Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

witam wszystkich jestesmy nowi na tym forum.kupilismy z zona dzialke w okolicach chwaszczyna .chcemy zaczac budowe jeszcze w tym roku.wybralismy projekt muratora /niewielki/ bardzo nam sie spodobal.bylibysmy wdzieczni o kontakty ludzi ktorzy buduja lub zbudowali dom.nie jestesmy obeznani w tym wszystkim a wiem ze w grupie jest duzo latwiej.z gory serdecznie dziekujemy i pozdrawiamy forumowiczow. javascript:emoticon('')

 

Witam

My zbudowaliśmy domek tuż za Chwaszczynem w Karczemkach, to nic trudnego;)- prawie

Zbudowalismy to moze za dużo powiedziane, jest stan surowy zamkniety, teraz środek, no nic do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy lepiej płyty o szerokości 20cm czy 50cm czy bez znaczenia? Sciany sa z porothermu.

 

Dziekuje z gory.

jakie płyty?

jak w temacie - welna mineralna na fasade budynku.

 

odpowiedz juz mam z "reala": wieksze lepsze, mniej idzie mas na szczeliny, lepsze trzymanie ciepla. a poza tym najlepiej klasc 2 warstwy "na zakladake" niz jedna o sumarycznej grubosci.

 

pewnie oczywiste... ale nie dla kogos, kto pierwszy raz buduje (sie) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze ktos do nas odpisal i ze chce nam pomoc.Pozdrawiamy serdecznie. Mam pytanie czy ktos wie kto i gdzie mozna znalesc osobe/biuro/ pomagajace w uzyskaniu pozwolenia na budowe ...itd.Dziekujemy z gory Iwona Jacek .(':D')

 

A macie już projektanta? Tak naprawdę to on powinien wam wszystko załatwić. Jak byście się budowali w Pruszczu to bym wam z chęcią pomógł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy cena 75zł/m2 ma gotowo za zrobienie więzby, deskowanie, papa, krycie dachówka, obróbki kominów z balachy na gotowo to dobra cena? Wchodzą w to również rzeżbione koncówki krokiew, oraz deskowanie okapu bedzie od razu podbitka która ja tylko musze pomalowac na jaki chce kolor.

Roznmiar dachu około 300m2. Dwuspadówka z garazem pod katem 90 do przodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy cena 75zł/m2 ma gotowo za zrobienie więzby, deskowanie, papa, krycie dachówka, obróbki kominów z balachy na gotowo to dobra cena? Wchodzą w to również rzeżbione koncówki krokiew, oraz deskowanie okapu bedzie od razu podbitka która ja tylko musze pomalowac na jaki chce kolor.

Roznmiar dachu około 300m2. Dwuspadówka z garazem pod katem 90 do przodu.

Pozdrawiam

kwota 22500 to dosc drogo ale takie sa ceny w trojmiescie.

Poszukaj na getup.pl daj zlecenie zobaczysz jak Cie zaleja ofertami

 

pozdrawiam daro31ie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze ktos do nas odpisal i ze chce nam pomoc.Pozdrawiamy serdecznie. Mam pytanie czy ktos wie kto i gdzie mozna znalesc osobe/biuro/ pomagajace w uzyskaniu pozwolenia na budowe ...itd.Dziekujemy z gory Iwona Jacek .javascript:emoticon(':D')

 

My adaptacje projektu i cala papierplogie zlecilismy biuru Prokart z Kartuz.

Spisali sie na piatke,bylismy bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy cena 75zł/m2 ma gotowo za zrobienie więzby, deskowanie, papa, krycie dachówka, obróbki kominów z balachy na gotowo to dobra cena? Wchodzą w to również rzeżbione koncówki krokiew, oraz deskowanie okapu bedzie od razu podbitka która ja tylko musze pomalowac na jaki chce kolor.

Roznmiar dachu około 300m2. Dwuspadówka z garazem pod katem 90 do przodu.

Pozdrawiam

kwota 22500 to dosc drogo ale takie sa ceny w trojmiescie.

Poszukaj na getup.pl daj zlecenie zobaczysz jak Cie zaleja ofertami

 

pozdrawiam daro31ie :D

dzieki za namiary, spóbuje.

