal fi 12 żebrowana - 2299zł brutto / tonę

- stal fi 6 gładka - 2730zł brutto/ tonę.

- bloczki betonowe 38x25x14 Kombet B15- 4,45 zł brutto / szt. / z transportem.

Pozdro.

Te ceny to mają chyba z poczatku 2008 r.

SZUKAJ KOLEGO GDZIE INDZIEJ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ida i Jacek Dziękuję za odpowiedź.

 

W zasadzie to już się zdecydowaliśmy na budowe z silikatów + 15 styropian z grafitem o wsp. przen. 0,0033. Same silikate sa tanie, dlatego mogę wydać więcej na ich ocieplenie. Wiem, że izolacyjność cieplną mają najgorszą ze wszystkich materiałów, ale jak wspomnieliście nie planuje budować domu w technologii jednowarstwowej.

 

Teraz poszukujemy sprawdzonej ekipy budowlanej, która wie jak budować z Silki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestesmy nowi na tym forum.kupilismy z zona dzialke w okolicach chwaszczyna .chcemy zaczac budowe jeszcze w tym roku.wybralismy projekt muratora /niewielki/ bardzo nam sie spodobal.bylibysmy wdzieczni o kontakty ludzi ktorzy buduja lub zbudowali dom.nie jestesmy obeznani w tym wszystkim a wiem ze w grupie jest duzo latwiej.z gory serdecznie dziekujemy i pozdrawiamy forumowiczow. javascript:emoticon('')
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestesmy nowi na tym forum.kupilismy z zona dzialke w okolicach chwaszczyna .chcemy zaczac budowe jeszcze w tym roku.wybralismy projekt muratora /niewielki/ bardzo nam sie spodobal.bylibysmy wdzieczni o kontakty ludzi ktorzy buduja lub zbudowali dom.nie jestesmy obeznani w tym wszystkim a wiem ze w grupie jest duzo latwiej.z gory serdecznie dziekujemy i pozdrawiamy forumowiczow. javascript:emoticon('')

 

Witajcie, czytajcie to forum, pytajcie - jesli bedą mógł pomogę. Mieszkamy od ond roku w Chwaszczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestesmy nowi na tym forum.kupilismy z zona dzialke w okolicach chwaszczyna .chcemy zaczac budowe jeszcze w tym roku.wybralismy projekt muratora /niewielki/ bardzo nam sie spodobal.bylibysmy wdzieczni o kontakty ludzi ktorzy buduja lub zbudowali dom.nie jestesmy obeznani w tym wszystkim a wiem ze w grupie jest duzo latwiej.z gory serdecznie dziekujemy i pozdrawiamy forumowiczow. javascript:emoticon('')

 

Nie budujemy się w Chwaszczynie, ale spodobał mi się Wasz nick :)

Życzymy cierpliwości i wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych :)

Forum czytam już od jakiegoś czasu, mam całkiem pokaźną listę z wykonawcami białej listy.

Obecnie czekam na nowe WZ (będą z ok 1msc) ale teraz już myślę o przygotowaniu swojej działki pod budowę tj. wyrównanie terenu, postawienie blaszaka:co myślicie o takim ??:

http://www.allegro.pl/item585927520_garaz_blaszak_dwuspadowy_producent_najtaniej.html

oraz planuję budowę studni głębinowej jeszcze przed PnB. Stąd pierwsze na pewno nie ostatnie pytania w Grupie Trójmiasto:

1) Potrzebuję namiar na kogoś kto wierci takie studnie z okolic Gdańsk, Żukowo, Kartuzy ewentualnie ceny jakich się spodziewać (studnia około 15-18 m)

2) Na działce mam prąd (tj. skrzynkę) i chciałbym założyć już licznik ale pytanie czy są w naszej Energi takie taryfy że się nie płaci abonamentu tylko za ilość zużytych KW. Bo chyba bez sensu jest płacić co miesiąc 50 zł jak w tym roku planuję zrobić tylko stan zero. Chyba że można zawieszać usługę dostarczania prądu przez okres zimowy (jakoś w cenniku nie mogę tego wyszukać)

Z góry dzięki

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...