 

Widac ze Tczew to "prawie" trójmiasto, ale mam juz lepsza wycenę 85zł/m2 bez struganych krokwi, albo 45zł/m2 za wieżbe z deskami i membraną..:)

 

Generalnie w tej cenie co mam to dachówka 45zł/m2. więźba 25zł/m2, deskowanie 5zł..:) Obróbki okien kominów, sczyty, kosze, pasy podrynnowe w cenie dachówki. A ekipa polecana,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy bardzo za kazda pomoc od poniedzialku startujemy cala para.Wiem napewno ze musze znalesc gogos kto wykonuje badania geologiczne bo mamy wysoko wody gruntowe, moze wie ktos kto to wykonuje w okolicach Chwaszczyna..... .A tak poza tematem to odpisalismy do wszystkich ktorzy nawiazali z nami kontakt ale nie wiem czy dobrze wyslalismy wiadomosc. Serdecznie dziekujemy i pozdrawiamy[wicio69'andrzej74'dario31ie'jadzidek'iwona&jacek raffran'.......................Iwona i Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

 

bloczki BK "24", wszystkie z prefabetu, z rozladunkiem i transportem (ceny brutto):

BAT (Reda, tel 678 4310) - 8,38 (za transport 2,50/km)

Almares (Wejherowo) - 8,96

AZ (Koleczkowo, tel 6760002) - 9,05

Bugerman (filia Łężyce, tel 685 9221) - 8,95 (w lutym byl jeszcze za 8,30 zl)

Prestol (Gdynia, Chwaszczynska 168, tel 629 94 00) - 8,78

 

dla porownania

Castorama (Rumia, tel 6797100) - 10,56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze ktos do nas odpisal i ze chce nam pomoc.Pozdrawiamy serdecznie. Mam pytanie czy ktos wie kto i gdzie mozna znalesc osobe/biuro/ pomagajace w uzyskaniu pozwolenia na budowe ...itd.Dziekujemy z gory Iwona Jacek .javascript:emoticon(':D')

Ja korzystałam z pomocy KL-Projekt z Żukowa, p. Lihs tel. 058 681 74 37

- wszystko u nich załatwiałam od zakupu projektu z MG-Projektu, adaptacje, zmiany, wszystkie projekty przyłączy, pozwolenie na budowę itp. Słowem wszystkie papierki. Teraz mój domek już ma tynki i posadzki :lol: wewnątrz. Mam nadzieję, że zamieszkam w nim w miarę szybko :lol: .Chciałabym późnym latem, a jak się nie uda to na Gwiazdkę naaajpóźniej :p . Pozdrawiam. A jeśli będę mogła pomóc w czymkolwiek, chętnie to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdzalem cene szamba 10m do tego plyta najazdowa wraz z dowozem w firmie Walbud kolo Radomia - 3500zl plus vat. tel: 668-536-835.

W firmie z okolic Zukowa ( nie pamietam nazwy) pan zaproponowal mi za 3700 zl, poinformowalem go ze za 200 zl taniej to mi z Radomia przywioza, na co pan odrazu zaproponowal mi 200 zl rabatu :D mysle ze jeszcze mozna cos urwac. tel: 515253872

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miało być tak pięknie.

W czwartek geodeta, w piątek kopara i to by było na tyle pewnie na 2 tyg.

Okazało się, że jest tak grząsko, że wykopu nie skończono, a do tego rozkopano-rozjeżdżono mi ciężkim sprzętem całą drogę, że nic już nie dojedzie.

Teraz trzeba: po pierwsze cierpliwości, aż się pogoda poprawi i osuszy nasze bagienko, po drugie wyrównać drogę koparą i zasypać gruzem.

Więc... przyjmę gruz Żukowo

Na dodatek gruz dosłownie i w przenośni wyrzucony będzie w błoto, bo do końca roku mają nam poprowadzić sieć wod-kan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, projektant elektryki* leci sobie w kulki (nie dotrzymał terminu) i jeszcze zażądał podwyżki. Ktoś może kogoś polecić, kto jest TERAZ wolny?

 

 

*) nie podaję nazwiska dopóki z nim nie skończę :wink: bo mogę być na niego skazany a jeszcze to przeczyta i...

 

Sprawa nadal aktualna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem napewno ze musze znalesc gogos kto wykonuje badania geologiczne bo mamy wysoko wody gruntowe, moze wie ktos kto to wykonuje w okolicach Chwaszczyna..... .

 

geolog - pan Szyłański - 502 526 801

(Jesienia 2007 za 2 odwierty wzial ode mnie 300 zl)

 

u mnie też wykonywał, mogę szczerze polecić

wszystko OK,

nawet dojeżdża w odleglejsze rejony od trójmiasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

 

bloczki BK "24", wszystkie z prefabetu, z rozladunkiem i transportem (ceny brutto):

BAT (Reda, tel 678 4310) - 8,38 (za transport 2,50/km)

Almares (Wejherowo) - 8,96

AZ (Koleczkowo, tel 6760002) - 9,05

Bugerman (filia Łężyce, tel 685 9221) - 8,95 (w lutym byl jeszcze za 8,30 zl)

Prestol (Gdynia, Chwaszczynska 168, tel 629 94 00) - 8,78

 

dla porownania

Castorama (Rumia, tel 6797100) - 10,56

Teraz w Castoramie jest promocja i mają bloczki po 6,98 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...